Законодавство
7 днів на оскарження недопуску до конкурсу програм громадянського суспільства
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» від 7 травня 2024 р. № 511.
Зокрема новою редакцією п. 21 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049, унормовано, що рішення конкурсної комісії про недопущення інститутів громадянського суспільства до участі в конкурсі, результати оцінювання конкурсних пропозицій і визначення переможців конкурсу може бути оскаржене учасником конкурсу шляхом надсилання відповідної скарги організатору конкурсу протягом семи календарних днів з дати оприлюднення організатором конкурсу такого рішення через електронну систему проведення конкурсу, на адресу електронної пошти, зазначену на офіційному веб-сайті організатора конкурсу, або шляхом заповнення електронної форми, яка розміщується на офіційному веб-сайті організатора конкурсу, а в разі незгоди з рішенням організатора конкурсу – в судовому порядку.
Скарги, подані з порушенням зазначеного строку та не підписані керівником інституту громадянського суспільства або його уповноваженою особою, не підлягають розгляду організатором конкурсу.
Про результати розгляду скарги організатор конкурсу повідомляє заявнику не пізніше ніж через 14 календарних днів з дати її надходження.
Читайте також: Громадські об’єднання нацменшин зможуть орендувати держмайно без аукціону
Крім того, передбачено, що:
– організатор конкурсу не допускає інститути громадянського суспільства до участі в конкурсі в разі, коли конкурсна пропозиція не відповідає умовам, зазначеним у тексті оголошення про проведення конкурсу;
– у разі потреби організатор конкурсу може продовжити строк подання заяв про включення до складу конкурсної комісії;
– представники громадськості та медіа мають право бути присутніми на засіданні конкурсної комісії;
– організатор конкурсу забезпечує трансляцію відкритого захисту конкурсних пропозицій у режимі реального часу та/або його запис;
– результати оцінювання всіх конкурсних пропозицій у знеособленому вигляді розміщуються організатором конкурсу в електронній системі проведення конкурсу або на його офіційному веб-сайті у разі проведення конкурсу без використання зазначеної електронної системи.