Законодавство
Відвідувачам Національного військового кладовища забороняється встановлювати огорожі, лави, стільці та столи
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 7 травня 2024 р. № 517, якою визначено механізм утримання в належному стані та охорони Національного військового меморіального кладовища.
Згідно із затвердженим нею Порядком вхід до Військового кладовища обладнується стендом, на якому розміщується інформація про основні положення Закону України «Про поховання та похоронну справу», інші нормативно-правові акти, режим роботи Військового кладовища та його схематичний план з нумерацією секторів, позначенням напрямів руху до головної алеї та основних доріг, розташування будівель і споруд.
Після прийняття в експлуатацію окремих черг та/або пускових комплексів Військового кладовища у встановленому законодавством порядку державна установа «Національне військове меморіальне кладовище» забезпечує:
1) належну експлуатацію, огляд і прибирання, проведення ремонтних робіт будівель, споруд, площ, монументів, огорож, систем питного водопостачання та водовідведення тощо, які розміщуються на території Військового кладовища;
2) облаштування контейнерних майданчиків для роздільного збирання побутових відходів, установлення урн для збирання побутових відходів, а також своєчасне збирання та вивезення відходів;
3) виконання ручних та механізованих робіт з благоустрою території Військового кладовища з метою її утримання в належному стані, а саме:
– озеленення з максимально можливим збереженням наявних насаджень;
– своєчасне скошування трави, видалення дерев (у тому числі аварійних), чагарників, газонів і квітників;
– прибирання снігу, механізовану та ручну обробку доріг і пішохідних доріжок протиожеледними матеріалами у зимовий період;
4) утримання об’єктів зовнішнього освітлення та системи відеоспостереження Військового кладовища;
5) установлення, ремонт і заміну вивісок та інформаційних табличок;
Читайте також: Ліквідовано 5 міжрегіональних управлінь Держінспекції архітектури та містобудування
6) дотримання правил пожежної безпеки та цього Порядку в частині утримання території Військового кладовища;
7) ознайомлення відвідувачів військового кладовища з вимогами та їх виконання;
8) ліквідацію наслідків руйнування могил чи намогильних споруд, місць поховань, об’єктів, призначених для поховання, або будь-яких інших об’єктів чи споруд на території Військового кладовища, пов’язаного з надзвичайними ситуаціями, воєнними (бойовими) діями, терористичними актами, оскверненням чи пошкодженням;
9) здійснення інших завдань (заходів) з метою утримання в належному стані Військового кладовища.
Відвідувачам Військового кладовища на його території забороняється:
1) вигулювати та випасати тварин;
2) встановлювати огорожі, стаціонарні лави, стільці та столи;
3) розміщувати відходи поза межами спеціально відведених для цього місць;
4) перебувати на території військового кладовища поза межами часу, визначеного режимом його роботи;
5) порушувати тишу і порядок (ігри, спів, гра на музичних інструментах, окрім обслуговування похоронних процесій, панахид, пам’ятних заходів).
На період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування державна установа здійснює інші заходи, що забезпечують утримання в належному стані Військового кладовища, зокрема встановлює:
1) режим роботи Військового кладовища;
2) додатковий перелік обмежень та заборон під час перебування на території Військового кладовища;
3) вимоги щодо:
– визначення та облаштування місць поховань;
– припинення поховань на Військовому кладовищі;
– встановлення та обліку намогильних споруд;
– організації руху транспортних засобів на території Військового кладовища та прилеглій до нього території.
Договори про надання послуг (виконання робіт) з утримання в належному стані Військового кладовища можуть бути укладені з надавачами таких послуг (виконавцями робіт) за умови неможливості їх здійснення штатними працівниками державної установи або відсутності у її штатному розписі працівників відповідної кваліфікації.
Охорона Військового кладовища здійснюється державною установою та/або суб’єктом охоронної діяльності відповідно до Закону України «Про охоронну діяльність».
Постанова застосовується після прийняття в експлуатацію окремих черг та/або пускових комплексів Національного військового меморіального кладовища.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.