Connect with us

Кримінальна хроніка

Суд відправив Тищенка під цілодобовий домашній арешт

Опубліковано

Двадцять п’ятого червня Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту для народного депутата Миколи Тищенка.

Відповідне рішення ухвалив суддя Олексій Соколов. Зокрема, суд задовольнив клопотання Офісу Генерального прокурора й застосував до Тищенка запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслету, за виключенням необхідності отримання медичної допомоги. Слід вказати, що на початку засідання адвокати народного депутата просили суд закрити засідання для преси, але сторона обвинувачення виступила проти цього. Зокрема, прокурори зазначили, що не бачили підстав проводити засідання в закритому режимі.

Позиція сторони обвинувачення. Сторона обвинувачення зазначила, що в даному кримінальному провадженні є двоє підозрюваних: Микола Тищенко відповідно до ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі потерпілого) та Костянтин Цубер. За словами сторони обвинувачення, Тищенко «наказав» Цуберу і групі невстановлених озброєних осіб, одягнених у військову форму, незаконно позбавити волі Дмитра Мазоху. Ця особа вважається потерпілою. Перед цим, Мазоха намагався з’ясувати підстави перебування цих озброєних осіб у громадському місці. Прокурори зазначають, що через це й виникла «словесна перепалка», яка переросла у конфлікт.

Як відзначає сторона обвинувачення, Тищенко та інші особи не надали потерпілому якихось зрозумілих, логічних й обґрунтованих пояснень щодо своїх дій. «Потерпілий не розумів, у зв’язку з чим його намагаються затримати та позбавити волі на той момент», – сказав прокурор і додав, що потерпілий намагався кликати на допомогу перехожих.

Сторона обвинувачення додає, що окрім залякування, стосовно потерпілого застосовувався фізичний вплив. Зокрема, мало місце побиття й намагання придушити його руками. Крім того, як пояснив прокурор, існують ризики, які обґрунтовують застосування запобіжного заходу. Зокрема, йдеться про ризик переховування народного депутата від органів досудового розслідування і суду. Як вважає сторона обвинувачення, Тищенко може виїхати за кордон.

Ще одним ризиком названо можливість знищення, схову або спотворення важливих документів. За даними слідства, Тищенко вже знищив два мобільних телефони. Також до ризиків віднесено можливість незаконного впливу на свідка, іншого підозрюваного, експерта в даному кримінальному провадженні. У цьому зв’язку, сторона обвинувачення просила задовольнити у повному обсязі клопотання про обрання цілодобового домашнього арешту для Тищенка.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.