Connect with us

Кримінальна хроніка

Заробітки на гуманітарці

Опубліковано

Національна поліція України зареєструвала 247 кримінальних проваджень щодо незаконних дій з гуманітарною допомогою, зокрема розкрадання.

Про це в ефірі інформаційного телемарафону повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. За його словами, окремі шахраї використовують слабкість або безпорадний стан людей, які виїжджають із захоплених територій. Також є випадки зловживань, пов’язані з поставками медпрепаратів і гуманітарних вантажів. Якщо відверто, то таких кримінальних проваджень наразі відкрито близько 247-ми, 29-ти особам уже повідомлено про підозру», – зазначив Д. Монастирський.

Читайте також: До 7 років позбавлення волі за незаконне використання гуманітарної допомоги

Як було уточнено, з них 179 проваджень відкрито за статтею 2012 ККУ «Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги», яку Верховна Рада ухвалила на початку війни.

Найбільше випадків незаконного використання гуманітарки, благодійних пожертв або безоплатної допомоги зафіксовано у Києві та на Львівщині. Далі йдуть Харківська область і Кіровоградщина, де розташовані хаби перерозподілення товарів. «Кіберполіція виявляє такі випадки, ми знаходимо, хто стоїть за цими схемами. До речі, дуже часто так «хантерять» російські кіберспеціалісти – вони спеціально збирають благодійні історії в телеграм-каналах, і ми потім розуміємо, що за ними стояли росіяни, які збирали цю допомогу», – зазначив глава МВС.

Міністр, зокрема, розповів про випадки шахрайства з, нібито, закупівлею автомобілів для ЗСУ і НГУ, на які збирають гроші, а потім придбані машини продають за ринковою ціною. А дехто наживається на тому, що обманює людей, обіцяючи вивезти їх із захоплених територій. «Ми такі випадки фіксували, зокрема, в Маріуполі… Йдеться про різні суми – від 10 тисяч гривень до тисяч доларів… І нам відомі випадки, коли люди, які не змогли виїхати, загинули», – повідомив Денис Монастирський.

Ще одна шахрайська схема пов’язана із закупівлею пального для, нібито, ЗСУ. «Звичайно, його ніхто не отримував, а шахраї, відповідно, потім це пальне перепродавали, отримуючи, як ми розуміємо, надприбуток. Мова про мільйони гривень, які зароблялися в один момент», – додав міністр.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.