Connect with us
Гаряча лінія Міноборони 15-12

Документи Міністерства оборони України

Реалізовано в рамках інформаційно-аналітичного порталу

Документи Міністерства оборони України

Наказ №100/нм від 24.02.2023 Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства оборони України

Тип документу

Наказ

Рік затвердження

2023

Видавець

Міністерство оборони України

Герб України

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

Київ

№100/нм від 24.02.2023

Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства оборони України

Відповідно до Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 730), з метою мінімізації ризиків невиконання або неналежного виконання контрагентами договірних зобов’язань перед Міністерством оборони України, запобігання порушенню інтересів Міністерства оборони України, сприяння ефективному використанню бюджетних коштів

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити такі, що додаються:

1) Зміни до Інструкції з підготовки, погодження, укладення, реєстрації, обліку, зберігання та контролю за виконанням договорів, що укладаються від імені Міністерства оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 29 грудня 2020 року № 500 “Про деякі питання організації роботи з договорами в Міністерстві оборони України”;

2) Зміну до Положення про організацію діяльності колегіального органу Міністерства оборони України з питань оборонних закупівель, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 29 грудня 2022 року № 454.

2. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.

Міністр оборони України О. Резніков

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства оборони України
№100/нм від 24.02.2023

Зміни
до Інструкції з підготовки, погодження, укладення, реєстрації, обліку,
зберігання та контролю за виконанням договорів, що укладаються від імені
Міністерства оборони України

1. Пункт 2.10 розділу 2 викласти в такій редакції:

“2.10. Проєкт договору із додатками надсилається для погодження в межах компетенції до Директорату економічного аналізу і планування Міністерства оборони України, а також до Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України разом Декларацією про відсутність конфлікту інтересів у всіх посадових (службових) осіб, причетних до укладання договору.

В умовах воєнного стану під час погодження проєкту договору Директоратом економічного аналізу і планування Міністерства оборони України та Управлінням з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України здійснюється перевірка інформації про потенційного контрагента, з яким планується укладення договору (далі – контрагент), відповідно до розділу 2-1 цієї Інструкції.”.

2. Доповнити Інструкцію новим розділом 2-1 такого змісту:

“2-1. Перевірка інформації про контрагента

2-1.1. Перевірка інформації про контрагента здійснюється шляхом проведення пошуку, збору та аналізу інформації щодо такого контрагента за ознаками ризиковості, визначеними пунктом 2-1.5 цього розділу.

2-1.2. Під час пошуку інформації використовуються відкриті джерела, у тому числі мережа Інтернет, публічні електронні реєстри, спеціалізовані аналітичні сервіси, документи та інші матеріали, які знаходяться в розпорядженні структурних підрозділів.

2-1.3. У разі якщо контрагентом є юридична особа, пошук, збір та аналіз інформації проводиться також щодо його учасників (засновників), керівників (уповноважених осіб) та кінцевих бенефіціарних власників (контролерів), у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) його засновника, якщо засновником є юридична особа, якщо таких кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) можливо визначити.

2-1.4. Пошук, збір та аналіз інформації здійснюються з тих джерел, які є доступними в межах визначених наказами Міністерства оборони України строків для здійснення перевірки інформації про контрагента.

2-1.5. Перевірка інформації про контрагента здійснюється на наявність/відсутність таких ознак ризиковості:

1) контрагент є юридичною особою – резидентом Російської Федерації/Республіки Білорусь державної форми власності, юридичною особою, створеною та/або зареєстрованою відповідно до законодавства Російської Федерації/Республіки Білорусь юридичною особою, кінцевим бенефіціарним власником (власниками) якої є резидент (резиденти) Російської Федерації/Республіки Білорусь, фізичною особою (фізичною особою – підприємцем) – резидентом Російської Федерації/Республіки Білорусь;

2) контрагента, його учасника (засновника), керівника (уповноваженої особи), кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) його засновника, якщо засновником є юридична особа, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, або контрагент, його керівник (уповноважена особа) був засуджений за кримінальне правопорушення, вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов’язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість якої не знято або не погашено в установленому законом порядку;

3) щодо контрагента рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеним в дію указом Президента України, застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), які забороняють здійснення у нього закупівлі, або пов’язані із заборонами або обмеженнями, які виключають можливість виконання ним договірних зобов’язань у разі укладення договору;

4) щодо контрагента, його учасника (засновника), керівника (уповноваженої особи), кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) його засновника, якщо засновником є юридична особа, рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеним в дію указом Президента України, застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), не зазначені в підпункті 3 цього пункту;

5) щодо контрагента, його учасника (засновника), керівника (уповноваженої особи), кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) його засновника, якщо засновником є юридична особа, рішенням компетентного органу Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Канади, Японії, Австралії застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції);

6) місцезнаходженням (місцем проживання, перебування, реєстрації) контрагента, його учасників (засновників), керівників (уповноважених осіб) та кінцевих бенефіціарних власників (контролерів), у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) його засновника, якщо засновником є юридична особа, є держава, віднесена до переліку офшорних зон, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року № 143-р “Про віднесення держав до переліку офшорних зон” (зі змінами), а також держава, віднесена до переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року 1045 “Про затвердження переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України, та визнання таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. № 977” (зі змінами);

7) існують обставини, які створюють конфлікт між інтересами керівника (уповноваженої особи) структурного підрозділу та контрагента, його учасника (засновника), керівника (уповноваженої особи), та впливають на об’єктивність і неупередженість прийняття рішення щодо укладення договору;

8) контрагент, його учасник (засновник), керівник (уповноважена особа) є пов’язаною особою з керівником (уповноваженою особою) структурного підрозділу та/або членом його сім’ї;

9) контрагент, який є юридичною особою, не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює або перевищує 20 мільйонів гривень (у тому числі за лотом) (крім нерезидентів);

10) контрагент, його учасник (засновник), керівник (уповноважена особа), кінцевий бенефіціарний власник (контролер), у тому числі кінцевий бенефіціарний власник (контролер) його засновника, якщо засновником є юридична особа, був стороною в судовому процесі проти Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, органів військового управління, в якому судове рішення, яке набрало законної сили, ухвалене не на його користь;

11) контрагент мав/має фінансові труднощі та/або погану фінансову дисципліну (наявна заборгованість зі сплати податків та/або зборів (обов’язкових платежів); чистим фінансовим результатом за попередній рік є збиток відповідно до фінансового звіту або аудиторського висновку тощо);

12) у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” (крім нерезидентів);

13) контрагента визнано у встановленому законодавством порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура;

14) учасник (засновник), керівник (уповноважена особа) контрагента є учасником (засновником), керівником (уповноваженою особою) іншої юридичної особи, яку визнано в установленому законодавством порядку банкрутом та стосовно неї відкрита ліквідаційна процедура;

15) на грошові кошти контрагента накладено арешт згідно з ухвалою суду або під час здійснення виконавчого провадження;

16) контрагент не має необхідних спроможностей;

17) наявне судове рішення, яке набрало законної сили, яке свідчить про фіктивність діяльності контрагента;

18) контрагент має однакову адресу місцезнаходження, однаковий номер телефону та/або однакову адресу електронної пошти з іншими суб’єктами господарської діяльності, які беруть участь у процедурі закупівлі за відповідним предметом закупівлі;

19) цінова пропозиція контрагента суттєво занижена/завищена відносно середньої ринкової вартості аналогічних товарів, робіт, послуг.

2-1.6. Ознаки ризиковості, зазначені в пункті 2-1.5 цього розділу, не є вичерпними.

У разі виявлення іншої інформації про контрагента, яка може свідчити про ризики невиконання або неналежного виконання ним своїх зобов’язань перед Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України, органами військового управління, така інформація зазначається Директоратом економічного аналізу і планування Міністерства оборони України або Управлінням з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України у листі щодо погодження/непогодження/погодження із застереженнями відповідного документа.

2-1.7. Директорат економічного аналізу і планування Міністерства оборони України перевіряє інформацію про контрагента на предмет наявності/відсутності ознак ризиковості, передбачених підпунктами 1-6, 10-19 пункту 2-1.5 цього розділу.

2-1.8. Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України перевіряє інформацію про контрагента на предмет наявності/відсутності ознак ризиковості, передбачених підпунктами 7-9 пункту 2-1.5 цього розділу.

2-1.9. У разі виявлення ознак ризиковості, передбачених підпунктами 1-3, 12, 13 пункту 2-1.5 цього розділу, Директорат економічного аналізу і планування Міністерства оборони України не погоджує проєкт договору.

2-1.10. У разі виявлення ознак ризиковості, передбачених підпунктами 7-9 пункту 2-1.5 цього розділу, Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України не погоджує проєкт договору.

2-1.11. У разі виявлення ознак ризиковості, передбачених підпунктами 4-6, 10, 11, 14-19 пункту 2-1.5 цього розділу, Директорат економічного аналізу і планування Міністерства оборони України погоджує проєкт договору із застереженнями.

2-1.12. У листах Директорату економічного аналізу і планування Міністерства оборони України та Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України щодо погодження/непогодження/погодження із застереженнями відповідного документа зазначається джерело інформації про виявлену ознаку ризиковості, яке було використане під час перевірки інформації про контрагента.”.

Генеральний директор
Директорату економічного аналізу і
планування Міністерства оборони України
Марта Бухтіярова

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства оборони України
№100/нм від 24.02.2023

Зміна
до Положення про організацію діяльності колегіального органу Міністерства
оборони України з питань оборонних закупівель

Доповнити розділ 1 новим пунктом 1.8 такого змісту:

“1.8. Перед наданням Колегіальному органу на розгляд пропозицій постачальників керівник структурного підрозділу забезпечує їх надсилання до Директорату економічного аналізу і планування Міністерства оборони України та Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України для здійснення ними протягом двох робочих днів перевірки інформації про потенційного контрагента в порядку, визначеному розділом 2-1 Інструкції з підготовки, погодження, укладення, реєстрації, обліку, зберігання та контролю за виконанням договорів, що укладаються від імені Міністерства оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 29 грудня 2020 року № 500.”.

Генеральний директор
Директорату економічного аналізу і
планування Міністерства оборони України
Марта Бухтіярова

 

Задати питання

    Застереження щодо юридичної консультації: Інформація та документи, доступні на платформі, призначені виключно для інформаційних цілей і не повинні тлумачитись як правова консультація. Користувачі повинні звертатися до кваліфікованих юридичних фахівців за консультаціями, що специфічні для їхніх ситуацій.

    Застереження щодо регуляторних актів: Офіційні регуляторні акти та документи, доступні на платформі, походять безпосередньо від відповідного міністерства або авторитетних джерел. Однак користувачі повинні незалежно перевіряти ці акти на наявність оновлень чи поправок, які можуть не бути негайно відображені на цій платформі.

    Обмеження відповідальності: ТОВ «АКТИВЛЕКС» не несе відповідальності за будь-які збитки чи втрати, що виникли в результаті використання платформи та/або використання інформації та/або документів, доступних на платформі. Це включає прямі, непрямі, випадкові або наслідкові збитки.

    Застереження щодо зовнішніх джерел: Посилання на сторонні джерела або веб-сайти не означають підтвердження або схвалення ТОВ «АКТИВЛЕКС» їхнього змісту. Ми не несемо відповідальності за зміст, точність або доступність будь-яких зовнішніх джерел або веб-сайтів