Connect with us
Гаряча лінія Міноборони 15-12

Документи Міністерства оборони України

Реалізовано в рамках інформаційно-аналітичного порталу

Документи Міністерства оборони України

Наказ №275 від 11.05.2023 Про затвердження Порядку реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності в системі Міністерства оборони України

Тип документу

Наказ

Рік затвердження

2023

Видавець

Міністерство оборони України

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

11.05.2023 № 275

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 травня 2023 р.
за № 871/39927

Про затвердження Порядку реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності в системі Міністерства оборони України

Відповідно до Закону України «Про санкції», пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 07 липня 2022 року № 772 «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо удосконалення державної санкційної політики», підпункту 2-1 пункту 4 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 730), НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності в системі Міністерства оборони України, що додається.

2. Керівників структурних підрозділів Міністерства оборони України, органів військового управління Збройних Сил України та Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту визначити в межах компетенції відповідальними за реалізацію санкцій та моніторингу їх виконання.

3. Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр оборони України О. Резніков
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Міністра цифрової трансформації України
О. Вискуб

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
11 травня 2023 року № 275

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 травня 2023 р.
за № 871/39927

ПОРЯДОК
реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності в системі Міністерства оборони України

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає механізм реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (далі – санкцій) та моніторингу їх ефективності, форми, методи та ключові показники реалізації видів санкцій і моніторингу їх ефективності в системі Міністерства оборони України (далі – Міноборони).

2. У цьому порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України «Про санкції» (далі – Закон).

3. Учасниками процесу реалізації санкцій та моніторингу їх ефективності в системі Міноборони є такі структурні підрозділи Міноборони, органи військового управління Збройних Сил України та Державна спеціальна служба транспорту (далі – Держспецтрансслужба) (далі – структурні підрозділи):

  • структурний підрозділ Міноборони, визначений відповідальним за питання санкційної політики в системі Міноборони (далі – відповідальний структурний підрозділ),- в частині узагальнення та підготовки для Кабінету Міністрів України пропозицій щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій та моніторингу їх ефективності;
  • структурні підрозділи Міноборони, Апарат Головнокомандувача Збройних Сил України, Генеральний штаб Збройних Сил України, органи військового управління Збройних Сил України, Держспецтрансслужба, які відповідальні за закупівлю та постачання матеріальних ресурсів робіт і послуг, військово-технічну політику, розвиток озброєння та військової техніки, кадрову політику, фінансове та інше матеріально-технічне забезпечення, утилізацію, передачу та використання військового майна і ресурсів, міжнародне співробітництво, у частині надання інформації, яка може бути використана для підготовки пропозицій щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій, а також виконання санкцій відповідно до закріплених компетенцій, передбачених пунктами 1, 2, 3, 5, 7-12, 18-20, 22-24, 25 частини першої статті 4 Закону України «Про санкції».

4. Розвідувальний орган Міністерства оборони України бере участь в процесі реалізації санкцій та моніторингу їх ефективності в межах повноважень відповідно до Закону України «Про розвідку».

II. Реалізація видів санкцій та моніторингу їх ефективності

1. Відповідальний структурний підрозділ за наявності підстав застосування санкцій, готує відповідно до вимог Порядку підготовки пропозицій Кабінету Міністрів України щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 888, проєкт рішення Кабінету Міністрів України про застосування санкцій або внесення змін до санкцій, реалізація яких віднесена до сфери компетенції Міноборони.

2. Під час підготовки проєкту рішення Кабінету Міністрів України про застосування, зміну чи скасування санкцій, відповідальний структурний підрозділ може звертатися до державних органів, до повноважень яких належить забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері, яка стосується застосування санкцій, та інших заінтересованих органів для отримання відомостей, що ідентифікують особу (осіб), до якої (яких) пропонується застосувати санкції, інформації про можливий вид (види) санкцій, строк (строки) їх застосування, висновків, інформаційно-аналітичних матеріалів та інших документів, необхідних для підготовки відповідного рішення Кабінету Міністрів України.

3. У разі прийняття в установленому Законом порядку рішення про застосування санкцій або внесення змін до санкцій, реалізація яких віднесена до сфери компетенції Міноборони, структурні підрозділи подають Міністру оборони України пропозиції, узгоджені із заступником Міністра оборони України, який відповідно до розподілу обов’язків, спрямовує та координує їх діяльність, для прийняття рішень, необхідних для реалізації санкцій.

4. Відповідальний структурний підрозділ організовує взаємодію структурних підрозділів із державними органами, до повноважень яких належить забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері, яка стосується застосування санкцій, з питань підготовки та подання пропозицій щодо застосування, скасування, внесення змін до санкцій та моніторингу ефективності їх виконання.

5. З метою забезпечення застосування видів санкцій, реалізація яких віднесена до сфери компетенції Міноборони:

1) структурний підрозділ Міноборони з питань кадрової політики здійснює заходи в частині перевірки осіб на предмет застосування відносно них санкцій, виключення фактів прийняття на роботу (службу) в системі Міністерства оборони України осіб, щодо яких застосовані санкції, а також виключення пропозицій щодо їх заохочення та нагородження від імені та/або за ініціативою Міністерства оборони України, позбавлення таких осіб відомчих нагород і відзнак;

2) структурні підрозділи Міноборони, органи військового управління, з’єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації Збройних Сил України, Держспецтрансслужба, які здійснюють повноваження з питань закупівлі та постачання матеріальних ресурсів, робіт і послуг, військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки, фінансового та іншого матеріально-технічного забезпечення, утилізації, передачі та використання військового майна і ресурсів здійснюють заходи в частині перевірки фізичних та юридичних осіб на предмет застосування відносно них санкцій, виключення фактів укладання будь-яких договорів на закупівлю товарів, робіт та послуг з фізичними та юридичними особами, щодо яких застосовано санкції;

3) структурний підрозділ Міноборони з питань цифровізації, цифрового розвитку, цифрових трансформацій і кібербезпеки у сфері оборони здійснює заходи в частині організації автоматизованого отримання інформації про застосування санкцій щодо осіб, які створюють загрози національним інтересам України у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період з відповідних інформаційних ресурсів, а також запровадження у Міноборони програмного забезпечення моніторингу застосування санкцій;

4) структурні підрозділи Міноборони з питань міжнародного співробітництва, військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки, здійснюють заходи в частині перевірки осіб, до яких застосовані санкції, зокрема анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів з питань укладення договорів чи угод з особами, щодо яких застосовано санкції.

6. Інформація про стан реалізації санкцій, застосованих до осіб відповідно до Закону:

1) подається (на вимогу/за запитом) Апарату Ради національної безпеки і оборони України та інших державних органів, до повноважень яких належить забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері, яка стосується застосування санкцій:

  • в електронній формі, шляхом автоматизованої взаємодії інформаційних систем, у форматі та за структурою, затвердженими спільними рішеннями держателів таких інформаційних систем;
  • в електронній формі, за допомогою системи електронної взаємодії органів виконавчої влади;
  • на електронних носіях інформації із відтворенням у паперовій формі – виключно у разі, якщо для передачі відповідної інформації неможливо застосувати електронні автоматизовані системи, а також у разі надання інформації з обмеженим доступом;

2) має містити повні відомості про особу, до якої застосовані відповідні види санкцій, зазначені у рішенні Ради національної безпеки і оборони України, уведеному в дію Указом Президента України, яким застосовано відповідні санкції, зміст таких санкцій, та інформацію про стан їх реалізації.

III. Моніторинг ефективності санкцій

1. Моніторинг ефективності санкцій проводиться відповідно до таких принципів:

  • систематичності та системності;
  • реалістичності;
  • достатності;
  • комплексності;
  • об’єктивності.

2. Об’єктом моніторингу є фізичні та юридичні особи, до яких застосовані санкції в установленому порядку.

3. Моніторинг ефективності санкцій здійснюють структурні підрозділи (відповідальні особи), які відповідають за реалізацію окремих видів санкцій.

Структурні підрозділи можуть одержувати в установленому порядку від органів державної влади, інших установ та організацій інформацію, документи і матеріали, необхідні для забезпечення моніторингу виконання санкцій.

4. Моніторинг ефективності санкцій здійснюється шляхом збору даних із джерел інформації. Етапами моніторингу є:

  • збір, вивчення та аналіз інформації про осіб, до яких застосовані санкції, структурними підрозділами, які беруть участь у реалізації санкцій;
  • узагальнення результатів та облік результатів моніторингу ефективності санкцій, визначення їх ефективності відповідальним структурним підрозділом;
  • підготовка відповідальним структурним підрозділом інформації про результати моніторингу ефективності санкцій до державних органів, до повноважень яких належить забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері, яка стосується застосування санкцій.

5. Результати моніторингу ефективності санкцій готуються відповідальним структурним підрозділом і надсилаються державним органам, до повноважень яких належить забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері, яка стосується застосування санкцій, періодично на їх вимогу (з урахуванням рішень Ради національної безпеки і оборони України, уведених в дію Указами Президента України, якими застосовано відповідні санкції, відповідних доручень Прем’єр-міністра України).

6. Результати моніторингу ефективності санкцій узагальнюються у електронній формі і повинні містити таку інформацію:

  • дані про особу, щодо якої застосовано санкції. Для фізичних осіб: ідентифікаційні дані відповідно до офіційних реєстрів держави, громадянином якої особа є, для громадян України – відомості, що ідентифікують особу (прізвище, ім’я, по батькові, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності) та реєстраційний номер облікової картки платників податків або інформація про відмову від його прийняття (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття зазначеного номера та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу), будь-яку іншу інформацію, що може сприяти здійсненню ідентифікації відповідної особі). Для юридичних осіб: ідентифікаційні дані та реквізити юридичної особи відповідно до офіційних реєстрів держави реєстрації, для юридичних осіб України – Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • Указ Президента України, яким введено в дію рішення Ради національної безпеки та оборони України щодо застосування санкцій із зазначенням номера додатка рішення Ради національної безпеки та оборони України та порядкового номера, який стосується особи, щодо якої застосовані санкції;
  • види санкцій відповідно до Закону України «Про санкції»;
  • строк застосування санкцій;
  • державні органи, що забезпечують реалізацію санкцій;
  • мета застосування санкцій;
  • результати застосування санкцій / показник ефективності санкцій;
  • висновки щодо досягнення мети застосування санкцій.

7. Ефективність конкретних видів санкцій, застосованих до юридичних та фізичних осіб, може бути оцінена як:

  • «санкції ефективні»;
  • «санкції ефективні частково»;
  • «санкції неефективні».

8. Інформація про неефективну реалізацію окремих видів санкцій або щодо проблем з їх реалізацією, що стала відома структурним підрозділам, передається в письмовому вигляді до відповідального структурного підрозділу не пізніше трьох днів з моменту виявлення такої інформації.

Директор Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України О. Меліхов

Задати питання

    Застереження щодо юридичної консультації: Інформація та документи, доступні на платформі, призначені виключно для інформаційних цілей і не повинні тлумачитись як правова консультація. Користувачі повинні звертатися до кваліфікованих юридичних фахівців за консультаціями, що специфічні для їхніх ситуацій.

    Застереження щодо регуляторних актів: Офіційні регуляторні акти та документи, доступні на платформі, походять безпосередньо від відповідного міністерства або авторитетних джерел. Однак користувачі повинні незалежно перевіряти ці акти на наявність оновлень чи поправок, які можуть не бути негайно відображені на цій платформі.

    Обмеження відповідальності: ТОВ «АКТИВЛЕКС» не несе відповідальності за будь-які збитки чи втрати, що виникли в результаті використання платформи та/або використання інформації та/або документів, доступних на платформі. Це включає прямі, непрямі, випадкові або наслідкові збитки.

    Застереження щодо зовнішніх джерел: Посилання на сторонні джерела або веб-сайти не означають підтвердження або схвалення ТОВ «АКТИВЛЕКС» їхнього змісту. Ми не несемо відповідальності за зміст, точність або доступність будь-яких зовнішніх джерел або веб-сайтів