Connect with us
Гаряча лінія Міноборони 15-12

Документи Міністерства оборони України

Реалізовано в рамках інформаційно-аналітичного порталу

Документи Міністерства оборони України

Наказ №344 від 07.06.2023 Про затвердження Змін до Зразків військової форми одягу та загальних вимог до знаків розрізнення військовослужбовців та ліцеїстів військових ліцеїв

Тип документу

Наказ

Рік затвердження

2023

Видавець

Міністерство оборони України

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

07.06.2023 № 344

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 червня 2023 р.
за № 1038/40094

Про затвердження Змін до Зразків військової форми одягу та загальних вимог до знаків розрізнення військовослужбовців та ліцеїстів військових ліцеїв

{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 385 від 27.06.2023}

Відповідно до частини п’ятої статті 7 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та з метою впровадження нових зразків військової форми одягу військовослужбовців та ліцеїстів військових ліцеїв НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Зміни до Зразків військової форми одягу та загальних вимог до знаків розрізнення військовослужбовців та ліцеїстів військових ліцеїв, затверджених наказом Міністерства оборони України від 18 липня 2017 року № 370, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 22 серпня 2017 року за № 1047/30915, що додаються.

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 385 від 27.06.2023}

2. Начальнику Центрального управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр оборони України О. Резніков
ПОГОДЖЕНО:
Відповідальний секретар Комісії
державних нагород та геральдики
 А. Осідак
Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України
О. Кубраков
Перший заступник Голови Служби безпеки України С. Андрущенко
Начальник Управління державної
охорони України генерал-майор
С. Рудь
Міністр внутрішніх справ України
І. Клименко
Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Ю. Щиголь
Голова Державної прикордонної служби України С. Дейнеко
Голова Служби зовнішньої розвідки України генерал-майор  О. Литвиненко

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
07 червня 2023 року № 344

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 червня 2023 р.
за № 1038/40094

ЗМІНИ
до Зразків військової форми одягу та загальних вимог до знаків розрізнення військовослужбовців та ліцеїстів військових ліцеїв

1. У пункті 4 розділу I опис та малюнок «Черевики з високими берцями» викласти в такій редакції:

«Черевики

Черевики з високими або середньої довжини берцями зі шкіри хромового дублення або зі шкіри типу «нубук», або зі шкіри хромового дублення та синтетичного матеріалу із додатковим зовнішнім захистом союзки та берець, чорного, захисного або коричневого кольору із додатковим захистом носкової частини та задинки, підошвою із гуми та петлями для шнурків.

Черевики можуть бути літніми, демісезонними або зимовими»

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 385 від 27.06.2023}

2. У розділ II:

1) у підпункті 2.1 пункту 2 в описі та малюнку «Тужурка (кітель) чоловіча однобортна» слова «Тужурка (кітель) чоловіча однобортна» замінити словами «Кітель однобортний чоловічий білого кольору»;

2) у підпункті 2.1 пункту 2 в описі та малюнку «Тужурка (кітель) жіноча однобортна» слова «Тужурка (кітель) жіноча однобортна» замінити словами «Кітель однобортний жіночий білого кольору»;

3) підпункт 2.1 пункту 2 після опису та малюнка «Кітель однобортний жіночий білого кольору» доповнити описами та малюнками такого змісту:

«Кітель однобортний чоловічий

Кітель з камвольної тканини захисного кольору, однобортний, напівприлягаючого силуету з коміром-стійкою, центральною бортовою застібкою на 5 ґудзиків встановленого зразка. Пілки з виточками з відрізними боковими частинами, двома верхніми нагрудними кишенями з бантовими складками на підкладці і двома боковими прорізними кишенями з обшивками та клапанами, які застібаються на ґудзики встановленого зразка. Комір-стійка застібається на металевий гачок та петлю. Спинка із середнім швом та шліцом. Рукави вшивні, двошовні. У шви вшивання рукавів вшито погони з основної тканини, які застібаються на петлі і формені ґудзики встановленого зразка.

Кітель однобортний жіночий

Кітель з камвольної тканини захисного кольору, однобортний, напівприлягаючого силуету з коміром-стійкою, центральною бортовою застібкою на 5 ґудзиків встановленого зразка. Пілки з виточками з відрізними боковими частинами, двома боковими прорізними кишенями з обшивками та клапанами, які застібаються на ґудзики встановленого зразка. Комір-стійка застібається на металевий гачок та петлю. Спинка із середнім швом та відрізними боковими частинами. Рукави вшивні, двошовні. У шви вшивання рукавів вшито погони з основної тканини, які застібаються на петлі і формені ґудзики встановленого зразка»;

4) у пункті 5 опис та малюнок аксельбанта викласти в такій редакції:

Аксельбант зі шнура золотавого або сріблястого кольору має вигляд однієї або двох плетених кіс та шнурів, скріплених між собою шльовкою або прямокутним клапаном, сплетеним зі шнура, для кріплення до плеча. На двох вільних кінцях декоративний вузол і металевий наконечник»;

«

5) у пункті 5 опис та малюнок плечового шнура викласти в такій редакції:

Плечовий шнур має вигляд коси, сплетеної зі шнура золотавого, сріблястого або синього кольору, кінці якої скріплені між собою шльовкою або прямокутним клапаном, сплетеним зі шнура, для кріплення до плеча».

{Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 385 від 27.06.2023}

«

3. У розділі IV:

1) пункт 4 після опису та малюнка «Емблеми на комір парадної та повсякденної форми одягу «Державна спеціальна служба транспорту» доповнити описом та малюнком такого змісту:

«Емблеми на комір Служби військового капеланства
(Християнське віросповідання)

Емблема на комір являє собою зображення однораменного хреста із розбіжними променями, нижній з яких видовжений, а верхній завершується тупим кутом. Хрест має рельєфний пружок.

Емблеми на комір Служби військового капеланства
(Мусульманське віросповідання)

Емблема на комір являє собою рельєфне зображення півмісяця.

Емблеми на комір Служби військового капеланства
(Юдейське віросповідання)

Емблема на комір являє собою рельєфне зображення зірки Давида»;

2) пункт 5 після опису та малюнка «Беретний знак «Державна спеціальна служба транспорту» доповнити описами та малюнками такого змісту:

«Беретний знак «Сили логістики»

Беретний знак має вигляд стилізованого контуру фортеці з чотирма бастіонами, на який накладено схрещені мечі руків’ями донизу з лезами, що переходять у пшеничні колоси, та жезл Меркурія, розташований по вертикалі. Зображення мечів і жезла Меркурія рельєфні.

Беретний знак «Сили підтримки»

Беретний знак має вигляд прорізного ромба із зубчатими краями, на який накладено схрещені мечі вістрями догори та чотири руки у латних рукавицях, з’єднані між собою у замок. Зображення мечів та рук рельєфні.

Беретний знак «Медичні сили»

Беретний знак має вигляд круглого вінка з лаврового листя, у центрі якого вертикально розташований меч вістрям донизу, обвитий змією. Усі зображення рельєфні.

{Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 385 від 27.06.2023}

4. У розділі V:

1) після опису та малюнка «Позумент на кашкет» доповнити описом та малюнком такого змісту:

«Ремінець старшого та вищого сержантського і старшинського складу на кашкет

Ремінець старшого та вищого сержантського і старшинського складу виготовляється із лакованої шкіри або замінника шкіри чорного кольору, підшитого з внутрішньої частини металізованим галуном, таким чином, щоб останній виступав зверху і знизу на 1-2 мм. Кріпиться до кашкета двома ґудзиками встановленого зразка»;

2) після опису та малюнка «Ґудзики до обмундирування військовослужбовців» доповнити описом та малюнком такого змісту:

«Ґудзики до обмундирування військовослужбовців Військово-Морських Сил Збройних Сил України

Ґудзики до обмундирування круглі, металеві, випуклі золотавого кольору діаметром 14, 18 та 22 мм з бортиком у вигляді стилізованого морського каната та поверхнею у вигляді горизонтальних ліній. На лицьовому боці рельєфне зображення Знака Княжої Держави Володимира Великого на тлі вертикально розташованого якоря.

Ґудзики на зворотному боці мають «ніжку» для пришивання або кріпляться методом «хольнітен».».

{Пункт із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 385 від 27.06.2023}

Виконуючий обов’язки начальника Центрального управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України
полковник
В. Валерко

Задати питання

    Застереження щодо юридичної консультації: Інформація та документи, доступні на платформі, призначені виключно для інформаційних цілей і не повинні тлумачитись як правова консультація. Користувачі повинні звертатися до кваліфікованих юридичних фахівців за консультаціями, що специфічні для їхніх ситуацій.

    Застереження щодо регуляторних актів: Офіційні регуляторні акти та документи, доступні на платформі, походять безпосередньо від відповідного міністерства або авторитетних джерел. Однак користувачі повинні незалежно перевіряти ці акти на наявність оновлень чи поправок, які можуть не бути негайно відображені на цій платформі.

    Обмеження відповідальності: ТОВ «АКТИВЛЕКС» не несе відповідальності за будь-які збитки чи втрати, що виникли в результаті використання платформи та/або використання інформації та/або документів, доступних на платформі. Це включає прямі, непрямі, випадкові або наслідкові збитки.

    Застереження щодо зовнішніх джерел: Посилання на сторонні джерела або веб-сайти не означають підтвердження або схвалення ТОВ «АКТИВЛЕКС» їхнього змісту. Ми не несемо відповідальності за зміст, точність або доступність будь-яких зовнішніх джерел або веб-сайтів