Connect with us
Гаряча лінія Міноборони 15-12

Документи Міністерства оборони України

Реалізовано в рамках інформаційно-аналітичного порталу

Документи Міністерства оборони України

Наказ №354/нм від 28.05.2024 Про затвердження Інструкції з організації в Міністерстві оборони України постачання озброєння, військової і спеціальної техніки під час дії правового режиму воєнного стану

Тип документу

Наказ

Рік затвердження

2024

Видавець

Міністерство оборони України

Герб України

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

Київ

№ 354/нм від 28.05.2024

Про затвердження Інструкції з організації в Міністерстві оборони України постачання озброєння, військової і спеціальної техніки під час дії правового режиму воєнного стану

Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні”, постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2015 року № 345 “Про затвердження Порядку постачання товарів оборонного призначення під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції” та з метою організації діяльності структурних підрозділів Міністерства оборони України та Збройних Сил України щодо постачання озброєння, військової і спеціальної техніки під час дії правового режиму воєнного стану

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію з організації в Міністерстві оборони України постачання озброєння, військової і спеціальної техніки під час дії правового режиму воєнного стану, що додається.

2. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.

Міністр оборони України Рустем Умєров

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства оборони України
№ 354/нм від 28.05.2024

Інструкція
з організації в Міністерстві оборони України постачання
озброєння, військової і спеціальної техніки під час дії правового
режиму воєнного стану

1. Загальні положення

Ця Інструкція визначає процедури організації забезпечення потреб Збройних Сил України (далі – Збройні Сили) в озброєнні, військовій і спеціальній техніці (далі – ОВТ) під час дії правового режиму воєнного стану.

Дія цієї Інструкції поширюється на всі види ОВТ, комплектувальні вироби, запасні частини, інструменти та приладдя до них, що розробляються в інтересах Збройних Сил.

2. Прийняття рішення щодо прискореного завершення дослідно- конструкторської роботи з розроблення зразка ОВТ, що виготовлений та перебуває на етапі проведення попередніх випробувань, та порядок їх проведення Департаментом військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України (далі – ДВТП РОВТ Міноборони) формується перелік дослідно-конструкторських робіт (далі – ДКР), які виконуються в інтересах забезпечення національної безпеки і оборони.

ДВТП РОВТ Міноборони визначається поточний стан виконання ДКР (окремо для кожної роботи):

• рік початку виконання ДКР;

• етап виконання ДКР;

• запланований обсяг фінансування ДКР;

• обсяг фінансування, який уже був виділений на виконання ДКР;

• запланований рік завершення виконання ДКР.

ДВТП РОВТ Міноборони надсилаються на адреси підприємств (установ), які виконують ДКР, запити про можливості:

• щодо їх вчасного завершення;

• щодо прискорення їх завершення (із визначенням прогнозних строків);

• надання пропозицій щодо реалізації завдання із прискорення завершення ДКР з визначенням необхідного фінансового ресурсу.

За результатами аналізу отриманої від підприємств (установ) інформації ДВТП РОВТ Міноборони визначаються підприємства (установи), які не в змозі вчасно (прискорено) завершити ДКР, та складається перелік ДКР, які неможливо завершити вчасно (прискорено) або є ризик їх невиконання (незавершення).

Одночасно із запитом до підприємств (установ), які виконують ДКР, ДВТП РОВТ Міноборони готується та за підписом заступника Міністра оборони України (згідно з розподілом обов’язків) надсилається до Генерального штабу Збройних Сил України (далі – Генеральний штаб) запит щодо уточнення першочергової потреби з урахуванням сценарію застосування сил оборони за ситуацією.

За результатами проведеної роботи Генеральним штабом на адресу ДВТП РОВТ Міноборони надсилається інформація про першочергову потребу в створенні новітніх зразків ОВТ, боєприпасів, їх модернізації із визначенням пріоритетності.

Після узагальнення ДВТП РОВТ Міноборони отриманої інформації проводиться позапланове засідання Комітету з питань менеджменту озброєнь у системі Міноборони, на якому розглядається:

– актуальність ДКР та ступінь необхідності її завершення в поточних умовах;

– можливий вплив завершення виконання ДКР на спроможність;

– необхідний (прогнозований) обсяг фінансування та потреба в матеріально- технічних засобах для забезпечення прискорення завершення ДКР.

За результатами засідання Комітету формується перелік ДКР, виконання (завершення) яких необхідно (доцільно) прискорити з уточненням термінів виконання і обсягів фінансування пріоритетних ДКР, який затверджується протокольним рішенням.

Цей перелік є основою під час підготовки переліку та обсягів закупівель товарів робіт і послуг у частині, що стосується виконання ДКР.

Після прийняття рішення про необхідність прискореного завершення ДКР з розроблення зразка ОВТ, що виготовлений та перебуває на етапі проведення попередніх випробувань, вносяться відповідні зміни до державного контракту (договору) у частині визначення умов прискореного завершення роботи.

Для проведення попередніх випробувань за програмою державних випробувань (далі – попередні випробування) наукова установа Міноборони або Збройних Сил розробляє програму та методики (далі – ПіМ) державних випробувань дослідного зразка ОВТ відповідно до ДСТУ В 15.211 “Система керування життєвим циклом озброєння та військової техніки. Програми і методики випробувань. Основні положення” та план матеріально-технічного забезпечення випробувань. ПіМ і план матеріально-технічного забезпечення погоджується із заінтересованими структурними підрозділами Міноборони та Генерального штабу, службами забезпечення органів військового управління та затверджуються директором ДВТП РОВТ Міноборони.

Попередні випробування зразка ОВТ проводяться на підставі наказу директора ДВТП РОВТ Міноборони про призначення комісії та проведення випробувань.

До складу комісії від Міноборони включаються представники структурних підрозділів Міноборони та Генерального штабу, представництв державного замовника, наукових установ Міноборони та Збройних Сил.

Головою комісії з проведення попередніх випробувань призначається посадова особа від виду (окремого роду військ (сил)) Збройних Сил, структурного підрозділу Генерального штабу, в інтересах якого планується прийняття зразка ОВТ на озброєння.

До початку проведення попередніх випробувань:

– представництво державного замовника перевіряє РКД та надає висновок до ДВТП РОВТ Міноборони;

– ДВТП РОВТ Міноборони після отримання від розробника повідомлення про готовність дослідного зразка ОВТ до проведення випробувань та акта матеріально-технічного приймання дослідного зразка ОВТ видає наказ директора ДВТП РОВТ Міноборони про призначення комісії та проведення випробувань.

Під час проведення випробувань отримані результати фіксуються протоколами проведення перевірок, передбачених ПіМ.

У разі отримання незадовільних результатів випробування можуть бути призупинені або припинені у випадках, визначених ДСТУ В 15.210 “Система керування життєвим циклом озброєння та військової техніки. Випробування озброєння та військової техніки. Основні положення. Класифікація”.

Призупинення випробувань оформлюється протоколом, а припинення випробувань оформлюється актом, який направляється до ДВТП РОВТ Міноборони для прийняття рішення.

Попередні випробування зразка ОВТ вважаються закінченими, якщо їх результати оформлені актом, який підтверджує виконання ПіМ і містить оцінку результатів випробувань.

Оцінка результатів випробувань повинна містити висвітлення всіх отриманих результатів випробувань (у тому числі негативних), невиконаних вимог, конкретні, точні формулювання, що виключають їх двояке трактування.

Акт попередніх випробувань складається за формою, визначеною ДСТУ В 15.210 “Система керування життєвим циклом озброєння та військової техніки. Випробування озброєння та військової техніки. Основні положення. Класифікація”, у чотирьох примірниках та затверджується відповідним спільним рішенням. Спільне рішення погоджується з заінтересованими структурними підрозділами Міноборони та Генерального штабу, відповідною службою забезпечення органу військового управління.

У спільному рішенні про затвердження акта попередніх випробувань дослідного зразка ОВТ зазначається:

• рішення про затвердження акта;

• висновок за результатами випробувань (дослідний зразок ОВТ випробування витримав або не витримав);

• рекомендації щодо прийняття зразка ОВТ на озброєння (постачання);

• завдання щодо усунення недоліків, реалізації пропозицій та рекомендацій комісії, визначених актом (за потреби) та надання до Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки (далі – ГУЗСЖЦ ОВТ): правдника та облікованої копії технічних умов на зразок ОВТ, оформлених відповідно до ДСТУ-Н 4486 “Система конструкторської документації. Настанови щодо типової побудови технічних умов”, відкоригованих за результатами випробувань та погоджених із представництвом державного замовника, службою забезпечення та ДВТП РОВТ Міноборони; складання переліку складників виробу, інструментів, приладдя та матеріалів, необхідних для забезпечення експлуатації виробу ОВТ, за зразком згідно з додатком 1 до Порядку кодифікації предметів постачання, затвердженого наказом Міноборони від 18 грудня 2017 року № 673, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 січня 2018 року за № 50/31502, його узгодження із службою забезпечення, за якою закріплена номенклатура зазначених предметів постачання; надання технічної документації на кожний зазначений у ньому предмет постачання;

• завдання службі забезпечення органу військового управління, до номенклатури якої належить зразок ОВТ, щодо погодження технічних умов на зразок ОВТ та надання до ГУЗСЖЦ ОВТ заявки на реєстрацію виробу ОВТ, як штатно-табельного предмета, оформленої відповідно до вимог Інструкції з реєстрації штатно-табельних предметів, затвердженої наказом Міноборони від 08 січня 2019 року № 8, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18 січня 2019 року за № 62/33033, та погодженого Переліку предметів постачання на кодифікацію складників виробу ОВТ, інструментів, приладдя та матеріалів, необхідних для забезпечення експлуатації виробу ОВТ відповідно до Порядку кодифікації предметів постачання, затвердженого наказом Міноборони від 18 грудня 2017 року № 673, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 січня 2018 року за № 50/31502;

• завдання ГУЗСЖЦ ОВТ на облікування в установленому порядку технічних умов на зразок ОВТ, здійснення реєстрації зразка ОВТ, як штатно табельного предмета, кодифікації предметів постачання, згідно з Переліком предметів постачання, що підлягають кодифікації, та надання призначених номенклатурних номерів НАТО для зазначення їх в експлуатаційній документації, як кодів продукції відповідно до ДСТУ В 15.501 “Система керування життєвим циклом озброєння та військової техніки. Документи експлуатаційні і ремонтні на озброєння та військову техніку. Загальні вимоги до номенклатури, побудови, змісту, викладення, видання та коригування”, ДСТУ ГОСТ 2.610 “Єдина система конструкторської документації. Правила виконання експлуатаційних документів”;

• завдання ДВТП РОВТ Міноборони або ГУЗСЖЦ ОВТ щодо підготовки проєкту наказу про прийняття на озброєння (постачання) зразка ОВТ.

3. Прийняття рішення про кодифікацію зразка ОВТ

3.1. ГУЗСЖЦ ОВТ не пізніше дня, наступного за днем отримання пропозиції (повідомлення) від розробника про створення нового зразка, перевіряє комплектність наданих документів, здійснює їх реєстрацію та інформує розробника про їх достатність.

Під час перевірки встановлюється повнота наданих документів, які мають містити:

• лист-опис зразка з найменуванням, призначенням нового зразка ОВТ та тактико-технічними характеристиками;

• ПіМ проведення випробувань зразка ОВТ;

• акт випробувань зразка разом з протоколами випробувань, про підтвердження кожної заявленої характеристики (у разі їх наявності);

• проєкт Технічних умов на зразок ОВТ;

• інформацію про наявність мінімального комплекту робочої конструкторської документації (далі – РКД);

• контактні дані розробника (постачальника).

ГУЗСЖЦ ОВТ звертається до Головного управління технічного оцінювання та контролю якості озброєння та військової техніки (далі – ГУТОКЯ ОВТ) про призначення представництва державного замовника для здійснення перевірки РКД та перевірки Технічних умов на зразок ОВТ.

ГУТОКЯ ОВТ в день отримання листа визначає представництво державного замовника для перевірки РКД та перевірки Технічних умов на зразок ОВТ. Визначене представництво державного замовника протягом трьох діб здійснює перевірку РКД на зразок ОВТ та складає відповідний висновок, який надає до ГУЗСЖЦ ОВТ та інформує розробника (постачальника), розглядає проєкт Технічних умов на зразок ОВТ, надає рекомендації щодо їх доопрацювання.

ГУЗСЖЦ ОВТ:

– протягом чотирьох днів організовує збір тимчасово діючої комісії (за визначеною номенклатурою ОВТ) з перевірки достатності проведених розробником випробувань для підтвердження заявлених тактико-технічних характеристик зразка ОВТ, розгляду наданих матеріалів, висновку представництва державного замовника та складання акта;

– не пізніше наступного дня після засідання комісії надає директору ДВТП РОВТ Міноборони на затвердження акт та на погодження проєкт Технічних умов на зразок ОВТ;

– після затвердження акта надсилає його розробнику, доводить до органів військового управління, командувань видів (родів) військ та всіх заінтересованих структурних підрозділів Міноборони та Генерального штабу.

Представник визначеного представництва державного замовника, який входить до складу тимчасово діючої комісії (за визначеною номенклатурою ОВТ), погоджує Технічні умови на зразок.

ГУЗСЖЦ ОВТ протягом двох днів з дня затвердження акта, погодження Технічних умов та на підставі висновку представництва державного замовника про перевірку РКД на зразок ОВТ:

– призначає зразку ОВТ номенклатурний номер НАТО та тимчасовий код за Класифікатором озброєння, військової техніки та майна Міноборони ВК 001- 2000;

– надає призначені номенклатурні номери НАТО для зазначення їх в експлуатаційній документації, як кодів продукції відповідно до ДСТУ В 15.501 “Система керування життєвим циклом озброєння та військової техніки. Документи експлуатаційні і ремонтні на озброєння та військову техніку. Загальні вимоги до номенклатури, побудови, змісту, викладення, видання та коригування”, ДСТУ ГОСТ 2.610 “Єдина система конструкторської документації. Правила виконання експлуатаційних документів”;

– повідомляє центральну службу забезпечення та Головне управління логістики Генерального штабу про призначені зразку ОВТ номенклатурний номер НАТО та тимчасовий код за Класифікатором озброєння, військової техніки та майна Міноборони ВК 001-2000 для виконання завдань включення зразка ОВТ до штатів (табелів до штатів) та формування потреби.

У разі недостатності проведених випробувань комісія у висновках акта рекомендує провести додаткові випробування (перевірки) характеристик зразка ОВТ.

Наукові установи Міноборони та Збройних Сил можуть надавати методичну допомогу щодо розроблення ПіМ таких випробувань.

Матеріально-технічне забезпечення додаткових випробувань (за потреби) здійснюється на підставі окремого доручення заступника Міністра оборони України (згідно з розподілом обов’язків) та відповідно до розроблених ПіМ, погоджених із службою забезпечення органу військового управління, до номенклатури якої належить зразок ОВТ, та Державним науково-дослідним інститутом випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (далі – ДНДІВС ОВТ).

ГУЗСЖЦ ОВТ, за потреби, може сприяти в організації проведення додаткових випробувань зразка ОВТ.

Комісія розглядає відповідні підтверджуючі документи (акти, протоколи випробувань, сертифікати тощо), отримані за результатами додаткових випробувань (перевірок).

3.2. Порядок виділення матеріально-технічних засобів (у тому числі зброї та боєприпасів), бойових розрахунків, полігона тощо для проведення випробувань нового зразка ОВТ

За потреби виділення матеріально-технічних засобів (у тому числі зброї та боєприпасів), бойових розрахунків, полігона тощо для проведення випробувань нового зразка ОВТ ГУЗСЖЦ ОВТ готує проєкт відповідного рішення на проведення випробувань, у якому визначаються такі завдання:

• службі забезпечення – щодо виділення необхідних матеріально-технічних засобів у кількості, визначеній ПіМ;

• командуванню виду – на виділення полігона, бойових розрахунків тощо;

• науковим установам – щодо виділення вимірювального обладнання, взяття участі у випробуваннях та здійснення науково-технічного супроводження випробувань;

• представництву державного замовника – щодо перевірки робочої конструкторської документації та погодження Технічних умов на зразок ОВТ.

Також у рішенні можуть визначатися додаткові завдання, які необхідні для якісної їх організації.

Рішення погоджується командувачем виду, в інтересах якого планується застосування зразка, директором ДВТП РОВТ Міноборони, заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України (згідно з розподілом обов’язків) та затверджується заступником Міністра оборони України (згідно з розподілом обов’язків).

3.3. Ознайомлення з результатами проведених розробниками випробувань для підтвердження заявлених тактико-технічних характеристик зразка ОВТ

ДВТП РОВТ Міноборони або ГУЗСЖЦ ОВТ готує доручення заступника Міністра оборони України (згідно з розподілом обов’язків) про утворення тимчасово діючої комісії (за визначеною номенклатурою ОВТ) (далі – комісія) для ознайомлення з результатами випробувань та надання висновків щодо їх достатності для підтвердження заявлених ТТХ.

До складу комісії призначаються:

– голова комісії – посадова особа відповідного командування виду (окремого роду) військ (сил);

– заступник голови комісії – від ДНДІВС ОВТ;

члени комісії від:

• представництв державного замовника;

• наукових установ Міноборони та Збройних Сил;

• служби забезпечення органу військового управління;

• заінтересованих структурних підрозділів Міноборони та Генерального штабу.

Голова комісії організовує роботу комісії щодо вивчення результатів проведених розробником випробувань зразка ОВТ з метою встановлення достатності кількості, обсягів та видів випробувань (перевірок) зразка ОВТ для підтвердження бойових, технічних та експлуатаційних характеристик.

За результатами роботи комісія складає акт, в якому надає висновок щодо достатності проведених випробувань для підтвердження заявлених характеристик та рекомендації щодо кодифікації зразка ОВТ. Акт затверджується директором ДВТП РОВТ Міноборони.

4. Виконання робіт із забезпечення можливості застосування на серійних вітчизняних зразках озброєння комплектувальних виробів і засобів ураження вітчизняного та іноземного виробництва (які раніше на даних зразках ОВТ не застосовувалися)

4.1. Роботи із забезпечення можливості застосування на серійних вітчизняних зразках озброєння серійних комплектувальних виробів і засобів ураження вітчизняного та іноземного виробництва (які раніше на даних зразках ОВТ не застосовувалися) (далі – роботи з удосконалення зразка ОВТ) під час дії правового режиму воєнного стану здійснюються шляхом заміни штатного серійного обладнання (озброєння), яке встановлено на зразку, на серійне обладнання (озброєння), яке застосовується на подібних зразках ОВТ.

Потреба в удосконаленні зразка ОВТ визначається з урахуванням таких особливостей:

результати експлуатації зразків ОВТ командуваннями видів, родів військ (сил), службами забезпечення органів військового управління Збройних Сил;

при формуванні потреби у комплектувальних виробах повинна забезпечуватись уніфікація обладнання всього парку зразків ОВТ.

4.2. Порядок удосконалення зразків ОВТ визначається вимогами національного стандарту України ДСТУ В 15.701 “Система керування життєвим циклом ОВТ. Бюлетені змін та виконання за ними робіт. Основні положення”.

4.3. Рішення на виконання робіт з удосконалення зразків ОВТ приймається командувачами видів (окремих родів) військ (сил).

Проєкт рішення готується відповідною службою забезпечення органу військового управління відповідно до ДСТУ В 15.701“Система керування життєвим циклом ОВТ. Бюлетені змін та виконання за ними робіт. Основні положення”.

4.4. Роботи з удосконалення зразків ОВТ виконуються відповідно до технічного завдання, затвердженого посадовою особою, яка прийняла рішення на виконання зазначених робіт.

Технічне завдання розробляється науковою установою Збройних Сил.

4.5. Оцінка якості конструктивних змін та ефективності виконаних робіт з удосконалення здійснюється шляхом проведення контрольних (спеціальних, типових) випробувань удосконаленого зразка ОВТ.

Для зразків авіаційної техніки в процесі удосконалення проводяться тільки контрольні або спеціальні випробування.

4.6. ПіМ та план матеріально-технічного забезпечення контрольних (спеціальних) випробувань розробляються науковою установою Збройних Сил.

Контрольні (спеціальні, типові) випробування організовуються командуваннями видів (окремих родів) військ (сил), в інтересах яких виконуються зазначені роботи з удосконалення.

Порядок проведення типових випробувань визначається вимогами ДСТУ В 15.307 “Система керування життєвим циклом озброєння та військової техніки. Випробування та приймання серійних виробів озброєння та військової техніки. Основні положення”.

4.7. Експлуатація удосконаленого зразка ОВТ може здійснюватися після введення в дію відповідного бюлетеня (технічного розпорядження).

5. Розроблення та постачання комплектувальних виробів, запасних частин, інструменту та приладдя до ОВТ

5.1. Після надходження інформації від розробника (постачальника) про створення комплектувальних виробів, запасних частин, інструменту та приладдя до ОВТ (далі – комплектуючі) та отримання листа-опису комплектуючих з найменуванням та ТТХ, інформації про підприємство (юридичної адреси, коду ЄДРПОУ, контактних даних), результатів проведених випробувань (за наявності) та РКД на виготовлення комплектуючих (за наявності) служба забезпечення органу військового управління визначає нагальну потребу в комплектуючих до ОВТ та у разі заінтересованості погоджує ТТХ. У разі відсутності нагальної потреби або непогодження ТТХ на комплектуючі до ОВТ повідомляє про це розробника (постачальника).

5.2. У разі визначення нагальної потреби в комплектуючих до ОВТ та погодження їх ТТХ служба забезпечення органу військового управління:

інформує про необхідність проведення випробувань комплектуючих (у разі якщо випробування не проводилися);

надсилає до ГУТОКЯ ОВТ повідомлення щодо організації перевірки спроможностей з виготовлення комплектуючих.

5.3. Служба забезпечення органу військового управління створює комісію для ознайомлення з результатами випробувань та надання висновків щодо їх достатності для підтвердження заявлених ТТХ.

До складу комісії призначаються:

– голова комісії – від органу військового управління, якому підпорядкована служба забезпечення;

– заступник голови комісії – від ДНДІ ВС ОВТ;

– члени комісії від представництв служби забезпечення органу військового управління, 482 Конструкторсько-технологічного центру Командування Сил логістики Збройних Сил України, державного замовника (за потреби), наукових установ Збройних Сил (за потреби).

Голова комісії організовує роботу комісії щодо ознайомлення з результатами випробувань з метою встановлення достатності кількості, обсягів та видів випробувань (перевірок) комплектуючих для підтвердження їх технічних і експлуатаційних характеристик.

За результатами роботи комісія складає акт, в якому надає висновок щодо достатності (недостатності) проведених випробувань для підтвердження заявлених ТТХ та рекомендацій щодо прийняття на постачання виготовлених комплектуючих. Акт затверджується керівником органу військового управління, якому підпорядкована служба забезпечення.

5.4. У разі визначення недостатності проведених випробувань комплектуючих до ОВТ готується проєкт відповідного спільного рішення, яке погоджується з заінтересованими структурними підрозділами Міноборони, Генерального штабу та затверджується керівником органу військового управління, якому підпорядкована служба забезпечення.

5.5. У Спільному рішенні обов’язково визначаються:

– представництво державного замовника, на яке покладається контроль якості виготовлення комплектуючих до ОВТ;

– перелік комплектуючих до ОВТ;

– наукові установи, які здійснюють науково-технічне супроводження виконання робіт;

– порядок розроблення та погодження ПіМ випробувань комплектуючих;

– місця проведення випробувань, етапність випробувань (за потреби);

– термін виконання робіт з виготовлення і проведення випробувань комплектуючих.

5.6. Визначення наукових установ Збройних Сил, на які покладається науково-технічне супроводження виконання робіт, здійснюється Центральним воєнно-науковим управлінням Генерального штабу Збройних Сил України.

В обов’язковому порядку до науково-технічного супроводження робіт залучаються ДНДІ ВС ОВТ та 482 Конструкторсько-технологічний центр Командування Сил логістики Збройних Сил України.

5.7. Матеріально-технічне забезпечення випробувань здійснюється відповідно до ПіМ, погоджених із відповідною службою забезпечення органу військового управління, ДНДІ ВС ОВТ.

5.8. У разі отримання негативних результатів, випробування можуть: призупинятися, а комплектуючі до ОВТ повертатися для дороблення та повторного пред’явлення на випробування;

припинятися, про що складається акт.

5.9. За результатами випробувань готується акт випробувань, який погоджується всіма учасниками випробувань, затверджується в установленому порядку та разом з матеріалами випробувань, комплектом РКД надається на розгляд служби забезпечення органу військового управління.

5.10. Служба забезпечення органу військового управління після надходження акта випробувань і комплекту РКД організовує опрацювання комісією акта випробувань і комплекту РКД та за позитивними результатами опрацювання надає до ГУЗСЖЦ ОВТ заявку на реєстрацію комплектуючих до ОВТ, як штатно-табельного предмета, оформлену відповідно до вимог Інструкції з реєстрації штатно-табельних предметів, затвердженої наказом Міноборони від 08 січня 2019 року № 8, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 січня 2019 року за № 62/33033.

5.11. ГУЗСЖЦ ОВТ здійснює реєстрацію комплектуючих до ОВТ, як штатно-табельного предмета, кодифікацію предметів постачання, згідно з Переліком предметів постачання, що підлягають кодифікації відповідно до ДСТУ В 15.501 “Система керування життєвим циклом озброєння та військової техніки. Документи експлуатаційні і ремонтні на озброєння та військову техніку. Загальні вимоги до номенклатури, побудови, змісту, викладення, видання та коригування”, ДСТУ ГОСТ 2.610 “Єдина система конструкторської документації. Правила виконання експлуатаційних документів”.

Директор Департаменту військово-технічної політики,
розвитку озброєння та військової техніки
Міністерства оборони України
бригадний генерал
Валерій Стецюк

Задати питання

    Застереження щодо юридичної консультації: Інформація та документи, доступні на платформі, призначені виключно для інформаційних цілей і не повинні тлумачитись як правова консультація. Користувачі повинні звертатися до кваліфікованих юридичних фахівців за консультаціями, що специфічні для їхніх ситуацій.

    Застереження щодо регуляторних актів: Офіційні регуляторні акти та документи, доступні на платформі, походять безпосередньо від відповідного міністерства або авторитетних джерел. Однак користувачі повинні незалежно перевіряти ці акти на наявність оновлень чи поправок, які можуть не бути негайно відображені на цій платформі.

    Обмеження відповідальності: ТОВ «АКТИВЛЕКС» не несе відповідальності за будь-які збитки чи втрати, що виникли в результаті використання платформи та/або використання інформації та/або документів, доступних на платформі. Це включає прямі, непрямі, випадкові або наслідкові збитки.

    Застереження щодо зовнішніх джерел: Посилання на сторонні джерела або веб-сайти не означають підтвердження або схвалення ТОВ «АКТИВЛЕКС» їхнього змісту. Ми не несемо відповідальності за зміст, точність або доступність будь-яких зовнішніх джерел або веб-сайтів