Connect with us
Гаряча лінія Міноборони 15-12

Документи Міністерства оборони України

Реалізовано в рамках інформаційно-аналітичного порталу

Документи Міністерства оборони України

Наказ №36 від 08.02.2022 Про затвердження Інструкції про порядок допуску журналістів, працівників засобів масової інформації на об’єкти системи Міністерства оборони України

Тип документу

Наказ

Рік затвердження

2022

Видавець

Міністерство оборони України

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

08.02.2022 № 36

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 квітня 2022 р.
за № 445/37781

Про затвердження Інструкції про порядок допуску журналістів, працівників засобів масової інформації на об’єкти системи Міністерства оборони України

Відповідно до статті 6 Закону України «Про інформацію», статті 2 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» та Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 730), з метою визначення порядку допуску журналістів, працівників засобів масової інформації на об’єкти системи Міністерства оборони України, організації роботи з ними на місцях, оперативного та повного висвітлення діяльності Міністерства оборони України, Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту, їх підготовки та застосування НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок допуску журналістів, працівників засобів масової інформації на об’єкти системи Міністерства оборони України, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства оборони України від 14 червня 2012 року № 399 «Про затвердження Інструкції про порядок допуску журналістів, працівників засобів масової інформації на об’єкти Міністерства оборони України та Збройних Сил України», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 09 липня 2012 року за № 1149/21461 (із змінами).

3. Директорату інформаційної політики у сфері оборони та стратегічних комунікацій Міністерства оборони України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр оборони України О. Резніков
ПОГОДЖЕНО:
Міністр культури та інформаційної політики України
О. Ткаченко

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
від 08 лютого 2022 року № 36

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 квітня 2022 р.
за № 445/37781

ІНСТРУКЦІЯ
про порядок допуску журналістів, працівників засобів масової інформації на об’єкти системи Міністерства оборони України

I. Загальні положення

1. Ця Інструкція визначає порядок допуску журналістів, працівників засобів масової інформації (далі – представники ЗМІ) на об’єкти системи Міноборони для здійснення ними професійної діяльності.

2. На об’єкти системи Міноборони допускаються в установленому цією Інструкцією порядку представники ЗМІ з метою інформування суспільства про стан захисту національних інтересів України, всебічного і об’єктивного висвітлення діяльності Міноборони, Збройних Сил України (далі – Збройні Сили) та Державної спеціальної служби транспорту.

3. Представники ЗМІ здійснюють свою професійну діяльність на об’єктах системи Міноборони із дотриманням режиму доступу до інформації з обмеженим доступом.

4. На об’єкти системи Міноборони допускаються представники ЗМІ за умов дотримання ними протиепідеміологічних заходів.

II. Порядок допуску представників ЗМІ на об’єкти системи Міноборони

1. Організацію процесу допуску представників ЗМІ на об’єкти системи Міноборони та взаємодію з ними здійснюють підрозділи, що діють у системі Міноборони та які відповідно до функцій і покладених завдань взаємодіють із засобами масової інформації (далі – підрозділ взаємодії із ЗМІ).

2. Дозвіл щодо допуску представників ЗМІ на об’єкти системи Міноборони надають:

  • Міністр оборони України – на відвідування всіх об’єктів системи Міноборони;
  • перший заступник Міністра оборони України, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції, заступник Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, заступники Міністра оборони України – на відвідування органів військового управління, з’єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, закладів фахової передвищої військової освіти, а також підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міноборони, діяльність яких вони безпосередньо спрямовують та координують;
  • державний секретар Міністерства оборони України – на відвідування структурних підрозділів апарату Міноборони, установ та організацій, діяльність яких він безпосередньо спрямовує та контролює;
  • Головнокомандувач Збройних Сил України, заступник Головнокомандувача Збройних Сил України – на відвідування всіх об’єктів Збройних Сил;
  • начальник Генерального штабу Збройних Сил України – на відвідування структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України, інших органів військового управління, з’єднань, військових частин;
  • Командувач Об’єднаних сил Збройних Сил України – на відвідування об’єктів в місцях базування національного контингенту, а також об’єктів у місцях виконання завдань підрозділами Збройних Сил, які перебувають в оперативному підпорядкуванні Командування об’єднаних сил Збройних Сил України;
  • командувачі видів, окремих родів сил та військ Збройних Сил – на відвідування командувань та підпорядкованих організаційних структур;
  • Голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту – на відвідування органу управління, бригад, полків, окремих батальйонів, підрозділів забезпечення, органів забезпечення, навчального центру, закладів, підприємств та установ Держспецтрансслужби;
  • керівник розвідувального органу Міноборони – на відвідування всіх об’єктів розвідувального органу Міноборони.

3. Допуск представників ЗМІ на об’єкти системи Міноборони здійснюють керівники (командири, начальники) відповідних об’єктів системи Міноборони (далі – керівник об’єкта Міноборони) на підставі рішення (доручення), наданого відповідною посадовою особою вищого органу військового управління.

4. Особливості допуску представників ЗМІ на об’єкти розвідувального органу Міноборони визначаються наказом розвідувального органу Міноборони.

5. Для отримання дозволу на відвідування об’єкта системи Міноборони представники ЗМІ надають до відповідного підрозділу взаємодії із засобами масової інформації (далі – ЗМІ) офіційний письмовий запит у друкованому та електронному вигляді (факсом, електронною поштою).

Запит надсилається не пізніше ніж за три робочі дні до запланованого відвідування представниками ЗМІ об’єкта системи Міноборони.

6. У письмовому запиті зазначаються:

  • повне найменування засобу масової інформації, дата і номер реєстрації, місцезнаходження, номер телефону (факсу), адреса електронної пошти;
  • мета відвідування об’єкта системи Міноборони;
  • бажана дата і строки відвідування;
  • прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) представника ЗМІ, щодо якого вноситься запит, серія (за наявності) та номер його паспорта, коли і ким виданий, номер редакційного посвідчення або іншого документу, що засвідчує професійну приналежність до засобу масової інформації. Якщо таких представників декілька – зазначена інформація подається по кожному;
  • у разі необхідності – марка і реєстраційний номер автомобіля (автомобілів);
  • посадова особа (особи), з якою планується записати інтерв’ю (коментар);
  • тематика та орієнтовні запитання для інтерв’ю (коментаря) посадової особи (осіб);
  • орієнтовний перелік зразків озброєння та військової техніки, споруд чи окремих приміщень, де планується здійснювати фото-, відеозйомку.

7. Письмові запити, що не містять інформації, зазначеної у пункті 6 цього розділу, не розглядаються, про що підрозділи взаємодії із ЗМІ в одноденний строк з дати отримання запиту письмово, факсом або електронною поштою повідомляють відповідні ЗМІ.

8. Підрозділ взаємодії із ЗМІ, отримавши запит, що містить усю необхідну інформацію, визначену у пункті 6 цього розділу, протягом одного робочого дня направляє запит до відповідної посадової особи, уповноваженої на прийняття рішення, визначеної пунктом 2 цього розділу.

За результатами розгляду запиту відповідна посадова особа протягом двох робочих днів приймає рішення, про що підрозділ взаємодії із ЗМІ усно, письмово, факсом або електронною поштою повідомляє відповідні ЗМІ.

9. З метою оперативного та повного висвітлення діяльності Міноборони, Збройних Сил та Держспецтрансслужби, їх підготовки та застосування, участі у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, участі в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій тощо допускається тривале (більше однієї доби) перебування представників ЗМІ на об’єктах системи Міноборони.

Про допущення представників ЗМІ до військових частин у зазначених випадках рішення приймають виключно Міністр оборони України, Головнокомандувач Збройних Сил України та його заступник. У зазначеному рішенні можуть встановлюватися обмеження під час перебування на об’єкті системи Міноборони.

10. Порядок відвідування об’єктів системи Міноборони іноземними журналістами, працівниками іноземних засобів масової інформації та порядок роботи з ними визначається з урахуванням обмежень, встановлених законодавством.

11. Керівник об’єкта Міноборони забезпечує безперешкодний допуск на об’єкти системи Міноборони військовослужбовців та працівників засобів масової інформації, засновником яких є Міноборони (далі – представники військових ЗМІ) виключно на підставі редакційного завдання, наданого керівництвом військового ЗМІ, посвідчення офіцера (для військовослужбовців), паспорта (для працівників) та редакційного посвідчення або іншого документу, що засвідчує приналежність особи до військового ЗМІ.

Організація роботи представників військових ЗМІ на об’єктах системи Міноборони здійснюється відповідно до розділу III цієї Інструкції.

III. Організація відвідування представниками ЗМІ об’єктів системи Міноборони

1. Для організації роботи представників ЗМІ на об’єктах системи Міноборони керівник об’єкта Міноборони об’єкту визначає:

  • посадову особу, яка здійснюватиме зустріч представників ЗМІ та їх супроводження територією об’єкта, з урахуванням системи охорони, внутрішнього та перепускного режиму;
  • маршрут пересування представників ЗМІ територією об’єкта, з урахуванням обмеження доступу до спеціальних об’єктів (приміщень) чи спеціальних територій;
  • місця стоянки автомобілів, на яких прибули представники ЗМІ;
  • місця для фото-, відеозйомки озброєння та військової техніки, іншого обладнання, якщо про це було зазначено у запиті та отримано відповідний дозвіл;
  • посадову особу (осіб) об’єкту, уповноважену надавати коментар (інтерв’ю) представникам ЗМІ.

2. Військовослужбовці та працівники об’єкта системи Міноборони надають представникам ЗМІ інформацію про діяльність об’єкта виключно в межах своєї компетенції та із суворим дотриманням вимог законодавства щодо захисту інформації з обмеженим доступом.

3. У разі виявлення порушень працівниками ЗМІ законодавства щодо охорони державної таємниці та захисту інформації з обмеженим доступом їх відвідування об’єкта системи Міноборони припиняється.

Керівник об’єкта Міноборони доповідає керівнику вищого органу військового управління про виявлені факти порушень працівниками ЗМІ законодавства щодо охорони державної таємниці та вжиті заходи з метою недопущення витоку інформації з обмеженим доступом.

4. Представники ЗМІ зобов’язані дотримуватися встановлених керівником Міноборони правил внутрішнього розпорядку та не перешкоджати діяльності посадових осіб об’єкта Міноборони.

Тимчасово виконуючий обов’язки генерального директора Директорату
інформаційної політики у сфері оборони та стратегічних комунікацій
Міністерства оборони України
Є. Буркат

Задати питання

    Застереження щодо юридичної консультації: Інформація та документи, доступні на платформі, призначені виключно для інформаційних цілей і не повинні тлумачитись як правова консультація. Користувачі повинні звертатися до кваліфікованих юридичних фахівців за консультаціями, що специфічні для їхніх ситуацій.

    Застереження щодо регуляторних актів: Офіційні регуляторні акти та документи, доступні на платформі, походять безпосередньо від відповідного міністерства або авторитетних джерел. Однак користувачі повинні незалежно перевіряти ці акти на наявність оновлень чи поправок, які можуть не бути негайно відображені на цій платформі.

    Обмеження відповідальності: ТОВ «АКТИВЛЕКС» не несе відповідальності за будь-які збитки чи втрати, що виникли в результаті використання платформи та/або використання інформації та/або документів, доступних на платформі. Це включає прямі, непрямі, випадкові або наслідкові збитки.

    Застереження щодо зовнішніх джерел: Посилання на сторонні джерела або веб-сайти не означають підтвердження або схвалення ТОВ «АКТИВЛЕКС» їхнього змісту. Ми не несемо відповідальності за зміст, точність або доступність будь-яких зовнішніх джерел або веб-сайтів