Connect with us
Гаряча лінія Міноборони 15-12

Документи Міністерства оборони України

Реалізовано в рамках інформаційно-аналітичного порталу

Документи Міністерства оборони України

Наказ №365 від 18.07.2016 Про затвердження Положення про Центральний науково- дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України

Тип документу

Наказ

Рік затвердження

2016

Видавець

Міністерство оборони України

Герб України

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

18.07.2016 № 365

Про затвердження Положення про Центральний науково- дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України

Відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”, підпунктів 38, 39, 44 пункту 4 та підпункту 9 пункту 10 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671, з метою визначення основних завдань і функцій Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України, обов’язків, відповідальності та прав його керівника, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства оборони України від 14 лютого 2014 року № 117 “Про затвердження Положення про Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України”.

3. Рядок 438 Переліку наказів Міністерства оборони України (Міністра оборони України), які втратили чинність (додаток до наказу Міністерства оборони України від 31 березня 2016 року № 174 “Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства оборони України”), виключити.

4. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.

Тимчасово виконуючий обов’язки
Міністра оборони України
І. С. Руснак

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства оборони України
18.07.2016 № 365

ПОЛОЖЕННЯ
про Центральний науково-дослідний інститут
озброєння та військової техніки
Збройних Сил України

1. Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України (далі – Інститут) є головною науково-дослідною установою Міністерства оборони України (далі – Міністерство оборони) з дослідження проблем воєнно-технічної політики (далі – ВТП) у сфері розвитку озброєння та військової техніки і призначений для проведення фундаментальних і прикладних досліджень, спрямованих на наукове обґрунтування пріоритетних напрямів ВТП стосовно проблем створення новітнього озброєння, розробок (модернізації), продовження ресурсу, утилізації озброєння та військової техніки, засобів ураження, боєприпасів, техніки та засобів спеціального призначення (далі – ОВТ), перспектив розвитку ОВТ, оборонних технологій та оборонно-промислового комплексу (далі – ОПК), науково-методичного забезпечення формування і реалізації ВТП, державних цільових оборонних програм розвитку (далі – ДЦОПР) ОВТ, Державного оборонного замовлення (далі – ДОЗ) та заходів міжнародного військового- технічного співробітництва, науково-технічного супроводження (далі – НТС) розробок (модернізації), продовження ресурсу, утилізації ОВТ, а також забезпечення функціонування системи охорони інтелектуальної власності під час наукових досліджень.

2. Інститут у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, постановами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства оборони, директивами Міністерства оборони і Генерального штабу Збройних Сил України (далі – Генеральний штаб), іншими нормативними актами, а також цим Положенням.

3. Основними завданнями Інституту є:

– проведення фундаментальних та прикладних досліджень, спрямованих на наукове обґрунтування пріоритетних напрямів та проблем ВТП у сфері створення, розробок, перспектив розвитку ОВТ, оборонних технологій та ОПК, а також науково-методичне забезпечення формування та реалізації формування і реалізації ДЦОПР ОВТ та ДОЗ;

– проведення наукових досліджень щодо реалізації ВТП держави в частині, що стосується системи розроблення, виробництва озброєння, військової та спеціальної техніки на підприємствах ОПК для всіх силових структур держави;

– проведення наукових досліджень щодо обґрунтування тактико-технічних вимог (далі – ТТВ), розробки тактико-технічних завдань (далі – ТТЗ) до перспективного ОТВ та покращення тактико-технічних характеристик існуючого ОТВ, формування програм і методик випробувань дослідних зразків ОВТ;

– розроблення (участь у розробленні) концепцій та проектів ДЦОПР, ДОЗ, а також наукове супроводження та коригування їх заходів спільно зі структурними підрозділами Міністерства оборони та Генерального штабу в межах компетенції Інституту;

– НТС розробок (модернізації), продовження ресурсу та утилізації ОВТ, їх випробувань та інших робіт, пов’язаних з доведенням нових наукових і науково-технічних результатів досліджень до їх реалізації в дослідних зразках ОВТ згідно з вимогами ТТЗ на відповідних стадіях життєвого циклу ОВТ із забезпеченням охорони інтелектуальної власності під час наукових досліджень.

Інститут може виконувати покладені на нього завдання і функції з іншими структурними підрозділами Міністерства оборони, Генерального штабу та органами військового управління.

4. Інститут відповідно до покладених на нього завдань:

– організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства оборони, інших центральних органів виконавчої влади та здійснює контроль за їх реалізацією;

– розробляє і бере участь у розробці та експертизі проектів нормативно- правових актів (документів), зокрема, щодо розробок і модернізації ОВТ, їх випробувань, продовження ресурсу, утилізації, стандартизації, уніфікації, а також стосовно охорони інтелектуальної власності;

– здійснює перспективне і поточне планування діяльності Інституту;

– координує планування наукової і науково-технічної діяльності (ННТД) науково-дослідних установ Збройних Сил України за призначенням та завданнями діяльності Інституту;

– формує загальні наукові напрями щодо вирішення проблем створення та перспектив розвитку ОВТ силових структур держави;

– обґрунтовує пропозиції щодо визначення пріоритетних напрямів розвитку ОВТ;

– бере участь у розробленні та експертизі проектів державних цільових оборонних програм розвитку ОВТ Збройних Сил, формуванні ДОЗ та їх НТС;

– розробляє і вдосконалює методологію та здійснює науково-методичне забезпечення досліджень з питань розвитку та проблем випробувань ОВТ;

– виконує фундаментальні та прикладні дослідження проблем воєнно- технічної політики у сфері розробок і модернізації ОВТ;

– проводить наукові дослідження щодо реалізації воєнно-технічної політики держави в Збройних Силах в частині, що стосується системи розроблення і виробництва ОВТ на підприємствах ОПК;

– проводить дослідження проблем відновлення ресурсу та відповідного ремонту;

– проводить дослідження проблем міжвідомчої координації розвитку оборонних технологій;

– проводить дослідження з питань військово-технічного співробітництва з іншими державами в галузі розробок нових, модернізації існуючих зразків ОВТ Збройних Сил, продовження їх ресурсу та утилізації;

– аналізує стан, перспективи розвитку ОВТ та оборонних технологій в Україні та розвинутих країнах світу;

– проводить воєнно-технічний аналіз досягнень науки і техніки з метою їх використання в дослідженнях та НТС розробок перспективного та модернізації існуючого ОВТ, а також космічної техніки військового призначення;

– готує пропозиції щодо обґрунтування економічної доцільності проведення заходів щодо розробок (модернізації) зразків ОВТ Збройних Сил та прогнозних витрат за відповідними етапами їх життєвого циклу;

– здійснює наукову експертизу проектів оперативно-стратегічних, оперативно-тактичних вимог до ОВТ та готує пропозиції щодо їх затвердження;

– за дорученням замовника обґрунтовує ТТВ до перспективних, модернізованих зразків ОВТ та аналізує й оцінює можливість їх реалізації з використанням існуючих і новітніх оборонних технологій та розробляє проекти ТТЗ на ДКР з розробок нових зразків ОВТ, модернізації існуючих, продовження їх ресурсу;

– проводить науково-технічну експертизу товарів та готує висновки щодо визначення сфери використання зразків (елементів зразків) ОВТ;

– проводить науково-технічну експертизу (за технічними умовами, державними стандартами, проектно-технічною документацією тощо) науково- технічної продукції на всіх етапах виконання ДКР та надає висновки з питань розробок нових зразків ОВТ Збройних Сил, модернізації, продовження ресурсу та випробувань;

– здійснює НТС розробок новітніх і модернізації існуючих зразків ОВТ;

– розробляє проекти програм і методик державних випробувань зразків ОВТ;

– бере участь у проведенні державних, визначальних відомчих та інших випробувань зразків ОВТ для потреб Збройних Сил;

– здійснює дослідження і заходи, спрямовані на інформаційне забезпечення ННТД з питань розробок, модернізації, продовження ресурсу та утилізації ОВТ;

– здійснює підготовку до видання журналу “Озброєння та військова техніка”, науково-технічного збірника Інституту, збірників наукових праць, науково-технічних, довідкових та інших видань з воєнно-технічних питань;

– створює банк методологічних та нормативних документів з питань розроблення та модернізації ОВТ Збройних Сил;

– забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої є Інститут;

– здійснює науково-методичне забезпечення функціонування системи охорони інтелектуальної власності у Збройних Силах;

– здійснює заходи щодо координації патентно-ліцензійної, винахідницької та раціоналізаторської роботи у Збройних Силах;

– організовує заходи щодо захисту прав інтелектуальної власності на результати науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт під час виконання ДОЗ;

– узагальнює та поширює передовий досвід щодо організації та проведення патентно-ліцензійної, винахідницької та раціоналізаторської роботи;

– організовує конкурси, виставки, наради, семінари з винахідництва та раціоналізації у Збройних Силах;

– здійснює цільову підготовку наукових кадрів вищої кваліфікації як в Інституті та інших наукових установах, вищих військових навчальних закладах (ВВНЗ) держави, так і за кордоном;

– забезпечує в межах покладених на Інститут завдань мобілізаційної підготовки дотримання законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;

– планує та організує виконання заходів щодо переведення Інституту на функціонування в умовах особливого періоду;

– веде службове (мобілізаційне) діловодство;

– здійснює заходи щодо запобігання і протидії корупції;

– організовує виконання заходів повсякденної службової діяльності та підвищення професійної підготовки особового складу;

– забезпечує охорону державної таємниці, інформації з обмеженим доступом, технічний захист інформації в Інституті згідно з вимогами нормативно-правових актів та здійснює постійний контроль за їх станом;

– здійснює експертну оцінку матеріальних носіїв інформації щодо наявності відомостей, що встановлять державну таємницю та надає пропозиції про зміну грифів секретності матеріальних носіїв секретної інформації у військово-технічній галузі;

– готує пропозиції державним експертам з питань таємниць Міністерства оборони України з визначення грифу секретності матеріальних носіїв інформації у військово-технічній галузі;

– готує самостійно, або разом з іншими структурними підрозділами, інформаційні, аналітичні матеріали, науково обґрунтовані пропозиції за призначенням Інституту для подання керівництву Міністерства оборони та Збройних Сил, Верховної Ради України, Апарату Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету Міністрів України, та іншим державним органам за окремим дорученням;

– розглядає в установленому порядку звернення громадян;

– опрацьовує запити і звернення народних депутатів України;

– організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;

– здійснення виконання функцій внутрішнього контролю діяльності Інституту;

– здійснює інші повноваження, передбачені нормативно-правовими актами;

– за рішенням Міністра оборони України може залучатися до виконання інших функцій, покладених на Міністерство оборони.

5. Інститут для здійснення визначених завдань має право:

– безкоштовно одержувати в установленому порядку від посадових осіб структурних підрозділів Міністерства оборони, Генерального штабу, органів військового управління, установ та організацій Міністерства оборони та Збройних Сил інформацію, документи та матеріали для виконання покладених на Інститут завдань;

– залучати в установленому порядку фахівців структурних підрозділів Міністерства оборони, Генерального штабу, органів військового управління, установ та організацій Міністерства оборони та Збройних Сил для здійснення заходів, що проводяться Інститутом відповідно до покладених на нього завдань;

– брати участь у службових нарадах, ініціювати скликання нарад, створення комісій, робочих груп, проводити наукові конференції та семінари з питань, що належать до компетенції Міністерства оборони за напрямом діяльності Інституту;

– за дорученням Міністра оборони України брати участь у заходах військово-технічного співробітництва з іншими державами в установленому порядку;

– представляти за дорученням Міністерство оборони в державних органах, органах місцевого самоврядування, міжнародних організаціях за призначенням Інституту;

– використовувати інформаційні електронні бази даних, системи зв’язку й інформації Міністерства оборони та Генерального штабу;

– подавати пропозиції щодо вдосконалення організаційно-штатної структури та уточнення наукових завдань Інституту, встановлених порядком;

– здійснювати експертну оцінку матеріальних носіїв інформації та приймати рішення про зміну чи скасування грифів обмеження доступу до матеріальних носіїв секретної інформації, розроблених Інститутом;

– у встановленому порядку розробляти порадники, інструкції та методичні рекомендації з питань, що відносяться до компетенції Інституту;

– користуватися іншими правами в межах чинного законодавства, що стосуються компетенції Інституту та покладених на нього завдань.

6. Інститут у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє в установленому порядку зі структурними підрозділами Міністерства оборони та Генерального штабу, видами Збройних Сил, науково-дослідними установами Збройних Сил, установами та організаціями інших міністерств та органів виконавчої влади.

7. Інститут очолює керівник, який призначається та звільняється з посади в установленому законодавством України порядку.

На посаду начальника Інституту призначається особа офіцерського складу на конкурсній основі, яка має: науковий ступінь доктора наук або доктора філософії; вчене звання старшого наукового співробітника (старшого дослідника) або професора; стаж наукової діяльності на посадах наукових працівників не менше 10 років; досвід керівництва науковими підрозділами наукових (науково-дослідних) установ не менше 5 років.

Керівник Інституту підпорядковується заступнику Міністра оборони України, на якого покладено координацію та спрямування діяльності Інституту.

За посадою керівник Інституту є прямим начальником для всього особового складу Інституту.

8. Керівник Інституту відповідає за:

– організацію та виконання завдань, покладених на Інститут;

– організацію проведення фундаментальних та прикладних досліджень проблем воєнно-технічної політики у сфері розвитку ОВТ, оборонних технологій та ОПК;

– науково-методичне забезпечення формування і реалізації державних цільових оборонних програм розвитку ОВТ і Державного оборонного замовлення (ДОЗ);

– організацію НТС розроблення та модернізації ОВТ, відновлення ресурсу та ремонту ОВТ на підприємствах ОПК та забезпечення реалізації системи охорони інтелектуальної власності під час наукових досліджень;

– організацію діяльності та керівництво Інститутом, здатність до виконання завдань за функціональним призначенням, мобілізаційну підготовку особового складу, трудову дисципліну, морально-психологічний стан особового складу, всебічне забезпечення його діяльності;

– проведення наукової і науково-технічної експертизи у військово- технічній галузі;

– підготовку наукових кадрів вищої кваліфікації за відповідною фаховою спрямованістю;

– своєчасне планування, якісну організацію і безпосереднє здійснення ННТД Інститутом в межах покладених завдань;

– організацію переведення Інституту на функціонування в умовах особливого періоду;

– організацію і реалізацію функцій внутрішнього контролю та управління ризиками за напрямом діяльності Інституту;

– організацію фінансового забезпечення Інституту;

– організацію бухгалтерського обліку майна Інституту;

– організацію проведення закупівель, цільове та ефективне використання бюджетних коштів;

– організацію кадрового забезпечення Інституту;

– організацію ведення діловодства, електронного документообігу та забезпечення захисту службової та конфіденційної інформації;

– організацію заходів щодо охорони державної таємниці;

– розвиток і збереження наукової інфраструктури Інституту;

– організацію повсякденної діяльності;

– організацію матеріально-технічного забезпечення Інституту.

Керівник Інституту несе персональну відповідальність згідно із законом за дії, що завдали шкоди державі.

9. Керівник Інституту в межах своїх обов’язків видає накази, розпорядження, організовує і контролює їх виконання та здійснює інші заходи, спрямовані на виконання Інститутом покладених на нього завдань і функцій.

Керівник Інституту має право скасовувати накази та розпорядження, видані ним.

10. Керівник Інституту:

– здійснює керівництво діяльністю Інституту, у тому числі науковою, науково-технічною, фінансово-господарською та іншими видами повсякденної діяльності;

– бере участь у розробленні пропозицій під час формування та реалізації державної політики у сфері воєнно-технічної політики, спрямованої на розвиток та створення ОВТ, ДОЗ, системи розроблення і виробництва ОВТ, вдосконалення системи технічного забезпечення з питань відновлення ресурсу та ремонту ОВТ на підприємствах ОПК та у сфері військово-технічного співробітництва з іноземними державами і міжнародними організаціями;

– планує і організовує виконання заходів щодо підтримання (удосконалення) готовності Інституту до переведення на функціонування в умовах особливого періоду;

– здійснює переведення Інституту на функціонування в умовах особливого періоду;

– організовує та координує роботу Інституту з підготовки проектів (пропозицій) законів та інших нормативно-правових актів, що стосується діяльності Інституту;

– організовує підготовку пропозицій до законів України та бере участь у розробці проектів нормативно-правових актів, наказів Міністерства оборони стосовно розробок і модернізації ОВТ, їх випробувань, продовження ресурсу і утилізації та інших нормативно-правових актів;

– за дорученням Міністра оборони України, першого заступника Міністра оборони України, заступника Міністра оборони України згідно з розподілом обов’язків представляє Інститут у публічно-правових відносинах з іншими органами, підприємствами, установами та організаціями в Україні і за її межами;

– організовує та контролює виконання законів України, актів та доручень Президента України, актів Кабінету Міністрів України, Міністра оборони України та його заступників особовим складом Інституту;

– визначає пріоритети роботи Інституту і шляхи виконання покладених на нього завдань та функцій;

– керує розробкою перспективного і річного планів ННТД Інституту, плану діяльності Інституту та подає їх на затвердження в установленому порядку;

– затверджує відповідні плани роботи структурних підрозділів Інституту та звітні документи з НДР, НТС ДКР;

– керує формуванням концепцій за науковими результатами досліджень;

– особисто здійснює наукове керівництво найбільш важливими НДР та НТС ДКР, які виконуються в Інституті;

– призначає наукових керівників та відповідальних виконавців НДР та НТС ДКР;

– надає результати та рекомендації щодо проведеної науково-технічної експертизи Інститутом відповідним структурним органам Міністерства оборони, Збройних Сил, іншим міністерствам та іншим державним органам;

– затверджує або подає на затвердження результати проведеної науково- технічної експертизи та висновки щодо визначення сфери використання зразків (елементів зразків) ОВТ та на науково-технічну продукцію виконання всіх етапів ДКР з питань розробок (модернізації), продовження ресурсу та випробувань зразків ОВТ;

– організовує, координує та контролює здійснення планування та виконання заходів ННТД в особливий період;

– організовує взаємодію Інституту зі структурними підрозділами Міністерства оборони, Генерального штабу, органами військового управління, НДУ Збройних Сил, ВВНЗ (науковими підрозділами ВВНЗ), установами, організаціями та підприємствами Міністерства оборони та інших центральних органів виконавчої влади;

– бере участь у міжнародних, державних конференціях, симпозіумах, семінарах та виставках;

– визначає порядок планування та звітності в підрозділах Інституту;

– організовує виконання досліджень з обґрунтування основних напрямів розвитку ОВТ;

– визначає порядок подання положень про структурні підрозділи Інституту на затвердження, затверджує їх та посадові інструкції (функціональні обов’язки) помічників, керівників структурних підрозділів та іншого керівного складу Інституту;

– організовує підготовку кадрів вищої кваліфікації, індивідуальну підготовку військовослужбовців, підвищення кваліфікації працівників Збройних Сил, аналізує і контролює стан військової, трудової та виконавської дисципліни, вживає заходів щодо їх покращення;

– забезпечує розвиток наукових шкіл в Інституті та організовує розробку заходів щодо підвищення кваліфікації наукових кадрів;

– призначає (згідно з чинним законодавством) частину складу науково- технічної ради Інституту та очолює і керує її роботою;

– вживає заходів щодо використання в роботах, що проводяться Інститутом, новітніх досягнень науки і техніки;

– організовує та керує винахідницькою і раціоналізаторською роботою в Інституті, проведенням наукових конференцій, семінарів і нарад відповідно до плану ННТД Інституту;

– забезпечує підвищення ефективності та якості здійснюваних Інститутом робіт, сприяє створенню в колективі Інституту творчої атмосфери та вміння критично оцінювати результати своєї праці;

– вживає заходів, направлених на підтримання в Інституті зразкової трудової та військової дисципліни і статутного порядку, забезпечує сприятливі та безпечні умови праці;

– вивчає особовий склад Інституту, займається сам та організовує його виховання, піклується про його матеріально-побутове забезпечення та збереження здоров’я;

– оцінює службову та професійну діяльність особового складу, подає документи на просування військовослужбовців по службі, присвоєння військових звань, затверджує атестаційні висновки (атестації);

– заохочує та притягає до дисциплінарної відповідальності військовослужбовців своєю владою в межах обов’язків, визначених Дисциплінарним статутом Збройних Сил України, та працівників згідно з чинним трудовим законодавством;

– організовує підготовку контрактів на продовження служби у Збройних Силах військовослужбовцями та трудових угод (контрактів) з працівниками відповідно до чинного законодавства;

– вживає заходи щодо укомплектування Інституту особовим складом на конкурсній основі;

– подає в установленому законодавством порядку пропозиції щодо призначення на посади та звільнення з посад військовослужбовців Інституту, а також створення кадрового резерву Інституту;

– приймає на роботу (на конкурсній основі) і звільняє працівників відповідно до трудового законодавства;

– вносить Міністру оборони України подання щодо відзначення державними нагородами, нагородження відзнаками Міністерства оборони військовослужбовців та працівників Інституту, присвоєння чергового та дострокового військових звань військовослужбовцям, застосовує інші види заохочення військовослужбовців та працівників;

– здійснює розгляд пропозицій (зауважень), заяв (клопотань) і скарг громадян та проводить особистий прийом громадян;

– організовує роботу щодо розробки змін до штату та штатних розписів;

– розробляє та подає у визначеному порядку пропозиції з питань удосконалення організаційно-штатної структури Інституту;

– затверджує розпорядок дня для військовослужбовців та правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників;

– призначає конкурсні, атестаційні та кваліфікаційні комісії для розгляду кандидатів на заміщення вакантних посад, проведення атестування військовослужбовців та працівників;

– приймає в установленому порядку рішення стосовно допуску в Інститут представників військових частин, установ, військових навчальних закладів, організацій і підприємств Міністерства оборони, Збройних Сил, інших міністерств та центральних органів виконавчої влади України, інших держав у разі спільного виконання НДР та надає доступ до матеріалів НДР;

– організовує документообіг в Інституті;

– вживає заходів для забезпечення збереження службових та архівних документів в Інституті, своєчасного їх здавання на державне зберігання до Галузевого державного архіву Міністерства оборони України;

– своєчасно вживає заходів для забезпечення режиму секретності, захисту службової та конфіденційної інформації, здійснює постійний контроль за станом охорони державної таємниці, захисту іншої інформації з обмеженим доступом в Інституті, визначає посадовим особам Інституту завдання та обов’язки, спрямовує їх роботу на безумовне виконання законодавства України з цих питань;

– організовує роботу щодо запобігання та протидії корупції, виявлення та припинення її проявів, усунення наслідків корупційних діянь;

– бере участь у розробці колективного договору та разом із профспілковим комітетом Інституту забезпечує його виконання;

– організовує списання матеріальних цінностей у межах своїх обов’язків;

– затверджує положення щодо преміювання співробітників Інституту за основними результатами їх діяльності;

– організовує та забезпечує проведення інвентаризації матеріальних цінностей Інституту згідно з чинним законодавством;

– укладає від імені Інституту договори та угоди в межах завдань Інституту;

– вживає заходів щодо охорони навколишнього середовища;

– здійснює інші повноваження відповідно до законів та інших нормативно- правових актів.

11. Керівник Інституту має заступників.

Заступники керівника Інституту призначаються і звільняються з посад в порядку, передбаченому законодавством.

Посадові інструкції (функціональні обов’язки) заступників керівника Інституту, розподіл обов’язків між ними визначаються та затверджується наказом керівника Інституту.

У разі відсутності керівника Інституту його обов’язки виконує один із заступників керівника Інституту або призначена ним інша посадова особа.

12. Забезпечення діяльності Інституту здійснюється в установленому порядку.

Інститут перебуває на самостійному балансі та веде бухгалтерський облік у встановленому законодавством порядку. Інститут має право на відкриття рахунків в установах Державної казначейської служби України.

Фінансове, матеріально-технічне, інформаційне та інші види забезпечення діяльності Інституту здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету для Міністерства оборони України та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.

Призначення керівного складу Інституту, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України на наукові посади здійснюється відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” та інших нормативно-правових актів.

Посади наукових працівників Інституту комплектуються на конкурсній основі в установленому порядку військовослужбовцями і працівниками, які мають відповідну освіту (яка за фахом відповідає завданням та функціям діяльності Інституту та відповідно до кваліфікаційних вимог до посади). Кандидати на заміщення посад наукових працівників повинні мати досвід наукової, науково-технічної та військової діяльності.

Підготовка наукових кадрів в Інституті здійснюється в штатних докторантурі, ад’юнктурі (аспірантурі) та у формі здобуття наукових ступенів шляхом самостійної, поза докторантурою та ад’юнктурою (аспірантурою), підготовки відповідної дисертації.

Підготовка наукових кадрів вищої кваліфікації для потреб Інституту може здійснюватись в інших країнах за відповідними домовленостями і підготовка фахівців іноземних держав може здійснюватись в Інституті.

Для розгляду найважливіших питань ННТД в Інституті можуть створюватися колегіальні дорадчі органи.

Колегіальні дорадчі органи Інституту створюються та керуються у своїй діяльності відповідно до чинних нормативно-правових актів України.

В Інституті створюються та діють науково-технічна, вчена та спеціалізована вчена ради.

Наукова-технічна рада (далі – НТР) Інституту створюється з метою визначення, узгодження і вироблення перспективних напрямів ННТД, підвищення ефективності та якості наукових досліджень в Інституті, визначає кандидатів щодо нагородження державними нагородами за досягнення в галузі науки і техніки, почесними званнями, підвищення якості публікацій у фахових виданнях України тощо та діє на підставі положення про неї.

Склад членів НТР Інституту становить 29 осіб та визначається згідно з діючим законодавством.

Вчена рада Інституту створюється з метою оперативного вирішення наукових проблем, подальшого поліпшення якості відбору наукових кадрів для подання на присвоєння вченого звання “професор” та діє на підставі положення про неї.

Спеціалізована вчена рада створюється на підставі відповідних наказів Міністерства освіти і науки України з правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук (доктора філософії) за відповідними науковими спеціальностями у військово- технічній галузі та діє на підставі положення про неї.

Рішенням керівника Інституту в науково-дослідних управліннях (окремих відділах), філіях, які входять до складу Інституту, можуть створюватися секції НТР Інституту.

У встановленому порядку в Інституті можуть утворюватися філії Інституту як науково-дослідні підрозділи Інституту та які для забезпечення службової діяльності мають гербову печатку і штампи зі своїм найменуванням. Основні завдання та функції філії, посадові інструкції (функціональні обов’язки) затверджуються керівником Інституту.

Реорганізація (ліквідація) Інституту може здійснюватися в установленому порядку.

Структуру Інституту затверджує Міністр оборони України.

13. Інститут є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, а також інші печатки, штампи та бланки, необхідні для забезпечення діяльності відповідно до покладених завдань та функцій.

Начальник Центрального науково-дослідного інституту
озброєння та військової техніки Збройних Сил України
​​​​​​​полковник
І. Б. Чепков

Задати питання

[contact-form-7 id="68a9d4c" title="Задать вопрос"]

Застереження щодо юридичної консультації: Інформація та документи, доступні на платформі, призначені виключно для інформаційних цілей і не повинні тлумачитись як правова консультація. Користувачі повинні звертатися до кваліфікованих юридичних фахівців за консультаціями, що специфічні для їхніх ситуацій.

Застереження щодо регуляторних актів: Офіційні регуляторні акти та документи, доступні на платформі, походять безпосередньо від відповідного міністерства або авторитетних джерел. Однак користувачі повинні незалежно перевіряти ці акти на наявність оновлень чи поправок, які можуть не бути негайно відображені на цій платформі.

Обмеження відповідальності: ТОВ «АКТИВЛЕКС» не несе відповідальності за будь-які збитки чи втрати, що виникли в результаті використання платформи та/або використання інформації та/або документів, доступних на платформі. Це включає прямі, непрямі, випадкові або наслідкові збитки.

Застереження щодо зовнішніх джерел: Посилання на сторонні джерела або веб-сайти не означають підтвердження або схвалення ТОВ «АКТИВЛЕКС» їхнього змісту. Ми не несемо відповідальності за зміст, точність або доступність будь-яких зовнішніх джерел або веб-сайтів