Connect with us
Гаряча лінія Міноборони 15-12

Документи Міністерства оборони України

Реалізовано в рамках інформаційно-аналітичного порталу

Документи Міністерства оборони України

Наказ № 454 від 29.12.2022 Про затвердження Положення про організацію діяльності колегіального органу Міністерства оборони України з питань оборонних закупівель

Тип документу

Наказ

Рік затвердження

2022

Видавець

Міністерство оборони України

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

29.12.2022  № 454

Про затвердження Положення про організацію діяльності колегіального органу Міністерства оборони України з питань оборонних закупівель

Відповідно до Закону України “Про оборонні закупівлі”, постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 року № 1275 “Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану”, рішення Міністра оборони України від 01 грудня 2022 року № 4654/у/4 з метою забезпечення правових та економічних засад, дотримання об’єктивності та неупередженості під час організації та проведення оборонних закупівель (крім тих, що здійснюються за закритими закупівлями) для потреб Збройних Сил України на період дії правового режиму воєнного стану НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про організацію діяльності колегіального органу Міністерства оборони України з питань оборонних закупівель, що додається.

2. Установити, що на період дії правового режиму воєнного стану не застосовуються положення наказів Міністерства оборони України:

– від 06 січня 2022 року № 3 “Про уповноважених осіб Міністерства оборони України, відповідальних за організацію та проведення процедур закупівель / спрощених закупівель за напрямком тилового, оперативного, технічного та медичного забезпечення”;

– від 08 лютого 2022 року № 42 “Про уповноважену особу Міністерства оборони України, відповідальну за організацію та проведення процедур закупівель / спрощених закупівель”.

3. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.

 

Міністр оборони України О. Резніков

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
29 грудня 2022 року № 454

 

ПОЛОЖЕННЯ
про організацію діяльності колегіального органу Міністерства оборони України з питань оборонних закупівель

1. Загальні положення

1.1. Це Положення розроблено відповідно до Закону України “Про оборонні закупівлі” (далі – Закон) та постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 року № 1275 “Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану”.

1.2. Це Положення визначає правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності, завдання (функції) колегіального органу Міністерства оборони України з питань оборонних закупівель, відповідального за організацію та проведення закупівель для потреб оборони на період дії правового режиму воєнного стану, що здійснюються відповідно до законів та інших підзаконних нормативно-правових актів з питань закупівель.

1.3. Колегіальний орган Міністерства оборони України з питань оборонних закупівель (далі – Колегіальний орган) є діючим органом до складу якого входять службові (посадові) особи та/або військовослужбовці Збройних Сил України, які займають посаду не нижче начальника відділу відповідного структурного підрозділу (органів військового управління) та які є штатними працівниками / військовослужбовцями Міністерства оборони України (далі – Міноборони), Генерального штабу Збройних Сил України (далі – ГШ ЗС України) та органів військового управління.

1.4. Метою утворення Колегіального органу є планування, організація та проведення оборонних закупівель (крім тих, що здійснюються за закритими закупівлями) для забезпечення потреб Збройних Сил України на період дії правового режиму воєнного стану.

1.5. Основні терміни у цьому Положенні вживаються у значенні, що наведені в законах та інших нормативно-правових актах, розроблених на їх виконання.

1.6. Організаційне забезпечення діяльності Колегіального органу в частині організації та проведення оборонних закупівель покладається на керівника відповідного структурного підрозділу Міноборони та/або ГШ ЗС України, та/або органів військового управління (далі – керівник структурного підрозділу).

1.7. Керівник структурного підрозділу здійснює контроль за діяльністю Колегіального органу в частині дотримання вимог чинного законодавства у сфері закупівель та забезпечує гарантії незалежності від впливу чи втручання в його роботу.

2. Засади діяльності та вимоги до Колегіального органу

2.1. Колегіальний орган створюється та здійснює свою діяльність на підставі відповідного наказу Міноборони та цього Положення.

Персональний склад Колегіального органу в кількості не менше трьох осіб та зміни до складу затверджуються наказом Міноборони.

2.2. Колегіальний орган у своїй діяльності керується законами, іншими нормативно-правовими актами з питань закупівель та цим Положенням.

2.3. Керівництво роботою Колегіального органу здійснює його голова, який (яка) є посадовою особою Міноборони та призначається наказом Міноборони.

2.4. Членство в Колегіальному органі не повинно створювати конфлікт між інтересами державного замовника та учасника (постачальника) чи між інтересами учасників (постачальників) закупівлі, наявність якого може вплинути на об’єктивність і неупередженість прийняття рішень щодо вибору переможця закупівлі.

2.5. Із персонального складу Колегіального органу голова призначає заступника голови, секретаря та визначає функції кожного члена Колегіального органу.

У разі відсутності голови Колегіального органу його обов’язки виконує заступник.

У разі відсутності секретаря його обов’язки виконує інший член Колегіального органу, визначений його головою.

Рішення голови Колегіального органу щодо призначення заступника голови та секретаря, визначення функцій кожного члена Колегіального органу та вирішення інших питань вносяться до протоколу засідання Колегіального органу.

2.6. Формою роботи Колегіального органу є засідання, яке проводиться згідно з планом його роботи та є правомочним у разі присутності на ньому не менше двох третин персонального складу Колегіального органу. Засідання Колегіального органу, крім того, скликаються головою та проводяться за потреби.

Перелік питань, що підлягають розгляду на засіданні Колегіального органу, та порядок денний доводяться до відома членів Колегіального органу до початку засідання.

2.7. Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях Колегіального органу, приймаються простою більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів голос голови є вирішальним.

Рішення Колегіального органу оформлюється протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, у якому відображаються результати поіменного голосування членів Колегіального органу, присутніх на засіданні Колегіального органу, з кожного питання.

Протокол підписується всіма членами Колегіального органу, присутніми на його засіданні.

У разі відмови члена Колегіального органу підписати протокол про це зазначається в протоколі з обґрунтуванням причин відмови.

3. Головні функції Колегіального органу

3.1. Колегіальний орган під час здійснення оборонних закупівель (крім тих, що здійснюються за закритими закупівлями) у період дії правового режиму воєнного стану забезпечує реалізацію таких функцій:

  • організація та проведення оборонних закупівель для потреб оборони відповідно до чинних нормативно-правових актів в умовах правового режиму воєнного стану;
  • оприлюднення інформації щодо проведення оборонних закупівель в електронній системі закупівель у порядку, передбаченому особливостями оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану;
  • розгляд пропозицій постачальників на відповідність кваліфікаційним критеріям, викладеним у статті 16 Закону України “Про публічні закупівлі”, та іншим вимогам замовника;
  • визначення серед пропозицій постачальників найбільш економічно вигідної пропозиції на підставі аналізу ринкових пропозицій та/або надісланих запитів до потенційних постачальників;
  • забезпечення рівних умов для всіх учасників (постачальників), об’єктивного та чесного вибору переможця закупівлі;
  • доведення до керівника структурного підрозділу протокольного рішення щодо визначення переможця(ців) відбору серед постачальників для укладання рамкових угод, договору (контракту) на постачання;
  • взаємодія з органами, що здійснюють контроль у сфері оборонних закупівель під час виконання ними своїх функцій відповідно до чинного законодавства;
  • здійснення інших дій, передбачених нормативно-правовими актами з питань закупівель, та цим Положенням.

3.2. Під час здійснення оборонних закупівель Колегіальному органу слід дотримуватись таких принципів:

  • своєчасність та відповідність прийнятим рішенням щодо захисту національних інтересів, забезпечення потреб безпеки і оборони;
  • ефективність використання державних коштів, результативність.

3.3. Голова Колегіального органу:

  • очолює, організовує роботу та здійснює керівництво Колегіальним органом;
  • координує роботу членів Колегіального органу та розподіляє між ними обов’язки;
  • визначає порядок денний;
  • головує на засіданнях Колегіального органу;
  • здійснює інші повноваження відповідно до чинного законодавства.

3.4. Секретар Колегіального органу забезпечує:

  • оперативне інформування членів Колегіального органу стосовно організаційних питань його діяльності;
  • інформування членів Колегіального органу щодо проведення засідань;
  • ведення та оформлення протоколів засідань із зазначенням дати прийняття рішення, які підписуються всіма присутніми на засіданні членами Колегіального органу;
  • розміщення інформації про оборонні закупівлі на вебпорталі Уповноваженого органу з питань закупівель через авторизовані електронні майданчики;
  • дотримання вимог чинного законодавства з питань діловодства під час роботи з документами;
  • зберігання відповідних документів щодо діяльності Колегіального органу з питань оборонних закупівель, визначених Законом;
  • виконання за дорученням голови Колегіального органу іншої організаційної роботи відповідно до чинного законодавства та цього Положення.

4. Права, обов’язки та відповідальність Колегіального органу

4.1. Для здійснення визначених функцій Колегіальний орган має право:

  • вимагати та отримувати від посадових осіб Міноборони, ГШ ЗС України та/або органів військового управління інформацію та документи, необхідні для виконання завдань (функцій), пов’язаних з організацією та проведенням оборонних закупівель;
  • у межах своєї компетенції приймати рішення щодо здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, узгоджувати проєкти документів та підписувати відповідні документи, за винятком рамкових угод, договорів (контрактів) про закупівлю;
  • приймати рішення щодо необхідності виправлення технічних (механічних, формальних) помилок, допущених під час внесення інформації про закупівлю, яка оприлюднюється на вебпорталі Уповноваженого органу;
  • брати участь у проведенні нарад, зборів з питань, пов’язаних із проведенням оборонних закупівель, зокрема під час перевірок і контрольних заходів.

4.2. Колегіальний орган зобов’язаний:

  • організовувати та проводити оборонні закупівлі у період дії правового режиму воєнного стану з дотриманням норм чинного законодавства у сфері оборонних закупівель та цього Положення;
  • забезпечувати рівні умови для всіх учасників (постачальників) закупівель та в установленому Законом порядку визначати переможців закупівель;
  • дотримуватись вимог антикорупційного законодавства, враховувати корупційні ризики під час здійснення закупівель;
  • забезпечити виконання встановлених у Міноборони процедур перевірки потенційних контрагентів, з якими планується укладання договорів, угод, державних контрактів;
  • здійснювати інші дії відповідно до чинного законодавства.

4.3. Відповідальність

Голова Колегіального органу несе персональну відповідальність за виконання покладених на Колегіальний орган функцій.

Голова та члени Колегіального органу несуть відповідальність за порушення вимог, встановлених законами та нормативно-правовими актами.

Голова та секретар Колегіального органу несуть відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на вебпорталі Уповноваженого органу з питань закупівель.

 

Тимчасово виконуючий обов’язки директора
Департаменту державних закупівель та постачання
матеріальних ресурсів Міністерства оборони України
полковник
Б. Хмельницький

 

{Текст взято з сайту Міноборони України http://www.mil.gov.ua}

Задати питання

    Застереження щодо юридичної консультації: Інформація та документи, доступні на платформі, призначені виключно для інформаційних цілей і не повинні тлумачитись як правова консультація. Користувачі повинні звертатися до кваліфікованих юридичних фахівців за консультаціями, що специфічні для їхніх ситуацій.

    Застереження щодо регуляторних актів: Офіційні регуляторні акти та документи, доступні на платформі, походять безпосередньо від відповідного міністерства або авторитетних джерел. Однак користувачі повинні незалежно перевіряти ці акти на наявність оновлень чи поправок, які можуть не бути негайно відображені на цій платформі.

    Обмеження відповідальності: ТОВ «АКТИВЛЕКС» не несе відповідальності за будь-які збитки чи втрати, що виникли в результаті використання платформи та/або використання інформації та/або документів, доступних на платформі. Це включає прямі, непрямі, випадкові або наслідкові збитки.

    Застереження щодо зовнішніх джерел: Посилання на сторонні джерела або веб-сайти не означають підтвердження або схвалення ТОВ «АКТИВЛЕКС» їхнього змісту. Ми не несемо відповідальності за зміст, точність або доступність будь-яких зовнішніх джерел або веб-сайтів