Connect with us
Гаряча лінія Міноборони 15-12

Документи Міністерства оборони України

Реалізовано в рамках інформаційно-аналітичного порталу

Документи Міністерства оборони України

Наказ №861 від 26.12.2024 Про затвердження Антикорупційної програми Міністерства оборони України на 2025-2026 роки

Тип документу

Наказ

Рік затвердження

2024

Видавець

Міністерство оборони України

Герб України

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

26.12.2024 № 861

Про затвердження Антикорупційної програми Міністерства оборони України на 2025-2026 роки

Відповідно до статті 19 Закону України “Про запобігання корупції”, Методології управління корупційними ризиками, затвердженої наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 28 грудня 2021 року № 830/21, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 лютого 2022 року за № 219/37555, підпункту 1 пункту 5 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 730), та з метою забезпечення здійснення заходів для запобігання і протидії корупції в Міністерстві оборони України, Збройних Силах України та Державній спеціальній-службі транспорту, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Антикорупційну програму Міністерства оборони України на 2025-2026 роки, що додається.

2. Першому заступнику Міністра оборони України, заступникам Міністра оборони України, заступнику Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, заступнику Міністра оборони України з питань європейської інтеграції, державному секретарю Міністерства оборони України, Головнокомандувачу Збройних Сил України, начальнику Генерального штабу Збройних Сил України, командувачам видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, керівникам структурних підрозділів Міністерства оборони України та органів військового управління Збройних Сил України, Голові Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, керівникам військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України, керівникам органів військового управління, військових навчальних закладів, установ, організацій, підпорядкованих Міністерству оборони України, та державних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства оборони України, у межах визначеної відповідальності забезпечити реалізацію в установлені строки заходів, передбачених Антикорупційною програмою Міністерства оборони України на 2025-2026 роки.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства оборони України від 31 серпня 2021 року № 264 “Про затвердження Антикорупційної програми Міністерства оборони України на 2021-2024 роки”.

4. Директору Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України забезпечити організацію, моніторинг та оцінку виконання Антикорупційної програми Міністерства оборони України на 2025-2026 роки.

5. Наказ набирає чинності з 01 січня 2025 року.

6. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.

Міністр оборони України Р. Умєров

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства оборони України
від 26.12.2024 № 861

Антикорупційна програма
Міністерства оборони України на 2025-2026 роки

Розділ І. Засади антикорупційної політики Міністерства оборони України

1. Декларація про повну відмову і нетерпимість до корупції у будь-яких її проявах

Міністерство оборони України є: центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України; головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період; центральним органом виконавчої влади та військового управління, у підпорядкуванні якого перебувають Збройні Сили України та Державна спеціальна служба транспорту; уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі державної авіації, уповноваженим органом з державного гарантування якості.

Антикорупційна програма Міністерства оборони України на 2025-2026 роки (далі – Антикорупційна програма) є комплексом заходів щодо запобігання, виявлення та протидії корупції в Міністерстві оборони України, забезпечення дотримання стандартів доброчесності, вимог антикорупційного законодавства, створення додаткових запобіжників вчиненню корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних із корупцією.

Антикорупційна програма розроблена відповідно до вимог статті 19 Закону України “Про запобігання корупції” (далі – Закон), положень Методології управління корупційними ризиками та Порядку подання антикорупційних програм, змін до них на погодження до Національного агентства з питань запобігання корупції та здійснення їх погодження, затверджених наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 28 грудня 2021 року № 830/21 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 17 лютого 2022 року за № 219/37555 та № 220/37556 відповідно (далі – Методологія та Порядок).

Під час розроблення Антикорупційної програми враховано норми і положення Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки, затвердженої Законом України від 20 червня 2022 року № 2322-IX, а також Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2023 року № 220.

Міністерство оборони України (далі – Міноборони), усвідомлюючи свою відповідальність за провадження в життя державної політики щодо захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України, прагнучи досягти перемоги, забезпечити безпечні умови для відновлення та відбудови держави, засуджує корупцію як таку, що становить вагому загрозу воєнній та національній безпеці, дозволяє наживатися на війні, має наслідком невиправдані втрати особового складу, здійснює значний руйнівний вплив на державні інституції, гальмує економічний, соціальний, культурний розвиток країни.

Міністерством оборони України наголошується, що керівництво, військові посадові особи, державні службовці та інші особи, уповноважені на виконання функцій держави, в своїй діяльності, а також у правовідносинах із іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій керуються принципом нульової толерантності до корупції у будь- яких її формах та проявах, вживають і надалі вживатимуть усіх заходів щодо максимального унеможливлення проявів корупції, запобігання, виявлення та протидії корупційним або пов’язаним з корупцією правопорушенням, іншим порушенням, передбаченим антикорупційним законодавством.

2. Завдання керівництва Міноборони, уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції Міноборони та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, в запобіганні та протидії корупції

Завданнями керівництва Міноборони щодо розбудови цілісності, прозорості, підзвітності, запровадження доброчесності та зниження корупційних ризиків є:

– забезпечення реалізації державної програми з виконання Антикорупційної стратегії у Міноборони та Збройних Силах України (далі – Збройні Сили);

– створення культури нульової толерантності до корупції, відкритості та відповідальності;

– демонстрація лідерської позиції та власного прикладу щодо повного несприйняття корупції, особиста участь в антикорупційних заходах;

– забезпечення розробки та вжиття заходів, які є необхідними та обґрунтованими для запобігання і протидії корупції в діяльності Міноборони;

– підтримка напряму роботи щодо запобігання і протидії корупції в системі Міноборони, прийняття розпорядчих документів з питань запобігання та протидії корупції;

– забезпечення ресурсами, необхідними для ефективного запобігання корупції;

– загальне керівництво та контроль за процесом управління корупційними ризиками, здійснення відповідних антикорупційних заходів;

– сприяння постійному удосконаленню процесів управління корупційними ризиками;

– своєчасне реагування на можливі факти порушень антикорупційної програми, корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, вжиття заходів щодо припинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення у разі виявлення такого правопорушення.

– сприяння підвищенню рівня обізнаності щодо корупції та її наслідків, зниження рівня толерантності до будь-яких її проявів у системі Міноборони.

Завданнями уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції Міноборони є:

– координація роботи та моніторинг реалізації державної програми з виконання Антикорупційної стратегії в діяльності Міноборони, Збройних Сил та Державної спеціальної служби транспорту (далі – ДССТ);

– розроблення, організація та контроль за проведенням заходів щодо запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов’язаним із корупцією;

– організація роботи з оцінювання корупційних ризиків у діяльності Міноборони, підготовка заходів щодо їх усунення, внесення керівництву відповідних пропозицій;

– надання методичної та консультаційної допомоги з питань додержання законодавства щодо запобігання корупції;

– здійснення заходів з виявлення конфлікту інтересів, сприяння його врегулюванню, інформування Міністра оборони України та Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) про заходи, вжиті для його врегулювання;

– перевірка факту подання декларацій суб’єктами декларування та повідомлення НАЗК про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному відповідно до Закону порядку;

– здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства та розгляд повідомлень про порушення вимог Закону в структурних підрозділах Міноборони, ДССТ, органах військового управління, з’єднаннях, військових частинах, вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, установах та організаціях Збройних Сил, підприємствах, установах та організаціях, які належать до сфери управління Міноборони (далі – структурні підрозділи Міноборони, ДССТ, органи військового управління, військові частини, установи, заклади і підприємства);

– здійснення повноважень у сфері захисту викривачів відповідно до Закону;

– інформування Міністра оборони України, Головнокомандувача Збройних Сил України, НАЗК, інших спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, передбачених законодавством, про виявлені факти порушення законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Завданнями для військових посадових осіб, державних службовців та працівників Збройних Сил у діяльності щодо запобігання та виявлення корупції є:

– дотримання антикорупційної політики Міноборони під час виконання посадових обов’язків;

– відмова від вчинення, участі у вчиненні корупційних правопорушень, утримування від поведінки, яка може бути розціненою як готовність вчинити корупційне правопорушення;

– надання достовірної інформації стосовно корупційних ризиків у діяльності органу;

– проходження періодичного навчання з питань запобігання та протидії корупції;

– надання пропозицій щодо вдосконалення антикорупційної політики Міноборони, антикорупційної програми;

– повідомлення в установленому законодавством порядку про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, недотримання антикорупційної політики організації, виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів.

3) Висновки за результатами оцінки виконання антикорупційної програми за попередній період

Антикорупційною програмою передбачено продовження реалізації мети та впровадження антикорупційних заходів, зазначених Антикорупційною програмою Міністерства оборони України на 2021-2024 роки, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 31 серпня 2021 року № 264.

За результатами виконання у 2021-2024 роках заходів Антикорупційної програми Міністерства оборони України удосконалено систему антикорупційної роботи, впроваджено єдину систему оцінки корупційних ризиків, планування, розроблення та організації виконання антикорупційних програм, посилено інституційні спроможності уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції, забезпечено стійку й гнучку систему антикорупційних курсів, тренінгів, проведення інформаційно-методичних заходів, реалізовано достатньо ефективні механізми роботи з викривачами корупції, налагоджено партнерські відносини з громадськістю, поглиблено міжнародне співробітництво у сфері розбудови доброчесності та зниження корупційних ризиків.

Водночас з об’єктивних причин, пов’язаних з уведенням в Україні з 24 лютого 2022 року правового режиму воєнного стану, частина завдань і заходів, передбачених Антикорупційною програмою, втратила свою актуальність, фінанси та ресурси на їх виконання були спрямовані на закупівлю озброєння та військової техніки, проведення мобілізаційних заходів, особовий склад залучений до виконання завдань оборони, окремі функції уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції були тимчасово припинені, посилено заходи щодо охорони державної таємниці, спрощено систему оборонних закупівель та прийняття кадрових рішень.

Антикорупційною програмою Міністерства оборони України на 2021-2024 роки було заплановано виконання 184 заходів, спрямованих на: реалізацію засад загальної відомчої політики та усунення корупційних ризиків у діяльності Міноборони; навчання та поширення антикорупційної інформації.

Виконано 154 заходи (83,8%), частково виконано 16 заходів (8,6%), не виконано 14 заходів (7,6%).

Заходів, спрямованих на реалізацію засад загальної відомчої політики, виконання антикорупційної стратегії та державної антикорупційної програми, виконано 18 (100%).

Заходів, спрямованих на усунення корупційних ризиків у діяльності Міністерства оборони України виконано 111 (78,7%), частково виконано 16 (11,3%), не виконано 14 (10%).

Заходів щодо навчання та поширення антикорупційної інформації виконано 25 (100%).

4) Мета прийняття антикорупційної програми

Метою Антикорупційної програми є підтримка та реалізація антикорупційної стратегії держави, системне удосконалення механізмів прозорості, доброчесності в умовах дії правового режиму воєнного стану та на період повоєнної відбудови, викорінення корупційних ризиків у ключових сферах діяльності Міноборони, розвиток інституційних спроможностей для подальшої трансформації системи антикорупційної роботи в послідовну та взаємопов’язану політику розбудови доброчесності за стандартами НАТО.

5) Принципи антикорупційної політики та стратегічні пріоритети (цілі) діяльності

Робота щодо запобігання та виявлення корупції спрямована на досягнення належного рівня виконання Міноборони своїх функцій в інтересах суспільства за рахунок налагодження ефективної системи запобігання корупції та ґрунтується на принципах: верховенства права, законності, відкритості, гласності та прозорості, професіоналізму й компетентності, доброчесності, ефективності, політичної неупередженості, пріоритетності запобіжних заходів, участі громадськості, невідворотності відповідальності за вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією, ефективного використання бюджетних коштів, максимальної концентрації зусиль на реалізації тих заходів з оборони держави, які забезпечують перемогу.

6) Заходи з реалізації засад антикорупційної політики організації

Для запобігання та протидії корупції в системі Міноборони вживаються такі антикорупційні заходи:

– здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства, у тому числі розгляд повідомлень про порушення вимог Закону;

– профілактика та виявлення порушень вимог антикорупційного законодавства, інформування Міністра оборони України, НАЗК або інших спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції про факти порушення законодавства у сфері запобігання і протидії корупції;

– організація контролю виконання прийнятих рішень, усунення причин та умов, які призвели до правопорушення;

– взаємодія із спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції, іншими правоохоронними органами в межах компетенції;

– оцінка корупційних ризиків у діяльності Міноборони, вжиття заходів щодо їх усунення, розроблення антикорупційної програми Міноборони, організація та моніторинг її виконання, у разі необхідності внесення змін до неї;

– координація роботи уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції, підтримання єдиної системи планування, організації та контролю антикорупційної роботи, надання організаційно-методичних вказівок з питань реалізації антикорупційної діяльності Міноборони на наступний рік;

– надання методичної та консультаційної допомоги з питань додержання законодавства щодо запобігання корупції;

– здійснення заходів з виявлення та врегулювання конфлікту інтересів;

– організація кампанії е-декларування, надання консультаційної допомоги декларантам, проведення перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій, надання повідомлень до НАЗК про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій;

– забезпечення співпраці з викривачами, їх захисту, підтримання стійкої роботи внутрішніх каналів повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, проведення перевірок інформації за повідомленнями викривачів, організація навчання персоналу культурі повідомлень та толерантного ставлення до осіб, які повідомляють про корупцію;

– контроль дотримання визначених Законом правил етичної поведінки та відомчого кодексу етичної поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави;

– ведення обліку посадових та службових осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією;

– погодження (візування) проєктів нормативно-правових актів Міноборони, актів, які видаються іншими органами військового управління, з метою виявлення положень, що можуть сприяти вчиненню корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень;

– проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави;

– проведення заходів, передбачених Законом України “Про очищення влади”;

– організація заходів з перепідготовки та підвищення кваліфікації персоналу з питань розбудови доброчесності, запобігання та виявлення корупції (стаціонарні, мобільні, спеціальні та дистанційні курси), поширення просвітницької інформації антикорупційного спрямування (конференції, лекції, семінари, засідання за круглим столом, тематичні зустрічі);

– проведення регулярних медіа-заходів з антикорупційної тематики, підтримка актуальної інформації на офіційному вебсайті Міноборони та оновлення розділу з антикорупційної тематики;

– співпраця у форматі міжнародного оборонного співробітництва, взаємодії з волонтерськими, громадськими та урядовими організаціями.

Реалізація засад загальної відомчої політики щодо запобігання та виявлення корупції, управління корупційними ризиками досягається шляхом виконання:

– заходів Антикорупційної стратегії, затвердженої Законом України “Про засади державної антикорупційної політики на 2021-2025 роки” та державної програми з її реалізації (додаток 1 до Антикорупційної програми);

– заходів з реалізації засад антикорупційної політики Міністерства оборони України (додаток 2 до Антикорупційної програми);

– заходів впливу на корупційні ризики, внесені до Реєстру ризиків Міністерства оборони України (додаток 3 до Антикорупційної програми).

7) Перелік розпорядчих документів, що регулюють питання запобігання та протидії корупції в Міноборони

Основними розпорядчими документами, що регулюють питання запобігання та протидії корупції в системі Міноборони, є:

• Положення про Міністерство оборони України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 730);

• Положення про Департамент з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України, затверджене наказом Міноборони від 28 квітня 2023 року № 248;

• Положення про організацію системи роботи з питань запобігання та виявлення корупції в Міністерстві оборони України, Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту, затверджене наказом Міноборони від 05 лютого 2024 року № 81;

• наказ Міноборони від 29 листопада 2023 року № 715 “Про вилучення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з відкритого доступу публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”.

Розділ ІІ. Оцінювання корупційних ризиків

Важливим та необхідним напрямом діяльності щодо запобігання та виявлення корупції та основою для підготовки, подальшого удосконалення антикорупційних програм є оцінювання корупційних ризиків, формування пропозицій щодо заходів впливу на кожний із виявлених корупційних ризиків.

Оцінювання корупційних ризиків у діяльності Міноборони проводиться відповідно до положень Методології та Порядку.

Роботу з ідентифікації та оцінювання корупційних ризиків у діяльності Міноборони, формування пропозицій щодо їх усунення організовано на підставі вимог підпункту 3 пункту 1 першого розділу Завдань і заходів з виконання Антикорупційної програми Міноборони на 2021-2024 роки, затвердженої наказом Міноборони від 31 серпня 2021 року № 264.

З метою залучення громадськості та експертів до процесу ідентифікації корупційних ризиків у діяльності Міноборони на офіційному вебсайті Міноборони в рубриках “Всі новини” та “Запобігання корупції” було розміщено повідомлення про початок такої роботи.

Дослідження внутрішнього та зовнішнього середовища, ідентифікація, аналіз, визначення рівнів корупційних ризиків та розроблення заходів впливу проводилися Робочою групою з оцінювання корупційних ризиків у Міноборони (далі – Робоча група), яка є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Міноборони та була створена наказом Міноборони від 16 жовтня 2023 року № 588 (зі змінами). Зазначеним наказом затверджено Положення про Робочу групу з оцінювання корупційних ризиків у Міноборони та її персональний склад.

До складу Робочої групи входить 31 особа, зокрема представники від 25 структурних підрозділів апарату Міноборони, органів військового управління та Національного університету оборони України (далі – НУОУ), а також представники від державних підприємств, громадських організацій та консультативно-дорадчих органів (за згодою).

До проведення оцінки корупційних ризиків також залучалися експерти науковці наукового центру з проблем запобігання корупції у секторі безпеки та оборони НУОУ.

Відповідно до положень Методології 02 листопада 2023 року з членами Робочої групи проведено тренінг. На другому засіданні Робочої групи 12 грудня 2023 року (протокол засідання Робочої групи № 2 від 12 грудня 2023 року) затверджено План оцінювання корупційних ризиків та підготовки антикорупційної програми у Міністерстві оборони України, визначено поняття “активи організації, що становлять значну економічну цінність та мають враховуватися у середовищі організації під час оцінювання корупційних ризиків”, складено перелік нормативно-правових актів, що регулюють діяльність організації, перелік внутрішніх та зовнішніх заінтересованих сторін, проведено їх опитування (анкетування).

Результати опитування були оформлені аналітичними довідками, які використовуються під час оцінювання корупційних ризиків та враховуються у процесі реалізації положень Антикорупційної програми Міноборони.

З метою визначення вразливих до корупції функцій та процесів у діяльності Міноборони Робочою групою було досліджено:

8) результати анонімного опитування внутрішніх та зовнішніх заінтересованих сторін;

9) стратегічні плани реформування та програми розвитку, інші стратегічні програмні документи;

10) звіти за результатами інспекцій, внутрішніх та зовнішніх аудитів, перевірок;

11) характер звернень громадян, скарг та повідомлень, які містять інформацію про можливі факти вчинення корупційних і пов’язаних з корупцією правопорушень, функції та процеси, з якими такі факти пов’язані;

12) матеріали дисциплінарних проваджень, службових розслідувань; рішення суду у справах про притягнення до адміністративної, кримінальної відповідальності за вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень; рішення суду у кримінальних, адміністративних, господарських справах, учасником яких було Міноборони;

13) відомості, які містяться у відкритих інформаційних системах, реєстрах і базах даних, у тому числі в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;

14) аналітичні матеріали Національного агентства щодо аналізу корупційних ризиків, а також аналітичні матеріали інших державних, міжнародних, громадських інституцій з питань запобігання та протидії корупції;

15) відомості із засобів масової інформації, соціальних мереж, інших відкритих джерел інформації про можливі факти вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень;

На підставі проведених досліджень Робочою групою визначено такі вразливі до корупції функції Міноборони:

– забезпечення проведення мобілізації та демобілізації у Збройних Силах і участь у забезпеченні мобілізації та демобілізації в інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України;

– забезпечення функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів;

– забезпечення життєдіяльності Збройних Сил, їх функціонування, бойової та мобілізаційної готовності, боєздатності, підготовки до виконання покладених на них завдань, застосування, комплектування особовим складом та його підготовку, постачання озброєння та військової техніки, підтримання справності, технічної придатності, проведення ремонту та модернізації зазначеного озброєння і техніки, матеріальних, фінансових, інших ресурсів та майна, контроль за їх ефективним використанням, організація виконання робіт і надання послуг в інтересах Збройних Сил;

– виконання повноважень державного замовника і формування вимог та пріоритетів під час здійснення оборонних закупівель, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями, надання тактико-технічних (технічних) завдань виконавцям державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель;

– виконання функцій уповноваженого органу з державного гарантування якості, головного органу у сфері здійснення оборонних закупівель та державного замовника у сфері оборони;

– проведення державних та інших випробувань зразків озброєння і військової техніки;

– здійснення контролю за якістю продукції військового призначення, а також речового майна та харчових продуктів, що постачаються для Збройних Сил, та якістю послуг із забезпечення харчуванням, харчовими продуктами особового складу військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, військових ліцеїв;

– здійснення контролю за дотриманням вимог щодо якості підготовки військових фахівців та ліцеїстів військових ліцеїв;

– забезпечення системи військового обліку громадян, а також призовників і військовозобов’язаних, що працюють у Міноборони, на підприємствах, в установах та організаціях, які належать до сфери управління Міноборони;

– управління службовою кар’єрою військовослужбовців військової служби за контрактом, а також їх кадрове супроводження, направлення за кордон військовослужбовців і працівників Збройних Сил для проходження військової служби, роботи або навчання, залишення на військовій службі осіб офіцерського складу понад граничний вік, добір військовослужбовців, які відряджаються до державних органів, добір кадрів в апарат Міноборони та на посади керівників підприємств, установ і організацій, які належать до сфери його управління, присвоєння військових звань, нагородження;

– здійснення заходів, спрямованих на реалізацію соціально-економічних і правових гарантій військовослужбовцям, членам їх сімей та працівникам Збройних Сил, особам, звільненим у запас або відставку, а також членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли), пропали безвісти, стали інвалідами під час проходження військової служби або потрапили в полон у ході бойових дій (війни) чи під час участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки;

– забезпечення військовослужбовців Збройних Сил та членів їх сімей жилими приміщеннями;

– організація медичного забезпечення Збройних Сил, управління закладами охорони здоров’я, які належать до сфери управління Міноборони, забезпечення накопичення запасів медичної техніки та майна, організація їх постачання Збройним Силам;

– додержання стандартів медичної допомоги (медичних стандартів), клінічних протоколів та інших галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я;

– організація та контроль проведення медичного огляду, проведення військово-лікарської експертизи у Збройних Силах, роботи військово-лікарських комісій;

– реалізація державної політики у сфері фізичної культури і спорту серед військовослужбовців;

– отримання міжнародної технічної допомоги у воєнній сфері, здійснення контролю за виконанням відповідних програм (проектів);

– формування пропозицій щодо відчуження військового майна та здійснення його відчуження або передачі;

– забезпечення державного контролю за утилізацією військового майна, його продажу;

– створення, реорганізація і ліквідація підприємств, установ і організацій, які належать до сфери управління Міноборони, призначення на посаду та звільнення з посади їх керівників, укладення і розірвання з ними контрактів та контроль за дотриманням ними вимог контрактів, здійснення інших функцій з управління об’єктами державної власності, які належать до сфери управління Міноборони;

– утримання та організація експлуатації об’єктів військового призначення, здійснення контролю за ефективним використанням та збереженням об’єктів державної власності, які належать до сфери управління Міноборони;

– забезпечення ефективного і цільового використання бюджетних коштів і матеріальних ресурсів, здійснення контролю за їх використанням.

Відповідно до Методології Робочою групою проведено ідентифікацію (виявлення) корупційних ризиків, аналіз та визначення рівнів корупційних ризиків, здійснено аналіз описаних потенційно вразливих до корупції функцій, процесів (підпроцесів) у діяльності Міноборони та ідентифікацію корупційних ризиків, які існують або можуть виникнути під час їх реалізації, проведено аналіз нормативно-правових та розпорядчих документів, що регулюють діяльність оборонного відомства, змодельовано спосіб (способи) вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, проведено визначення внутрішніх і зовнішніх заінтересованих сторін, які можуть брати участь у їх вчиненні.

За результатами ідентифікації оцінено ймовірність реалізації кожного корупційного ризику, наслідки ймовірності реалізації, підраховано рівень ймовірності реалізації кожного корупційного ризику.

Підготовлено пропозиції до заходів впливу на кожний корупційний ризик. Заходи щодо усунення виявлених корупційних ризиків, виконання яких запропоновано Робочою групою, містять механізми протидії та запобігання, визначають шляхи їх реалізації та спрямовані на ліквідацію або мінімізацію умов та причин виникнення корупційних ризиків. Для кожного заходу впливу на корупційний ризик визначено: осіб (підрозділ Міноборони або орган військового управління), відповідальних за його виконання, строки (терміни) виконання, необхідні ресурси та індикатори виконання.

Зазначену інформацію внесено до Реєстру корупційних ризиків.

Розділ ІІІ. Навчання, заходи з поширення інформації щодо програм антикорупційного спрямування

З метою підвищення рівня знань у сфері антикорупційного законодавства та практики його реалізації, набуття стійких навичок антикорупційної поведінки та розвитку особистісних компетенцій у Міноборони організовано систему навчання та поширення інформації щодо програм антикорупційного спрямування.

Відповідальним за визначення потреб у проведенні навчання та його організації для осіб, уповноважених на виконання функцій держави, у системі Міноборони є Департамент з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України спільно з науковим центром проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у сфері безпеки та оборони Національного університету оборони України.

Цільовою аудиторією антикорупційного навчання є військові посадові особи, державні службовці, учасники освітнього процесу, окрема увага приділяється навчанню та підвищенню кваліфікації призначених (визначених) уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції в Міноборони, Збройних Силах та ДССТ.

Система навчання передбачає поєднання освітньої діяльності в системі професійної військової освіти та підвищення кваліфікації на базі НУОУ та інших вищих військових навчальних закладів (далі – ВВНЗ), проведення інформаційно- просвітницьких заходів та системного доведення до особового складу військових частин, закладів, установ, організацій інформації про негативні наслідки вчинення корупційних і пов’язаних з корупцією правопорушень.

Навчання передбачає поетапне та багатоманітне застосування форм і методів процесу набуття нових знань на чотирьох рівнях:

– для ліцеїстів військових ліцеїв з посиленою військо-фізичною підготовкою – початковий рівень підготовки;

– для військовослужбовців, державних службовців та цивільних працівників – базовий рівень підготовки, який передбачає усвідомлення зазначеною категорією слухачів знань і навичок, необхідних для успішного виконання службових обов’язків;

– для військовослужбовців-слухачів курсів підготовки L1, L2, L3, L4, L5 (професійний рівень) у закладах військової освіти проведення навчальних занять у визначених навчальних дисциплінах на тактичному рівні (L1, L2) та окремих блоків занять з антикорупційної тематики програм підготовки на курсах професійної військової освіти та підвищення кваліфікації (L3, L4, L5) у профільному модулі занять з метою поглиблення теоретичних знань і практичних навичок для підвищення професійної підготовки і кар’єрного зростання. Окремим елементом цього рівня підготовки є онлайн-курси з антикорупційної тематики в системі індивідуальної підготовки офіцерів з використанням платформи дистанційного навчання;

– для осіб, які є призначеними (визначеними) уповноваженими особами з питань запобігання та виявлення корупції – спеціалізований рівень.

Організація, забезпечення та реалізація освітнього процесу спрямовуються на набуття слухачами компетентностей з питань запобігання та протидії корупції у силах оборони, застосування методології управління корупційними ризиками.

В основу тематики навчальних програм покладено типовий навчальний план з освітньої дисципліни програми виховання доброчесності НАТО “Ефективне врядування та виховання доброчесності у секторі безпеки та оборони”, комплексні програми навчання та інформаційний ресурс “База знань” Національного агентства, а також тематику, передбачену навчальною програмою міжнародної неурядової організації Transparency International.

Тематика навчальних програм розкриває проблеми, пов’язані з міжнародними стандартами у сфері запобігання і протидії корупції, формуванням доброчесності, основами антикорупційного законодавства, ідентифікацією та оцінкою корупційних ризиків, зокрема у сфері публічних та оборонних закупівель, запобіганням корупції у військових операціях, врегулюванням конфлікту інтересів, практичними аспектами е-декларування, роботою з викривачами та гарантіями їх захисту, відповідальністю за корупційні правопорушення та правопорушення, пов’язані з корупцією, організацією антикорупційних заходів, роллю кадрового менеджменту у запобіганні корупційним проявам, системами внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту, гендерними аспектами корупції, дотриманням правил і стандартів етичної поведінки, взаємодією з громадськими та неурядовими антикорупційними організаціями, співробітництвом з медіа, забезпеченням стратегічних комунікацій у сфері запобігання корупції тощо.

До проведення занять можуть запрошуватися фахівці від НАЗК, інших спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, представники громадських та правозахисних організацій, експерти з країн НАТО та міжнародних урядових та неурядових організацій.

В залежності від впливу зовнішніх обставин навчання може проводитися очно або дистанційно.

У разі організації навчань у НАЗК, Національному агентстві з питань державної служби Міноборони забезпечує участь персоналу в таких навчаннях.

Важливою складовою навчання та поширення інформації щодо програм антикорупційного спрямування є проведення науково-практичних конференцій, у тому числі міжнародних, круглих столів, практикумів з антикорупційної тематики, консультацій, підготовка навчальної та наукової літератури відповідного спрямування, а також документів методичного характеру.

Антикорупційна інформаційно-просвітницька діяльність передбачає проведення у співпраці з Департаментом стратегічних комунікацій Міністерства оборони України та Інформаційним агентством Міністерства оборони України “Армія INFORM” інформаційних кампаній, регулярних медіа-заходів з антикорупційної тематики, зокрема проведення медіа-брифінгів з питань запобігання та виявлення корупції в органах військового управління, що здійснюють діяльність у найбільш уражених корупцією сферах, за участю осіб, з числа керівного складу, уповноважених на здійснення комунікацій з антикорупційних питань, виконання Операційного плану заходів з реалізації Стратегії комунікацій у сфері запобігання та виявлення корупції, організацію просвітницьких заходів до Міжнародного дня боротьби з корупцією.

Відповідальним за організацію та проведення заходів з поширення інформації щодо програм антикорупційного спрямування є Департамент з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України спільно з Департаментом стратегічних комунікацій Міністерства оборони України.

Забезпечується систематичне оновлення на офіційному вебсайті Міноборони інформації з антикорупційної тематики, співробітництво з Інформаційним агентством Міністерства оборони України “Армія INFORM”, Центральною телерадіостудією Міністерства оборони України, поширення інформації за результатами антикорупційної роботи у таких соціальних мережах, як Facebook, YouTube.

Інформування особового складу військових частин у пунктах постійної дислокації про випадки та негативні наслідки вчинення корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачається проводити щотижня під час підбиття підсумків та доведення наказів.

Очікуваний результат – підвищення рівня обізнаності громадян про результати здійснення антикорупційних заходів та ініціатив Міноборони у сфері запобігання та виявлення корупції, підвищення рівня довіри до оборонного відомства та Збройних Сил.

Розділ IV. Моніторинг, оцінка виконання та перегляд Антикорупційної програми

1. Моніторинг виконання Антикорупційної програми

Моніторинг та загальна координація роботи щодо виконання Антикорупційної програми покладаються на уповноважений підрозділ з питань запобігання та виявлення корупції Міноборони (далі – Уповноважений підрозділ).

Моніторинг реалізації Антикорупційної програми проводиться з метою контролю стану управління корупційними ризиками, виявлення, усунення недоліків у положеннях антикорупційної програми та забезпечується шляхом систематичного збору, узагальнення та аналізу інформації про повноту, своєчасність, фактичний стан виконання заходів (з реалізації відомчої антикорупційної політики, впливу на корупційні ризики, навчальних та інформаційних), оцінки їх актуальності та відповідності середовищу.

Стан виконання передбачених програмою заходів визначається за такими критеріями: “Виконано” або “Постійно виконується” – якщо запланований захід у звітному періоді виконано або постійно виконується протягом звітного періоду; “У стадії виконання” – якщо у звітному періоді виконання заходу розпочато чи продовжено та строк виконання не минув; “Не виконано” – якщо виконання заходу у звітному періоді не розпочиналося або розпочалося чи продовжується, проте строк виконання скінчився, а захід не виконано повністю.

Керівники структурних підрозділів Міноборони та органів військового управління, які є відповідальними виконавцями заходів, передбачених Антикорупційною програмою, до 10 січня та 10 липня кожного календарного року надають до Уповноваженого підрозділу інформацію про стан виконання заходів, передбачених Антикорупційною програмою, або про причини невиконання, несвоєчасного виконання окремих заходів.

Уповноважений підрозділ аналізує та узагальнює отриману інформацію і щопівроку (до 10 лютого та до 10 серпня), готує звіт про стан виконання Антикорупційної програми. За необхідності у звіті наводяться пропозиції щодо необхідності проведення додаткового оцінювання корупційних ризиків та перегляду Антикорупційної програми. Результати моніторингу виконання заходів впливу на корупційні ризики відображаються у реєстрі ризиків.

Звіт про стан виконання Антикорупційної програми та реєстр ризиків оприлюднюються на офіційному вебсайті Міноборони.

2. Оцінка виконання Антикорупційної програми

Оцінка виконання Антикорупційної програми проводиться після завершення строку, на який вона приймалася, шляхом встановлення результативності та ефективності її виконання.

Метою цієї оцінки є аналіз досягнутих змін в управлінні корупційними ризиками та формування пропозицій щодо удосконалення цього процесу.

Суб’єктом, відповідальним за здійснення оцінки виконання Антикорупційної програми, є Уповноважений підрозділ.

Оцінка виконання антикорупційної програми та пропозиції з удосконалення діяльності з управління корупційними ризиками враховуються при підготовці антикорупційної програми на наступний період.

За результатами оцінки виконання антикорупційної програми Міністру оборони України подається звіт, який розміщується на офіційному вебсайті Міноборони.

Для встановлення результативності виконання Антикорупційної програми:

– визначається у відсотках прогрес у досягненні індикаторів виконання кожного заходу, передбаченого Антикорупційною програмою;

– визначається загальний прогрес виконання кожної категорії заходів, передбачених Антикорупційною програмою, як середній арифметичний відсоток виконання кожного заходу з відповідної категорії;

– визначається загальний прогрес виконання Антикорупційної програми як середній арифметичний відсоток прогресу виконання кожної категорії заходів, передбачених Антикорупційною програмою.

Для встановлення ефективності виконання Антикорупційної програми визначається стан досягнення передбачених нею цілей на підставі індикаторів.

До таких індикаторів належать:

– зменшення кількості випадків учинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, порівняно з попереднім періодом;

– відсоток корупційних ризиків, які усунуто за результатами вжиття заходів впливу на них;

– відсоток корупційних ризиків, рівень яких знижено за результатами вжиття заходів впливу на них;

– відсоток осіб, які пройшли навчання з питань запобігання та протидії корупції та набрали високий бал за результатами перевірки їхніх знань;

– відсоток опитаних зовнішніх заінтересованих сторін, які вважають, що ефективність роботи із запобігання та протидії корупції в діяльності Міноборони підвищилася;

– відсоток опитаних зовнішніх заінтересованих сторін, які вважають, що діяльність Міноборони стала більш прозорою;

– інші індикатори.

Джерелами інформації для встановлення ефективності виконання Антикорупційної програми є:

– звіти про стан виконання Антикорупційної програми;

– результати опитувань, консультацій, тестувань на знання антикорупційного законодавства, проведених з внутрішніми та зовнішніми заінтересованими сторонами;

– повідомлення про можливі випадки корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону;

– рішення про притягнення службових (посадових) осіб до відповідальності за вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень;

– акти планових (позапланових) перевірок організації роботи Міноборони із запобігання і виявлення корупції, які складало НАЗК (у разі проведення таких перевірок);

– дослідження, у тому числі наукові, соціологічні тощо, з питань запобігання та протидії корупції в Міноборони;

– результати громадського контролю за станом виконання антикорупційного законодавства (за наявності);

– відомості, розміщені в медіапросторі;

– інші джерела.

3. Перегляд Антикорупційної програми

Періодичний перегляд Антикорупційної програми здійснюється в таких випадках:

– зміни у середовищі Міноборони (організаційній структурі, функціях та процесах) (за потреби);

– внесення до законодавства, у тому числі антикорупційного, змін, які впливають на діяльність Міноборони;

– виявлення за результатами моніторингу її виконання невідповідностей/недоліків у діяльності з управління корупційними ризиками;

– ідентифікації нових корупційних ризиків;

– відмови НАЗК у погодженні антикорупційної програми;

– врахування пропозицій до антикорупційної програми, наданих НАЗК;

– інші випадки, передбачені в антикорупційній програмі.

Перегляду Антикорупційної програми може передувати проведення додаткового оцінювання корупційних ризиків.

Рішення про внесення змін до Антикорупційної програми та зміни до неї здійснюється шляхом видання відповідного наказу Міноборони.

Організація внесення змін до Антикорупційної програми та погодження таких змін з НАЗК здійснюються Уповноваженим підрозділом в установленому порядку.

Змінами до Антикорупційної програми є:

– включення нових та/або виключення раніше запропонованих/затверджених заходів;

– оновлення інформації, викладеної в Реєстрі ризиків;

– внесення до Антикорупційної програми редакційних змін, які не впливають на її зміст (перейменування структурних підрозділів, зміна назви нормативно-правових актів та розпорядчих документів, на які містяться посилання в Антикорупційній програмі, інші редакційні зміни).

Зміни до Антикорупційної програми вводяться в дію з дати їх погодження НАЗК, про що зазначається у відповідному розпорядчому документі організації.

З метою отримання об’єктивних та неупереджених висновків на всіх етапах процесу моніторингу, оцінки виконання та перегляду Антикорупційної програми забезпечується належне і своєчасне залучення громадськості, зовнішніх та внутрішніх заінтересованих сторін, обмін інформацією, проведення консультацій з ними.

Розділ V. Інші, спрямовані на запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням заходи у Міноборони

Інші спрямовані на запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням заходи у Міноборони передбачені:

• ціллю 2 (“Розбудова доброчесності, підвищення прозорості та підзвітності у секторі безпеки і оборони України”) розділу 1 (“Політичні та економічні питання”) адаптованої Річної національної програми (аРНП);

• імплементацією Концепції Дорожньої карти взаємосумісності з НАТО (початкова вимога ІО 0204 – розбудова доброчесності);

• Робочою програмою співробітництва Україна – НАТО з виховання доброчесності на рік (Програма НАТО з розбудови цілісності, прозорості, підзвітності, запровадження доброчесності та зниження корупційних ризиків в оборонних та безпекових інституціях (Програма ВІ (Building Integrity));

• Планом взаємодії з Центром з питань доброчесності в оборонному секторі при Міністерстві оборони Королівства Норвегія (CIDS) у рамках Проєкту щодо посилення належного врядування в оборонному секторі України на 2024-2027 роки;

• Комплексним пакетом допомоги НАТО для України (Стратегічний огляд системи оборонних закупівель України, робоча група № 4 “Підзвітність/Accountability”);

• Меморандумом про взаємодію з громадською організацією Незалежна антикорупційна комісія (НАКО), спрямовану на підвищення результатів Індексу доброчесності в оборонному врядуванні за шкалою міжнародної неурядової організації Transparency International.

Відповідальним за організацію та проведення конференцій, зустрічей, курсів, тренінгів та інших міжнародних антикорупційних заходів є Департамент з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України спільно з Департаментом міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України.

Тимчасово виконуючий обов’язки директора
Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції
Міністерства оборони України
полковник юстиції
С. Степанян

Додаток 1
до Антикорупційної програми Міністерства
оборони України на 2025-2026 роки
(пункт 6 розділу І)

Заходи
Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки в Міністерстві оборони України

№ з/п Номер за порядком, найменування та зміст заходу Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки Строк виконання Виконавці Показник (індикатор) виконання Примітка
дата початку дата завершення
1.1. Формування та реалізація державної антикорупційної політики
Проблема 1.1.3. Положення нормативно-правових актів та їх проектів потребують подальшого удосконалення для усунення можливих корупціогенних факторів
Очікуваний стратегічний результат 1.1.3.3. Усунуто колізії, прогалини та інші корупціогенні фактори, що зумовлюють неоднозначне тлумачення, порушення принципу правової визначеності та системні корупційні ризики у сфері запобігання корупції та пріоритетних сферах, визначених розділом 3 Антикорупційної стратегії
1 1.1.3.3.1. Здійснення заходів правового моніторингу – систематичної, комплексної діяльності, спрямованої на спостереження, аналіз та оцінку ефективності застосування галузевого законодавства, що регулює суспільні відносини у сферах, визначених розділом 3 Антикорупційної стратегії (Сектор оборони), з метою виявлення проблем та недоліків, а отже, і потреб у його подальшому вдосконаленні Січень 2024 року Грудень 2025 року ДПЗВК МОУ Правовий моніторинг, проведено та оприлюднено його результати
2 1.1.3.3.5. Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проєктів законів щодо вдосконалення галузевого законодавства, що регулює суспільні відносини у сферах, визначених розділом 3 Антикорупційної стратегії (Сектор оборони), на основі результатів правового моніторингу, аналітичних досліджень, зазначених у підпункті 1.1.3.3.3, та/або результатів антикорупційної експертизи чинних нормативно-правових актів, проведеної на виконання заходу, зазначеного у підпункті 1.1.3.3.4 Березень 2024 року Листопад 2025 року ДПЗВК МОУ, СП МОУ, ОВУ МОУ, ГШ ЗСУ Проєкти законів подано до Верховної Ради України
2.6. Сектор оборони
Проблема 2.6.1. Непрозоре та неефективне користування та розпорядження землями оборони, об’єктами нерухомості в оборонно-промисловому комплексі, а також надлишковим рухомим військовим майном, об’єктами інтелектуальної власності; неконтрольоване споживання пального, яке закуповується для потреб ЗСУ
Очікуваний стратегічний результат 2.6.1.1. До системи електронного обліку внесено всі дані, отримані за результатами повної інвентаризації об’єктів у сфері оборони, у тому числі дані про землі оборони і земельні ділянки суб’єктів господарювання оборонно-промислового комплексу
3 2.6.1.1.7. Проведення щорічного моніторингу кількості проінвентаризованих та зареєстрованих речових прав на нерухоме майно та земельні ділянки підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міноборони, а також господарських товариств, повноваження з управління корпоративними правами яких здійснюються Міноборони, крім тих, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією Січень 2024 р Грудень 2025 року УКМ, КСЛ ЗСУ, ГУКВ Звіт про результати моніторингу опубліковано
4 2.6.1.1.8. Проведення інвентаризації та здійснення реєстрації речових прав на 100 відсотків нерухомого майна та земельних ділянок підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міноборони, а також господарських товариств, повноваження з управління корпоративними правами яких здійснюються Міноборони, та розташовані на територіях, на яких велися бойові дії або які були тимчасово окуповані Російською Федерацією Один місяць з дня припинення чи скасування воєнного стану та деокупації 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану та деокупації УКМ, КСЛ ЗСУ, ГУКВ Проведено інвентаризацію та зареєстровано 100 відсотків об’єктів нерухомого майна та земель, що розташовані на територіях, на яких велися бойові дії або які були тимчасово окуповані Російською Федерацією
5 2.6.1.1.9. Проведення щорічного моніторингу кількості проінвентаризованих та зареєстрованих речових прав на нерухоме майно та земельні ділянки підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міноборони, а також господарських товариств, повноваження з управління корпоративними правами яких здійснюються Міноборони, та розташовані на територіях, на яких велися бойові дії або які були тимчасово окуповані Російською Федерацією Один місяць з дня припинення чи скасування воєнного стану та деокупації 24 місяці з дня припинення чи скасування воєнного стану та деокупації УКМ, КСЛ ЗСУ, ГУКВ Звіт про результати моніторингу опубліковано
6 2.6.1.1.11. Проведення щорічного моніторингу кількості проінвентаризованих та зареєстрованих речових прав на землі оборони, крім тих, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією Січень 2024 року Грудень 2025 року ГУКВ, КСЛ ЗСУ, УКМ Звіт про результати моніторингу опубліковано
7 2.6.1.1.12. Проведення інвентаризації та реєстрації речових прав на землі оборони, що розташовані на територіях, на яких велися бойові дії або які були тимчасово окуповані Російською Федерацією Один місяць з дня припинення чи скасування воєнного стану та деокупації 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану та деокупації ГУКВ, КСЛ ЗСУ, УКМ Проведено інвентаризацію 100 відсотків земель оборони, що розташовані на територіях, на яких велися бойові дії або які були тимчасово окуповані Російською Федерацією
8 2.6.1.1.13. Проведення щорічного моніторингу кількості проінвентаризованих та зареєстрованих речових прав на землі оборони, що розташовані на територіях, на яких велися бойові дії або які були тимчасово окуповані Російською Федерацією Один місяць з дня припинення чи скасування воєнного стану та деокупації 24 місяці з дня припинення чи скасування воєнного стану та деокупації ГУКВ, КСЛ ЗСУ, УКМ Звіт про результати моніторингу опубліковано
9 2.6.1.1.14. Надання до Держгеокадастру інформації для наповнення Публічної кадастрової карти про землі оборони та земельні ділянки Міноборони та підприємств, установ і організацій, що належать до сфери його управління, а також господарських товариств, повноваження з управління корпоративними правами яких здійснюються Міноборони Квітень 2024 року 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану та деокупації ГУКВ, КСЛ ЗСУ Інформацію про 100 відсотків земель оборони внесено до Державного земельного кадастру
Очікуваний стратегічний результат 2.6.1.3. Створено автоматизовану систему обліку і моніторингу споживання та якості пального, яке закуповується для потреб ЗСУ
10 2.6.1.3.4. Розроблення техніко-економічного обґрунтування та технічного завдання для створення автоматизованої системи обліку і моніторингу споживання та якості пального в Збройних Силах, усіх структурних підрозділах, організаціях, на державних підприємствах (у разі розподілу на них пально-мастильних матеріалів), які належать до сфери управління Міноборони, у військових частинах, безпосередньо підпорядкованих Міноборони, а також господарських товариствах, повноваження з управління корпоративними правами яких здійснюються Міноборони День набрання чинності наказом, зазначеним у підпункті 2.6.1.3.1 Три місяці з дня набрання чинності наказом, зазначеним у підпункті 2.6.1.3.1 КСЛ ЗСУ, ДЦТСО МОУ Технічне завдання розроблено
11 2.6.1.3.5. Розроблення техніко-робочого проекту та введення в промислову експлуатацію автоматизованої системи обліку і моніторингу споживання та якості пального, зазначеної у підпунктах 2.6.1.3.1 і 2.6.1.3.4 Чотири місяці з дня набрання чинності наказом, зазначеним у підпункті 2.6.1.3.1 12 місяців із дня набрання чинності наказом, зазначеним у підпункті 2.6.1.3.1 КСЛ ЗСУ, УІТ, ДЦТСО МОУ Систему введено в промислову експлуатацію
12 2.6.1.3.6. Розроблення наказу про затвердження положення про автоматизовану систему, зазначену у підпунктах 2.6.1.3.1 і 2.6.1.3.4 13 місяців з дня набрання чинності наказом, зазначеним в описі заходу 2.6.1.3.1 14 місяців з дня набрання чинності наказом, зазначеним у підпункті 2.6.1.3.1 КСЛ ЗСУ, ДЦТСО МОУ Наказ видано та оприлюднено
13 2.6.1.3.7. Введення в промислову експлуатацію системи GPS- контролю за рухом бензовоза як складової автоматизованої системи, зазначеної у підпункті 2.6.1.3.1 День припинення чи скасування воєнного стану Вісім місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану КСЛ ЗСУ, УІТ Систему введено в промислову експлуатацію
Очікуваний стратегічний результат 2.6.1.4. Проведено повну інвентаризацію та оцінку об’єктів інтелектуальної власності суб’єктів господарювання оборонно-промислового комплексу
14 2.6.1.4.2. Проведення інвентаризації та оцінки об’єктів інтелектуальної власності суб’єктів господарювання оборонно- промислового комплексу, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій Збройних Сил, державних підприємств, господарських товариств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міноборони Липень 2023 року Березень 2025 року ГУВЮ, ДФ МОУ, ДВТПРОВТ МОУ, ДВОН МОУ, УКМ, ГШ ЗСУ, ЦНДІ ОВТ ЗСУ, НУОУ, ДНДІА, ЦНДІ ЗСУ 100 відсотків об’єктів інтелектуальної власності суб’єктів господарювання оборонно- промислового комплексу оцінено
15 2.6.1.4.4. Участь у створенні Мінстратегпромом єдиної інформаційної бази науково-дослідних і дослідно- конструкторських робіт, результатів інтелектуальної діяльності та технологій військового, спеціального і подвійного призначення, конструкторської документації на продукцію військового призначення для їх використання під час створення інноваційної високотехнологічної продукції військового і цивільного призначення та подвійного використання у взаємодії із реєстрами конструкторської документації на озброєння, військову та спеціальну техніку День набрання чинності розпорядженням, зазначеним у підпункті 2.6.1.4.3 Дев’ять місяців з дня набрання чинності розпоряд-женням, зазначеним у підпункті 2.6.1.4.3 ДВТПРОВТ МОУ, ДВОН МОУ, ГУВЮ Єдину інформаційну базу науково- дослідних і дослідно- конструкторських робіт, результатів інтелектуальної діяльності та технологій військового, спеціального і

подвійного призначення, конструкторської документації на

продукцію військового

призначення

введено в промислову

експлуатацію

16 2.6.1.4.5. Надання до Мінстратегпрому інформації для наповнення єдиної інформаційної бази науково-дослідних і дослідно- конструкторських робіт, результатів інтелектуальної діяльності та технологій військового, спеціального і подвійного призначення, конструкторської документації на продукцію військового призначення для їх використання під час створення інноваційної високотехнологічної продукції військового і цивільного призначення та подвійного використання у взаємодії із реєстрами конструкторської документації на озброєння, військову та спеціальну техніку Один місяць з дня припинення чи скасування воєнного стану 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану ДВТПРОВТ МОУ Інформацію про 100 відсотків науково- дослідних і дослідно- конструкторських робіт, результатів інтелектуальної діяльності та технологій військового, спеціального і подвійного призначення, конструкторської документації на продукцію військового призначення внесено до бази
Проблема 2.6.2. Закупівля товарів, робіт і послуг оборонного призначення здійснюється в умовах надмірного режиму засекречування та має низький рівень конкурентності, що сприяє зловживанням та необґрунтованим витратам бюджетних коштів
Очікуваний стратегічний результат 2.6.2.1. Процедури закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення є конкурентними і передбачають застосування з певними застереженнями електронної системи закупівель; закрита процедура закупівель застосовується як виняток, а законодавчо визначена процедура закупівлі в єдиного виконавця має детальне врегулювання на рівні підзаконних актів, зокрема щодо формування вартості та рівня прибутку
17 2.6.2.1.1. Проведення моніторингу проєктів законів, які передбачають внесення змін до Закону України “Про оборонні закупівлі”, яким визначено, що оборонні закупівлі здійснюються, зокрема, на основі таких принципів:

1) конкурентність;

2) ефективність використання коштів, результативність;

3) відкритість та прозорість (крім відомостей, що становлять державну таємницю і розголошення яких може заподіяти шкоду національній безпеці);

4) запобігання корупції, зловживанням та дискримінації та підготовка відповідних пропозицій

Березень 2023 р Грудень 2025 р ДПЗ МОУ Моніторинг проведено, пропозиції надано
18 2.6.2.1.5. Участь у проведенні в Міноборони аналітичного дослідження за результатами роботи міжвідомчої робочої групи, створеної відповідно до заходу 2.6.2.1.4., щодо:

1) допустимості відшкодування витрат (формування повної собівартості) на продукцію оборонного призначення відповідно до принципів і процедур країн-членів НАТО;

2) ціноутворення та рівня прибутку на продукцію оборонного призначення відповідно до принципів і процедур країн-членів НАТО

Лютий 2025 року Червень 2025 року ДПЗ МОУ ДЕАП МОУ Аналітичне дослідження оприлюднено та презентовано для громадськості
19 2.6.2.1.6. Надання до Мінекономіки пропозицій до проєкту постанови Кабінету Міністрів України з урахуванням результатів

аналітичного дослідження, зазначеного у підпункті 2.6.2.1.5

Лютий 2025 року Червень 2025 року ДПЗ МОУ Постанову Кабінету Міністрів України прийнято
Очікуваний стратегічний результат 2.6.2.2. Секретність у сфері оборонних закупівель знижено до обґрунтованого рівня, за результатами закупівель оприлюднюється визначений законом обсяг відомостей, у тому числі як набір даних, діє прозора система ціноутворення на продукцію оборонного призначення
20 2.6.2.2.4. Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроєкту щодо охорони таємної інформації, що визначає обсяги відомостей, які публікуються в електронній системі закупівель, з урахуванням результатів аналітичного дослідження, зазначеного у підпункті 2.6.2.2.3 Один місяць з дня припинення чи скасування воєнного стану Чотири місяці з дня припинення чи скасування воєнного стану ДПЗ МОУ, ДОДТ МОУ, ДП МОУ “АОЗ” Законопроєкт подано до Верховної Ради України
Очікуваний стратегічний результат 2.6.2.3. Запроваджено можливість здійснювати закупівлі не лише за критерієм найнижчої ціни, а й з урахуванням вартості життєвого циклу продукції та інших нецінових критеріїв, необхідних для закупівлі товарів, робіт або послуг, що відповідають потребам Збройних Сил та інших сил безпеки і оборони
21 2.6.2.3.1. Проведення моніторингу проєктів законів, які передбачають внесення змін до Закону України “Про оборонні закупівлі”, яким визначено, що серед критеріїв оцінки пропозицій учасників закупівель, зокрема, визначені:

1) рівень забезпечення життєвого циклу (гарантійне та сервісне обслуговування, утилізація тощо);

2) вартість життєвого циклу та інші, та підготовка відповідних пропозицій

Березень 2023 року Грудень 2025 року ЦНДІ ОВТ ЗСУ, ДВТПРОВТ МОУ, ДПЗ МОУ, КСЛ ЗСУ, УВУНВМ (за належністю) Моніторинг проведено, пропозиції надано
Очікуваний стратегічний результат 2.6.2.4. Прозоро сформовано електронний реєстр учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів), а також забезпечено прозоре інформування потенційних постачальників щодо планів закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення
22 2.6.2.4.1. Надання до Мінстратегпрому пропозицій до проєкту постанови Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Порядку створення, функціонування та ведення електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів), внесення до нього суб’єктів господарювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2021 року № 233, який передбачає:

1) забезпечення реєстром (а не адміністратором) учасників відбору та виконавців державних контрактів систематизації та здійснення ретроспективного аналізу даних щодо суб’єктів господарювання в оборонних закупівлях відповідно до класифікаційних ознак, визначених частиною другою статті 37 Закону України “Про оборонні закупівлі”;

2) автоматизоване наповнення реєстру;

3) забезпечення оприлюднення інформації з реєстру, що не містить державної таємниці, онлайн

Січень 2025 року Травень 2025 року ДПЗ МОУ, ДП МОУ “АОЗ” Постанову КМУ прийнято
23 2.6.2.4.2. Участь у введенні в експлуатацію Мінстратегпромом Електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів), що здійснює функції, передбачені у підпункті 2.6.2.4.1, і, зокрема містить систематизовані дані про суб’єктів господарювання за класифікаційними ознаками та автоматизовано наповнюється Січень 2025 року Грудень 2025 року ДПЗ МОУ, ДП МОУ “АОЗ” Електронний реєстр учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів) введено в експлуатацію
Очікуваний стратегічний результат 2.6.2.5. З метою мінімізації ризиків корупції в закупівлях за імпортом налагоджено взаємодію з Агенцією НАТО щодо підтримки та постачання
24 2.6.2.5.1. Визначення, спільно з Мінстратегпромом, процедур проведення оборонних закупівель через міжнародні спеціалізовані організації, їх представництва, спеціалізовані фонди, підприємства, установи та організації, а також через програми міжнародних військових продажів, які визначені відповідно до переліку міжнародних спеціалізованих організацій, їх представництв, що здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 року № 527 Березень 2023 року Грудень 2025 року ДПЗ МОУ, ДП МОУ “АОЗ” Процедури визначено
25 2.6.2.5.2. Проведення МОУ та Мінстратегпромом оборонних закупівель через міжнародні спеціалізовані організації, їх представництва, спеціалізовані фонди, підприємства, установи та організації, а також через програми міжнародних військових продажів відповідно до процедур, зазначених у підпункті 2.6.2.5.1 Березень 2023 року Грудень 2025 року ДП МОУ “АОЗ”, ДПЗ МОУ (за належністю) Проведено не менше 5 відсотків оборонних закупівель через міжнародні спеціалізовані організації
Проблема 2.6.3. Неефективна модель контролю продукції оборонного призначення у процесі виробництва не дає змоги вчасно та у повному обсязі запобігати постачанню бракованих зразків озброєння та військової техніки
Очікуваний стратегічний результат 2.6.3.1. Створена система державного гарантування якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення в Україні впроваджує міжнародні вимоги і стандарти оцінювання відповідності системи менеджменту якості виробників, постачальників, які також відповідають стандартам НАТО
27 2.6.3.1.2. Проведення громадського обговорення проєкту наказу, зазначеного у підпункті 2.6.3.1.1, та забезпечення його доопрацювання (у разі потреби), зокрема із залученням виробників оборонної продукції та громадських організацій Два місяці з дня набрання чинност постановою, зазначеною в підпункті 2.6.3.2.2 Чотири місяці з дня набрання чинності постановою, зазначеною в підпункті 2.6.3.2.2 УДГЯ Громадське обговорення проведено та оприлюднено його результати
28 2.6.3.1.3. Затвердження наказом Міноборони концепції, зазначеної у підпункті 2.6.3.1.1, та її оприлюднення П’ять місяців з дня набрання чинності постановою, зазначеною в підпункті 2.6.3.2.2 Шість місяців з дня набрання чинності постановою, зазначеною в підпункті 2.6.3.2.2 УДГЯ Наказ видано та оприлюднено
29 2.6.3.1.4. Розроблення техніко-економічного обґрунтування та технічного завдання для створення електронної інформаційно- комунікаційної системи підтримки системи державного гарантування якості оборонної продукції, у тому числі бази даних результатів оцінювання відповідності систем менеджменту якості постачальників вимогам, визначеним стандартами НАТО та/або відповідними військовими стандартами День набрання чинності наказом, зазначеним у підпункті 2.6.3.1.1 Десять місяців з дня набрання чинності наказом, зазначеним у підпункті 2.6.3.1.1 УДГЯ, ДЦТСО МОУ, УІТ Технічне завдання розроблено та затверджено
30 2.6.3.1.5. Моніторинг проєктів законів, які передбачають внесення змін до Закону України “Про оборонні закупівлі”, що передбачають державне гарантування якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення в Україні, та підготовка відповідних пропозицій Березень 2023 року Грудень 2025 року УДГЯ Моніторинг проведено
31 2.6.3.1.6. Розроблення техноробочого проєкту та введення в промислову експлуатацію електронної інформаційно-комунікаційної системи підтримки системи державного гарантування якості оборонної продукції, у тому числі бази даних результатів оцінювання відповідності систем менеджменту якості постачальників вимогам, визначеним стандартами НАТО та/або відповідними військовими стандартами Десять місяців з дня набрання чинності наказом, зазначеним у підпункті 2.6.3.1.1 12 місяців з дня набрання чинності наказом, зазначеним у підпункті 2.6.3.1.1 УДГЯ, УІТ, ДЦТСО МОУ Систему введено в промислову експлуатацію
32 2.6.3.1.7. Розроблення наказу про затвердження положення про функціонування електронної інформаційно-комунікаційної системи підтримки системи державного гарантування якості оборонної продукції, у тому числі бази даних результатів оцінювання відповідності систем менеджменту якості постачальників вимогам, визначеним стандартами НАТО та/або відповідними військовими стандартами 13 місяців з дня набрання чинності наказом, зазначеним у підпункті 2.6.3.1.1 14 місяців з дня набрання чинності наказом, зазначеним у підпункті 2.6.3.1.1 УДГЯ, ДЦТСО МОУ Наказ видано та оприлюднено
Очікуваний стратегічний результат 2.6.3.2. Утворено та функціонує уповноважений орган з державного гарантування якості оборонної продукції, який видає сертифікати відповідності
33 2.6.3.2.1. Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проєкту постанови Кабінету Міністрів України про порядок проведення конкурсу на керівні посади в уповноважений орган з державного гарантування якості, який містить такі вимоги:

1) перелік керівних посад, на зайняття яких конкурс проводиться в обов’язковому порядку;

2) засади і етапи проведення конкурсу;

3) перевірка кандидатів на доброчесність із використанням психофізіологічної апаратури;

4) перевірка кандидатів шляхом проведення співбесід, де під час оцінки доброчесності застосовується стандарт обґрунтованого сумніву;

5) перелік інформації про конкурс і кандидатів, яка публікується в Інтернеті

День набрання чинності постановою, зазначеною в підпункті 2.6.3.2.2 Шість місяців з дня набрання чинності постановою, зазначеною в підпункті 2.6.3.2.2 УДГЯ, ДКП МОУ, ДПЗВК МОУ Постанову Кабінету Міністрів України прийнято
34 2.6.3.2.3. Запровадження системи підготовки, підвищення рівня професійної компетенції персоналу системи державного гарантування якості та їх атестації Березень 2023 року Грудень 2025 року УДГЯ, ДКП МОУ, ДВОН МОУ, НУОУ Тренінгові програми оцінювання відповідності системи менеджменту якості виробників розроблено
35 2.6.3.2.4. Доведення до підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міноборони, а також господарських товариств, повноваження з управління корпоративними правами яких здійснюються Міноборони, інформації від Управління з державного гарантування якості та Мінстратегпрому для суб’єктів господарювання оборонно-промислового комплексу про запровадження системи державного гарантування якості та можливість встановлення державними замовниками додаткових кваліфікаційних критеріїв щодо відповідності вимогам державного гарантування якості Січень 2025 року Березень 2025 року УКМ

УДГЯ

Суб’єктів господарювання оборонно- промислового комплексу поінформовано про вимоги щодо державного гарантування якості
Проблема 2.6.4. Неефективне використання бюджетних коштів та зловживання під час забезпечення житлом військовослужбовців
Очікуваний стратегічний результат 2.6.4.1. Проведено аудит існуючої житлової черги військовослужбовців; функціонує повністю автоматизована система управління чергами на житло, завдяки якій забезпечення ним військовослужбовців відбувається прозоро та відповідно до черговості
36 2.6.4.1.5. Проведення щороку інвентаризації облікових справ військовослужбовців та членів їх сімей, що перебувають на обліку військовослужбовців та членів їх сімей, що потребують поліпшення житлових умов, та верифікація даних Січень 2024 року Березень 2025 року КСЛ ЗСУ Звіт про результати інвентаризації оприлюднено
37 2.6.4.1.6. Визначення потреби у створенні інформаційно- комунікаційної системи квартирного обліку військовослужбовців та житлового фонду, яка, зокрема, включає інформацію про:

1) забезпечення ведення обліку житлового фонду і руху черги та розрахунку мінімальної і максимальної площі житла, яка може бути надана військовослужбовцю, що перебуває на обліку;

2) ведення обліку військовослужбовців, які отримали постійне житло, зокрема шляхом приватизації службового житла (із зазначенням площі, вартості, кількості жилих приміщень, джерел фінансування) або грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення, із наведенням виду черги (загальна, першочергова, позачергова) та підстав для першочерговості/позачерговості забезпечення житлом;

3) ведення обліку військовослужбовців, які проживають у службових жилих приміщеннях;

4) ведення обліку військовослужбовців, які отримують грошову компенсацію за піднайом (найом) житла або проживають в орендованих військовими частинами жилих приміщеннях

Січень 2025 року Квітень 2025 року КСЛ ЗСУ Потребу у створенні системи визначено
38 2.6.4.1.7. Розроблення техніко-економічного обґрунтування та технічного завдання для створення інформаційно-комунікаційної системи, зазначеної у підпункті 2.6.4.1.6 Травень 2025 року Червень 2025 року КСЛ ЗСУ Технічне завдання розроблено
39 2.6.4.1.8. Розроблення техноробочого проекту та введення в промислову експлуатацію інформаційно-комунікаційної системи, зазначеної у підпункті 2.6.4.1.6 Липень 2025 року Грудень 2025 року КСЛ ЗСУ, УІТ, ДЦТСО МОУ Систему введено в промислову експлуатацію
40 2.6.4.1.9. Розроблення наказу про затвердження положення про інформаційно-комунікаційну систему, зазначену в підпункті 2.6.4.1.6 Грудень 2025 року Грудень 2025 року КСЛ ЗСУ, ГУКВ Наказ видано та оприлюднено
41 2.6.4.1.10. Наповнення та підтримання в актуальному стані даних інформаційно-комунікаційної системи, зазначеної у підпункті 2.6.4.1.6 Грудень 2025 року Грудень 2025 року КСЛ ЗСУ, УІТ Дані системи регулярно оновлюються
Очікуваний стратегічний результат 2.6.4.2. Запроваджено нові механізми задоволення житлових потреб військовослужбовців: використовуються державні іпотечні та лізингові програми; застосовується грошове відшкодування; житло будується із залученням зовнішніх кредитних коштів; визначено перелік об’єктів незавершеного будівництва, які реконструйовано для житлових потреб; Житловий кодекс Української РСР втратив чинність
42 2.6.4.2.4. Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України про затвердження Державної цільової програми забезпечення житлом військовослужбовців на основі Концепції, зазначеної у підпункті 2.6.4.2.6, якою передбачено:

1) конкретизовані завдання для державних замовників;

2) етапи і строки виконання Програми;

3) джерела і обсяги фінансування;

4) очікувані результати виконання Програми

День припинення чи скасування воєнного стану Сім місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану ГУКВ, ДФ МОУ, КСЛ ЗСУ Постанову Кабінету Міністрів України прийнято
43 2.6.4.2.5. Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроєкту, яким передбачено:

1) внесення змін до статті 12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щодо визначення порядку:

забезпечення військовослужбовців жилими приміщеннями;

надання грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення;

застосування інших механізмів задоволення житлових потреб військовослужбовців;

2) непоширення дії положень Житлового кодексу України на механізми забезпечення військовослужбовців житловими приміщеннями

Листопад 2024 року Квітень 2025 року ГУКВ, КСЛ ЗСУ Проєкт закону подано до Верховної Ради України
44 2.6.4.2.6. Розроблення проєкту Концепції Державної цільової програми забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил, в якій передбачено такі розділи:

1) визначення проблем щодо забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил;

2) аналіз причин виникнення проблем та обґрунтування необхідності їх розв’язання;

3) мета Програми;

4) визначення оптимальних варіантів розв’язання проблем на основі порівняльного аналізу можливих варіантів;

5) шляхи і способи розв’язання проблем і строк виконання Програми;

6) очікувані результати виконання Програми, визначення її ефективності;

7) оцінка фінансових, матеріально-технічних, трудових ресурсів, необхідних для виконання Програми

Листопад 2024 року Квітень 2025 року ГУКВ, ДФ МОУ, КСЛ ЗСУ Розроблено проєкт Концепції та оприлюднено для проведення громадського обговорення
45 2.6.4.2.7. Проведення громадського обговорення проєкту Концепції, зазначеного у підпункті 2.6.4.2.6, із залученням громадських організацій і забезпечення його доопрацювання (у разі потреби) День розроблення проєкту Концепції, зазначеного у підпункті 2.6.4.2.6 Один місяць з дня розроблення проєкту, зазначеного у підпункті 2.6.4.2.6 ГУКВ, КСЛ ЗСУ Проведено громадське обговорення та оприлюднено його результати
46 2.6.4.2.8. Внесення проєкту Концепції, зазначеного у підпункті 2.6.4.2.6, на розгляд Кабінету Міністрів України День проведення громадського обговорення проєкту Концепції, зазначеного в підпункті 2.6.4.2.7 Три місяці з дня проведення громад¬ського обговорення проєкту Концепції, зазначеного в підпункті 2.6.4.2.7 ГУКВ Схвалено проєкт Концепції Кабінетом Міністрів України
Очікуваний стратегічний результат 2.6.4.3. Інформація про надане військовослужбовцям житло оприлюднюється на офіційному вебсайті Міноборони із зазначенням площі, вартості, кількості житлових приміщень та джерел фінансування
47 2.6.4.3.3. Оприлюднення у реєстрі наданого військовослужбовцям житла інформації про забезпечення військовослужбовців житлом із зазначенням площі, вартості, кількості жилих приміщень і джерел фінансування Один місяць з дня припинення чи скасування воєнного стану Шість місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану КСЛ ЗСУ Оприлюднено реєстр на офіційному вебсайті Міноборони

Примітка. У разі невиконання або часткового виконання заходів Плану реалізації в Міністерстві оборони України заходів з виконання Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки (рішення Міністра оборони України від 15 листопада 2024 року № 6554/уд), зі строком виконання у 2023-2024 роках, виконання таких заходів продовжується протягом 2025 року.

Додаток 2
до Антикорупційної програми Міністерства
оборони України на 2025-2026 роки
(пункт 6 розділу І)

Заходи
з реалізації засад антикорупційної політики Міністерства оборони України

№ з/п Найменування заходу Строк виконання Відповідальні за виконання Індикатори виконання заходу Примітка
І. Удосконалення механізмів прозорості, доброчесності та запобігання корупції в умовах дії правового режиму воєнного стану та на період повоєнної відбудови
1. Покращення процесу управління корупційними ризиками, забезпечення єдиної системи планування антикорупційної роботи, розроблення та організації виконання антикорупційних програм
1 Проведення моніторингу виконання Антикорупційної програми Щопівроку: січень-лютий; липень-серпень ДПЗВК МОУ Звіт за результатами моніторингу виконання Антикорупційної програми
2 Оцінка виконання Антикорупційної програми, встановлення результативності та ефективності її виконання. Січень-лютий 2027 року ДПЗВК МОУ Звіт за результатами оцінки виконання антикорупційної програми оприлюднено на офіційному вебсайті МОУ
3 Періодичний перегляд та внесення (за потреби) змін до Антикорупційної програми у випадках змін у законодавстві, організаційній структурі та функціях МОУ, які впливають на його діяльність, виявлення нових корупційних ризиків та недоліків у діяльності з управління корупційними ризиками, пропозицій наданих НАЗК 2025-2026 роки ДПЗВК МОУ Наказом МОУ до Антикорупційної програми внесено зміни
4 Розроблення Антикорупційної програми МОУ на 2027 та наступні роки До 30 квітня 2027 року ДПЗВК МОУ Розроблено проєкт нової Антикорупційної програми МОУ
5 Координація роботи щодо регулярного оцінювання корупційних ризиків, їх виявлення, розробки заходів з усунення (мінімізації) корупційних ризиків діяльності МОУ щороку;

на першому етапі розроблення Антикорупційної програми МОУ на період після 2026 року

до 31 грудня

до 31 січня 2027 року

ДПЗВК МОУ; Робоча група з оцінювання корупційних ризиків в МОУ, керівники СП МОУ та ОВУ Сформовано та реалізовуються позиції щодо усунення корупційних ризиків

Підготовлено Реєстр ризиків, визначено заходи впливу на корупційні ризики

6 Проведення засідань Робочої групи з оцінювання корупційних ризиків у МОУ За планом оцінювання корупційних ризиків та підготовки Антикорупцій- ної програми Голова Робочої групи Протокол засідання
7 Розроблення та затвердження (уточнення та внесення змін) антикорупційних програм у:

видах ЗСУ, Командуванні Сил логістики ЗСУ, Командуванні Сил підтримки ЗСУ, Командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ, Командуванні Медичних сил ЗСУ, Командуванні Військ зв’язку та кібербезпеки ЗСУ, Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, Головному управлінні справами МОУ;

суб’єктах господарювання, які належать до сфери управління МОУ, або активи яких передано в управління МОУ

Упродовж 60 днів з дня затвердження Антикоруп- ційної програми МОУ

За планами суб’єктів господарювання

Керівники визначених органів військового управління, суб’єктів господарювання Розроблено, затверджено, та погоджено з ДПЗВК МОУ проєкти антикорупційних програм (змін до антикорупційних програм) в органах військового управління та суб’єктах господарювання
8 Звітування про стан виконання Антикорупційної програми МОУ та антикорупційних програм визначених органів військового управління, суб’єктів господарювання Щороку до 10 січня та до 10 липня Відповідальні за виконання заходів Антикорупційної програми МОУ, керівники визначених органів військового управління, суб’єктів господарювання Надано інформацію до ДПЗВК МОУ щодо стану виконання заходів антикорупційних програм
9 Надання Міністру оборони України звіту про стан виконання Антикорупційної програми Щороку до 10 лютого та до 10 серпня ДПЗВК МОУ Звіт надано Міністру оборони України для прийняття рішень та розміщено на офіційному вебсайті МОУ
10 Надання пропозицій до Військово- політичних вказівок щодо формування та реалізації воєнної політики в МОУ та ЗСУ з урахуванням результатів роботи щодо запобігання корупції за минулий рік, уточнення пріоритетів напрямів антикорупційної роботи та визначення основних корупційних заходів Щороку до 25 листопада ДПЗВК МОУ Надано пропозиції щодо мінімізації впливу корупції на стан обороноздатності держави, та основні пріоритети антикорупційної роботи включено до документа
11 Розроблення та доведення до військ (сил) Організаційно-методичних вказівок щодо реалізації державної антикорупційної політики в діяльності МОУ та ЗСУ на наступний рік Щороку до 25 листопада ДПЗВК МОУ Затверджено та оприлюднено Організаційно-методичні вказівки, якими уточнено завдання щодо системи планування, основних напрямів, форм і методів антикорупційної роботи на наступний рік
12 Організація єдиної системи планування антикорупційної роботи та надання консультативної допомоги щодо методики перспективного (на рік) та поточного (на місяць) планування у:

структурних підрозділах апарату МОУ;

структурних підрозділах Апарату Головнокомандувача ЗСУ, Генерального штабу ЗСУ, Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту;

видах, родах військ, інших органах військового управління ЗСУ, вищих військових навчальних закладах, територіальних центрах комплектування і соціальної підтримки;

бригадах, окремих батальйонах та їм рівних військових частинах;

батальйонах (дивізіонах, ескадрильях), ротах (батареях) та їм рівних підрозділах

Щороку листопад- грудень ДПЗВК МОУ У загальній системі планування Збройних Сил сплановано проведення антикорупційних заходів за єдиним задумом, узгоджених та взаємопов’язаних, з урахуванням специфіки виконання завдань за призначенням
2. Підвищення ефективності системи запобігання корупції, забезпечення подальшого розвитку інституту уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції
1 Актуалізація Положення про Департамент з питань запобігання та виявлення корупції МОУ у зв’язку із змінами антикорупційного законодавства та організаційними заходами в МОУ та ЗСУ За потреби ДПЗВК МОУ Проєкт наказу підписано Міністром оборони України
2 Забезпечення ефективності роботи територіальних підрозділів та призначених уповноважених підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції шляхом:

поліпшення штатної та організаційної структури, уточнення завдань, функцій та прав, удосконалення внутрішнього контролю;

проведення комплексних перевірок діяльності територіальних підрозділів та призначених уповноважених підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції, надання консультаційної та методичної допомоги;

забезпечення доступу до Єдиного порталу повідомлень викривачів, офіційного вебпорталу “Судова влада України”, Єдиного державного реєстру судових рішень, інших відкритих реєстрів та інформаційних систем

До грудня 2025 року

За планом роботи ДПЗВК МОУ

2025-2026 роки

ДПЗВК МОУ Уточнено нормативну базу діяльності територіальних підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції.

Складено акти комплексних перевірок.

Приведено у відповідність до вимог керівних документів організацію внутрішньої служби та діловодства. Забезпечено доступ до необхідних інформаційних ресурсів

3 Проведення зборів з особовим складом територіальних підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції щодо оцінки ефективності їх діяльності та визначення завдань на наступний рік Щороку листопад ДПЗВК МОУ Опрацьовано матеріали зборів.

Підбито підсумки роботи та визначено завдання щодо удосконалення роботи з виявлення корупції на наступний рік

4 Уточнення списку посадових осіб, визначених уповноваженими з питань запобігання та виявлення корупції у видах, командуваннях (силах) ЗСУ, Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, органах військового управління, військових частинах, вищих військових навчальних закладах, установах, безпосередньо Підпорядкованих МОУ, Головному управлінні справами МОУ, суб’єктах господарювання, які належать до сфери управління МОУ або активи яких передано в управління МОУ Щороку грудень Керівники структурних підрозділів МОУ, органів військового управління Установчими наказами керівників структурних підрозділів МОУ та органів військового управління визначено уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції, у ДПЗВК МОУ складено загальний список
5 Набуття та розвиток спроможностей наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі оборони та безпеки НУОУ для Здобуття статусу міжнародного (регіонального) Центру вдосконалення з виховання доброчесності (Centre Excellence) шляхом:

розроблення, узгодження та впровадження уніфікованих навчальних програм (планів, продуктів) з виховання доброчесності в рамках Програми НАТО з розбудови доброчесності (ВІ) із застосуванням передових методик освіти, у тому числі технологій дистанційного навчання, в секторі безпеки і оборони України;

сертифікації навчальних програм курсів оборонного менеджменту з виховання доброчесності та запобігання корупції у відповідності до Політики з освіти, підготовки, навчання та оцінювання НАТО (Директиви ВІ-SCD 75-2; Ві-SCD 75-3; Ві-SCD 75-7);

забезпечення на постійній основі навчання викладачів, тренерів та інструкторів з питань організації спеціалізованого навчання з антикорупційної тематики в секторі безпеки і оборони України

вересень

2025 року

вересень 2025 року

2025-2026

роки, за планами підготовки

НУОУ, ДПЗВК МОУ спільно з НАЗК (за згодою) та уповноваженими підрозділами (особами) структур сектору безпеки і оборони України (за згодою) У силах оборони забезпечено формування єдиної системи багаторівневої підготовки з розбудови доброчесності у відповідності до стандартів НАТО.

Розроблено, сертифіковано та впроваджено навчальні програми з виховання доброчесності.

Забезпечено поширення методології ВІ НАТО на всі складові сектору безпеки і оборони України.

Забезпечено потреби сил оборони України у підготовці викладацького складу для організації антикорупційного навчання.

Створено всі необхідні умови для набуття науковим центром проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі оборони та безпеки НУОУ статусу міжнародного

(регіонального) Центру вдосконалення з виховання доброчесності (Centre Excellence)

6 Проведення науковим центром проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони НУОУ науково-дослідних робіт щодо проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони в силах оборони, дослідження практики антикорупційної діяльності в умовах воєнного стану та повоєнного періоду Відповідно до Зведеного річного плану наукової та науково- технічної діяльності у ЗСУ ДПЗВК МОУ, замовники НДР, НУОУ Звіт за результатами науково-дослідних робіт.

Результати та практичні рекомендації враховано під час реалізації заходів щодо удосконалення системи роботи з питань розбудови доброчесності, запобігання та виявлення корупції в силах оборони

7 Організація та проведення Науково- дослідним центром гуманітарних проблем Збройних Сил України Центрального науково-дослідного інституту ЗСУ соціологічних моніторингових досліджень: “Стан реалізації у Збройних Силах України державної антикорупційної політики та ефективність роботи командирів (начальників) з питань дотримання антикорупційного законодавства” Щороку серпень – листопад ЦНДІ ЗСУ, ДПЗВК МОУ Аналітичний звіт за результатами моніторингового соціологічного дослідження.

Результати враховано під час оцінки корупційних ризиків та в системі роботи щодо запобігання корупції

ІІ. Системне удосконалення механізмів прозорості, доброчесності в умовах дії правового режиму воєнного стану та на період повоєнної відбудови, утвердження культури суспільної нетерпимості до корупції та поваги до верховенства права, забезпечення невідворотності відповідальності за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення
1. Підвищення рівня обізнаності, провадження антикорупційної просвітньої діяльності та формування антикорупційного світогляду керівного складу, військового та цивільного персоналу, антикорупційна післядипломна освіта
1 Організація та проведення курсів оборонного менеджменту відповідно до Каталогу курсів професійної військової освіти та підвищення кваліфікації військовослужбовців та працівників у ВВНЗ, ВНП ЗВО та ЗФПВО:

Курс підвищення кваліфікації з питань запобігання та виявлення корупції для керівників та персоналу структурних підрозділів МОУ, осіб, призначених (зарахованих до резерву) на відповідні посади, діяльність яких пов’язана із запобіганням і виявленням корупції;

спеціалізований курс з питань виховання доброчесності та запобігання корупції для осіб, які здійснюють функції з питань виховання доброчесності та запобігання корупції в підрозділах ГШ ЗСУ, ОВУ ЗСУ, закладах, установах та організаціях сектору безпеки та оборони України;

мобільний курс з питань запобігання корупції для керівного складу та посадових (службових) осіб гарнізонів, які здійснюють функції з питань виховання доброчесності та запобігання корупції в ОВУ, військових частинах та підрозділах ЗСУ, установах, організаціях та закладах, які відносяться до сфери управління МОУ

Щороку, за окремими Календарними планами НУОУ, ДПЗВК МОУ спільно з зацікавленими структурними підрозділами МОУ АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ, ОВУ Проведено курси.

Забезпечено потреби в підвищенні кваліфікації керівного складу структурних підрозділів МОУ, АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ, інших органів військового управління, викладацького складу ВВНЗ, персоналу ТЦКтаСП ЗСУ, установах, організаціях та закладах, які відносяться до сфери управління МОУ

2 Проходження військовослужбовцями, державними службовцями та працівниками ЗСУ індивідуальної підготовки з використанням онлайн-курсів (освітніх серіалів) з антикорупційної тематики на Центральному репозиторії ресурсів системи дистанційного навчання ЗСУ, освітній платформі Дія.Освіта, навчальній платформі НАЗК Study.NAZK та інших інформаційно- комунікаційних платформ Постійно ДПЗВК МОУ , ВПЗВК ЗСУ ОВУ спільно з НУОУ Забезпечено функціонування системи дистанційного навчання військовослужбовців та цивільного персоналу з питань запобігання корупції та дотримання стандартів доброчесності з використанням інформаційно-комунікаційних платформ та практичного використання сучасних ІТ
3 Проведення спеціалізованих занять у закладах військової освіти:

на тактичному рівні (L1, L2) – у визначених навчальних дисциплінах;

на курсах професійної військової освіти (L3, L4, L5) – блок “Виховання доброчесності” у професійному модулі занять

Щороку, за навчальним планом ВВНЗ, НВП ЗВО Проведено спеціалізовані заняття Підвищено рівень
4 Проведення занять з антикорупційної тематики за освітніми програмами ВВНЗ, НВП ЗВО Щороку, за освітніми програмами ВВНЗ, НВП ЗВО У системі військової освіти для майбутніх сержантів та офіцерів проводяться заняття з популяризації стандартів доброчесності та підвищення рівня правових знань у сфері запобігання корупції
5 Розроблення та впровадження в освітній процес уніфікованих навчальних програм (планів, продуктів) з виховання доброчесності в рамках Програми НАТО з розбудови доброчесності (ВІ) для сил оборони, у тому числі із застосуванням сучасних ІТ 2025-2026 роки НУОУ, ДПЗВК МОУ спільно із зацікавленими структурами сил оборони та НАЗК (за згодою) Забезпечено поширення методології ВІ НАТО на всі складові сектору безпеки і оборони України
6 Проведення на базі наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі оборони та безпеки НУОУ, навчання викладачів, тренерів та інструкторів з організації спеціалізованого навчання з антикорупційної тематики в силах оборони 2025-2026 роки, за планами підготовки ДПЗВК МОУ, НУОУ спільно із зацікавленими структурами сектору безпеки та оборони та НАЗК (за згодою) Організовано навчання.

Забезпечено потреби структур сектору безпеки і оборони України у підготовці викладацького складу для організації антикорупційного навчання

7 Проведення Міжнародного науково- практичного форуму “Ефективне врядування та виховання доброчесності в секторі безпеки і оборони” та Молодіжного творчого конкурсу “Разом проти корупції! Твоє бачення має значення” на базі НУОУ з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією (щорічно 9 грудня) Щороку, грудень НУОУ спільно з ДПЗВК МОУ Звіт про проведення міжнародного заходу.

Визначено перспективи удосконалення освітньої складової розбудови доброчесності

8 Проведення сертифікації навчальних програм курсів оборонного менеджменту з виховання доброчесності та запобігання корупції у відповідності до Політики з освіти, підготовки, навчання та оцінювання НАТО (Директиви Ві-SCD 75-2; Ві-SCD 75-3; ВІ-SCD 75-7) 2025-2026 роки НУОУ спільно з офісом Програми НАТО ВІ (за згодою) Проведено сертифікацію навчальних програм.

Забезпечено формування системи багаторівневої підготовки з розбудови доброчесності у відповідності до стандартів НАТО

9. Розроблення та впровадження в систему антикорупційного навчання окремого модуля з питань етичних стандартів доброчесної поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави Вересень 2025 року НУОУ Впроваджено в систему антикорупційного навчання окремого модуля. Забезпечено обізнаність слухачів щодо стандартів антикорупційної поведінки
2. Реалізація державної політики щодо роботи з викривачами корупції
1 Організація та контроль виконання заходів, передбачених Розділом VIII “Захист викривачів” Закону України “Про запобігання корупції”, забезпечення співпраці з викривачами, їх захисту 2025-2026 роки ДПЗВК МОУ Проведено заходи.

Забезпечено виконання рекомендованих заходів та моніторинг повідомлень про факти корупції

2 Моніторинг практики застосування механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України “Про запобігання корупції” 2025-2026 роки ДПЗВК МОУ Проведено вивчення практики застосування та впровадження механізмів заохочення та формування культури повідомлення
3 Забезпечення умов для подання повідомлень про порушення вимог Закону України “Про запобігання корупції”, здійснення контролю за функціонуванням внутрішніх каналів повідомлення в системі МОУ, а також наявності інформаційного банеру “Повідом про корупцію” на офіційних вебсторінках військових частин, установ, організацій контроль роботи: щодня ДПЗВК МОУ, ДСК МОУ Організовано прийняття, розгляд та облік повідомлень.

Створено та забезпечено функціонування внутрішніх каналів повідомлення, зокрема через спеціальні телефонні лінії, офіційні веб-сайти, засоби електронного зв’язку

4 Забезпечення внесення інформації, отриманої від викривачів через внутрішні канали повідомлення до Єдиного порталу повідомлень викривачів, їх статусу та результатів розгляду повідомлень 2025-2026 роки ДПЗВК МОУ, уповноважені особи Авторизованими користувачами забезпечено внесення інформації до Єдиного порталу повідомлень викривачів не пізніше наступного робочого дня з моменту її отримання
5 Проведення комунікаційної кампанії та систематичне здійснення просвітницьких заходів щодо впровадження механізмів формування позитивного ставлення до викривачів, правової культури, якості повідомлень, системи стимулювання та статусу викривача, їх прав та гарантії захисту Щороку: травень, листопад ДПЗВК МОУ, НУОУ, ДСК МОУ, CIDS (за згодою) У військових ЗМІ оприлюднено інформаційні матеріали щодо участі громадян у виявленні корупції, захисту їх інтересів, умов та каналів повідомлень
7 Проведення Науково-дослідним центром ЦНДІ ЗСУ, у форматі вивчення стану корупції у ЗСУ, соціологічних досліджень щодо ставлення особового складу до корупції та викривачів, вимірювання рівня готовності інформувати про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень Щороку: грудень ЦНДІ ЗСУ, ДПЗВК МОУ, НУОУ Звіт за результатами досліджень, надання пропозицій та рекомендацій за цією проблематикою
8 Надання методичної допомоги та консультацій щодо здійснення повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону та захисту викривачів 2025-2026 роки ДПЗВК МОУ, уповноважені особи Забезпечено надання методичної допомоги та консультацій викривачам
3. Організація контролю дотримання вимог, обмежень, заборон, встановлених Законом України “Про запобігання корупції”, забезпечення невідворотності відповідальності за порушення антикорупційного законодавства
1 Розроблення Кодексу етичної поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави в системі Міністерства оборони України Січень 2025 року ДПЗВК МОУ, НУОУ, CIDS (за згодою) Видано та оприлюднено наказ МОУ, яким затверджено Кодекс етичної поведінки осіб уповноважених, на виконання функцій держави в системі Міністерства оборони України
2 Розроблення Коментаря (пам’ятки- картки) до Кодексу етичної поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави в системі Міністерства оборони України.

Розроблення та впровадження в систему антикорупційного навчання окремого модуля з питань етичних стандартів доброчесної поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави

Січень- березень 2025 року

Вересень 2025 року

НУОУ, ДПЗВК МОУ, CIDS (за згодою) Розроблено та оприлюднено Коментар (пам’ятки-картки) до Кодексу етичної поведінки,

Впроваджено в систему антикорупційного навчання окремого модуля. Забезпечено обізнаність слухачів щодо стандартів антикорупційної поведінки

3 Здійснення заходів з виявлення конфлікту інтересів, сприяння його врегулюванню, інформування керівництва МОУ та НАЗК про виявлення конфлікту інтересів та заходи, вжиті для його врегулювання За планом роботи ДПЗВК МОУ на рік та місяць ДПЗВК МОУ Доповідь про виявлення конфлікту інтересів та вжиті заходи. Забезпечено ризик-орієнтований моніторинг наявності конфлікту інтересів керівників державних підприємств, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військово-лікарських комісій, підрозділів військової прийомки, військово-лікарських закладів, інших категорій службових осіб
4 Здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства, у тому числі розгляд повідомлень про порушення вимог Закону України “Про запобігання корупції”, стосовно обмежень щодо використання службових повноважень чи свого становища, одержання подарунків, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, спільної роботи близьких осіб, укладання трудових договорів після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави За планом роботи ДПЗВК МОУ на рік та місяць ДПЗВК МОУ, Доповіді за результатами перевірок.

Забезпечено контроль дотримання заборон та обмежень, установлених Законом України “Про запобігання корупції”

5 Уточнення, доведення та роз’яснення методичних рекомендацій щодо організації кампанії декларування, контролю за поданням декларацій та методики заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Щороку з 01 січня по 31 березня ДПЗВК МОУ, керівники СП МОУ, АГК ЗСУ, ГШ ЗСУ, інших ОВУ Затверджено та оприлюднено роз’яснення рекомендацій щодо декларування, суттєво знижено кількість пов’язаних з цим порушень
6 Налагодження на постійній основі співпраці з НАЗК, спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції та іншими правоохоронними органами для належного реагування на можливі та зафіксовані факти корупції Постійно ДПЗВК МОУ Проведення спільних заходів та оперативний обмін інформацією щодо виявлення корупції, перевірки інформації про можливі факти корупційних правопорушень
7 Інформування Міністра оборони України, НАЗК, інших спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції про факти, що можуть свідчити про вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень та інших порушень вимог Закону України “Про запобігання корупції” 2025-2026 роки ДПЗВК МОУ Доповідь Міністру оборони України та повідомлення на адресу НАЗК
8 Моніторинг офіційного вебпорталу “Судова влада України”, Єдиного державного реєстру судових рішень з метою отримання інформації щодо результатів розгляду відповідної справи судом, вироки (ухвали) суду, які набрали законної сили У разі отримання офіційної інформації про правопорушення ДПЗВК МОУ Доповідь за результатами моніторингу розгляду справ у суді та прийнятих судом рішень стосовно вчинення працівником відповідального суб’єкта корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією
9 Ведення обліку осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією Постійно ДПЗВК МОУ за апарат МОУ, Командири і начальники ОВУ за підпорядковані підрозділи та військові частини Журнал обліку осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією, Журнал обліку подій і кримінальних правопорушень Журнал обліку протоколів, справ, рішень щодо адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією
4. Проведення інформаційно-методичних та роз’яснювальних заходів щодо підвищення рівня доброчесності в оборонному відомстві
1 Організація виконання Операційного плану заходів з реалізації Стратегії комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції на період до 2025 року 2025-2026 роки ДПЗВК МОУ, ДСК МОУ Проведено заходи.

Підвищено рівень внутрішніх і зовнішніх комунікацій у сфері запобігання корупції

2 Доведення до військовослужбовців та працівників ЗСУ випадків корупційних правопорушень чи правопорушень, пов’язаних з корупцією, що скоєні у ЗСУ, та відповідальності за вчинене Щотижня Керівники органів військового управління, командири військових частин Інформаційні телеграми.

Особовий склад володіє інформацією про випадки корупційних правопорушень

3 Проведення регулярних інформаційно- просвітницьких та медіа-заходів з антикорупційної тематики:

підсумки роботи щодо запобігання корупції протягом минулого року

подання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави, роз’яснення методичних рекомендацій щодо декларування формування у військовослужбовців та працівників ЗСУ доброчесності та нульової толерантності до корупції;

засади державної антикорупційної політики, Антикорупційної стратегії, вимоги антикорупційного законодавства, практика його застосування, інформація про найбільш важливі заходи з виконання державної антикорупційної програми

форми і методи недопущення та розв’язання “конфлікту інтересів”, види відповідальності за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;

методика роботи з повідомленнями про порушення антикорупційного законодавства, захист викривачів;

з нагоди та за планом видзначення Міжнародного дня боротьби з корупцією

Щороку:

до

10 лютого

до

31 березня

до

31 травня

до

31 липня

до

30 вересня

до

30 листопада

до 09 грудня

ДПЗВК МОУ, ДСК МОУ Публікації в ЗМІ, інформація на офіційному сайті МОУ, звіти про проведення комунікацій в інших формах
4 Забезпечення регулярного публічного звітування, проведення медіабрифінгів з питань запобігання та виявлення корупції За планом ДСК МОУ Керівний склад МОУ, директор ДПЗВК МОУ Матеріали інтерв’ю розміщено в Армія INFORM, Армія FM, Армія TV та сайтах їх партнерів
5 Співпраця з Інформаційним агентством МОУ Армія INFORM, військовим радіо Армія FM, офіційним YouTube-каналом військового телебачення Армія TV, надання для розміщення інформаційних матеріалів Постійно ДПЗВК МОУ ДСК МОУ Інформаційні матеріали, інтерв’ю розміщено в Армія INFORM, Армія FM, Армія TV та сайтах їх партнерів
6 Систематичне наповнення та підтримання в актуальному стані матеріалів на:

офіційному вебсайті МОУ, у форматі окремого розділу “Запобігання корупції”;

вебсайті “База знань Міністерства оборони України” у форматі тем “Запобігання та виявлення корупції”, “Доброчесність”

Щоквартально ДПЗВК МОУ Актуалізовано інформаційні матеріали щодо стану роботи за напрямом запобігання та виявлення корупції на офіційному вебсайті МОУ та вебсайті “База знань Міністерства оборони України”
5. Налагодження партнерських відносин з громадськістю в частині здійснення антикорупційних заходів, поглиблення міжнародного співробітництва у сфері розбудови доброчесності та зниження корупційних ризиків
1 Підтримання співпраці з Громадською радою при Міністерстві оборони України, залучення її представників (за згодою) до аналізу та оцінки корупційних ризиків, розроблення (внесення змін) до Антикорупційної програми МОУ, проєктів нормативно-правових актів, обмін інформацією про діяльність щодо запобігання корупції 2025-2026 роки ДПЗВК МОУ, Громадська рада при МОУ Проведено громадські слухання, зустрічі, обговорення та інші заходи
2 Проведення спільних з Громадською антикорупційною радою при Міністерстві оборони України заходів щодо регулярного аналізу (моніторингу) корупційних ризиків, визначення шляхів, механізмів та способів недопущення їх виникнення, формування та впровадження рекомендацій та пропозицій 2025-2026 роки ДПЗВК МОУ, Громадська антикорупційна рада при МОУ Ідентифіковано нові корупційні ризики, керівництву МОУ надано пропозиції щодо їх усунення.

Проведено спільні заходи

3 Співробітництво з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО), щодо формування доброчесності, виявлення та оцінки корупційних ризиків, розроблення антикорупційних нормативно-правових актів 2025-2026 роки ДПЗВК МОУ, НАКО Проведено спільні заходи
4 Виконання заходів Програми НАТО з розбудови цілісності, прозорості, підзвітності, запровадження доброчесності та зниження корупційних ризиків в оборонних та безпекових інституціях (Програма ВІ) 2025-2026 роки ДПЗВК МОУ, Виконано в частині, що стосується МОУ, заходи Робочої програми співробітництва Україна – НАТО з виховання доброчесності на поточний рік
5 Організація виконання антикорупційних заходів у рамках:

адаптованої Річної національної програми на поточний рік;

імплементації Концепції Дорожньої карти взаємосумісності з НАТО (початкова вимога ІО 0204 “Integrity Development/Розбудова доброчесності”)

2025-2026 роки ДПЗВК МОУ, Організовано виконання заходів, передбачених аРНП та Концепцією Дорожньої карти взаємосумісності з НАТО в частині стосовно запобігання корупції та розбудови доброчесності
6 Впровадження рекомендацій експертів НАТО, визначених у Звіті за результатами експертного аналізу проведеної в Україні у рамках участі України в Програмі НАТО з розбудови доброчесності, цілісності, прозорості та зниження корупційних ризиків в роботі оборонних та безпекових інституцій (Програма ВІ) Самооцінки на предмет виявлення корупційних ризиків і загроз у секторі безпеки та оборони 2025-2026 роки ДПЗВК МОУ, СП МОУ, ОВУ У процесі організації діяльності з питань запобігання та виявлення корупції розроблено нормативні акти МОУ, програми і плани, які враховують рекомендації експертів НАТО
7 Проведення чергової Самооцінки стану виконання Програми ВІ на предмет виявлення корупційних ризиків і загроз у секторі безпеки та оборони за рішенням НАЗК ДПЗВК МОУ, СП МОУ, ОВУ ЗСУ, ДССТ Опрацьовано і надано відповіді в частині, що стосується МОУ, на запитання анкети Самоперевірки (SAQ) для країн-членів НАТО, та їх партнерів з виконання програми виховання доброчесності, прозорості та підзвітності та зниження ризиків корупції у секторі безпеки та оборони
8 Організація та виконання у взаємодії з Центром з питань доброчесності в оборонному секторі при Міністерстві оборони Королівства Норвегія (CIDS) заходів Плану реалізації Проєкту щодо посилення належного врядування в оборонному секторі України на 2024-2027 роки 2025-2026 роки ДПЗВК МОУ, ДПЗ МОУ, ДКП МОУ, НУОУ (CIDS за згодою) Здійснено заходи щодо співробітництва за визначеними у Проєкті напрямами
МОУ Міністерство оборони України
ЗСУ Збройні Сили України
ГШ Генеральний штаб
СП структурні підрозділи
ОВУ органи військового управління
ДЦТСО МОУ Директорат цифрової трансформації у сфері оборони МОУ
ДПЗВК МОУ Департамент з питань запобігання та виявлення корупції МОУ
ДКП МОУ Департамент кадрової політики МОУ
ДФ МОУ Департамент фінансів МОУ
ДВОН МОУ Департамент військової освіти і науки МОУ
ДВТПРОВТ МОУ Департамент військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ
ДПЗ МОУ Департамент політики закупівель МОУ
ДОДТ МОУ Департамент охорони державної таємниці МОУ
НУОУ Національний університет оборони України
ЦНДІ ЗСУ Центральний науково-дослідний інститут ЗСУ
ЦНДІ ОВТ ЗСУ Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки ЗСУ
ДНДІА Державний науково-дослідний інститут авіації
ГУКВ Головне управління капітальних вкладень
ГУВЮ Головне управління військової юстиції
УКМ Управління корпоративного менеджменту
УДГЯ Управління державного гарантування якості
УІТ Управління інформаційних технологій
ДП МОУ “АОЗ” Державне підприємство МОУ “Агенція оборонних закупівель”
КСЛ ЗСУ Командування Сил логістики ЗСУ
ВПЗВК ЗСУ Відділ з питань запобігання та виявлення корупції Збройних Сил України
Функція, процес Корупційний ризик
1 Організація проведення державних та інших випробувань зразків озброєння і військової техніки (ОВТ) Ймовірне зловживання владою або службовим становищем всупереч інтересів служби в умовах змови з потенційним контрагентом
Ймовірне отримання службовими особами неправомірної вигоди внаслідок змови з контрагентом, якому замовляються НДДКР, виготовлення (постачання ОВТ)
Ймовірне зловживання владою або службовим становищем під час прийняття рішень комісією з проведення випробувань
2 Організація та проведення оборонних і публічних закупівель Ймовірне отримання неправомірної вигоди посадовими особами
Ймовірне отримання неправомірної вигоди посадовими особами шляхом зловживання владою або службовим становищем
Ймовірне порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів
Ймовірне зловживання владою або службовим становищем в умовах змови з контрагентом
Ймовірне отримання неправомірної вигоди посадовими особами шляхом зловживання владою або службовим становищем
3 Реалізація державної політики з управління персоналом Можливе умисне використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для себе чи іншої фізичної або юридичної особи
4 Застосування Збройних Сил України (ЗСУ) Можливість зловживання службовими повноваженнями із примусового відчуження майна з метою задоволення приватних інтересів, не пов’язаних із застосуванням військ (сил)
Можливість зловживання службовими особами повноваженнями із примусового відчуження майна для незаконного заволодіння цим майном
5 Будівництво, закупівля житла для військовослужбовців Ймовірне зловживання владою або службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди
6 Організація та проведення перевірок та контрольних заходів Можливість отримання керівником або службовою особою структурного підрозділу МОУ неправомірної вигоди під час виконання обов’язків щодо визначення суб’єктів для перевірок.
Можливість зловживання владою або службовим становищем
Можливість отримання неправомірної вигоди службовою особою, яка проводить перевірку
Ймовірність незаконного використання інформації, що стала відома службовій особі у зв’язку з виконанням службових або інших визначених законом повноважень
7 Військова освіта та наука Ймовірність надання (отримання) учасником освітнього процесу коштів, майна, послуг, пільг чи будь-яких інших благ матеріального або нематеріального характеру з метою отримання неправомірної преваги в освітньому процесі
8 Управління суб’єктами господарювання та корпоративними правами Ймовірність незаконного використання інформації, що стала відома особі у звязку з виконанням службових або інших визначених законом повноважень. Можливе отримання неправомірної вигоди
Можливе зловживання владою або службовим становищем.

Можливе оримання неправомірної вигоди.

Ймовірне порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Можливе привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем
9 Використання нерухомого військового майна та земель оборони Ймовірне зловживання посадою та службовим становищем посадовими особами квартирно- експлуатаційних органів (КЕО)
Можливе зловживання посадою та службовим становищем
10 Медичне забезпеченння Можливість задоволення приватного інтересу медичними працівниками, отримання ними оплати за медичні послуги у вигляді неформальних платежів
Імовірність вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення членами військово- лікарських комісій (ВЛК)
11 Соціальне забезпечення Ймовірне зловживання владою або службовим становищем
Ймовірне одержання неправомірної вигоди службовою особою
12 Державне гарантування якості Ймовірне отримання неправомірної вигоди, зловживання владою або службовим становищем службовими особами, які здійснюють Управлінням державного гарантування якості
13 Контроль якості та приймання продукції Ймовірне отримання неправомірної вигоди, зловживання владою або службовим становищем службовими особами, які здійснюють військове представництво
Зміст корупційного ризику
Фаворитизм при визначенні виконавців науково-дослідних та дослідно- конструкторських робіт (НДДКР) та виробників (постачальників) ОВТ шляхом: встановлення дискримінаційних, необґрунтованих вимог для потенційних виконавців НДДКР та виробників (постачальників) ОВТ з метою надання переваги окремим підприємствам, організаціям, установам; недоведення (несвоєчасне доведення) окремим підприємствам інформації щодо організації виконання НДДКР, потреби в забезпеченні ОВТ, організації випробувань ОВТ тощо
Під час опрацювання тактико-технічного завдання (ТТЗ) на НДДКР у ньому свідомо задаються завідомо занижені вимоги для зразка ОВТ, які є прийнятними для виконавця, без аналізу, модулювання та прогнозування розвитку такого типу ОВТ.

Штучне зниження, за ініціативою та мотивацією виконавця, вже замовлених характеристик ОВТ в процесі виконання НДДКР шляхом внесення нових доповнень до ТТЗ, в яких занижуються початкові (задані базовим ТТЗ) вимоги.

Відпрацювання програми та методик випробувань, вигідних конкретному виконавцю, у тому числі в результаті втручання контрагентів до їх розробки та погодження

Внутрішній та зовнішній вплив/тиск на членів комісії з проведення випробувань, у тому числі щодо прийняття рішень всупереч законодавству.

Навмисне зниження об’єктивності та фахової компетентності комісії з проведення випробувань

Штучне завищення обсягів закупівлі за змови посадових осіб та потенційного постачальника з метою отримання неправомірної вигоди
Штучне завищення очікуваної вартості закупівлі в умовах попередньої змови потенційного постачальника та посадових осіб замовника з метою отримання неправомірної вигоди
Умисне штучне дроблення предмета закупівлі із зазначенням сукупності таких технічних або інших споживчих характеристик товару, які дають змогу замінити одну конкурентну процедуру закупівлі на більшу кількість неконкурентних процедур закупівель (прямі договори) або застосування спрощених закупівель
Надання переваги при укладанні договорів з конкретним постачальником шляхом встановлення дискримінаційних необгрнутованих вимог для потенційних учасників процедури закупівлі з метою надання переваги окремим учасникам; організація зриву процедури закупівлі; розголошення конфіденційної інформації на користь потенційного учасника про отримані дані щодо ціни, строків та умов постачання тощо, предмету закупівлі з метою надання йому переваги, що призводить до вчинення антиконкуретних узгоджених дій, змов учасників закупівлі, інших порушень антимонопольного законодавства.

Формування кваліфікаційних вимог під конкретного учасника.

Формування потреби в ОВТ під конкретного виробника (без належного обгрунтування) шляхом зазначення у “Переліку та обсягу закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення Міністерства оборони України” конкретної назви виробу (номеру креслення) власником якого є обмежене коло юридичних осіб

Умисне необгрунтоване укладення додаткових угод до договору про закупівлю, що призведе до зниження якості (обсягу отриманих робіт (послуг, товарів) без зміни його вартості
Зміна умов договору, які призводять до зменшення фактичних витрат виконавця без зміни ціни договору шляхом укладення додаткових угод
Умисне проведення закупівлі товарів/робіт/послуг, об’єктивна потреба у яких відсутня, за попередньої змови відповідальної посадової особи замовника та конкретного постачальника
Нечітке, розмивчасте визначення предмета закупівлі, що не дає змоги скласти правильне уявлення про споживчі характеристики товару (послуг, робіт), які є предметом закупівлі, та, як наслідок, призводить до обмеження конкуренції.

Умисне допущення помилок у назві та/або коді предмета закупівлі для зменшення конкуренції та мінімізації участі «небажаних» учасників.

Умисне приховування окремих частин тендерної документації (оголошення закупівлі без публікації усіх необхідних складових).

Надання неповних, умисно розпливчастих роз’яснень щодо предмета та умов здійснення закупівель у відповідь на запити заінтересованих осіб

Закупівля неякісних товарів, робіт, послуг за низькою ціною в умовах попередньої змови посадових осіб замовника та постачальника шляхом виключення з тендерної документації вимог щодо стандартів якості
Умисне здійснення закупівлі за неконкурентними процедурами без наявності правових підстав, передбачених ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі», для уникнення конкурентних та прозорих процедур
Упереджений підхід до розгляду тендерних пропозицій, ймовірність необґрунтованого відхилення тендерної пропозиції із несуттєвими та/або технічними недоліками для вибору переможцем іншого, заздалегідь визначеного учасника.

Ігнорування недоліків у тендерній пропозиції учасника, якого вже фактично заздалегідь визначили переможцем у зв’язку зі змовою замовника та учасника процедури

Особи, які безпосередньо залучені до організації процедури закупівель, умисно не повідомляють про обставини, які можуть вплинути на процес та результат прийняття рішення
Підписання відповідальними посадовими особами замовника документів про належне виконання договору і фактичне ігнорування порушень, допущених виконавцем
Проведення неналежного технічного інспектування, що може призвести до постачання неякісної продукції оборонного призначення в умовах критичної потреби сил національної безпеки та оборони
Нецільове використання бюджетних коштів розпорядниками коштів шляхом витрачання на потреби, що по суті не відповідають напрямам використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програми та результативним показникам виконання бюджетної програми
У період дії правового режиму воєнного стану службові особи призначаються на посади без конкурсного відбору, що посилює ймовірність зловживання владою або службовим становищем шляхом відбору та просування по службі осіб без урахування професійних, ділових і моральних якостей
Прийняття рішень відповідними командирами (начальниками) про примусове відчуження майна без наявності реальної необхідності у такому майні для виконання завдань за призначенням, а також при відсутності будь- яких кошторисних призначень для його закупівлі.

При цьому, такі рішення можуть ухвалюватися щодо майнових засобів, які наявні у штаті відповідного підрозділу чи при можливості їх отримати з складів (баз, арсеналів) ЗСУ без створення додаткових фінансових зобов’язань для держави

Процедура примусового відчуження майна у місцевостях, де ведуться бойові дії, зводиться до підписання акта примусового вилучення чи відчуження майна, що створює передумови для заволодіння майном третіх осіб.

Необґрунтоване прийняття такого рішення.

Неінформування власника майна про факт примусового відчуження майна.

Приховування факту відчуження та ухилення від постановки майна на облік для незаконного заволодіння цим майном

Підписання актів виконаних робіт за завищеними об’ємами, зокрема завищення вартості та обсягів будівельних робіт, неякісне виконання таких робіт внаслідок змови недоброчесних посадових осіб із постачальником
Вплив службових осіб на прийняття рішень щодо придбання житла для військовослужбовців у зв’язку з недостатнім висвітленням інформації щодо пропозицій ЗСУ по придбанню житла для військовослужбовців
Отримання неправомірної вигоди службовою особою під час визначення суб’єкту для перевірки
Неправомірний вплив чи втручання у роботу комісії, якою проводиться контрольний захід, з метою обмеження (приховування, нерозголошення) негативної інформації про діяльність підпорядкованого підрозділу, а також виявлені порушення під час проведення контрольних заходів.

Намагання залишити певні ділянки діяльності непрозорими, непідзвітними та поза зоною контролю.

Втручання у діяльність посадової особи, відповідальної за проведення контрольного заходу, з метою приховування або нерозголошення інформації про виявлені порушення

Упереджене ставлення до об’єкту перевірки, неповного документування, складання необ’єктивних висновків та рекомендацій.

Необґрунтоване виставлення вимог та реєстрації неіснуючих порушень або навпаки, при існуванні порушень не відображення їх в результатах інспекцій.

Особа, яка проводить контрольний захід (особисто або у складі комісії/групи), може використати отриману під час виконання службових обов’язків інформацію в особистих цілях з метою здобуття пріоритетів, вигоди, преференцій тощо
Необ’єктивне та упереджене оцінювання знань, свідоме завищення або заниження оцінки результатів навчання здобувачів освіти
Недотримання визначених законами України принципів академічної доброчесності
Одноосібне право затвердження від імені МОУ проміжного ліквідаційного балансу
Наявність приватного інтересу та можливості у посадової особи у неправомірному використанні матеріальних ресурсів з метою задоволення особистих потреб.

Несвоєчасне оформлення правовстановлюючих документів, отримання кадастрових номерів.

Зменьшення суми орендної плати за результатами електронних аукціонів

Покладання виконання обов’язків керівника державного підприємства (ДП) на некваліфіковану особу, або більш ніж на три місяці, є джерелом фіскальних ризиків через неефкетивне управління ДП, до неефективного управління державним майном, втрати державного майна, створення умов для незаконного збагачення
Свідоме невнесення відомостей щодо державного майна під час інвентаризації, використання цього майна на власний розсуд.

Привласнення майна незаконним шляхом

Вплив відповідних посадових осіб КЕО на результати торгів, прийняття неналежно підготовленої землевпорядної документації та оплата.
Вплив посадових осіб на результати оцінки нерухомого військового майна при передачі в оренду
Надання пріоритету в медичному обслуговуванні юридичних та фізичних осіб, які отримують такі послуги за плату
Дії членів ВЛК щодо задоволення свого приватного інтересу шляхом отримання неправомірної вигоди під час встановлення придатності до військової служби, відстрочки від мобілізації за станом здоров’я, визначення військових спеціальностей, до яких може бути придатною особа, встановлення причинно-наслідкового зв’язку травм (поранень, контузій, каліцтв), пов’язаних із захистом Батьківщини
Ймовірність корупційних дій учасників військово-лікарської експертизи та використання дискреційних повноважень членами військово-лікарської комісії внаслідок відсутності правового механізму оскарження об’єктивності, неупередженості та обґрунтованості прийнятих ними рішень, висновків і пропозицій.
Вплив посадових осіб МОУ та ТЦКСП на визначення черговості подання документів на розгляд Комісії МОУ з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум
Зловживання при призначенні премій або інших виплат стимулюючого характеру особовому складу структурних підрозділів апарату МОУ, установ та військових частин, які в установленому порядку зараховані на фінансове забезпечення
Отримання неправомірної вигоди шляхом включення в накази на виплату додаткової винагороди на період дії воєнного стану та одноравої винагороди в розмірі 70 000 гривень військовослужбовців, які фактично не брали участь у бойових діях або заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України
Надання недостовірної (викривленої) інформації у Звітах Управління державного гарантування якості щодо спроможності системи менеджменту якості підприємсв промисловості виконати взяті зобовязання
Отримання персоналом Управління державного гарантування якості від підприємств винагород, переваг, пільг, послуг, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, нематеріальних активів (інтелектуальної власності), які надають безоплатно або за ціною, нижчою мінімальної ринкової для себе або близьких осіб.

Укладання між підприємством та працівниками Управління державного гарантування якості договорів на науково-технічне супроводження сертифікаційних робіт та випробувань при розробці та модернізації зразків техніки цивільного призначення, інших трудових договорів.

Незаконне лобіювання інтересів підприємства під час участі у роботі комісії з державного гарантування якості, а також приймання результатів робіт.

Працевлаштування протягом року після припинення виконання функцій держави на підприємства, щодо яких особа здійснювала повноваження з контролю або працевлаштування близьких осіб службових осіб Управління державного гарантування якості на посади у підприємствах, які пов’язані з виконанням контрактів за оборонними закупівлями

Навмисне надання висновку замовнику з необґрунтованим завищенням рівня договірної ціни службовими особами військових представництв.

Не здійснення контролю за витрачанням підприємствами коштів державного бюджету, що спрямовуються на оборонні закупівлі.

Надання недостовірної (викривленої) інформації у Висновках військових представництв МОУ щодо спроможності підприємсв промисловості виконати взяті зобовязання та погасити наданий аванс (попередню оплату)

Отримання персоналом військового представництва від підконтрольних підприємств винагород, переваг, пільг, послуг, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, нематеріальних активів (інтелектуальної власності), які надають безоплатно або за ціною, нижчою мінімальної ринкової для себе або близьких осіб.

Укладання між підприємством та працівниками військового представництва договорів на науково-технічне супроводження сертифікаційних робіт та випробувань при розробці та модернізації зразків техніки цивільного призначення, інших трудових договорів .

Незаконне лобіювання інтересів підприємства під час участі у роботі комісії з проведення випробувань, а також приймання результатів робіт.

Працевлаштування протягом року після припинення виконання функцій держави на підприємства, щодо яких особа здійснювала повноваження з контролю або працевлаштування близьких осіб службових осіб військових представництв на посади у підприємствах, які пов’язані з виконанням контрактів за оборонними закупівлями.

Джерело(а) корупційного ризику
Наявність приватного інтересу у службових осіб щодо визначення конкретних виконавців НДДКР, виробників (постачальників) ОВТ або недопущення до участі в таких заходах інших підприємств, організацій, установ.

Існування прямого особистого контакту службової особи з представниками потенційного контрагента.

Недоброчесність службових осіб

Наявність приватного інтересу у службових осіб замовника НДДКР.

Недоліки в організації та координації наукової і науково-технічної діяльності, повільне внесення змін до її нормативно-правового забезпечення з урахуванням виявлених корупційних ризиків.

Недоброчесність службових осіб

Наявність приватного інтересу посадових осіб.

Недоліки у підборі персоналу, що призначається до складу комісії з проведення випробувань.

Частина членів комісії з випробувань знаходиться у відносинах прямої організаційної або правової залежності від керівника структурного підрозділу, який може мати інтерес, пов’язаний з об’єктом випробувань

Недоброчесність посадових осіб.

Дискреційні повноваження щодо визначення обсягів закупівлі.

Відсутність систем верифікації необхідних обсягів товарів/робіт/послуг; систем обліку матеріальних ресурсів замовника.

Недостатній розподіл обов’язків з планування закупівель, концентрація повноважень у межах одного структурного підрозділу.

Відсутність на рівні МОУ регламентації процесу формування потреби, орієнтовної вартості в закупівлі продукції оборонного призначення/підвищена забюрократизованість внутрішніх процесів у діяльності відповідальних структурних підрозділів МОУ за виконання бюджетних програм

Дискреційні повноваження щодо розрахунку очікуваної вартості закупівлі.

Недостатній розподіл обов’язків з планування закупівель.

Відсутність систем внутрішнього контролю. Недоброчесність посадових осіб.

Відсутність регламентації механізму формування очікуваної вартості Відсутність верифікацї потреби та джерел формування очікуваної вартості.

Низький рівень компетентності посадових осіб, відповідальних за організацію та проведення закупівель

Недоброчесність посадових осіб.

Дискреційні повноваження під час підготовки тендерної документації.

Недостатній розподіл обов’язків з планування закупівель, недосконалість системи внутрішнього контролю.

Відсутність системи перевірки мети і вибору процедури закупівлі.

Низький рівень компетентності посадових осіб, відповідальних за організацію та проведення закупівель

Наявність дискреційних повноважень щодо вибору постачальника товарів, виконавця відповідних робіт (послуг).

Недоброчесність посадових осіб.

Відсутність внутрішнього організаційно-розпорядчого документа, який би регулював порядок відбору постачальника товарів та процедуру укладання відповідного прямого договору.

Особистий контакт відповідальних посадових осіб замовника та потенційного постачальника.

Низький рівень компетентності посадових осіб, відповідальних за організацію та проведення закупівель.

Відсутність або неналежне виконання антикорзаходів в частині виявлення конфлікту інтересів/неналежна перевірка осіб на доброчесність при працевлаштуванні

Недоброчесність посадових осіб.

Недостатній контроль за діями посадових осіб відповідальних за організацію та проведення закупівель Наявність потенційного та/або реального конфлікту інтересів

Недоброчесність посадових осіб.

Дискреційні повноваження під час підготовки тендерної документації.

Недостатній розподіл обов’язків з планування закупівель, відсутність систем внутрішнього контролю

Недоброчесність посадових осіб.

Дискреційні повноваження під час підготовки тендерної документації.

Недостатній розподіл обов’язків з планування закупівель, відсутність систем внутрішнього контролю.

Неналежна організація обліку та контролю за рухом матеріальних цінностей.

Непрозорі механізми формування потреби.

Відсутні механізми взаємодії між замовником і державною службою замовника

Дискреційні повноваження щодо визначення постачальників товарів, робіт та послуг.

Недоброчесність посадових осіб.

Недостатній розподіл обов’язків з планування закупівель, відсутність досконалої системи внутрішнього контролю

Недоброчесність посадових осіб Дискреційні повноваження під час формування тендерної документації Відсутність механізму, який би чітко регламентував процедуру перегляду технічних вимог до продукції, яка постачається до ЗСУ
Недоброчесність посадових осіб.

Недостатній розподіл обов’язків з планування закупівель, відсутність досконалої системи внутрішнього контролю

Недоброчесність посадових осіб.

Юридична невизначеність прав і обов’язків відповідальних посадових осіб.

Концентрація повноважень шляхом покладання функцій на одну посадову особу.

Відсутність системи поточного моніторингу процедур закупівлі

Відсутність у документах та внутрішніх політиках, які регулюють організацію та проведення закупівель, зокрема діяльність колегіального органу/уповноваженої особи/іншої особи державного замовника, механізму повідомлення про конфлікт інтересів та дій у разі його виникнення.

Необізнаність учасників процедури закупівлі з вимогами законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів.

Недоброчесність посадових осіб

Недоброчесність посадових осіб.

Наявність приватного інтересу посадових осіб.

Невстановлення контролю (або недостатній контроль) за виконанням договору.

Непроведення аудиту

Відсутність на рівні МОУ досконалої регламентації процесу проведення технічного інспектування при закупівлі продукції оборонного призначення.

Недоброчесність посадових осіб.

Потенційний та/або реальний конфлікт інтересів посадових осіб, задіяних у проведенні технічного інспектування

Недоброчесність посадових осіб.

Наявність приватного інтересу посадових осіб.

Недостатній контроль за процесом використання бюджетних коштів розпорядниками коштів.

Непроведення аудиту

Приватний інтерес службової особи.

Недоброчесність службової особи.

Наявність дискреційних повноважень у посадових осіб при прийнятті рішень щодо управління кар’єрою підлеглих.

Недостатня внутрішня урегульованість процедури визначення посад. вразливих до корупції, механізмів контролю доброчесності осіб, які обіймають такі посади, періодичних психофізіологічних досліджень із застосуванням поліграфа з метою забезпечення кадрової безпеки

Дискреційні повноваження відповідного командира (начальника) із визначення майна, що підлягає примусовому відчуженню.

Недоброчесність службових осіб.

Відсутність контролю з боку командування вищої ланки за процесами примусового відчуження майна

Відсутність дієвого контролю за дотриманням процедури примусового відчуження майна та постановки його на облік.

Відсутність законодавчо встановленої форми прийняття рішення про примусове відчуження майна.

Відсутність передбачених законодавством строків для повідомлення власника майна про примусове відчуження цього майна у разі відсутності особи.

Відсутність органів, до відома яких повідомляється про прийняте рішення про відчуження майна.

Відсутність контролю за процедурою відчуження.

Недоброчесність службових осіб

Недоброчесність посадових осіб.

Недостатній контроль за діями посадових осіб, відповідальних за організацію прийому виконанних робіт.

Недостатня прозорість процесів виконання та приймання будівельних робіт.

Відсутність гарантій незалежності підрозділів технічного нагляду

Недоброчесність посадових осіб.

Відсутність налагоджених процесів щодо висвітлення у повному обсязі інформації про проведення конкурсів та процедур придбання житла для військовослужбовців Недостатній контроль за діями посадових осіб, відповідальних за організацію та проведення закупівель

Наявність дискреційних повноважень для визначення суб’єкта перевірки з причин відсутності належних підстав та обґрунтувань, не застосування ризик-орієнтовного планування.

Недоброчесність службових осіб

Наявність можливостей для адміністративного впливу на особу, яка проводить контрольний захід та її керівництво.

Недоброчесність службових осіб

Недоброчесність службових осіб під час проведення перевірок/контрольних заходів
Недостатній рівень доброчесності посадових осіб, прорахунки у доборі та вивченні кадрів, відсутність актуальної інформації про наявність конфлікту інтересів
Наявність дискреційних повноважень у викладацького складу.

Недотримання встановлених принципів, підходів та критеріїв оцінювання навчальних досягнень.

Відсутність альтернативних форм контролю за оцінюванням знань здобувачів освіти.

Недосконалий Порядок атестування науково-педагогічних працівників.

Недоброчесність науково-педагогічних праівників

Недоброчесність педагогічних та науково-педагогічних працівників
Дискреційні повноваження під час прийняття управлінських рішень.

Недодержання норм чинного законодавства головою Комісії.

Перевищення наданих повноважень.

Через непрозорість відсутня можливість громадського контролю

Відсутність дієвого контролю за використанням державного майна та умов договору оренди.
Дискреційні повноваження під час прийняття управлінських рішень.

Можливість прийняття рішень посадовими особами на свій розсуд.

Відсутність кваліфікаційних вимог до кандидата

Відсутність актуальних даних про державне майно, передане в господарське відання суб’єктам господарювання, в тому числі правовстановлюючих документів.

Неповне подання відомостей керівниками ДП

Особиста заінтересованість службових осіб КЕО у результатах торгів, оплата неналежно наданих послуг.

Вплив відповідних службових осіб КЕО на результати торгів, прийняття неналежно підготовленої землевпорядної документації та оплата її виготовлення.

Недоброчесність службових осіб

Зацікавленість як посадових осіб, так і суб’єктів господарювання.

Невнормованість процесу надання дозволу військовим частинам ЗСУ на передачу закріпленого за ними рухомого та нерухомого майна в оренду

Недоброчесність медичних працівників.

Недостатня урегульованість нормативно-правових актів, зокрема з реалізації постанови КМУ від 05 липня 2024 року № 781.

Наявність приватного інтересу посадових осіб.

Неврегульованість питання випадків отримання пацієнтами медичних послуг за плату в закладах охорони здоров’я ЗСУ, а також визначення медичних послуг, що не включені до програми медичних гарантій, що призводить до оплати цих послуг безпосередньо медичним працівникам у вигляді неформальних платежів

Повільний процес інтеграції електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), Єдиного реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів із системою військово-лікарської експертизи через незадовільне матеріально-технічне забезпечення ВЛК.

Недостатня координація, об’єднання спроможностей та взаємодія військової та цивільної системи охорони здоров’я в інтересах організації медичного забезпечення військ

Відсутність спеціального міжвідомчого уповноваженого органу, який здійснює контроль діяльності ВЛК та медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), реалізує право громадян на оскарження їх рішень.

Можливість оскарження рішень військово-лікарських комісій в суді обмежується оскарженням процедурних питань щодо оформлення документів.

Вищою інстанцією, яка може перевіряти об’єктивність висновків з питань військово-лікарської експертиз, є відомча Центральна військово- лікарська комісія

Зацікавленість третіх сторін Недоброчесність службових осіб.

Відсутність норми щодо черговості розгляду документів

Дискреційні повноваження керівників щодо встановлення грошової премії згідно Дисциплінарного Статуту ЗСУ.

Недоброчесність службових осіб

Дискреційні повноваження щодо встановлення виплати додаткової винагороди на період дії воєнного стану та одноравої винагороди в розмірі 70 000 гривень.

Недоброчесність службових осіб

Недоброчесність службових осіб, які здійснюють державне гарантування якості.

Наявність у службовій особи Управління державного гарантування якості приватного інтересу, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень

Можливість порушення службовими особами Управління державного гарантування якості вимог Закону України “Про запобігання корупції” щодо обмеження сумісництва, отримання подарунків, працевлаштування після звільнення та інших заборон.

Недоброчесність службових осіб

Недоброчесність службових осіб, які здійснюють військове представництво.

Наявність у службовій особи військового представництва приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень

Можливість порушення службовими особами військового представництва вимог Закону України “Про запобігання корупції” щодо обмеження сумісництва, отримання подарунків, працевлаштування після звільнення та інших заборон.

Недоброчесність службових осіб

Реєстр корупційних ризиків Міністерства

Існуючі заходи контролю
Перевірка представниками державного замовника спроможностей виробників (постачальників) ОВТ щодо виконання НДДКР; Підписання Декларації про відсутність конфлікту інтересів у всіх посадових (службових) осіб, причетних до укладання договору (п. 2.10 Інструкції з підготовки, погодження, укладення, реєстрації, обліку, зберігання та контролю за виконанням договорів, що укладаються від імені Міністерства оборони України (МОУ), затвердженої наказом МОУ від 29 грудня 2020 року № 500 “Про деякі питання організації роботи з договорами в МОУ”
Погодження документів щодо відкриття НДДКР, розроблення проєкту ТТЗ, приймання етапів НДДКР, організації та проведення випробувань із заінтересованими структурними підрозділами МОУ та Генерального штабу Збройних Сил України (ГШ ЗСУ) відповідно до ДСТУ В 15.201, В 15.203, В 15.210, службами забезпечення органів військового управління.

Метрологічна експертиза на усіх етапах НДДКР

Погодження наказу про призначення та проведення випробувань із заінтересованими структурними підрозділами МОУ та ГШ ЗСУ, службами забезпечення органів військового управління . Головою комісії призначається представник структурногшо підрозділу – споживача зразка ОВТ.

Контроль за виконанням програми та методик представниками замовника

Формування Переліку та обсягів товарів, робіт і послуг на постачання (розроблення, модернізацію, ремонт) озброєння, військової та спеціальної техніки, ракет і боєприпасів, іншого військово-технічного майна і послуг.

Контроль наявності та руху на складах (базах) замовника майна, яке планується включити до річного плану закупівель.

Аналіз Річного плану закупівель на предмет наявності ознак штучного завищення обсягів закупівлі

Моніторинг цін при здійсненні закупівель відповідальним структурним підрозділом МОУ, який ініціює закупівлю.

Використання Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275.

Регламентація прав та обов’язків відповідальних осіб замовника щодо планування закупівель, системи внутрішнього контролю та розподілу функцій, яка виключає концентрацію повноважень у межах одного підрозділу (особи).

Контроль проведення закупівель замовником з урахуванням попередніх ринкових консультацій при плануванні закупівель та організації їх проведення для аналізу ринку

Аналіз Річного плану на предмет наявності ознак поділу закупівлі одного виду послуг або товарів на декілька окремих закупівель.

Використання аналітичних модулів для аналізу закупівель (bi.prozorro.org, clarity-project.info, acm-ua.org).

Попередній аналіз контрагентів і візування уповноваженим підрозділом (уповноваженою особою) з питань запобігання та виявлення корупції проєктів прямих договорів

Додакткові переірки службових осіб, пов’язаних з організацією та проведенням закупівель на доброчесність.

Контроль діяльності уповноважених осіб з питань закупівлі.

Аналіз проведених процедур закупівлі

Здійснення заходів внутрішнього контролю, юридична експертиза проєктів угод до договорів.

Залучення уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) з питань запобігання та виявлення корупції до процедури укладання додаткових угод до договорів

Здійснення управлінням внутрішньої безпеки (внутрішнього контролю) аналізу Річного плану та тендерної документації на предмет наявності ознак укрупнення закупівлі.

Обґрунтування доцільності закупівлі у відповідному розмірі/об’ємі/кількості структурним підрозділом замовника, який є ініціатором закупівлі відповідно до прийнятих в органі внутрішніх політик закупівель.

Залучення уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції до закупівель з високою очікуваною вартістю.

Проведення замовником попередніх ринкових консультацій при плануванні закупівель та організації їх проведення з метою аналізу ринку

Забезпечення належного обґрунтування закупівлі необхідних товарів/робіт/послуг структурним підрозділом, який є ініціатором закупівлі.

Моніторинг Плану закупівель структурними підрозділами замовника, які відповідають за оцінку доцільності закупівлі окремих товарів/робіт/послуг з подальшим аудитом (перевіркою) використання за результатами завершення закупівельного періоду.

Внутрішній аудит для оцінки ефективності закупівель замовника

Перевірка розробленої тендерної документації в частині дотримання вимог до предмета закупівлі, до якого повинні бути залучені не менше, ніж два структурні підрозділи замовника.

Моніторинг Плану закупівель структурними підрозділами замовника, які відповідають за оцінку доцільності закупівлі окремих товарів/робіт/послуг з подальшим аудитом (перевіркою) використання за результатами завершення закупівельного періоду.

Внутрішній аудит для оцінки ефективності закупівель замовника.

Використання Конструктора та бібліотеки примірних специфікацій.

Проведення замовником попередніх ринкових консультацій при плануванні закупівель та організації їх проведення відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”

Залучення уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) з питань запобігання та виявлення корупції до процедури проведення закупівлі.

Використання Конструктора та бібліотеки примірних специфікацій

Забезпечення належного обґрунтування закупівлі необхідних товарів/робіт/послуг за неконкурентною процедурою закупівлі, зокрема з посиланням на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність підстав для застосування процедури закупівлі.

Використання аналітичних інструментів, які допоможуть підтвердити або спростувати необхідність застосування неконкурентної процедури закупівлі (bi.prozorro.org, clarity-project.info або інші аналітичні інструменти).

Залучення уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) з питань запобігання та виявлення корупції до процедури проведення закупівлі.

Внутрішній аудит для оцінки ефективності закупівель замовника

Перевірка розробленої тендерної документації в частині дотримання вимог до предмета закупівлі уповноваженим підрозділом (особою) з питань запобігання корупції та підрозділом внутрішнього контролю.

Моніторинг Плану закупівель уповноваженим підрозділом (особою) з питань запобігання корупції та підрозділом внутрішнього контролю з подальшим аудитом (перевіркою) використання за результатами завершення закупівельного періоду

Перевірка на доброчесність посадових осіб представників замовника та контрагентів (постачальників).

Періодичний аналіз потенційних контрагентів уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції на предмет наявності зв’язку між контрагентом та посадовими особами замовника, залученими до процедури формування тендерної документації, проведення закупівлі чи підписання документів з цих питань

Контроль повноти виконання договору представниками замовника.

Періодичний зовнішній аудит виконання договорів контрагентами

Контроль якості та повноти проведення технічного інспектування представником замовника.

Періодичний аналіз уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції на предмет наявності зв’язку між контрагентом та посадовими особами замовника, залученими до процедури технічного інспектування

Підвищення рівня професійності та відповідальності працівників розпорядників бюджетних коштів шляхом проведення систематичного навчання та контролю.

Здійснення дієвих заходів внутрішнього контролю та аудиту у розпорядників коштів

Контроль за дотриманням законодавства у сфері кадрового менеджменту, виконання положень Закону України “Про державну службу”, Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”, Указу Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008 “Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України”
Доведення до військового командування положень Закону України “Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану”.

Контроль процесу примусового відчуження майна з боку посадових осіб органів військового управління вищого рівня

Доведення до військового командування положень Закону України “Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану”.

Контроль процесу примусового відчуження майна з боку посадових осіб органів військового управління вищого рівня

Контроль якості виконання договорів підряду з боку підрозділів технічного нагляду МОУ
Моніторинг процедури закупівлі Державної аудиторської службою України.

Контроль з боку громадськості, зокрема Антикорупційної ради при МОУ.

Моніторинг процедури закупівлі Державною аудиторською службою України

Наказ МОУ від 24.12.2021 № 400 “Про затвердження порядку підготовки та проведення перевірок в системі Міністерства оборони України”; наказ ГШ ЗСУ від 02.01.2020 № 1 “Про затвердження Інструкції з організації підготовки та проведення перевірок у Збройних Силах України”; наказ МОУ від 15.12.2020 № 475 “Про організацію діяльності з внутрішнього аудиту в системі Міністерства оборони України”
Контроль керівника, який призначив комісію з перевірки за ходом проведення перевірки
Наказ МОУ від 24.12.2021 № 400 “Про затвердження порядку підготовки та проведення перевірок в системі Міністерства оборони України”.

Наказ ГШ ЗСУ від 02.01.2020 № 1 “Про затвердження Інструкції з організації підготовки та проведення перевірок у Збройних Силах України”.

Наказ МОУ від 15.12.2020 № 475 “Про організацію діяльності з внутрішнього аудиту в системі Міністерства оборони України”

Кодекс доброчесної поведінки та професійної етики військових посадових осіб, державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, в Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затверджений Міністром оборони України 15.03.2017
Контроль організації та проведення занять відповідно до Положень та Статутів про вищі військові навчальні заклади (ВВНЗ).

Щоденний контроль атестації здобувачів освіти під час роботи екзаменаційної комісії

Організація та проведення інституційного аудиту професійної військової освіти у ВВНЗ, ВНП ЗВО та ЗФПВО.

Моніторинг виконання рекомендацій щодо вдосконалення діяльності ВВНЗ, ВНП ЗВО та ЗФПВО за результатами інституційного аудиту

Контроль уповноваженою особою додержання вимог антикорупційного законодавства.
Порядок передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 червня 2020 року № 483 “Деякі питання оренди державного та комунального майна”
Інструкція про призначення та звільнення керівників державних підприємств, організацій, установ та їх об’єднань, що належать до сфери управління МОУ, затверджена наказом МОУ від 10.05.2023 № 270
Наказ МОУ від 23.12.2023 № 771 “Про інвентаризацію об’єктів державної власності та надання відомостей до Єдиного реєстру об’єктів державної власності”, Методика проведення інвентаризації об’єктів державної власності, затверджена постановою Кабінетів Міністрів України від 30 листопада 2005 року № 1121
Контроль керівництва, законодавство щодо проведення державних закупівель
Закон України “Про господарську діяльність у Збройних Силах України”
Організація виконання Основ законодавства України про охорону здоров’я, нормативно-правових актів з питань медичного забезпечення військ, інструкцій щодо надання медичної допомоги
Організація та контроль виконання: постанови Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1993 року № 708 “Про порядок організації та проведення військово-лікарської експертизи”, постанови Кабінету Мінстрів України 23 серпня 2023 року № 901, якою затверджено Порядок здійснення в особливий період обміну медичними та іншими документами військовослужбовців між закладами охорони здоров’я державної та комунальної власності, державними установами, військовими частинами і територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП), наказу МОУ від 14.08.2008 № 402, яким затверджено Положення про військово- лікарську експертизу в ЗСУ
Організація виконання вимог Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”, Статуту внутрішньої служби ЗСУ, постанови Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1993 року № 708 “Про порядок організації та проведення військово-лікарської експертизи”
Контроль керівника структурного підрозділу щодо черговості опрацювання документів
Самоконтроль посадових осіб, відповідальних за нарахування грошового забезпечення та заробітної плати, інших виплат.

Контроль керівника структурного підрозділу щодо недопущення переплат.

Заходи контролю складом внутрішньої перевірочної комісії

Контроль командування частин та штабів за обліком особовим складом, який бере участь у бойових діях або заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах їх здійснення, на тимчасово окупованій російською федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів
Контроль доброчесності службових осіб Управління державного гарантування якості.

Контроль керівника структурного підрозділу.

Закон України “Про запобігання корупції”, Положення про Управління державного гарантування якості, затверджене наказом Міністерства оборони України від 24 вересня 2024 року № 642

Контроль доброчесності службових осіб Управління державного гарантування якості.

Контроль керівника структурного підрозділу.

Закон України “Про запобігання корупції”, Положення про Управління державного гарантування якості, затверджене наказом Міністерства оборони України від 24 вересня 2024 року № 642

Контроль доброчесності службових осіб військових представництв.

Контроль керівника структурного підрозділу.

Закон України “Про запобігання корупції”, Положення про представництва державних замовників з оборонного замовлення на підприємствах, в установах і організаціях, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2009 року № 1107

Контроль доброчесності службових осіб військових представництв.

Контроль керівника структурного підрозділу.

Закон України “Про запобігання корупції”, Положення про представництва державних замовників з оборонного замовлення на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2009 року № 1107.

Аналіз корупційного ризику

Рівень корупційного ризику

Рівень імовірності реалізації корупційного ризику (бал “х”) Рівень наслідків від реалізації корупційного ризику (бал “у”) Рівень корупційного ризику (бал “х” Х бал “у”)
1 2 2 низький
1 2 2 низький
1 1 1 низький
1 3 3 середній
3 4 12 критичний
2 4 8 високий
2 4 8 високий
4 2 8 високий
4 2 8 високий
2 3 6 високий
3 3 9 високий
2 4 8 високий
2 3 6 високий
2 3 6 високий
1 2 2 низький
2 2 4 середній
2 2 4 середній
1 2 2 низький
3 2 6 високий
3 3 9 високий
3 3 9 високий
4 4 16 критичний
2 2 4 середній
2 1 2 низький
2 1 2 низький
1 1 1 низький
1 1 1 низький
2 1 2 низький
2 1 2 низький
4 3 12 критичний
2 4 8 високий
3 3 9 високий
2 4 8 високий
2 2 4 середній
2 2 4 середній
1 1 1 низький
4 3 12 критичний
4 3 12 критичний
1 2 2 низький
2 2 4 середній
3 2 6 високий
1 2 2 низький
2 2 4 середній
1 2 2 низький
2 2 4 середній
Заходи впливу на корупційний ризик та етапи їх виконання
1.1. Опрацювання нормативного акта МОУ щодо ведення Реєстру підприємств, організацій та установ, які можуть бути залучені до виконання НДДКР, виготовлення та постачання ОВТ
1.2. Створення Реєстру підприємств, організацій та установ, які можуть бути залучені до виконання НДДКР, виготовлення та постачання ОВТ
1.3. Розроблення наказу МОУ, який регламентує порядок підготовки та проведення НДДКР, організації та проведення випробувань, оформлення та зберігання результатів випробуваннь
1.4. Розроблення інструкції (методичного посібника) щодо порядку формування та організації роботи комісії з проведення випробувань, яка б передбачала жорсткий розподіл повноважень голови комісії, його заступника та членів комісії
2.1. Розробка та затвердження нормативним документом МОУ внутрішньої політики закупівель, яка передбачає детальну регламентацію прав та обов’язків відповідальних осіб замовника щодо планування закупівель, систему внутрішнього контролю та розподілу функцій, яка виключає концентрацію повноважень у межах одного підрозділу (особи), а також обв’язкове обгрунтування необхідних обсягів закупівель замовника при плануванні закупівель
2.2. Впровадження цифрової системи обліку матеріальних ресурсів замовника
2.3. Розроблення та затвердження нормативним документом МОУ внутрішньої політики закупівель, яка передбачає регламентування визначення оцікуваної вартості предмету закупівлі.
2.4. Розроблення навчальних програм, організація проведення курсів, тренінгів, тематичних вебінарів для уповноважених осіб військових частин, які здійснюють децентралізовані закупівлі
2.5. Створення реєстру посад та посадових функцій, вразливих до корупції
2.6. Проведення додаткових заходів перевірки осіб, які працюють, виконують функції або претендують на заняття посад/виконання функцій, вразливих до корупції
2.7. Розроблення та прийняття (внесення змін до) акта, який врегулює порядок укладення прямих договорів, зокрема, щодо критеріїв відбору постачальників товарів, робіт та послуг, а також передбачить використання електронного каталогу Prozorro-Market
2.8. Моніторинг ринкових цін при виборі постачальника робіт, товарів та послуг за прямими договорами відповідальним структурним підрозділом замовника, який ініціює закупівлю, з обов’язковим наданням результатів моніторингу у складі обґрунтування необхідності внесення закупівлі до Річного плану
2.9. Оцінка управлінням внутрішньої безпеки (внутрішнього контролю) або іншим структурним підрозділом замовника згідно з внутрішніми політиками раніше укладених договорів з постачальниками на предмет їх повторності та систематичності
2.10. Розроблення та затвердження нормативним документом МОУ внутрішньої політики закупівель, яка повинна передбачати методику проведення відборів постачальників без використання електронної системи закупівель з використанням методів відбору постачальників аналогічних тим, що використовуються в країнах НАТО та закупівельній агенції НАТО NSPA
2.11. Розроблення та затвердження нормативним документом МОУ внутрішньої політики закупівель, яка повинна передбачати детальну регламентацію прав та обов’язків відповідальних осіб замовника, визначати систему контролю за прийняттям рішень
2.12. Розробка Методології визначення оптимального рівня деталізації технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, що не призводить до обмеження конкуренції
2.13. Розроблення та затвердження нормативним документом МОУ внутрішньої політики закупівель, яка повинна передбачати механізм, який чітко регламентує процедуру перегляду технічних вимог до продукції, яка постачається до ЗСУ
2.14. Розроблення та затвердження нормативним документом МОУ внутрішньої політики закупівель, яка передбачає детальну регламентацію прав та обов’язків відповідальних осіб замовника щодо планування закупівель, систему внутрішнього контролю та розподілу функцій, яка виключає концентрацію повноважень у межах одного підрозділу (особи)
2.15. Розроблення та затвердження нормативним документом МОУ внутрішньої політики закупівель, яка повинна передбачати детальну регламентацію прав та обов’язків відповідальних осіб замовника, визначати систему контролю за прийняттям рішень, а також впровадження системи поточного моніторингу процедур закупівлі
2.16. Розроблення внутрішнього механізму повідомлення про конфлікт інтересів та подальших дій у зв’язку з таким конфліктом інтересів
2.17. Розроблення та впровадження кодексів поведінки з механізмами попередження, виявлення та врегулювання конфлікту інтересів
2.18. Забезпечення організації проведення щорічного внутрішнього аудиту та періодичного зовнішнього аудиту виконання укладених договорів замовником
2.19. Затвердження порядку проведення технічного інспектування під час проведення закупівель продукції оборонного призначення
2.20. Розроблення нормативно-правового акта щодо заходів впливу в МОУ на порушників використання бюджентих коштів: попередження, призупинення операцій, призупинення фінансування тощо
2.21. Організація курсів з підвищення кваліфікації на постійній основі для працівників розпорядників бюджетних коштів
2.22. Проведення додаткових перевірок щодо ефективності використання бюджетних коштів
3.1. Проведення наукового дослідження щодо вивчення систем оцінки вразливих до корупції посад з урахуванням міжнародного досвіду
3.2. Розроблення методології оцінки вразливості до корупції посад у структурних підрозділах МОУ та органах військового управління з врахуванням методології та досвіду її застосування Центром з питань доброчесності в оборонному секторі Міністерства оборони Королівства Норвегія (CIDS)
3.3. Проведення досліджень у структурних підрозділах апарату МОУ з метою визначення переліку посад, вразливих до корупції
3.4. Розроблення та впровадження методології цільової роботи з особами, які обіймають вразливі до корупції посади
3.5. Організація та проведення цільових додаткових профілактичних заходів з особами, які обіймають посади, вразливі до корупції
3.6. Розроблення відомчого акта щодо визначення порядку проведення перевірок осіб, уповноважених на виконання функцій держави, на доброчесність
3.7.Розроблення відомчого акта щодо внесення змін до Інструкції з організації та проведення психофізіологічного дослідження персоналу із застосуванням поліграфа у МОУ та Збройних Силах України (ЗСУ), затвердженої наказом Міноборони від 14.04.2015 № 164, яким визначено: періодичність психофізіологічних досліджень із застосуванням поліграфа персоналу, який перебуває на вразливих до корупції посадах; додаткові заходи щодо забезпечення кадрової безпеки
3.8. Проведення перевірок доброчесності окремих категорій особового складу, виявлення та узагальнення інформації стосовно можливої наявності реального або потенційного конфлікту інтересів, пов’язаних з ним заборон та обмежень, встановлених Законом України “Про запобігання корупціїˮ щодо осіб, які обіймають посади керівного складу: державних підприємств; штатних військово-лікарських комісій; квартирно-експлуатаційних управлінь та відділів; вищих військових навчальних закладів; територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки
3.9. Розроблення відомчого акту щодо затвердження “Положення про рейтингову систему оцінювання для управління кар’єрою персоналу”
4.1. Розроблення проєкту наказу МОУ щодо затвердження Порядку погодження рішень військового командування на примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану, який буде передбачати: принципи та рекомендації, які застосовуються при прийнятті рішення військовим командуванням під час примусового відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану; процедуру погодження такого рішення, у тому числі отримання позиції служби забезпечення (за відповідною номенклатурою) щодо доцільності вилучення або відчуження майна; порядок організації обліку та звітування щодо примусово вилученого або відчуженого майна в органах військового управління та Державній спеціальній службі транспорту (ДССТ); заходи контролю за процесом примусового відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану
4.2. Внесення змін до Закону України “Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану”, у яких передбачити: форму прийняття рішення про примусове відчуження майна; строки для повідомлення власника майна про примусове відчуження цього майна у разі відсутності особи; визначення органів, до відома яких доводиться прийняте рішення про відчуження майна
4.3. Проведення (в межах компетенції) цільових планових та позапланових перевірок (контрольних заходів під час перевірок в загальному порядку) дотримання процедури примусового відчуження майна та постановки його на облік
5.1. Внесення змін до наказу МОУ від 05.06.2019 № 284 “Про затвердження Положення про організацію будівництва об’єктів МОУ та Збройних Силах України”, якими передбачити участь громадськості шляхом оприлюднення на офіційному сайті МОУ інформації щодо переліку об’єктів, які планується фінансувати в поточному році, примірного плану виконання робіт із строками виконання (відповідно до укладених договорів), проєктно-кошторисної документації з підсумковою відомістю ресурсів
5.2. Розроблення нормативного акта МОУ щодо відокремлення у МОУ органів технічного нагляду, забезпечення незалежності діяльності таких органів шляхом встановлення заборони втручатися у операційну діяльність такого органу з боку Головного управління капітального будівництва
5.3. Розроблення правового акта МОУ, яким передбачити оприлюднення на офіційному вебпорталі МОУ інформації щодо пропозиції ЗСУ по закупівлі квартир та обсягу видатків за бюджетною програмою КПВК 2101190 на поточний рік
5.4. Розробка Системи нецінових критеріїв оцінки пропозицій від учасників процедури закупівлі житла для військовослужбовців
6.1. Розроблення Концепції ризик-орієнтованого планування перевірок в системі МОУ
6.2. Проведення дослідження стану забезпечення гарантій незалежності структурних підрозділів МОУ, якими проводяться контрольні заходи, та анонімного опитування службових осіб таких підрозділів стосовно фактів втручання у їх роботу
6.3. Проведення додаткових перевірок за інформацією про неправомірний вплив з боку службових осіб МОУ на голову та членів комісії, якою проводиться контрольний захід
6.4. Проведення моніторингових та повторних перевірок за фактами невідповідності офіційної документації, складеної за результатами виконання контрольного заходу, дійсному стану справ, що вплинуло на об’єктивність висновків
6.5. Забезпечення ведення обліку в органах війського управління (ОВУ) результатів контрольних заходів, проведених у підпорядкованих установах та підпорядкованим особовим складом.

Аналіз та порівняння результатів контрольних заходів, проведених контрольними групами

6.6. Затвердження Кодексу етичної поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави в системі Міністерства оборони України
6.7. Проведення додаткових вибіркових перевірок об’єктів, на яких проводилися контрольні заходи з метою виявлення фактів конфлікту інтересів особи, якою проводилася перевірка
7.1. Організація проведення інституційного аудиту професійної військової освіти у ВВНЗ, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти (ВНП ЗВО) та закладах фахової передвищої освіти (ЗФПВО).

Моніторинг виконання рекомендацій щодо вдосконалення діяльності ВВНЗ за результатами інституційного аудиту

7.2. Проведення комплексних зовнішніх перевірок та оцінювання освітніх і управлінських процесів ВВНЗ (не менше 2 разів на рік), які забезпечують його ефективну роботу та сталий розвиток, зокрема питань з виявлення, оцінки та усунення корупційних ризиків
7.3. Запровадження процедури прийняття письмового зобов’язання щодо дотримання етичних принципів та правил академічної доброчесності науковими та науково-педагогічними працівниками
8.1. Розробка нормативного акта МОУ, який затверджує Порядок погодження ліквідаційних балансів
8.2. Створення в МОУ системи внутрішнього контролю у сфері використання, оренди нерухомого майна. Удосконалення єдиної бази даних щодо об’єктів оренди
8.3. Розроблення та затвердження кваліфікаційних вимог до посади керівника державного підприємства МОУ
8.4. Проведення додаткових (вибіркових) перевірок наданої керівниками державних підприємств відомостей про проведення інвентаризації об’єктів державної власності
9.1. Нормативне врегулювання питання внесення ГУКВ до Переліку органів військового управління Збройних Сил України, Головного управління розвідки МОУ, які здійснюють замовлення послуг, виконання робот у мирний час та особливий період, в частині замовлення послуг на виготовлення правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомого військового майна та землі оборони, їх державну реєстрацію речових прав
9.2. Внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 травня 2000 року № 778 “Про затвердження Порядку надання дозволу військовим частинам Збройних Сил на передачу закріпленого за ними рухомого та нерухомого майна в оренду”
10.1. Розроблення та затвердження Порядку надання платних послуг, які можуть надаватися військовими медичними закладами (підрозділами)
10.2. Розроблення та затвердження Переліку випадків, за яких військові медичні заклади (підрозділи) можуть надавати послуги з медичного обслуговування населення за плату від юридичних і фізичних осіб
10.3. Цифровізація усіх процесів медичного забезпечення, зокрема електронної медичної інформаційної системи ВЛК, забезпечення їх інтероперабельності з державними та відомчими інформаційно- комунікаційними системами
10.4. Спільно з МОЗ розроблення та подання КМУ проєкту розпорядження КМУ про затвердження Типового порядку організації та проведення військово-лікарської експертизи, яким передбачено створення міжвідомчої спеціального уповноваженого органу до повноважень забезпечення права громадян на оскарження об’єктивності висновків з питань військово-лікарської експертиз, висновків Центральної військово-лікарської комісії та МСЕК
11.1. Внесення змін в нормативно-правові акти щодо врегулювання черговості розгляду документів. Контроль керівництва щодо черговості подання на розгляд документів
11.2. Проведення перевірок підстав для виплати керівниками (командирами) премій або інших виплат стимулюючого характеру під час проведення аудитів та інших перевірок
11.3. Перевірка підрозділів за межами районів проведення бойових дій на факт виконання ними бойового завдання спеціально створеними комісіями.
12.1.Здійснення заходів з виявлення конфлікту інтересів та проведення перевірок з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства персоналом Управління державного гарантування якості та у підпорядкованих військових представництвах
12.2. Передбачити у проекті постанові Кабінету Міністрів України “Про затвердження Положення про уповноважений орган з державного гарантування якості”, та змінах до наказу Міністерства оборони України від 24 вересня 2024 року № 642, яким затверджено Положення про Управління державного гарантування якості, якими заборонити: укладання між підприємством та працівниками Управління державного гарантування якості договорів на науково-технічне супроводження сертифікаційних робіт та випробувань; лобіювання інтересів підприємства під час участі у роботі комісії з державного гарантування якості, а також приймання результатів робіт; отримання від підприємств переваг, пільг тощо, які надають безоплатно або за ціною, нижчою мінімальної ринкової для себе або близьких осіб; працевлаштування протягом року після припинення виконання функцій держави на підприємства, щодо яких особа здійснювала повноваження з контролю або працевлаштування близьких осіб службових осіб Управління державного гарантування якості на посади у підприємствах, які пов’язані з виконанням контрактів за оборонними закупівлями
13.1.Здійснення заходів з виявлення конфлікту інтересів та проведення перевірок з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства персоналом Управління військових представництв МОУ та у підпорядкованих військових представництвах
13.2. Внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2009 року № 1107 “Про затвердження Положення про представництва державних замовників у сфері оборони на підприємствах, в установах і організаціях”, якими заборонити: укладання між підприємством та працівниками військового представництва договорів на науково-технічне супроводження сертифікаційних робіт та випробувань при розробці та модернізації зразків техніки цивільного призначення, інших трудових договорів; лобіювання інтересів підприємства під час участі у роботі комісії з проведення випробувань, а також приймання результатів робіт; отримання від підконтрольних підприємств переваг, пільг, послуг, нематеріальних активів (інтелектуальної власності), які надають безоплатно або за ціною, нижчою мінімальної ринкової для себе або близьких осіб; працевлаштування протягом року після припинення виконання функцій держави на підприємства, щодо яких особа здійснювала повноваження з контролю або працевлаштування близьких осіб службових осіб військових представництв на посади у підприємствах, які пов’язані з виконанням контрактів за оборонними закупівлями
Терміни (строки) виконання заходів впливу на корупційний ризик Відповідальні виконавці Необхідні ресурси
Червень 2025 року ДВТПРОВТ МОУ ГУЗСЖЦ ОВТ ГШ ЗСУ ЦНДІ ОВТ ЗСУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2025 року ДВТПРОВТ МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Березень 2025 року ДВТПРОВТ МОУ ГШ ЗСУ ГУЗСЖЦ ОВТ ЦНДІ ОВТ ЗСУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Червень 2025 року ДВТПРОВТ МОУ ГШ ЗСУ ГУЗСЖЦ ОВТ ЦНДІ ОВТ ЗСУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Квітень 2026 року ДПЗ МОУ ГУЛ ГШ ЗСУ КСЛ ЗСУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Червень 2026 року КСЛ ЗСУ ДЦТСО МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Квітень 2026 року ДПЗ МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Вересень 2025 року НУОУ ДПЗ МОУ (CIDS за згдою) У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Березень 2025 року ДПЗВК МОУ ДПЗ МОУ ДП МОУ “ДОТ” ДП МОУ “АОЗ” У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року ДП МОУ “ДОТ” ДП МОУ “АОЗ” У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Серпень 2025 року ДПЗ МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року ДП МОУ “АОЗ” ДП МОУ “ДОТ” ДПЗ МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Щороку до 30 червня та до 31 грудня УВБ МОУ ДПЗВК МОУ ДВА МОУ ГІ МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Квітень 2026 року ДПЗ МОУ ДП МОУ “АОЗ” ДП МОУ “ДОТ” У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Квітень 2026 року ДПЗ МОУ ДПЗВК МОУ ВПЗВК ЗСУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Березень 2026 року ДПЗ МОУ ДВТПРОВТ МОУ ГШ ЗСУ ЦУРМЗ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Квітень 2026 року ДПЗ МОУ ДВТПРОВТ МОУ ЦУРМЗ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Квітень 2026 року ДПЗ МОУ ДП МОУ “АОЗ” ДП МОУ “ДОТ” У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Квітень 2026 року ДПЗ МОУ ДПЗВК МОУ ВПЗВК ЗСУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Червень 2025 року ДПЗВК МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Березень 2025 року ДП МОУ “ДОТ” ДП МОУ “АОЗ” У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року ДВА МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Березень 2025 року ДВТПРОВТ МОУ ГУКОЗ ГУТОКЯ ОВТ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Травень 2025 року ДФ МОУ ДПЗ МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року ДФ МОУ НУОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року ДВА МОУ ДПЗ МОУ ДПЗВК МОУ ГІ МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2025 року НУОУ ДПЗВК МОУ (CIDS за згодою) У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Березень 2026 року ДПЗВК МОУ ДКП МОУ (CIDS за згодою) У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Червень 2026 року ДПЗВК МОУ ДКП МОУ (CIDS за згодою) У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Вересень 2026 року ДПЗВК МОУ ДКП МОУ (CIDS за згодою) У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року ДПЗВК МОУ ДКП МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року ДПЗВК МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року ДКП МОУ ДПЗВК МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року ДПЗВК МОУ, ДКП МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Вересень 2025 року ДКП МОУ ГУП ГШ ЗСУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Травень 2025 року ГУКВ ГУЛ ГШ ЗСУ
Вересень 2025 року ДЕАП МОУ ДВА МОУ ДПЗВК МОУ ГУКВ ГУЛ ГШ ЗСУ КСЛ ЗСУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року ГІ МОУ ДВА МОУ ДПЗВК МОУ ГУКВ КСЛ ЗСУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Березень 2025 року ГУКВ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Червень 2025 року ГУКВ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Листопад 2025 року ГУКВ КСЛ ЗСУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Липень 2025 року ГУКВ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року ГІ МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Лютий 2025 року / Лютий 2026 року ДПЗВК МОУ Аудиторський комітет МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року ДПЗВК МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року ГІ МОУ ДВА МОУ ДПЗВК МОУ ОВУ ЗСУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року ОВУ ЗСУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Квітень 2025 року ДПЗВК МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грпуднь 2026 року ДПЗВК МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2025 року ДВОН МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року ДВОН МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Липень 2025 року ДВОН МОУ ВВНЗ ЗВО ЗФПВО У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Червень 2025 року УКМ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Липень 2025 року УКМ ГУКВ КСЛ ЗСУ ДВА МОУ ДПЗВК МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Серпень 2025 року УКМ ДПЗВК МОУ ДКП МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Грудень 2026 року УКМ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Березень 2025 року ГУЛ ГШ ЗСУ, ГУКВ, ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
У 6-місячний термін після прийняття Закону України “Про внесення змін до статті 7 Закону України “Про господарську діяльність у Збройних Силах України” ГУКВ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Березень 2025 року ДОЗ МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Березень 2025 року ДОЗ МОУ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті
Березень 2026 року ДОЗ МОУ Передбачені в державному бюджеті видатки на утримання
Грудень 2025 року ДОЗ МОУ Передбачені в державному бюджеті видатки на утримання
Березень 2026 року ДСЗ МОУ, ГУСП, КСВ ЗСУ Передбачені в державному бюджеті видатки на утримання
Грудень 2026 року ДСЗ МОУ ДВА МОУ ДПЗВК МОУ Передбачені в державному бюджеті видатки на утримання
Грудень 2026 року ГІ МОУ ДПЗВК МОУ ДВА МОУ ДКП МОУ УВК ЗСУ ГУП ГШ ЗСУ ВЗтаВК ЗСУ ОВУ Передбачені в державному бюджеті видатки на утримання
Грудень 2026 року УДГЯ В межах наявних ресурсів
Грудень 2025 року УДГЯ У межах

видатків, передбачених у державному бюджеті

Грудень 2026 року ГУТОКЯ В межах наявних

ресурсів

Жовтень 2025 року ГУТОКЯ У межах видатків, передбачених у державному бюджеті

Додаток 3
до Антикорупційної програми Міністерства оборони
України на 2025-2026 роки
(пункт 6 розділу 1)

Індикатори виконання заходів впливу на корупційний ризик Моніторинг виконання заходів впливу на корупційні ризики
Фактичний термін (строк) виконання заходів впливу на корупційний ризик Стан виконання заходів впливу на корупційний ризик (виконано / не виконано / виконано частково) Опис результатів виконання заходів впливу на корупційний ризик або інформація про причини невиконання
Під час відбору виконавців використовуються відомості з Реєстру підприємств, організацій та установ, які можуть бути залучені до виконання НДДКР, виготовлення та постачання ОВТ
Створено та ведеться Реєстр підприємств, організацій та установ, які можуть бути залучені до виконання НДДКР, виготовлення та постачання ОВТ
Видано наказ МОУ щодо порядку підготовки та проведення НДДКР, організації та проведення випробувань
Наказом МОУ затверджено інструкцію (методичний посібник) щодо організації роботи комісії з проведення випробувань
У МОУ нормативним документом затверджено внутрішню політику закупівель
Цифрова система впроваджена
У МОУ затверджено Механізм (порядок) дій замовника та служб замовника (агенцій) у разі перевищення очікуваної вартості над орієнтовною
Розроблено та затверджено навчальні програми
Визначено посади та посадові функції, вразливі до корупції/проведено додаткові заходи перевірки осіб, які працюють, виконують функції або претендують на заняття посад/виконання функцій, вразливих до корупції, та визначено наявність ризиків співпраці з такими особами, напрацьовано заходи з їх мінімізації та/або усунення
Перевірки осіб, які працюють, виконують функції або претендують на заняття посад/виконання функцій, вразливих до корупції проведено
У МОУ видано (внесено зміни) акт, який врегулює порядок укладення прямих договорів
Моніторинг цін проведено
Договори перевірено під час проведення контрольних заходів
У МОУ нормативним документом затверджено внутрішню політику закупівель
У МОУ нормативним документом затверджено внутрішню політику закупівель
Актом МОУ затверджено Методологію
У МОУ нормативним документом затверджено внутрішню політику закупівель
У МОУ нормативним документом затверджено внутрішню політику закупівель
У МОУ нормативним документом затверджено внутрішню політику закупівель
У МОУ розроблено та затверджено внутрішній механізм повідомлення про конфлікт інтересів та подальших дій посадової особи
Кодекси поведінки розроблені та впроваджені
Проведено аудити виконання укладених договорів замовником
У МОУ нормативним документом затверджено Порядок проведення технічного інспектування під час проведення закупівель продукції оборонного призначення
У МОУ нормативним документом затверджено заходи впливу в МОУ на порушників використання бюджетних коштів.
Організовано проведення курсів з підвищення кваліфікації для персоналу розпорядників бюджетних коштів
Перевірки проведено. Підготовлено доповідь Міністру оборони України
Наукове дослідження проведено
Розроблено методологію оцінки вразливості до корупції посад у структурних підрозділах МОУ та органах військового управління
Дослідження проведені.

Підготовлено доповідь Міністру оборони України

Впроваджено методологію цільової роботи з особами, які обіймають вразливі до корупції посади
Проведено додаткові цільові профілактичні заходи
Наказом МОУ затверджено Порядок проведення перевірок осіб на доброчесність
Внесено зміни до Інструкції з організації та проведення психофізіологічного дослідження персоналу із застосуванням поліграфа у МОУ та ЗСУ
Проведено перевірки доброчесності окремих категорій особового складу
Видано розпорядчий документ МОУ щодо затвердження “Положення про рейтингову систему оцінювання для управління кар’єрою персоналу”
Видано розпорядчий документ МОУ щодо затвердження Порядку погодження рішень військового командування на примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану
Внесено зміни до Закону України “Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану”
Перевірки проведено. Процедура примусового відчуження майна дотримана. Примусово відчужене майно поставлено на облік
Внесено зміни до наказу МОУ від 05.06.2019 №284
Нормативний акт підписано Міністром оборони України
У МОУ видано правовий акт, який регламентує оприлюднення на офіційному вебпорталі МОУ інформації щодо пропозиції ЗСУ по закупівлі квартир та обсягу видатків на їх закупівлю
Система розроблена та затверджена наказом ГУКВ
Розроблено та затверджено Концепцію ризик-орієнтовного планування перевірок в системі МОУ, запроваджено ризик- орієнтовне планування
Проведено дослідження та анонімне опитування щодо

втручання у роботу контролюючих підрозділів, Міністру оборони України надано доповідь та пропозиції

Додаткові перевірки проведено
Моніторингові та повторні перевірки проведено
Забезпечено ведення достовірного обліку результатів контрольних заходів, визначений реальний стан справ на об’єкті перевірки
Нормативним документом МОУ затверджено Кодекс етичної поведінки
Проведені додаткові контрольні перевірки дотримання та відсутності конфлікту інтересів
Проведено аудит професійної військової освіти у ВВНЗ, ВНП ЗВО та ЗФПВО
Проведено комплексні зовнішні перевірки та оцінювання освітніх і управлінських процесів ВВНЗ. Забезпечено демократизацію навчального процесу, відкритість контролю знань
Внесено зміни до Статутів ВВНЗ та Положень про ВНП ЗВО, ЗФПВО щодо заходів стосовно зниження корупційних ризиків
Нормативним актом МОУ затверджено Порядок погодження ліквідаційних балансів
Нормативним актом МОУ затверджено Систему внутрішнього контролю у сфері використання, оренди нерухомого майна.

Удосконалено єдину базу даних щодо всіх переданих в оренду об’єктів

Нормативним актом МОУ затверджено кваліфікаційні вимоги до посади керівника державного підприємства МОУ
Додаткові перевірки проведено.

До Єдиного реєстру об’єктів державної власності внесено відомості на 100% об’єктів державної власності управління якими покладено на МОУ

Нормативним актом МОУ ГУКВ внесено до Переліку ОВУ, які здійснюють замовлення послуг, виконання робіт у мирний час та особливий період
Постанову КМУ прийнято
Нормативним актом МОУ затверджено Порядок надання платних послуг, які можуть надаватися військовими медичними закладами (підрозділами)
Нормативним актом МОУ затверджено Переліку випадків, за яких військові медичні заклади (підрозділи) можуть надавати послуги з медичного обслуговування населення за плату від юридичних і фізичних осіб
У промислову експлуатацію уведено електронну медичну інформаційну систему та забезпечено її інтероперабельності з державними та відомчими інформаційно- комунікаційними системами
Постановою КМУ затверджено Типовий порядок організації та проведення військово-лікарської експертизи
До нормативно-правових актів МОУ внесено зміни
Проведено перевірки підстав для виплати керівниками (командирвми) премій або інших виплат стимулюючого характеру
Створення заходів контролю шляхом запровадження виїздних груп для запобігання та виявлення порушень
Проведено перевірки дотримання вимог антикорупційного законодавства

Задати питання

[contact-form-7 id="68a9d4c" title="Задать вопрос"]

Застереження щодо юридичної консультації: Інформація та документи, доступні на платформі, призначені виключно для інформаційних цілей і не повинні тлумачитись як правова консультація. Користувачі повинні звертатися до кваліфікованих юридичних фахівців за консультаціями, що специфічні для їхніх ситуацій.

Застереження щодо регуляторних актів: Офіційні регуляторні акти та документи, доступні на платформі, походять безпосередньо від відповідного міністерства або авторитетних джерел. Однак користувачі повинні незалежно перевіряти ці акти на наявність оновлень чи поправок, які можуть не бути негайно відображені на цій платформі.

Обмеження відповідальності: ТОВ «АКТИВЛЕКС» не несе відповідальності за будь-які збитки чи втрати, що виникли в результаті використання платформи та/або використання інформації та/або документів, доступних на платформі. Це включає прямі, непрямі, випадкові або наслідкові збитки.

Застереження щодо зовнішніх джерел: Посилання на сторонні джерела або веб-сайти не означають підтвердження або схвалення ТОВ «АКТИВЛЕКС» їхнього змісту. Ми не несемо відповідальності за зміст, точність або доступність будь-яких зовнішніх джерел або веб-сайтів