МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
04.03.2019 № 91
Про внесення змін до Статуту державного підприємства Міністерства, оборони України “Південьвійськбуд”
Відповідно до Господарського кодексу України, Закону України “Про управління об’єктами державної власності”, Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів. України від 19 жовтня 2016 року № 730), та з метою організації діяльності державного підприємства; Міністерства оборони України “Південьвійськбуд” наказую:
1. Внести зміни до Статуту державного підприємства Міністерства оборони України “Південьвійськбуд”, затвердженого наказом Міністра оборони України від 29 січня 1998 року № 27, виклавши його в новій-редакції (додаток до наказу).
2. Директору державного підприємства Міністерства оборони України “Південьвійськбуд” забезпечити у порядку, визначеному Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань”, державну реєстрацію нової редакції Статуту державного підприємства Міністерства оборони України “Південьвійськбуд”.
3. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.
Міністр оборони України | С. Полторак |
Додаток
до наказу Міністра оборони України
від 29 січня 1998 року № 27
(у редакції наказу Міністерства оборони України
від 04 березня 2019 року № 91)
СТАТУТ
державного підприємства Міністерства оборони України
“Південьвійськбуд”
(нова редакція)
1. Загальні положення
1.1. Державне підприємство Міністерства оборони України “Південьвійськбуд” (далі — Підприємство) засноване на державній власності, діє як державне комерційне підприємство та належить до сфери управління Міністерства оборони України (далі – Уповноважений орган управління).
1.2. Найменування Підприємства
1.2.1. Повне найменування:
українською мовою – державне підприємство Міністерства оборони України “Південьвійськбуд”;
англійською мовою “State Enterprise of the Ministry of Defence of Ukraine “Pivdenvijskbud”.
1.2.2. Скорочене найменування:
українською мовою – ДП МОУ “Південьвійськбуд”;
англійською мовою – SE “Pivdenvijskbud”.
1.2.3. Місцезнаходження Підприємства: вул. Армійська, 18, м. Одеса, 65063.
1.3. У своїй діяльності Підприємство керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України та наказами Міністерства оборони України, нормативно-правовими актами, які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, а також цим Статутом.
2. Мета і види діяльності
2.1. Підприємство утворено Уповноваженим органом управління з метою виконання програми житлового і військового будівництва для потреб Міністерства оборони України, Збройних Сил України та інших замовників – юридичних і фізичних осіб України та інших держав незалежно від форм власності; ефективного використання державного майна; одержання прибутку; виконання державного замовлення Міністерства оборони України; досягнення економічних і соціальних результатів; задоволення суспільних та особистих потреб відповідно до законодавства України; забезпечення реалізації державної політики у галузі будівництва; своєчасного і ефективного використання бюджетних коштів під час виконання функцій замовника та/або генерального підрядника, сприяння впровадженню в будівництво прогресивних проектних рішень, нових будівельних матеріалів, конструкцій та виробів; іншої діяльності, яка не суперечить законодавству України.
2.2. Види діяльності Підприємства:
• будівництво житлових і нежитлових будівель;
• організація будівництва будівель;
• надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна;
• будівництво об’єктів транспортної інфраструктури;
• виконання завдань з будівництва, реконструкції, капітального ремонту та обслуговування об’єктів;
• виконання державних замовлень;
• розроблення проектів з будівництва житлових та нежитлових будівель за допомогою об’єднання фінансових, технічних та фізичних засобів для реалізації проекту з метою подальшого продажу;
• будівництво всіх типів житлових та нежитлових будівель;
• монтаж (чи збирання) та установлення збірних конструкцій на ділянках;
• реконструкція або реставрація будівель;
• оренда та управління власною або орендованою нерухомістю;
• розроблення будівельних проектів для власного користування;
• експлуатація житлових мобільних комплексів;
• улаштування основ та фундаментів збірних та монолітних;
• улаштування фундаментів із застосуванням паль;
• зведення металевих конструкцій;
• зведення збірних бетонних та залізобетонних конструкцій;
• зведення монолітних бетонних, залізобетонних та армоцементних конструкцій;
• зведення кам’яних та армокам’яних конструкцій;
• зведення дерев’яних конструкцій;
• монтаж інженерних споруд;
• будівництво автомобільних доріг;
• здійснення діяльності, пов’язаної з державною таємницею, з питань будівництва та обслуговування спеціальних споруд або їх захисних пристроїв (автоматизованих систем охорони чи життєзабезпечення) відповідно до описів, схем, документів про порядок експлуатації та планів використання таких споруд;
• виконання усіх видів проектно-кошторисних робіт як для власного користування, так і з метою подальшої реалізації;
• забезпечення розробки та вжиття заходів, які є необхідними та обґрунтованими для запобігання і протидії корупції в діяльності Підприємства;
• інші види діяльності, не заборонені законодавством України.
2.3. Види діяльності, які згідно з законодавством України потребують спеціальних дозволів (ліцензій), здійснюються виключно після їх отримання від уповноважених державних органів.
3. Юридичний статус Підприємства
3.1. Підприємство є юридичною особою. Підприємство набуває прав та обов’язків юридичної особи з дати внесення його до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
3.2. Підприємство здійснює свою діяльність відповідно до законодавства України та цього Статуту, який затверджується Уповноваженим органом управління.
3.3. Зміни до Статуту Підприємства вносяться за рішенням Уповноваженого органу управління та підлягають державній реєстрації в порядку, передбаченому законодавством України.
3.4. Підприємство не може бути засновником іншої юридичної особи.
3.5. Підприємство має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом. Підприємство може мати товарний знак, який реєструється відповідно до законодавства України.
3.6. Підприємство несе відповідальність за наслідки своєї діяльності всім належним йому на праві господарського відання майном згідно з законодавством України.
3.7. Держава та Уповноважений орган управління не несуть відповідальності за зобов’язаннями Підприємства, крім випадків, передбачених Господарським кодексом України та іншими законами України.
3.8. Підприємство не несе відповідальності за зобов’язаннями держави та Уповноваженого органу управління.
3.9. Підприємство має право укладати угоди, договори (контракти), набувати майнові та особисті немайнові права, обов’язки, нести зобов’язання, у передбачених законодавством України випадках бути позивачем, відповідачем, третьою особою, потерпілим у суді.
Підприємство за погодженням Уповноваженого органу управління може здійснювати в установленому порядку будівництво житла, оформлення та передачу майнових прав на об’єкт інвестування.
4. Майно Підприємства
4.1. Майно Підприємства становлять виробничі та невиробничі фонди, а також інші цінності, створені в ході господарської діяльності, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.
4.2. Передача майна Підприємству оформляється актом приймання-передачі.
4.3. Майно Підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання. Здійснюючи право господарського відання, Підприємство володіє, користується і розпоряджається зазначеним майном з обмеженням правомочності розпорядження щодо основних фондів та інших видів майна за згодою Уповноваженого органу управління у випадках, передбачених законодавством України.
4.4. Джерелами формування майна Підприємства є:
• майно, передане йому Уповноваженим органом управління;
• доходи, одержані від реалізації продукції, а також від інших видів господарської діяльності;
• доходи від цінних паперів;
• кредити банків та інших кредиторів;
• капітальні вкладення І дотації з бюджетів;
• безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
• майно, придбане в інших суб’єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством України порядку;
• інші джерела, не заборонені законодавством України.
4.5. Збитки, завдані Підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами, органами державної влади та органами місцевого самоврядування, відшкодовуються в добровільному порядку або за рішенням суду.
4.6. Підприємство не має права безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним особам чи громадянам, крім випадків, передбачених законодавством України.
4.7. Відчуження Підприємством майнових об’єктів, що належать до основних фондів, здійснюється виключно на конкурентних засадах за погодженням з Уповноваженим органом управління в порядку, встановленому законодавством України.
Відчуження нерухомого майна, а також повітряних і морських суден, суден внутрішнього плавання та рухомого складу залізничного транспорту здійснюється за умови додаткового погодження в порядку, установленому Фондом державного майна України.
Розпоряджатися в інший спосіб майном, що належить до основних фондів, Підприємство має право лише в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Господарським кодексом України та іншими законами України.
Право на майно, що підлягає державній реєстрації, виникає з дня реєстрації цього майна або відповідних прав на нього, якщо інше не встановлено законодавством України.
4.8. Кошти, одержані від продажу майнових об’єктів, що належать до основних фондів Підприємства, використовуються відповідно до затвердженого фінансового плану, якщо інше не передбачено законодавством України.
4.9. Володіння і користування природними ресурсами Підприємство здійснює в установленому законодавством України порядку за плату, а у випадках, передбачених законодавством України, — на пільгових та інших умовах.
4.10. Контроль за ефективністю використання, за збереженням та обліком закріпленого за Підприємством майна здійснює Уповноважений орган управління.
4.11. Підприємство має право здавати в оренду в установленому законодавством України порядку підприємствам, установам і організаціям, а також громадянам нерухоме майно (будівлі, споруди, нежитлові приміщення) та інше окреме індивідуально визначене майно (устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, які йому належать), а також списувати його з балансу за попередньою згодою Уповноваженого органу управління.
4.12. Передача в заставу майнових об’єктів, що належать до основних фондів Підприємства, здійснюється в установлений законодавством України спосіб за погодженням з Уповноваженим органом управління.
5. Статутний капітал Підприємства
5.1. Статутний капітал Підприємства формується шляхом передачі Уповноваженим органом управління нерухомого майна, коштів, цінних паперів, іншого майна та майнових прав.
5.2. Статутний капітал вважається сформованим з дати передачі Уповноваженим органом управління в установленому порядку майна Підприємству, що закріплюється за ним на праві господарського відання або з дати зарахування відповідних коштів на банківський рахунок Підприємства.
5.3. Статутним капіталом Підприємства є майно Підприємства, що складається з належних йому основних засобів та становить 11 327 668,95 гривень (одинадцять мільйонів триста двадцять сім тисяч шістсот шістдесят вісім гривень 95 копійок).
5.4. Рішення про зміну (збільшення, зменшення) розміру статутного капіталу Підприємства приймається Уповноваженим органом управління з урахуванням відомостей річної бухгалтерської звітності Підприємства.
5.5. Зміни, що вносяться до Статуту Підприємства у зв’язку із зміною (збільшенням, зменшенням) розміру статутного капіталу, підлягають державній реєстрації.
5.6. У разі якщо вартість активів Підприємства за результатами його діяльності виявиться меншою, ніж розмір статутного капіталу, передбачений цим Статутом, Уповноважений орган управління зобов’язаний провести в установленому законодавством України порядку зменшення його статутного капіталу.
5.7. Джерелом формування фінансових ресурсів Підприємства є прибуток (дохід), амортизаційні відрахування, кошти, одержані від продажу цінних паперів, безоплатні або благодійні внески членів трудового колективу, підприємств, організацій, громадян та інші надходження (включаючи централізовані капітальні вкладення та кредити).
6. Права та обов’язки Підприємства
6.1. Підприємство має право:
– визначати за погодженням з Уповноваженим органом управління організаційну структуру, чисельність працівників і штатний розпис Підприємства;
– самостійно планувати свою діяльність, визначати стратегію та основні напрямки свого розвитку відповідно до галузевих науково-технічних прогнозів та пріоритетів, кон’юнктури ринку продукції, товарів, робіт, послуг та економічної ситуації;
– реалізовувати свою продукцію, послуги, залишки від виробництва за цінами, що формуються відповідно до умов економічної ситуації в державі, а у випадках, передбачених законодавством України, – за фіксованими цінами;
– самостійно встановлювати для своїх працівників додаткові відпустки, скорочений робочий день та інші пільги;
– забезпечувати додатковою пенсією працівника, який став особою з інвалідністю на даному Підприємстві внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання;
– самостійно визначати функції, права та обов’язки структурних підрозділів, що затверджуються положеннями про них;
– створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які не мають статусу юридичної особи і діють на основі положень про них, затверджених керівником Підприємства;
– взаємодіяти з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності на основі договорів;
– реалізовувати самостійно всю продукцію, яка не увійшла в державне замовлення, на території України і за її межами, якщо інше не передбачене законодавством України. Підприємство надає послуги за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, – за фіксованими державними та регульованими цінами;
– самостійно формувати програми діяльності, вибирати постачальників і споживачів продукції, що виробляється, залучати матеріально-технічні, фінансові та інші види ресурсів, використання яких не обмежене законом, встановлювати ціни на продукцію та послуги відповідно до законодавства України;
– обирати предмет договору, визначати зобов’язання, будь-які інші умови господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України;
– самостійно наймати працівників;
– самостійно розпоряджатися прибутком, що залишається після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законодавством України;
– самостійно здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, використовувати належну йому частку валютної виручки на свій розсуд;
– за згодою Уповноваженого органу управління випускати згідно з законодавством України власні цінні папери, реалізовувати їх фізичним і юридичним особам;
– самостійно встановлювати форми та системи оплати праці, розмір заробітної плати, а також інші види доходів працівників згідно з законодавством України;
– отримувати від будь-яких фінансово-кредитних установ кредити на договірних умовах;
– встановлювати ціни, ставки, тарифи та розцінки на товари, послуги та роботи, що реалізуються, надаються чи виконуються Підприємством;
– використовувати в господарській діяльності природні ресурси в порядку спеціального або загального природокористування відповідно до Господарського кодексу України та інших законів України;
– здійснювати придбання цінних паперів відповідно до своєї діяльності та до законодавства України;
– створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи і затверджувати Положення про них.
6.2. Обов’язки Підприємства
6.2.1. Під час визначення стратегії господарської діяльності Підприємство повинно враховувати державні контракти, державні замовлення та інші договірні зобов’язання.
Доведені в установленому порядку державні контракти і державні замовлення є обов’язковими до виконання.
6.2.2. Підприємство згідно з вимогами цього Статуту та чинного законодавства зобов’язане:
– повідомляти в установленому законодавством України порядку Уповноважений орган управління про вчинення господарських зобов’язань, щодо вчинення яких є заінтересованість;
– погоджувати в установленому законодавством України порядку з Уповноваженим органом управління вчинення зазначених господарських зобов’язань;
– своєчасно сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі) до бюджету та до державних цільових фондів згідно з законодавством України;
– здійснювати будівництво, реконструкцію, а також капітальний ремонт основних фондів, забезпечувати своєчасне освоєння нових виробничих потужностей;
– здійснювати оперативну діяльність з матеріально-технічного забезпечення виробництва;
– придбавати необхідні матеріальні ресурси, продукцію, товари в підприємств, організацій та установ незалежно від форм власності, а також у фізичних осіб і одержувати ресурси для виконання державного контракту та замовлення за державними фондами, якщо це передбачено законодавством України;
– забезпечувати виробництво та постачання продукції і товарів відповідно до державного замовлення і укладених договорів;
– забезпечувати збереження та ефективне використання закріпленого за Підприємством державного майна;
– створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати дотримання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;
– здійснювати заходи з удосконалення організації оплати праці працівників з метою посилення їх матеріальної зацікавленості як у результатах особистої праці, так і в загальних підсумках роботи Підприємства, забезпечувати економічне і раціональне використання фонду споживання і своєчасні розрахунки з працівниками Підприємства;
– виконувати норми і вимоги щодо охорони навколишнього середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки. У разі порушення Підприємством законодавства про охорону навколишнього природного середовища його діяльність може бути обмежена, тимчасово заборонена або припинена відповідно до законодавства України;
– приймати та виконувати доведені до нього в установленому законодавством України порядку державні замовлення, враховувати їх під час формування виробничої програми, визначення перспектив свого економічного та соціального розвитку і вибору контрагентів, а також складати і виконувати річний та з поквартальною розбивкою фінансовий план на кожний наступний рік;
– здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну, податкову звітність згідно з законодавством України;
– погоджувати з Уповноваженим органом управління план перспективного економічного і соціального розвитку Підприємства;
– кошти, одержані від продажу майнових об’єктів, що належать до основних фондів Підприємства, використовувати відповідно до затвердженого фінансового плану;
– здійснювати передачу майна в комунальну власність та до сфери управління інших органів, уповноважених управляти об’єктами державної власності, за погодженням з Уповноваженим органом управління відповідно до законодавства України;
– забезпечувати цільове використання закріплених за ним майна і земельних ділянок;
– на основі даних бухгалтерського обліку складати фінансову звітність за нормами, передбаченими законодавством України, проводити інвентаризацію належного йому майна для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та звітності, надавати фінансову звітність відповідно до вимог законодавства України та цього Статуту;
– укладати договори оренди, за якими використовується нерухоме майно, що перебуває у його віданні, за погодженням з Уповноваженим органом управління згідно з законодавством України;
– укладати договори про спільну діяльність, договори комісії, доручення та управління майном виключно в порядку, установленому Кабінетом Міністрів України;
– додержуватися вимог законодавства України у сфері охорони державної таємниці та захисту іншої інформації з обмеженим доступом;
– для закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти застосовувати процедури закупівель, визначені законодавством України;
– оприлюднювати відповідно до Закону України “Про відкритість використання публічних коштів” на єдиному веб-порталі використання публічних коштів інформацію про використання підприємствами коштів, отриманих від господарської діяльності;
– надавати Уповноваженому органу управління в 5-денний строк акти перевірок Підприємства органами державного контролю та аудиту і структурних підрозділів внутрішнього аудиту;
– забезпечувати безперешкодне надання контролюючим органам, у тому числі структурним підрозділам внутрішнього аудиту, документів, необхідних для проведення контрольних заходів, доступ на склади, у сховища, бази, виробничі та інші приміщення, а також до грошових і матеріальних ресурсів для їх обстеження і з’ясування питань, пов’язаних із виконанням аудиторських завдань;
– забезпечити схоронність управлінської документації, що утворюється в процесі діяльності Підприємства, та своєчасне її здавання на державне зберігання до Галузевого державного архіву Міністерства оборони України відповідно до вимог законодавства України та нормативно-правових актів Міністерства оборони України;
– за погодженням Уповноваженого органу управління, здійснювати в установленому порядку будівництво житла, оформлення та передачу майнових прав на об’єкт інвестування;
– забезпечувати розробку та вжиття заходів, які є необхідними та обґрунтованими для запобігання і протидії корупції;
– утримувати в належному стані техніку, будівлі, споруди та об’єкти інфраструктури, що належать для передачі в разі мобілізації Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, Оперативно-рятувальній службі цивільного захисту або призначені для спільного з ними використання у воєнний час;
– сприяти військовим комісаріатам у їх роботі в мирний час та під час мобілізації;
– забезпечувати своєчасне прибуття працівників, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації, на збірні пункти та до військових частин;
– надавати під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні та інші матеріально-технічні засоби Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, Оперативно-рятувальній службі цивільного захисту згідно з мобілізаційними планами з наступним відшкодуванням їх вартості в порядку, установленому законодавством України;
– вести облік військовозобов’язаних, резервістів і призовників із числа працюючих;
– сприяти своїм працівникам, які є резервістами, у виконанні ними обов’язків служби у військовому резерві та своєчасному їх направленні до органів військового управління, військових частин.
6.2.3. Підприємство не має права без погодження з Уповноваженим органом управління входити до складу, а також об’єднувати на добровільних засадах свою діяльність з іншими суб’єктами господарювання та приймати рішення про припинення своєї діяльності.
7. Управління Підприємством
7.1. Управління Підприємством здійснюється відповідно до цього Статуту.
7.2. Управління Підприємством здійснюється його директором, який підзвітний Уповноваженому органу управління.
7.3. Директор Підприємства призначається на посаду та звільняється з посади Уповноваженим органом управління.
7.4. З директором Підприємства укладається контракт, у якому визначаються строк найму, його права, обов’язки і відповідальність, умови матеріального забезпечення, звільнення з посади, інші умови найму, за погодженням сторін.
7.5. Директор Підприємства самостійно вирішує питання діяльності Підприємства, за винятком тих, що віднесені цим Статутом до компетенції Уповноваженого органу управління, та з урахуванням обмежень, установлених статутом об’єднання, у разі входу Підприємства до об’єднання.
7.6. Директор Підприємства та головний бухгалтер Підприємства несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірності обліку та статистичної звітності.
7.7. Директор Підприємства:
– несе повну відповідальність за стан та діяльність Підприємства, за виконання покладених на нього завдань, визначених цим Статутом;
– під час реалізації своїх прав і виконання обов’язків повинен діяти в інтересах Підприємства;
– забезпечує надання доступу до документів, інформації та баз даних, які стосуються аудиторських завдань, включаючи інформацію з обмеженим доступом, що надається в установленому законодавством України порядку;
– діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, інших організаціях, а також у відносинах з юридичними та фізичними особами;
– організовує фінансово-економічну, виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність Підприємства відповідно до мети та основних напрямів його діяльності;
– розпоряджається коштами та майном Підприємства відповідно до цього Статуту та законодавства України;
– забезпечує ефективне використання та збереження майна, переданого Підприємству;
– організовує внутрішній контроль та управління ризиками за напрямами діяльності та визначає ризики під час прийняття управлінських рішень, вживає заходів щодо їх попередження;
– укладає договори, видає довіреності, відкриває в банківських установах розрахункові (поточні) та інші рахунки;
– несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів, додержання трудової, фінансової дисципліни і вимог законодавства України;
– забезпечує регулярну оцінку корупційних ризиків у діяльності Підприємства і здійснює відповідні антикорупційні заходи;
– щоквартально подає звіт до Уповноваженого органу управління про виконання фінансово-економічних, організаційних та інших показників, визначених у контракті, який укладає Уповноважений орган управління з керівником Підприємства під час його призначення;
– забезпечує щоквартальне надання Уповноваженому органу управління відомостей з метою повного та своєчасного подання інформації про наявність і стан майна об’єктів державної власності та будь-які зміни в їх стані до Єдиного реєстру об’єктів державної власності;
– забезпечує своєчасне подання статистичної звітності;
– несе відповідальність за своєчасні внесення платежів до державного бюджету і виплату заробітної плати;
– видає в межах своєї компетенції накази і розпорядження, обов’язкові для виконання всіма працівниками Підприємства;
– призначає на посади та звільняє працівників Підприємства відповідно до законодавства України;
– обирає форму і систему оплати праці, установлює працівникам конкретні розміри тарифних ставок, посадових окладів, винагород, надбавок і доплат з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством України;
– застосовує заходи заохочення та дисциплінарного стягнення до працівників Підприємства;
– здійснює контроль за схоронністю документації, що утворюється в процесі діяльності Підприємства, і своєчасним здаванням її на державне зберігання до Галузевого державного архіву Міністерства оборони України відповідно до вимог законодавства України та нормативно – правових актів Міністерства оборони України;
– здійснює списання повністю амортизованих основних фондів (засобів), інших необоротних матеріальних активів суб’єкта господарювання, первісна (переоцінена) вартість яких становить менш як 20 тисяч гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 824 (за винятком підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію);
– відповідно до рішень Міністра оборони України надає необхідну документаційну інформацію підрозділам Служби внутрішнього аудиту Збройних Сил України для здійснення операційного аудиту (моніторингу) та несе відповідальність за повноту та якість наданої інформації;
– несе відповідальність за повноту та якість вжиття заходів, спрямованих на відшкодування нанесених збитків та усунення порушень, виявлених органами державного контролю та підрозділами Служби внутрішнього аудиту Збройних Сил України;
– забезпечує притягнення до визначеної законодавством України відповідальності посадових осіб, винних у виявлених порушеннях;
– забезпечує безперешкодне надання контролюючим органам, у тому числі відомчим структурним підрозділам внутрішнього аудиту, документів, які є джерелами аудиторських доказів, та доступ до майна Підприємства, а саме: повний та безперешкодний доступ до майна, приміщень, документів, інформації та баз даних, які стосуються аудиторських завдань, включаючи інформацію з обмеженим доступом, що надається в установленому законодавством України порядку;
– забезпечує проведення під час контрольних заходів анкетування, опитування та інтерв’ювання працівників за їх згодою, готує запити до юридичних осіб з метою отримання необхідної інформації для проведення внутрішнього аудиту;
– забезпечує збереження установчих документів, наказів та протоколів засідань відповідних виконавчих органів Підприємства;
– забезпечує державну реєстрацію прав на земельні ділянки та майно (у разі відсутності необхідних документів) та уточнення меж земельних ділянок Підприємства;
– організовує ведення військового обліку військовозобов’язаних, призовників і резервістів, які працюють на Підприємстві.
7.8. Повноваження директора Підприємства обмежуються наказами Міністерства оборони України.
7.9. Інші права, обов’язки та відповідальність директора Підприємства, а також умови його матеріального забезпечення, звільнення з посади визначаються контрактом.
7.10. Функції, права та обов’язки структурних підрозділів Підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються директором Підприємства.
7.11. Уповноважений орган управління не має права втручатися в оперативно-господарську діяльність Підприємства, за винятком випадків, передбачених цим Статутом та законодавством України.
8. Уповноважений орган управління
Функції з управління майном, що є державною власністю, здійснює Уповноважений орган управління, який відповідно до покладених на нього повноважень:
– приймає рішення про утворення, реорганізацію і ліквідацію Підприємства;
– затверджує Статут Підприємства та зміни до нього, контролює його дотримання та приймає рішення у зв’язку з порушеннями вимог Статуту;
– призначає на посаду та звільняє з посади директора Підприємства, укладає і розриває з директором Підприємства контракт, здійснює контроль за додержанням вимог контракту;
– розглядає та приймає, у встановленому законодавством України порядку, рішення щодо вчинення Підприємством господарських зобов’язань, щодо вчинення яких є заінтересованість;
– розглядає та погоджує, у встановленому законодавством України порядку, вчинення Підприємством значного господарського зобов’язання;
– затверджує стратегічний план розвитку Підприємства;
– погоджує договори про спільну діяльність, договори комісій, доручення та управління майном, зміни до них та контролює виконання умов цих договорів;
– затверджує річний фінансовий та інвестиційний план Підприємства, а також Інвестиційний план на середньострокову перспективу (3-5 років) та здійснює контроль за їх виконанням у встановленому порядку;
– проводить заслуховування директора Підприємства (щоквартально) щодо фінансово-господарської діяльності;
– забезпечує проведення аудитів Підприємства згідно з затвердженими планами;
– здійснює облік закріпленого за Підприємством державного майна та контроль за його ефективним використанням і збереженням;
– виявляє державне майно, яке тимчасово не використовується Підприємством, та вносить пропозиції щодо умов його подальшого використання;
– надає згоду на відчуження, оренду, передачу та списання майна Підприємства;
– приймає рішення про подальше використання державного майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі корпоратизації;
– дає згоду Фонду державного майна України на передачу об’єктів державної власності до статутних фондів господарських товариств, у тому числі підприємств з іноземними інвестиціями, що створюються за участю Підприємства;
– погоджує передачу об’єктів державної власності в комунальну власність, до сфери управління інших органів, уповноважених управляти об’єктами державної власності господарських структур;
– бере участь у підготовці та укладанні міжнародних договорів згідно з законодавством України;
– погоджує Підприємству відповідно до законодавства України договори про спільну діяльність, за якими використовується нерухоме майно, що перебуває в його господарському віданні, та земельні ділянки;
– забезпечує відповідно до встановленого Кабінетом Міністрів України порядку дотримання відрахування до Державного бюджету України частини прибутку (доходу) Підприємства;
– забезпечує приведення у відповідність із законодавством України установчих документів та внутрішніх положень Підприємства;
– забезпечує проведення інвентаризації майна Підприємства відповідно до визначеного Кабінетом Міністрів України порядку;
– надає Підприємству згоду на оренду державного майна і пропозиції щодо умов договору оренди, які мають забезпечувати ефективне використання орендованого майна та здійснення на Підприємстві технічної політики в контексті завдань галузі;
– контролює виконання орендарями інвестиційних і технічних програм розвитку орендованих об’єктів Підприємства, якщо такі передбачені договором оренди;
– організовує контроль за використанням орендованого державного майна;
– здійснює в установленому порядку будівництво житла, оформлення та передачу майнових прав на об’єкт інвестування;
– погоджує з Фондом державного майна України плани реструктуризації та санації Підприємства в разі створення за його участю нових суб’єктів господарювання;
– проводить атестацію директора Підприємства згідно з законодавством України;
– здійснює контроль ведення на Підприємстві обліку військовозобов’язаних, резервістів і призовників із числа працюючих;
– виконує інші, передбачені законодавством, функції з управління Підприємством.
9. Участь в об’єднаннях підприємств
9.1. За рішенням Уповноваженого органу управління Підприємство може бути учасником об’єднання підприємств.
9.2. Підприємство як учасник об’єднання підприємств зобов’язане:
– дотримуватися положень статуту об’єднання, відповідних внутрішніх положень та регламентів об’єднання і виконувати рішення органів управління об’єднання;
– подавати об’єднанню в установлені ним строки статистичну, податкову, фінансову та бухгалтерську звітність про результати своєї діяльності, фінансові плани, звіти про їх виконання та інвестиційні плани розвитку;
– не розголошувати комерційну таємницю та конфіденційну інформацію про діяльність об’єднання;
– додержуватися вимог законодавства України щодо забезпечення інформації з обмеженим доступом, технічного захисту інформації;
– виконувати інші зобов’язання, передбачені статутом та внутрішніми документами об’єднання.
9.3. Об’єднання не відповідає за зобов’язаннями Підприємства, а Підприємство не несе відповідальності за зобов’язаннями об’єднання.
9.4. Вихід Підприємства зі складу об’єднання здійснюється за рішенням Уповноваженого органу управління.
10. Господарська діяльність Підприємства
10.1. Основним показником, що узагальнює фінансові результати господарської діяльності Підприємства, є прибуток.
10.2. Підприємство утворює цільові фонди, призначені для покриття витрат, пов’язаних із його діяльністю: амортизаційний фонд, фонд розвитку виробництва, фонд споживання, резервний фонд.
10.3. Порядок визначення нормативів відрахувань до цільових фондів Підприємства, їх граничні розміри, порядок формування та використання встановлюються законодавством України.
10.4. Джерелом формування фінансових ресурсів Підприємства є чистий прибуток, амортизаційні відрахування, кошти, одержані від продажу цінних паперів, безоплатні або благодійні внески членів трудового колективу Підприємства, організацій, установ, кредити та інші надходження, не заборонені законодавством України.
10.5. Розподіл прибутку Підприємства здійснюється відповідно до затвердженого фінансового плану Підприємства з урахуванням вимог Господарського кодексу України та інших законів України.
10.6. Складення, затвердження та контроль за виконанням фінансового плану Підприємства здійснюються в установленому законодавством України порядку.
10.7. Підприємство відраховує та сплачує до державного бюджету частину прибутку відповідно до порядку та нормативу, визначених законодавством України.
10.8. Директор Підприємства обирає форми і системи оплати праці, встановлює працівникам конкретні розміри тарифних ставок, відрядних розцінок, посадових окладів, премій, винагород, надбавок і доплат на умовах, передбачених колективним договором.
Умови оплати праці та матеріального забезпечення директора Підприємства встановлюються в контракті.
Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижче встановленого законодавством України мінімального розміру заробітної плати.
Підприємство може встановлювати додаткові, порівняно з законодавством України і угодами, гарантії, трудові та соціально-побутові пільги для своїх працівників або їх окремих категорій, а також працюючих на Підприємстві пенсіонерів та осіб з інвалідністю з урахуванням свого фінансово-економічного стану.
10.9. Відносини Підприємства з іншими юридичними та фізичними особами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на підставі договорів.
Підприємство вільне у виборі предмета договору, визначенні зобов’язань, інших умов господарських взаємовідносин.
10.10. Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно з законодавством України.
10.11. Аудит фінансової діяльності Підприємства здійснюється згідно з законодавством України.
11. Трудовий колектив та соціальна діяльність Підприємства
11.1. Трудовий колектив Підприємства становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору
(контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівників з Підприємством.
11.2. Повноваження трудового колективу Підприємства реалізовуються загальними зборами (конференцією) через їхні виборні органи. Для представництва своїх інтересів на загальних зборах (конференції) трудовий колектив може обирати строком на 5 років органи колективного самоврядування, до складу яких не може обиратися директор Підприємства. Вибори здійснюються таємним голосуванням не менше ніж двома третинами голосів загальної кількості працівників. Члени виборного органу не можуть бути звільнені з роботи або переведені на інші посади з ініціативи керівного складу Підприємства без згоди відповідного виборного органу цього колективу.
11.3. Рішення з соціально-економічних питань, що стосуються діяльності Підприємства, розробляються і приймаються керівним складом за участю трудового колективу й уповноважених ним органів та відображаються в колективному договорі. Колективним договором також регулюються питання охорони праці, виробничі та трудові відносини трудового колективу з адміністрацією Підприємства.
11.4. Право укладання колективного договору від імені Уповноваженого органу управління надається керівнику Підприємства, а від імені трудового колективу – уповноваженому ним органу або фізичній особі.
11.5. Питання щодо поліпшення умов праці, життя і здоров’я, гарантії обов’язкового медичного страхування працівників Підприємства та їхніх сімей, а також інші питання соціального розвитку вирішуються трудовим колективом за участю Уповноваженого органу управління відповідно до законодавства України та колективного договору.
12. Припинення діяльності Підприємства
12.1. Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації за рішенням Уповноваженого органу управління, а у випадках, передбачених законодавством України, – за рішенням суду.
12.2. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Уповноваженим органом управління. До складу ліквідаційної комісії входять представники Підприємства та виборних органів.
Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для висування претензій кредиторами визначаються законодавством України.
У разі банкрутства Підприємства його ліквідація проводиться згідно з законодавством України.
12.3. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління Підприємством. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс Підприємства і подає його на затвердження до Уповноваженого органу управління. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені в установленому законодавством України порядку.
Кредитори – фізичні та юридичні особи, які перебувають у договірних відносинах із Підприємством, що ліквідується, повідомляються про його ліквідацію в письмовій формі.
12.4. Орган, що прийняв рішення щодо припинення діяльності Підприємства, встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації Підприємства, а також строк для прийняття претензій кредиторів, який не може бути менше двох місяців з дня оголошення про ліквідацію.
12.5. Ліквідаційна комісія проводить ліквідацію Підприємства, розміщує в спеціальному офіційному друкованому виданні органу державної влади чи органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням Підприємства повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки висування кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально в письмовій формі у встановлені законодавством України строки.
12.6. Одночасно ліквідаційна комісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості Підприємства та виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію Підприємства.
12.7. Претензії кредиторів до Підприємства задовольняються за рахунок майна, якщо інше не передбачене законодавством України. Черговість та порядок задоволення вимог кредиторів визначаються відповідно до законодавства України.
12.8. Претензії, не задоволені через відсутність майна Підприємства та не визнані ліквідаційною комісією, якщо їх заявники у місячний строк після одержання повідомлення про повне або часткове відхилення претензій не звернуться до суду з відповідним позовом, а також претензії, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, вважаються погашеними.
Майно, що залишилося після задоволення претензій кредиторів, використовується за рішенням Уповноваженого органу управління.
12.9. У разі реорганізації або ліквідації Підприємства працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до законодавства про працю.
12.10. Підприємство вважається таким, що припинило свою діяльність, з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію його припинення.