Connect with us

Новини партнерів

Оподаткування бізнесу у Польщі

Польща, з її розвинутою економікою і сприятливим інвестиційним кліматом, привертає увагу підприємців з усього світу. Одним із ключових аспектів, про який слід знати під час відкриття бізнесу в Польщі, є система оподаткування. У цій статті ми розглянемо основні аспекти оподаткування бізнесу у Польщі та їх вплив на підприємницьку діяльність.

Для отримання більш детальної інформації рекомендуємо перейти за посиланням: https://beforis.com/registraciya-kompanij/polsha.

Особливості оподаткування у Польщі

Усі компанії, які були зареєстровані у країні, автоматично стають її податковими резидентами.

Для юридичних осіб у Польщі передбачено прибутковий податок — він же податок на прибуток, до якого не входить ПДВ. Податкова база розраховується стандартним способом: від обороту віднімаються витрати, а податок утримується з суми, що залишилась. Ставки у такому разі дві. Якщо річний оборот фірми становить більше, ніж 1.2 мільйони євро, то ставка становитиме 19%. У тих випадках, коли оборот менший, ставка знижується до 9%.

Також у Польщі діє VAT (ПДВ) з основною ставкою 23%. Є ще пільгові варіанти окремих видів бізнесу. На соціально значущі товари ставка становить 0%, а на пасажирські перевезення — 8%.

Ще один податок — на дивіденди (19%). Але якщо виплати отримані із країн ЄС та резидентів Польщі, то його платити не потрібно. Також передбачено податок на володіння нерухомістю. Він починає працювати у тому випадку, коли купується великий об’єкт, і становить 0,035% від його вартості.

Польща має угоди про уникнення подвійного оподаткування. Вони діють із 80 іншими юрисдикціями, отже географія досить велика. Водночас оподатковуються всі доходи компанії — незалежно від того, де їх було отримано.

Переваги реєстрації компанії у Польщі

Особливості системи оподаткування часто й стають тими плюсами, виходячи з яких робиться вибір країни. Але у випадку з Польщею можна назвати й інші переваги. Серед них:

  • доступ до європейських ринків, що дає змогу бізнесу розширити географію роботи та цільову аудиторію;
  • отримання польської бізнес-візи, яка дозволяє безперешкодно пересуватися різними країнами;
  • гнучка система кредитування на вигідних умовах;
  • мінімальні вимоги до статутного фонду;
  • можливість отримання громадянства у майбутньому — для тих, хто має бізнес та нерухомість у Польщі, це цілком реально;
  • швидка реєстрація.

Щодо останнього пункту необхідно зробити уточнення. Зареєструвати компанію в Польщі можна навіть дистанційно, а також за довіреністю — через посередників. Це дуже зручно та економить власникам бізнесу чимало часу.

Найчастіше для реєстрації в Польщі вибирається така форма, як Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia (скорочено — Sp. z o.o.). Це аналог нашого ТОВ. Формат підходить для різних видів діяльності, тож є відносно універсальним. Але робити остаточний вибір краще за участю фахівців, які детально пояснять усі плюси та мінуси кожного рішення.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.