Новини партнерів
Рівень життя в Румунії: відгуки клієнтів gromadyanstvo.com.ua
Дедалі більше українців обирають Румунію для життя. Тут гідна заробітна плата та порівняно невисока вартість житла. Ціни в Румунії нижчі, ніж у сусідніх країнах ЄС, але товари, і продукти зокрема, не поступаються якістю. Рівень безробіття не перевищує 5,5%, а інфляція становить близько 4%. З опублікованих на порталі gromadyanstvo.com.ua відгуків зрозуміло, що багато іммігрантів вважають переїзд в Румунію вдалим рішенням.
Вартість життя в Румунії
З досвіду експатів, для комфортного життя сім’ї (двоє дорослих + дитина) необхідно близько 2000–2500 євро на місяць. Офіційною валютою в Румунії є лей, але розраховуватись можна і в євро.
Ціни на продукти в Румунії дозволяють вкластися в суму до 500 євро. До базового продуктового набору входять:
- фрукти;
- овочі;
- м’ясо;
- молочні продукти;
- хліб;
- крупи.
Зі слів іммігрантів, інтернет і мобільний зв’язок — найдоступніші в Європі: відповідно десь 10 і 5 євро на місяць. Телебачення — ще близько 15 євро. Більшість провайдерів пропонують комбіновані пакети послуг, що є доволі вигідними.
Судячи з відгуків, значний відсоток доходів йде на оренду квартири. Конкретна сума залежить від регіону, району міста та стану житла. Витрати на комунальні послуги в Румунії все ще нижчі в порівнянні з іншими країнами Євросоюзу, попри недавнє зростання тарифів. У вартість оренди вони зазвичай не входять, тож доводиться окремо платити за вивіз сміття, воду, дрібний ремонт, опалення та електрику. В середньому — 150 євро на місяць.
Вартість бензину становить 1,5 євро за літр, дизелю — 1,3. Громадський транспорт недорогий і достатньо розвинений у великих містах.
Ціни на оренду житла в Румунії
Бухарест очікувано значно дорожчий, ніж інші румунські міста, але, оскільки тут більші можливості та розвинена інфраструктура, іммігранти частіше оселяються саме в столиці. Однокімнатну квартиру ближче до центру можна орендувати за 400–600 євро на місяць, двокімнатну — в межах 500–800 евро.
Друге за вартістю життя місто Румунії — Клуж-Напока. Двокімнатну квартиру на довгий термін тут можна орендувати від 400 євро на місяць. В старих багатоквартирних будинках радянського періоду вартість оренди нижча на 20–25%. Втім експати частіше обирають житло в новобудовах, економлячи на рахунках за опалення. В таких будинках воно індивідуальне, а не центральне, і його можна регулювати самостійно.
Найпопулярніші ресурси для пошуку житла в оренду в Румунії — це imobiliare.ro та OLX.ro. Вартість послуг агентств із нерухомості становить 50% від вартості оренди, додатково потрібно внести гарантійний платіж у розмірі 100%. Пропозиції ще можна шукати в тематичних групах в соціальних мережах. Також у пабліках експати часто діляться досвідом переїзду та враженнями від життя у різних містах Румунії.
Для успішного переїзду та легалізації за кордоном варто звернутися до експертів з міграційних питань. Юристи компанії gromadyanstvo.com.ua надають повну підтримку та консультації для іммігрантів.