Connect with us

Новини партнерів

Значення кольору в маркетингу та рекламі

Кожна людина, яка так чи інакше працює з різними видами візуального маркетингу, має обовʼязково розвивати естетичний смак. Маркетологам та людям, які повʼязані з рекламою, потрібно вміти бачити гарне, знати сучасні тренди та використовувати їх на практиці.

Також варто використовувати колір як інструмент, наприклад, розробники азартних ігор приділяють особливу увагу колірній гамі, що дозволяє створити якісний продукт.

Яскравим прикладом правильного використання кольорів є ігровий автомат Sweet Bonanza https://pin-up.ua/casino/provider/pragmaticplay/sweet-bonanza, який завдяки продуманій гамі подобається багатьом поціновувачам азартних розваг.

Для створення якісного продукту маркетологам потрібно розуміти психологію кольору, знати, що кожен з них позначає та яку символіку має. Про ці особливості поговоримо детальніше в нашій статті.

Психологія кольору в маркетингу

Сьогодні кольори вважаються дуже потужним засобом комунікації. Вони мають величезний вплив на наші емоції, настрій, а також сприйняття людиною оточення. У рекламі використання вірно підібраних кольорів може стати головним фактором успіху у створенні ефективної маркетингової кампанії для споживачів, а також привертанні уваги конкретної цільової аудиторії.

В наш час психологія кольору вивчає, як колір впливає на психологічну реакцію людини, її сприйняття інформації тощо. Абсолютно кожен колір має власне значення, може передавати конкретні емоції та певні повідомлення. Багато брендів сьогодні використовують у рекламі червоний колір – він асоціюється у людей з енергією, силою та пристрастю. Деякі компанії віддають перевагу синьому кольору, який дозволяє створити певний настрій, наповнити його спокоєм, довірою, надійністю.

Використання відповідної колірної гами у маркетингу дозволяє посилити бажані емоції споживачів, залучити увагу конкретної цільової аудиторії та суттєво підвищити ефективність реклами. Крім того, кольори дозволяють визначити видиму ідентичність кожного бренду. Наприклад, велика кількість компаній, що дотримуються принципів екологічності та природності, використовують зелений колір в рекламі, який повністю асоціюється з даним напрямком.

Саме тому в наш час колір є одним з найефективніших та найсильніших стимулів, що впливають на сприйняття людиною світу. Маркетинг, який правильно використовує психологію кольору, дозволяє бізнесу привернути увагу цільової аудиторії, стимулювати її на певні дії та надання емоційної відповіді.

Практичні поради щодо розробки рекламної кампанії з використанням кольору

Під час розробки маркетингової стратегії компаніям варто визначити власну цільову аудиторію. Різноманітні групи людей сприймають кольори по-різному з урахуванням власних культурних, особистісних та соціальних аспектів. Для ефективного використання цього важливого інструменту необхідно обовʼязково вивчати, розуміти культурні та психологічні контексти цільової аудиторії. Важливо розуміти, які кольори в логотипах чи рекламі викликають необхідні для компанії емоції.

Пропонуємо декілька практичних порад, дотримуючись яких ви зможете ефективно використовувати психологію кольору у маркетингу:

  • Обовʼязково досліджуйте значення кольору до його використання. Кожен різновид має власні унікальні асоціації та може символізувати щось своє, тому необхідно вивчити вплив кольорів на настрій та емоції вашої цільової аудиторії.
  • Вивчіть та врахуйте особливості конкретної цільової аудиторії. Абсолютно кожний відтінок може мати різноманітний ефект на людей. Зокрема культурні та індивідуальні особливості здатні впливати на те, як сприймаються кольори людиною. Тому при розробці маркетингової стратегії потрібно обовʼязково звернути увагу на ЦА, використовувати виключно ті колірні гами, які є ефективними для неї.
  • Створюйте контраст. Дуже часто інтеграція в рекламу контрасту дозволяє привернути увагу споживачів до рекламного матеріалу. Використання протилежних кольорів допомагає створити яскраву рекламу. Наприклад, фіолетовий з жовтим, чорний з білим тощо. Таким чином рекламу можна виділити серед конкурентів, вона стане більш помітною для людей.
  • Збалансуйте емоційну складову. Потрібно збалансувати емоційний вплив колірної гами в маркетинговій стратегії з повідомленням, яке вона має передати цільовій аудиторії. Наприклад, якщо ви маєте на меті запропонувати споживачам спокій та надійність під час користування певним продуктом, використовуйте синій колір.

Рекомендуємо обовʼязково проводити тестування створеної реклами, аналізувати отримані результати та фідбек. Таким чином бізнес зможе зʼясувати, які кольори ефективніше привертають увагу конкретної цільової аудиторії, покращують конверсію. Правильний підхід до використання психології кольорів дозволить створити максимально ефективну маркетингову стратегію.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.