Connect with us

Події

ААУ провела Ювілейний 10-th Kyiv Criminal Law Forum Kyiv

Дата публікації:

11 грудня 2020 року відбувся Ювілейний 10-th Kyiv Criminal Law Forum у двох форматах: офлайн та онлайн, завдяки чому ААУ зібрала представників юридичної спільноти зі всіх куточків країни.

Форум було присвячено актуальним проблемам кримінального законодавства; змінам у кримінальному судочинстві; проблемам проведення окремих процесуальних дій та підсумкам року діяльності Вищого антикорупційного суду.

Ювілейний Форум відкрила Президентка Асоціації адвокатів України, адвокатка, керуюча партнерка АО «Marshaller Group» Зоя Ярош. З вітальним словом виступили Тарас Пошиванюк, партнер EQUITY, голова комітету ААУ з кримінального права та процесу. Ельвіра Лазаренко, адвокатка, партнерка АО «Barristers».

Першу сесію «Постійний вітер змін у кримінальному судочинстві. Підсумки 2020 та очікування від 2021» модерував Тарас Пошиванюк, партнер EQUITY, голова комітету ААУ з кримінального права та процесу.

На тему «Проєкт Кримінального кодексу України» виступив Микола Хавронюк, член Комісії з питань правової реформи, директор з наукового розвитку громадської організації «Центр політико-правових реформ», доктор юридичних наук, професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права НаУКМА.

Тему «Практика Верховного суду в кримінальних провадженнях 2020 – головні правові позиції року» розкрив Аркадій Бущенко, суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду (ліворуч на фото).

Про кримінальні проступки: перші досягнення та виявлені прогалини розповіла під час свого виступу Людмила Козятник, юристка ЮК «AMBER», адвокатка.

Тему «Рішення Конституційного суду України в 2020 році – органу, що запрацював, чи перетворився в інструмент політичної боротьби» розкрив під час виступу Станіслав Самойлов, начальник 4-го відділу управління інформаційних технологій та програмування Департаменту кіберполіції Національної поліції України, кандидат юридичних наук

Експертами сесії виступили: Олена Костюченко, членкиня Правління ААУ, Голова Науково-експертної ради ААУ, партнерка АО «Дмитрієва та партнери», кандидат юридичних наук, доцентка кафедри кримінального процесу та криміналістики; Сергій Григоров, заступник начальника Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю; Тім Карпинський, голова та операційний директор ГО «Український кібер альянс», хактивіст, співзасновник та заступник координатора конференції з практичної кібербезпеки NoNameCon.

Проблемам проведення окремих процесуальних дій була присвячена друга сесія 10-th Kyiv Criminal Law Forum.

Під час сесії були розглянуті питання щодо визначення моменту оголошення в розшук; міжнародного співробітництва НАБУ; ініціювання слідчих та процесуальних дій стороною захисту; прорахунків адвокатів при подачі документів слідчим суддям; судової правової експертизи та щодо спорів довкола підслідності.

Участь у дискусії взяли:

 • Андрій Тригуб, асоційований партнер «Скляренко, Сидоренко та партнери», кандидат юридичних наук;
 • Сергій Лисенко, керуючий партнер ЮФ «GRACERS», кандидат юридичних наук;
 • Ельвіра Лазаренко, партнерка АО «Barristers»;
 • Денис Шкаровський, радник VB PARTNERS;
 • Олександр Лисак, партнер EQUITY;
 • Кирило Легких, адвокат, завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики Академії адвокатури України, кандидат юридичних наук, доцент;
 • Ганна Щеннікова, керівниця кримінальної практики ЮФ «Горецький і Партнери»;
 • Наталія Дмитрук, суддя Голосіївського районного суду м. Києва;
 • Олександр Жила, прокурор Офісу Генерального прокурора.

Підсумкам року діяльності Вищого антикорупційного суду була присвячена третя сесія 10-th Kyiv Criminal Law Forum.

Під час сесії розглянули питання щодо застосування ст. 75 КК України при укладанні угод про визнання винуватості за вчинення корупційного правопорушення; порушення права на справедливий суд під час розгляду справ у ВАКС; застосування принципу доведеності вини поза розумним сумнівом суддями ВАКС; взаємовідносини між адвокатом та судом під час розгляду справ у ВАКС та правові аспекти накладення арешту на майно третіх осіб.

Учасниками дискусії виступили:

 • Костянтин Дорошенко, іменний партнер АО «Лещенко, Дорошенко і партнери»;
 • Карплюк Лідія, адвокатка АО «Лещенко, Дорошенко і партнери»;
 • Андрій Левковець, партнер, адвокат АО «Barristers»;
 • Анатолій Яровий, керуючий партнер АО «Яровий і партнери»;
 • Георгій Логвинський, заслужений юрист України, адвокат, Віце-Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (2017—2018), Народний депутат України VIIІ скликання;
 • Дроботова Олена, прокурорка шостого відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

ААУ висловлює подяку всім партнерам, які підтримали захід:

Генеральним партнери: АО «Barristers», EQUITY

Експертному партнеру: АО «GRACERS»

Професійному партнеру: АО «Лещенко, Дорошенко і партнери»

Партнерам: ЮФ «AMBER», VB PARTNERS, АО «Яровий і партнери», ЮФ «Горецький і Партнери», АО «Скляренко, Сидоренко та партнери»

Спікерам, модераторам та експертам — за змістовні доповіді, корисний контент та жваву дискусію.

Окрема подяка інформаційним партнерам за висвітлення Форуму: генеральному медіа-партнеру «Юридична практика»; інноваційно-аналітичному партнеру «ЛІГА:ЗАКОН»; виданням та інтернет-порталам — «Юридична Газета», «Закон і Бізнес», «ЮРЛІГА», «Юрист & Закон», «LexInform», «Loйер», «Поради юриста», «Правовий тиждень», «Юридичний вісник України», «Українське право», «ActiveLex», «Дім юриста», «Jusnote», «Протокол», правовій системі «Zakon Online», «FEMIDA.UA», Координаційному центру з надання правової допомоги, Незалежний інститут судових експертиз та ін.

Дякуємо всім учасникам, які долучились до дискусії.

Фотозвіт з Ювілейного 10-th Kyiv Criminal Law Forum Kyiv

Зустрінемось на наступних заходах!

Приєднуйтесь до офіційного телеграм-каналу Асоціації адвокатів України та слідкуйте за новинами.

Події

Турнір зі спортивного покеру серед юристів на кубок “Юридичної практики”

Опубліковано

on

Видавництво «Юридична практика» має честь запросити представників юридичної спільноти взяти участь в індивідуальному турнірі зі спортивного покеру серед юристів на кубок «Юридичної практики».

Турнір відбудеться відповідно до Правил спортивних змагань зі спортивного покеру, затверджених Міністерством молоді та спорту України.

Дата проведення: 25 березня 2021 року

Час проведення: 17:30–22:00

Місце проведення: клуб спортивного покеру «Full House Хрещатик», Майдан Незалежності, 2

Організатор: видавництво «Юридична практика»

Генеральні партнери: АО Legard та клуб спортивного покеру «Full House Хрещатик»

За підтримки Всеукраїнської федерації спортивного покеру

Реєстрація на турнір за посиланням

Загальна вартість участі – 5800 грн, що складається з:

 • Реєстраційного внеску – 2800 грн
 • Вартості входу в турнір (бай-ін) – 3000 грн (вартість фішок, яка оплачується перед початком турніру)

Умови участі:

 • В турнірі зі спортивного покеру можуть брати участь адвокати, юристи юридичних компаній, юристи, що самостійно практикують, юристи підприємств, а також представники консалтингових компаній, що працюють на юридичному ринку, за умови надання документів, які підтверджують, що гравець справді є співробітником цих компаній.
 • Турнір проходитиме в форматі індивідуального заліку за структурою турбо з рівнем блайндів 15 хв у форматі прогресивного нокауту, з реентрі без ребаїв та аддонів.
 • Турнір закритого типу: тільки за списками попередньо зареєстрованих учасників

Контакти:

Читати далі

Події

Відкрите звернення Асоціації адвокатів України щодо нападу та жорстокого побиття адвоката Дмитра Майстра

Опубліковано

on

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація адвокатів України» засуджує кричущий факт нападу на депутата Запорізької обласної ради, адвоката Ради адвокатів Запорізької області Дмитра Миколайовича Майстра та вимагає від правоохоронних органів розслідування.

01 березня 2021 року о 9:20 до відділення поліції № 2 м. Запоріжжя була подана заява про напад на вулиці Шкільній про жорстоке побиття невідомими особами депутата Запорізької обласної ради, адвоката Ради адвокатів Запорізької області Дмитра Майстра. Інцидент стався поряд з офісом адвокатської компанії, в якій працює постраждалий.

Пан Майстро пов’язує напад зі своєю депутатською діяльністю. За свідченнями очевидців події, нападників було троє. Сам Дмитро Майстро повідомляє також про четверту особу, які чатувала на нього неподалік його офісу і наносила удари.

Наразі Дмитро Майстро перебуває в 5-тій міській лікарні м. Запоріжжя.

Раніше, 15 і 17 лютого 2021 року, двічі на приймальню Дмитра Майстра в селищі Кушугум під Запоріжжям були здійснені напади. Так 17 лютого 2021 року,  близько 08:20, до відділу поліції № 6 Запорізького районного управління було здійснено повідомлення від депутатки Кушугумської селищної ради про те, що невідомі пошкодили вхідні двері, стіни громадської приймальні Дмитра Майстра, розташованої по вул. Соборній у селищі міського типу Кушугум. Речниця поліції Олена Лебеденко повідомила, що за даним фактом відкрите кримінальне провадження за частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство) та вживаються заходи щодо встановлення осіб порушників.

Адвокатська спільнота вкрай обурена вказаними вище подіями та вимагає радикальних і рішучих дій поліції, які повинні бути направлені на швидке, повне, об’єктивне та неупереджене розслідування скоєних злочинів.

ВГО «Асоціація адвокатів України» наголошує, що відповідно до ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» забороняються будь-які втручання і перешкоди здійсненню адвокатської діяльності. Життя, здоров’я, честь і гідність адвоката та членів його сім’ї, їх майно перебувають під охороною держави, а посягання на них тягнуть відповідальність, передбачену законом.

Напади на адвокатів є не лише порушенням гарантій адвокатської діяльності, а й викликом українській системі правосуддя загалом, а також ставить під сумнів дотримання прав і гарантій громадян в Україні.

Враховуючи резонансний характер справи, ВГО «Асоціація адвокатів України» звертається до керівництва МВС, Національної поліції України, Офісу Генерального прокурора щодо нападу на адвоката Дмитра Миколайовича Майстра з проханням взяти на особистий контроль хід розслідування вищевказаних злочинів, вжити всіх необхідних заходів для їх розкриття, встановлення всіх причетних осіб до вчинення кримінального правопорушення та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Ознайомитися з повним текстом відкритого звернення можна за посиланням

Читати далі

Події

В ірпінському ЦНАПі консультуватимуть юристи університетської юрклініки

Опубліковано

on

Двадцять четвертого лютого в Ірпені на Київщині стартував соціальний проект навчально-практичної лабораторії «Юридична клініка» Університету державної фіскальної служби, в рамках якого студенти-правники проводитимуть безкоштовні юридичні консультації в Центрі надання адміністративних послуг.

Проект передбачений Меморандумом про співпрацю, підписаним 8 лютого Ірпінським міським головою Олександром Маркушиним і виконувачем обов’язки ректора вишу Антоном Монаєнком. Надання консультацій планується щосереди з 8:00 до 12:00. Згідно з підписаним Меморандумом планується також заснування в Ірпені комунального закладу загальної середньої освіти — податкового ліцею, профорієнтаційна робота з майбутніми абітурієнтами в ірпінських школах, ремонт спорткомплексу та гуртожитку університету, облаштування студентського скверу на перетині вулиць Університетської і Садової. Крім того, міськрада та навчальний заклад уже почали налагоджувати співпрацю між ірпінським університетом та Університетом Вісконсіна — Мілуокі (США).

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram