Події
Адмінреформа: якою бачать її на Харківщині?
На Харківщині обговорювали новий адміністративно-територіальний устрій краю.
Як розповів перший віце-президент — виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, перший заступник голови Ради обласної організації Союзу юристів України Микола Тітов, створена з цього приводу робоча група пропонує створити в області дев’ять районів: Валківський, до складу якого пропонують приєднати місто Люботин, а також Коломацький, Богодухівський та Краснокутський райони; Дергачівський — суди планується віднести, окрім Дергачівського, Золочівський район; Зміївський, до складу якого пропонується віднести місто Первомайський та Нововодолазький і Первомайський райони; Ізюмський — увійдуть місто Ізюм і Балаклійський та Борисівський райони; Красноградський район включатиме Зачепилівський, Сахновщинський і Кегичівський райони; До пропонованого Купянського району увійдуть місто Купянськ та Дворічанський і Шевченківський райони; у Лозівському районі експерти бачать місто Лозова, а також Близнюківський та Барвінківський райони. Крім цих, пропонується залишити Харківський район, до якого ввійде місто Харків. Чугуївський район має об’єднати Чугуїв, Вовчанський, Великобурлуцький та Печенізький райони.
«Звісно, це ще не остаточний варіант укрупнення, бо маємо почути та обговорити всі пропозиції. Ми ж у своєму баченні враховували фактор збалансованості як демографічних, географічних, так і економічних, історичних, культурних та логістичних особливостей районів», — зазначив Микола Тітов.
Як було уточнено, у своїх напрацюваннях представники робочої групи врахували й кількість медичних, освітніх, культурних, спортивних, соціальних та інших закладів для надання відповідних послуг, а також наявність в адміністративних центрах нових районів територіальних органів державної виконавчої влади. Йдеться про підрозділи Державної фіскальної служби, Нацполіції, Фонду соціального страхування, Пенсійного фонду України та Управління Держгеокадастру, а також державних управлінь міграційної служби, служби з надзвичайних ситуацій, зайнятості, виконавчої служби, казначейства та служби статистики, служби геодезії, картографії та кадастру, агентства лісових ресурсів і агентства водних ресурсів. Крім того, запропоновані межі районів збігаються з існуючим територіальним поділом окружних загальних судів та міжрайонних прокуратур для забезпечення захисту прав і свобод людини і громадянина, а також мають потенціал для надання медичної допомоги другого рівня.
«Саме за збалансованими вищезгаданими показниками можна говорити про те, що це працююча модель, і з нею можна виходити на всі інші обговорення. Звичайно, є деякі застереження. Ми відносимо до недоліків такої моделі певну віддаленість окремих населених пунктів від нових районних центрів, однак це може бути виправлено за рахунок покращення стану доріг, адже бюджети зростають і можливості теж», — додав Микола Тітов.
Прес-служба Харківської обласної організації
Союзу юристів України
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login