Події
Адвокати «прогулюють» судові засідання частіше від прокурорів
21 вересня 2018 р. за ініціативи Ради суддів України у Києві (у залі пленуму Верховного Суду) було проведено спільне засідання Ради суддів України, Ради прокурорів України, Національної асоціації адвокатів України, Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини щодо питань забезпечення прокурорами й адвокатами дотримання основоположних засад судочинства та етичних норм органами, що беруть участь у здійсненні правосуддя та судових процесах.
На обґрунтування важливості предмета розгляду Голова Ради суддів України Олег Ткачук навів вражаючу статистику: 14 тисяч кримінальних проваджень розглядаються від 6-и місяців до року, понад 11 тисяч справ − впродовж двох років, а 7551 кримінальне провадження розглядається більше двох років. Тільки за перше півріччя 2018 року прокурори не з’явилися у судове засідання 2112 разів, адвокати – 8290 разів.
Рівень «затягування» розгляду справ, одним з чинників якого є «прогулювання» судових засідань, на думку організаторів, може бути істотно знижений у разі вироблення і затвердження спільних етичних правил для всіх професійних учасників судочинства.
За підсумками зустрічі було схвалено підписання резолюції “Етика правосуддя”. Її тексту ще не оприлюднили, але голова НААУ Л. Ізовітова запропонувала створити моніторингову групу з представників кожної з інституцій-учасниць спільного засідання для нагляду за реалізацією резолюції.
Слід зазначити, що спроби втілення спільних ініціатив із цією ж благородною метою вже траплялися.
Згадаймо хоч би «Декларацію щодо захисту прав людини у кримінальному провадженні», яку прийняли три роки тому і широко презентували.
Чи існує шанс, що й проект з «Етикою правосуддя», ініційований Радою суддів України, не загрузне посеред чвар юридичної спільноти?
You must be logged in to post a comment Login