Connect with us

Події

Актуальні питання адмінсудочинства

Опубліковано

В Одесі 2—6 березня Національна школа суддів України навчала суддів окружних адміністративних судів Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.

Перед початком учасників курсу привітали директор Одеського регіонального відділення Валерій Левенець та суддя, заступник голови П’ятого апеляційного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Ніна Вербицька. Як було зазначено, весь цей курс підготовки спрямовано на вивчення актуальних питань суддівства та обмін досвідом. Програмою навчання було заплановане інтерактивне спілкування з досвідченими практикуючими суддями й фахівцями та тренінгові заняття щодо актуальних питань адміністративного судочинства. Розпочав навчання адвокат, секретар Ради адвокатів Одеської області, викладач, кандидат юридичних наук, доцент Катерина Кармазіна, яка обговорювала із суддями антикорупційне законодавство. До навчального процесу долучилася також суддя Одеського окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук Елла Катаєва, яка розповіла про розгляд справ щодо забезпечення громадського порядку та безпеки. А суддя Вищого адміністративного суду України, кандидат юридичних наук Любов Гончар зосередила увагу на проблемі розмежування цивільної, адміністративної та господарської юрисдикції, а також запропонувала для обговорення питання щодо строків в адміністративному судочинстві. Про особливості розгляду спорів стосовно проходження публічної служби говорила у своїй лекції-дискусії суддя ВАСУ Світлана Головчук.

Варто відзначити активну участь у проведенні навчання суддів П’ятого апеляційного адміністративного суду. Так, заступник голови суду Ніна Вербицька обговорила з колегами окремі питання написання судових рішень в адміністративних справах, а Олександр Шляхтицький акцентував увагу на доказах і доказуванні та підставах призначення судової експертизи в адміністративному судочинстві. У свою чергу кандидат юридичних наук Олександр Кравець провів дискусію щодо участі прокурора в адміністративному судочинстві, а Степан Домусчі опрацював із колегами тему судового збору та розподілу судових витрат. Також у межах підготовки було проведено 2 тренінги з наступним оцінюванням суддів. Так, згадані Любов Гончар і Світлана Головчук провели тренінг на тему: «Особливості провадження у справах щодо охорони довкілля». Другий тренінг («Проблеми ефективного судового захисту в адміністративному судочинстві») модерували судді Одеського окружного адміністративного суду Елла Катаєва та Оксана Бойко.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.