Connect with us

Події

ДБР — здобутки і перспективи

Опубліковано

У Києві відбулося обговорення зовнішнього експертного аналізу перших років діяльності Державного бюро розслідувань, презентованого експертами Центру політико-правових реформ і підготовленого за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки.

Читайте також: ДБР повідомило про підозру екс-посадовцю Держгеонадр

У ньому взяли участь працівники ДБР, зокрема заступник директора бюро Олександр Соколов, радник Юрій Голодник, голова Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань Олена Яра, керівники департаментів Офісу Генерального прокурора Олександр Панов та Юрій Бєлоусов, а також співробітники Міністерства юстиції України, представники Посольства Сполучених Штатів Америки та експерти Володимир Петраковський й Олександр Лємєнов. Модератором заходу виступив відомий український правознавець, доктор юридичних наук Микола Хавронюк.

У ході дискусії було обговорено низку нагальних питань, які були висвітлені в аналізі, зокрема питання статусу бюро та його місця в системі органів правопорядку. Говорилося й про законодавче закріплення його зовнішньої незалежності та питання співробітництва між правоохоронними інституціями, зокрема, взаємодію та дотримання норм процесуального законодавства. Присутні не оминули й теми добору працівників ДБР, здійснення внутрішнього контролю в бюро, прозорості та відкритості його діяльності. Серед інших проблем варто виділити питання підслідності ДБР та визначення пріоритетів досудових розслідувань. Окремою підтемою стало обговорення впровадження інституту детективів, як одного з напрямків розширення функціональних можливостей бюро.

Читайте також: ДБР затримало посадовця ДФС

Як зазначив Олександр Соколов, «ми постійно розвиваємось, з метою виведення бюро на новий рівень боротьби зі злочинністю». Для підтвердження сказаного він навів приклад створення підрозділу з виявлення необґрунтованих активів та вдосконалення механізмів такої роботи, спрямованої на конфіскацію майна, одержаного корупційним шляхом.

Натомість керівник департаменту процесуального керівництва та нагляду за оперативною діяльністю Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора Олександр Панов відзначив, чітку тенденцію до розвитку дієвої взаємодії між працівниками бюро та ОГПУ. «Ми бачимо взаємодопомогу один одному в досягненні спільних цілей і це — найважливіший здобуток. Високий рівень співпраці дасть змогу отримати значно кращі результати роботи вже в найближчому майбутньому», — додав він.

Підтримав у цьому свого колегу й керівник департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про катування та інші серйозні порушення прав громадян з боку правоохоронних органів Офісу Генерального прокурора Юрій Бєлоусов, який високо оцінив продуктивність співпраці двох правоохоронних структур, вказавши на досягнення високих здобутків за пріоритетними напрямами та констатувавши, що жоден факт неналежного поводження або катування з боку працівників правоохоронних органів не залишається поза увагою, всім подіям такого характеру надається належна правова оцінка в найкоротші терміни.

Загалом же присутні експерти та міжнародні партнери високо оцінили прогрес розвитку бюро, наголосивши на постійній підтримці інституції в її боротьбі зі злочинністю. Присутні схвалили визначення основних пріоритетів ДБР у вигляді протидії, виявлення й фахового розслідування фактів катувань та неналежного поводження з боку працівників правоохоронних органів і посилення боротьби з корупцією.

Олена ЯРА,
кандидат юридичний наук, професор

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.