Connect with us

Події

Державна судова адміністрація України презентувала новий функціонал «Електронного суду»

У Державній судовій адміністрації України відбулася робоча нарада за участю тимчасово виконуючого обов’язки голови ДСА Олексія Сальнікова та виконувача обов’язків директора державного підприємства «Центр судових сервісів» Андрія Слюсаренка, який презентував нові функціональні можливості системи «Електронний суд», які вже доступні користувачам системи (з 8 квітня).

Читайте також: Доступ до судового розгляду можна отримати через Дія.Підпис

Так, на виконання п. 29 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, підприємством реалізовано функціонал, який надає можливість користувачам надсилати документи до електронних кабінетів інших учасників перед відправкою до суду з отриманням підтвердження (квитанції) про доставку таких документів. У пункті 29 вищевказаного Положення, зокрема, зазначається, що в разі подання до суду документів в електронній формі, учасник зобов’язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

У випадку, коли інший учасник справи, відповідно до внесених ідентифікаційних даних про нього, має зареєстрований Електронний кабінет (ЕК), функціонал «Електронного суду» в автоматичному режимі запропонує відправити матеріали до його ЕК та надасть суду й учаснику справи доказ надсилання до електронних кабінетів інших учасників справи, поданих до суду документів. В протилежному випадку засобами «Електронного суду» користувача інформують про відсутність в інших учасників справи зареєстрованого ЕК.

Підтвердження (квитанції) про доставку підписуються Кваліфікованим електронним підписом (КЕП) системи та відправляються з основним пакетом документів до суду як додатки.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.