Connect with us

Події

Дніпропетровські судові експерти отримали мобільну ДНК-лабораторію

Опубліковано

У рамках розслідування воєнних злочинів російських окупантів до сфери управління Міністерства юстиції України передано другу мобільну ДНК-лабораторію: її надали французькі колеги. Мобільна лабораторія відправиться в Дніпропетровський науково-дослідний інститут судових експертиз Мін’юсту.

Читайте також: Відбір біоматеріалу у військовополонених – обов’язковий

Призначена вона для експрес-аналізу ДНК (автомобіль MERCEDES зі встановленою на шасі лабораторною та холодильною камерами) дасть можливості для судових експертів проводити повний цикл ДНК-аналізу як для живих людей, так і невідомих загиблих, а також для ідентификації особи щодо встановлення спорідненості. З можливостями мобільної ДНК-лабораторії експерти Дніпропетровського НДІСЕ зможуть забезпечити проведення об’єктивного та всебічного дослідження в зоні обслуговування областей, які потерпають від військової агресії російської федерації.

Міністр юстиції Денис Малюська подякував французькій стороні, яку представляв Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні Етьєн де Понсен, за підтримку та допомогу, а також Офісу Генпрокурора за передачу лабораторії судовим експертам.

Читайте також: Судові експертизи в WCC-провадженнях – практичні нюанси

«Усвідомлюючи цінність результатів використання цього новітнього устаткування, я висловлюю вдячність нашим французьким партнерам за підтримку, яку вони продовжують надавати Україні. Ще одна мобільна ДНК-лабораторія, що надає можливість проводити експертизи на місцях ексгумації тіл, без зайвої втрати часу на транспортування матеріалів із областей, які потребують цього найбільше, є величезним внеском у нашу спільну боротьбу з безкарністю та задля досягнення верховенства міжнародного права. Це надзвичайно цінна підтримка для належної фіксації, збереження доказів та подальшого притягнення до відповідальності кожного, хто став на бік зла, позбавивши ні в чому не винних українців фундаментального права на життя», – зазначив Денис Малюська.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.