Події
Етичні виклики сучасного правосуддя

У Національному університеті «Острозька академія» – історичному центрі освіти та правничої думки – відбувся семінар на вказану тему за участі суддів місцевих та апеляційних судів.
Заснована в XVI столітті Острозька академія стала першим вищим навчальним закладом на українських землях й осередком, де розвивалися право, філософія та етика. Тепер, через століття, саме тут відбулася важлива дискусія про етичні виклики сучасного правосуддя, організована Національною школою суддів України у співпраці з Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС) в Україні.
Читайте також: «Нові» гарантії для бізнесу: чи зупинять вони безпідставні кримінальні провадження?
«Правосуддя – це міст, який судді будують щодня своїми рішеннями. Цей захід НШСУ проводить, аби допомогти суддям осмислити складні морально-етичні дилеми, що виникають у процесі здійснення правосуддя, та знайти баланс між незалежністю, суспільними очікуваннями та професійною доброчесністю», – зазначила під час відкриття заходу директорка Львівського регіонального відділення НШСУ Оксана Польна.
Під час семінару судді Верховного Суду та Конституційного Суду України, а також представники КМЄС і Вищої ради правосуддя розкрили основні принципи суддівської етики та поділилися міжнародним досвідом вирішення етичних дилем у судовій практиці, представили напрацювання щодо оновлення Кодексу суддівської етики відповідно до сучасних викликів, а також проаналізували роль суддівської етики у підтримці авторитету правосуддя та практику дисциплінарних проваджень щодо суддів, підстави притягнення до відповідальності та значення таких процесів для очищення судової системи.
Читайте також: «Таємниця» досудового слідства, або Презумпція невинуватості, державна зрада чи суспільний інтерес: що в нас у пріоритеті в часи війни?
Джерело: Юридичний вісник України