Connect with us

Події

IV Судовий форум ААУ — головна юридична подія березня 2021 року

Дата публікації:

Асоціація адвокатів України запрошує на IV Судовий форум – наймасштабніший юридичний захід 2021 року, який сприяє public discussion сучасного стану та перспектив судової системи України.

Уперше захід відбудеться за сприяння Національної школи суддів України.

Дата: 26 березня 2021 року
Час: 09:00-18:00
Місце: Hyatt Regency Kiev (вул. Алли Тарасової, 5, Київ) + ОНЛАЙН

Умови участі:

 • FREE ONLINE (безкоштовна трансляція)
 • ONLINE+ (презентації спікерів, необмежений доступ до відео)
 • OFFLINE (кількість місць обмежена)

Попередня програма:

Сесія I. «30-річчя судової влади в Україні. Здобутки, проблеми та перспективи»

– Судочинство в Україні крізь десятиліття: ключові віхи та хвилі реформ.
– Порядок денний 2021: реформа vs вдосконалення.
– Верховний суд – справедливість останньої інстанції та уніфікація судової практики.
– Конституційний суд – право чи політика?
– Забезпечення незалежності суддів: незмінні акценти та нові виклики
– Роль адвокатури у формуванні єдиних стандартів правосуддя.
– Арбітраж, медіація та інші альтернативи.

Сесія 2. Інститути виняткової спірності (суддівське ложе)

– Розмежування юрисдикцій.
– Забезпечення позову.
– Треті особи-неучасники справи.
– Доказування та електронні докази.
– Касаційні фільтри.

Сесія 3. Судовий резонанс – супровід гучних справ (суддівське ложе)

– Спори між акціонерами неплатоспроможних банків та ФГВФО, НБУ.
– Спори у державному секторі економіки.
– Інвестиційні спори.
– Корпоративні конфлікти.
– Мультиюрисдикційні спори.
– Спори щодо захисту прав на активи, розміщені на окупованих територіях.

Сесія 4. Судове представництво в добу COVID та АІ: нові виклики та можливості. 

– Захист репутації в Інтернеті. Юридична робота з негативним контентом в YouTube та Google
– Дистанційне правосуддя.
– Електронний суд.
– Інтеграція систем електронного суду та ЄРАУ.
– Монополія на представництво.
– Нові етичні норми та стандарти представництва.
– ЗМІ та піар технології у представництві.

У другому залі будуть проходити бутик-конференції з банкрутства, екологічних спорів та на тему: Кримінальна юстиція – майданчик вирішення комерційних спорів.

Детальна інформація про захід та реєстрація
Генеральний партнер — EQUITY
Експертний партнер — Pavlenko Legal Group
Професійний партнер  — L.I. Group
Партнери: Amber Law Company, AVELLUM, GENTLS, PRAVO GARANT
Партнер бутик-конференції з банкрутства: ЮК “Алєксєєв, Боярчуков та партнери”
Партнер бутик-конференції з екологічних спорів: ЮК “GRECO”
Партнер бутик-конференції “Кримінальна юстиція – майданчик вирішення комерційних спорів”: ЮФ “GRACERS”

З приводу питань звертайтеся, будь ласка, за контактами:
forum@uaa.org.ua
+38 067 239 86 90

Події

Шляхи Кіото: XIV-й конгрес ООН з попередження злочинності та кримінального правосуддя та перспективні завдання сучасної кримінології

Опубліковано

on

В’ячеслав ТУЛЯКОВ,
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрНУ, проректор Національного університету «Одеська юридична академія», суддя ad hoc ЄСПЛ, заслужений діяч науки і техніки України,
індивідуальний експерт XIV Конгреса ООН з попередження злочинності та кримінального правосуддя

Із 7 по 12 березня 2021 року, після відстрочки, пов’язаної з COVID-19, відбувся XIV-й Конгрес ООН з питань запобігання злочинності та кримінальному правосуддю. Автору пощастило бути обраним у склад 600 індивідуальних експертів Конгресу, проте квітки сакури привезти не вдалося. Пандемія COVID-19 зробила цей форум в більшій частині віртуальним.

Кожні п’ять років Конгреси ООН з попередження злочинності збирають представників правоохоронних органів, дипломатів та академічну спільноту з метою визначення перспективних напрямків поводження з правопорушниками та попередження злочинності. З часів першого Конгресу у 1955 році було розроблено значну кількість рекомендацій, резолюцій та стандартів з питань запобігання злочинності, включаючи Мінімальні стандартні правила поводження з ув’язненими (Правила Мандели), Декларацію основних принципів правосуддя для жертв злочинів та жертв зловживання владою, Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною (організованою) злочинністю та відповідні протоколи до неї (UNTOC), Конвенцію ООН проти корупції (UNCAC). Крім того, в останні роки, як правило, приймається підсумковий документ у формі політичної декларації.

Кіотська Декларація, прийнята у перший день Конгресу, деталізувала не тільки виклики та цілі, що стоять перед міжнародним співтовариством, але й конкретні дії, необхідні для вирішення питань міжнародного співробітництва у галузі запобігання злочинності та кримінального судочинства.

Серед завдань Декларації викликає зацікавленість концепт усунення причин злочинності, включаючи її корінні причини, що пов’язані із протидією бідності, дисфункціями економічного розвитку, освіти, інших криміногенних факторів ризику підвищення уразливість різних верств суспільства від злочинності.

Застосування заходів щодо економічної складової злочинності відстоює ідеологію позбавлення злочинців і злочинні організації будь-яких незаконних доходів, в тому числі шляхом ідентифікації, відслідковування, арешту, конфіскації, стягнення і повернення доходів здобутих злочинним шляхом, а також створення міцної національної бази для фінансових розслідувань. Програма розвитку системи кримінального правосуддя приділяє особливу увагу гарантуванню прав потерпілих, захисту прав і інтересів жертв злочинів отримання компенсації та відшкодування шкоди і захисту свідків і осіб, які повідомляють відповідну інформацію.

Завдання поліпшення умов утримання у в’язницях, зниження рецидивізму за допомогою реабілітації та реінтеграції, впровадження гендерного підходу в системі кримінального правосуддя, рішення проблеми вразливості дітей і молоді, спрямовуються на причини протиправної поведінки і пов’язані з ним фактори суспільного ризику, забезпечення реабілітації та реінтеграції злочинців у суспільство.

Міжнародне співробітництво вимагає активізації допомоги в питаннях ідентифікації, відстеження, заморожування, арешту та конфіскації доходів від злочинів або іншого майна злочинного походження та засобів вчинення злочинів. Цього вимагають, зокрема норми Конвенції про організовану злочинність і Конвенції проти корупції.

Зрозуміло, що проблема фінансування кримінальних інституцій є центральним для світової спільноти, з урахуванням можливостей використання повернутих коштів на цілі сталого розвитку.

Питання тероризму у будь-яких формах і проявах також було однією із центральних проблем Конгресу. Сторони домовились зміцнювати співробітництво на всіх рівнях, зміцнюючи верховенство права, забезпечуючи виконання сторонами положень відповідних міжнародних конвенцій і протоколів по боротьбі з тероризмом, і розробляючи стратегії, спрямовані на реальне усунення умов, що сприяють поширенню тероризму, насильницького екстремізму в усіх випадках, коли він сприяє тероризму.

Звертаючи увагу до прояву нових форм злочинності, Сторони домовились розвивати співробітництво для боротьби з комп’ютерною злочинністю, товарною контрабандою, погрозами, пов’язаними з технічними досягненнями і зміною методів незаконного виготовлення та обігу вогнепальної зброї, її складових частин і компонентів. В документах Конгресу Сторонам пропонується ефективно вирішувати світову проблему наркотиків і боротися з нею, роблячи узгоджені і послідовні дії на національному, регіональному та міжнародному рівнях, в тому числі активізуючи роботу по виконання наявних зобов’язань в сфері наркополітики, і застосовуючи комплексний і збалансований підхід і принцип загальної та спільної відповідальності.

Рекомендовано державам-членам вжити більш ефективних заходів для попередження і припинення наруги, експлуатації, торгівлі і всіх форм насильства та катувань щодо дітей, включаючи сексуальну експлуатацію дітей і сексуальні наруги над ними в інтернеті і в звичайному житті, шляхом встановлення кримінальної відповідальності за ці діяння, надання підтримки потерпілим і налагодження міжнародного співробітництва для боротьби з цими злочинами.

Визиває зацікавленість вживання ефективних заходів для попередження таких екологічних злочинів, як незаконний обіг об’єктів дикої живої природи, включаючи, крім іншого, флору і фауну, що охороняється згідно Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення, незаконний обіг деревини та деревних продуктів, небезпечних відходів та інших відходів, незаконне поводження із дорогоцінними металами, каменями і іншими мінералами.

Є також нагальна потреба посилити національні та міжнародні заходи протидії незаконному обігу культурних цінностей та іншим злочинам проти культурних цінностей, а також будь-яким зв’язків з фінансуванням організованої злочинності і тероризму і розвивати міжнародне співробітництво в цій галузі.

Більшість зазначених напрямків потребує свого аналізу та опрацювання в кримінологічних дослідженнях, вітчизняних в тому числі.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

ААУ приймає історії для другого тому книги «Кращі історії адвокатів» до 20 жовтня 2021 року

Опубліковано

on

Шановні адвокати!

Асоціація адвокатів України продовжує збирати історії для одноіменної книги «Кращі історії адвокатів». Наприкінці цього року буде надруковано та презентовано другий том збірки.

Нагадаємо, що минулого року ААУ опублікувала першу в Україні книгу,  яка містить історії, розказані зі свого досвіду та повсякдення практикуючими адвокатами.

ААУ запрошує адвокатів долучитися до проєкту та поділитися цікавими кейсами на сторінках книги.

Умови надання історій:

 1. До 20 жовтня 2021 року необхідно відправити свою розповідь на нашу електронну адресу: pr@uaa.org.ua
 2. Вимоги до обсягів розповіді: шрифт Times New Roman 12, 12000 знаків +/- без врахування пробілів
 3. Участь безкоштовна. Кількість історій від однієї особи не більше 2-х.
 4. Історії, які будуть опубліковані в книзі, відбирає редакційна колегія.

Про що писати?

 • ви можете розповісти цікаву історію;
 • поділитися:
  •  кейсом із власної практики,
  • нестандартним підходом до вирішення справ,
  • приголомшливими ситуаціями на шляху боротьби за справедливість;
 • ваш варіант.

Генеральний партнер проекту: АО «Barristers»

За додатковою інформацією  звертайтеся, будь ласка, за такими контактами:
+38 067 239 86 90
e-mail: pr@uaa.org.ua

Читати далі

Події

Прийом анкет на конкурс “Адвокат року 2021” триває до 15 травня 2021 року

Опубліковано

on

Асоціація адвокатів України нагадує, що перший етап Всеукраїнського незалежного публічного конкурсу «Адвокат року 2021» – прийом анкет на участь у конкурсі,  триває до 15 травня 2021 року.

За результатами конкурсу буде вибрано від 1 до 5 фіналістів в кожній із запропонованих 32 практиках: аграрне право; адміністративне право та процес; антикорупційна практика; антимонопольне та конкурентне право; антирейдерська практика; банкрутство; господарське (комерційне) право; екологічне право та енергетика; захист бізнесу; земельне право; злиття та поглинання; інвестиції; IT право; корпоративне право; кримінальне право; медичне та фармацевтичне право; медіа-право; міжнародний арбітраж; міжнародне торгове право; митне право; морське і транспортне право; нерухомість та будівництво; податкове право; право інтелектуальної власності; сімейне право; спадкове право; судова практика; трудове право; фінансове і банківське право; цивільне право; White collar crime; FMCG & Retaile.

Також будуть відзначені учасники, які не є адвокатами в номінаціях: юрист – науковець; кращий журналіст, що пише на юридичні теми; кращий in-house lawyer; юрист-громадський діяч; кращий молодий юрист; кращий студент.

Сподіваємось, що вам вистачить часу задля підготовки та подання заявки.

Детальна інформація про конкурс

Заповнити анкету учасника (адвоката) можна за посиланням

Анкета учасника (не адвоката)

Обов’язково необхідно додати фото в анкету.

ААУ бажає всім номінантам удачі і, звичайно ж, перемоги!

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram