Connect with us

Події

Кімната кризового реагування

Дата публікації:

Не так давно в Києві відкрито першу кімнату кризового реагування, в якій жертви домашнього насильства зможуть перебувати до 10 діб.

Про це на своїй офіційній сторінці у Facebook повідомляла заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда. «Потрапити сюди зможуть як жінки, так і чоловіки, а одночасно заклад може прийняти 8 осіб.

Але попереду ще дуже багато роботи. В планах відкриття такої ж кімнати на лівому березі Києва. При тому я дуже вдячна Фонду народонаселення ПРООН за допомогу в розбудові системи. І не втомлююсь повторювати, що в суспільстві має бути нульова толерантність до насильства», – йдеться в пості.

Як пояснив у коментарі прес-секретар М. Хонди Олександр Павличук, місцезнаходження кімнати не розголошується з міркувань безпеки. За його словами, людина, яка зазнала насилля, в першу чергу має звернутись до поліції.

«Після фіксації факту насилля, під супроводом поліції, ця людина потрапляє до Київського центру гендерної рівності та протидії насильству. Потім директор центру випише направлення на поселення в кризову кімнату і людина зможе заселитися», – розповідає О. Павличук. За його словами, цей процес займе приблизно добу.

У кімнаті кризового реагування працюватимуть психологи та юристи, які зможуть допомогти людині, наприклад, відновити документи або розпочати процес розторгнення шлюбу.

Наталiя БУШКОВСЬКА

Джерело: Юридичний вісник України

Події

НШСУ проводить підготовку суддів Вищого антикорупційного суду

Опубліковано

on

Усі минулі дні з 22–26 лютого в Києві тривала п’ятиденна онлайн-підготовка суддів Вищого антикорупційного суду, організована Національною школою суддів України.

До реалізації навчальної програми були залучені провідні українські та міжнародні експерти, участь яких стала можливою завдяки залученню до співпраці 10 програм і проектів міжнародної технічної допомоги, а саме: Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні, Проєкту ЄС «Право-Justice», проєктів Ради Європи «Підтримка конституційних і правових реформ, конституційне правосуддя та надання допомоги Верховній Раді у проведенні реформ, спрямованих на підвищення її ефективності», «Активізація заходів із протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму в Україні», «Дотримання прав людини в системі кримінальної юстиції України» та «Підтримка впровадження судової реформи в Україні», Програми USAID «Нове правосуддя», Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції «Взаємодія», Координатора проектів ОБСЄ в Україні та українсько-канадського проекту підтримки судової реформи в Україні.

Вітальними словами курс відкрили ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко та голова Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич. Модератором першого навчального дня виступила проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна. Основна увага слухачів цього разу була сконцентрована на питаннях верховенства права, етики судді та доброчесності. Зокрема, навчання розпочалося вебінаром «Застосування принципу верховенства права при здійсненні правосуддя», який складався із трьох модулів: «Rule of Law Checklist як інструмент практичного застосування верховенства права», «Особливості застосування: законність та обмеження дискреційних повноважень» та «Особливості застосування: юридична визначеність та пропорційність».

Вебінар проведела фахова команда в складі наукового керівника Центру дослідження верховенства права НУ «Києво-Могилянська академія», доктора юридичних наук, професора, судді Конституційного Суду України у відставці Миколи Козюбри, його колеги, виконавчого директора цього центру, кандидата юридичних наук Володимира Венгера і експерта Центру дослідження верховенства права Національного університету «Києво-Могилянська академія», кандидата юридичних наук, доцента Олексія Цельєва.

Упродовж другої сесії увага учасників була акцентована на темі доброчесності та професійної етики судді, етичних стандартах поведінки судді. В цій частині програми підготовки викладачем була запрошена професор кафедри теорії та філософії права Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор юридичних наук, професор Оксана Грищук, яка в своїй лекції зазначила, що етичні вимоги до поведінки судді закріплені в Кодексі професійної етики судді і є сукупністю моральних правил поведінки судді, за допомогою яких можна оцінити його дії з погляду таких цінностей, як справедливість, сумлінність, гідність, людяність. Другим спікером сесії виступив суддя Апеляційного суду Великої Британії у відставці, голова Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ) Сер Ентоні Хупер. Експерт добре відомий суддям не лише як голова ГРМЕ, а й як викладач, що проводив навчання для суддів новоствореного ВАКСу в 2019 році. Він запросив суддів до широкої дискусії, розгляду відповідних етичних ситуацій, з якими вони стикаються у процесі роботи.

Третя сесія була присвячена обміну кращим досвідом і практикою функціонування антикорупційних судів у Європі, яким поділилися голова Спеціалізованого кримінального суду (Словаччина) суддя Ян Грубала, президент Антикорупційного відділу Вищого суду в Белграді (Сербія) суддя Снежана Ніколіч-Гаротіч, суддя Апеляційного спеціалізованого кримінального суду (Болгарія) Маріета Недельчева, суддя Вищого кримінального суду Республіки Хорватія Маріян Бітанга, член Вищої ради юстиції Словаччини Павол Зілінчік.

Остання сесія проходила у формі модерованого обговорення з презентаціями. Суддів інформували щодо повсякденної роботи та проблем, які постають перед антикорупційними судами в Болгарії, Хорватії, Сербії та Словаччині. Учасники ознайомилися з кращим досвідом європейських колег, які в своїй практиці стикаються з аналогічними проблемами, а тому їх досвід вирішення цих проблем є корисним для українських суддів.

Додамо, що участь у навчанні взяли 38 суддів Вищого антикорупційного суду, а також представники Національної школи суддів України, провідні українські та міжнародні експерти проєктів Ради Європи, науковці.

Таким видався перший день підготовки суддів ВАКСу. Не менш насиченими й цікавими були й наступні дні підготовки в НШСУ.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Старт програми: Акселератор соціального підприємництва

Опубліковано

on

Спрямовуємо відчайдушні ідеї в соціальний бізнес!

Акселератор соціального підприємництва це програма інтенсивного розвитку для соціальних стартапів та діючих соціальних підприємств.

Навчання допоможе вам удосконалити свої продукти та послуги, прокачати бізнес і підприємницькі компетенції, масштабуватись та залучити інвестиції.

Українська соціальна академія навчить вас заробляти стабільно і вирішувати при цьому соціальну проблему. 

Що ви отримаєте:

 • Інтенсивне 3-х місячне навчання;
 • Інструменти для ефективного управління соціальним підприємством;
 • Індивідуальне менторство від ключових експертів галузі;
 • Розроблену бізнес,фінансову та  маркетингову стратегій для власного підприємства;
 • Нетворкінг у екосистемі соціального підприємництва;
 • Шанс на отримання інвестицій від Української соціальної академії та інших інвесторів.

Програма для Вас, якщо:

 • ви маєте соціальний стартап із робочою бізнес-моделлю та наявним прототипом продукту/послуги;
 • ви засновник чи керівник діючого соціального підприємства і прагнете збільшити продажі та масштабуватися;
 • ви випускник пре-акселератора Української соціальної академії і прагнете перетворити ваш стартап у працюючий бізнес;
 • засновник чи керівник малого/ середнього бізнесу, який хоче зробити свій бізнес соціально відповідальним.

Формат навчання — 5 модулів тривалістю 2 дні кожен, з інтервалом у 2 тижні.

Старт програми —  26 березня 2021 року.

Детальніша інформація та реєстрація

Організатор:

Українська соціальна академія навчить заробляти стабільно та вирішувати при цьому соціальну проблему. 

Контакти:

se@social-academy.com.ua

+380982482264 

Українська Соціальна Академія

Читати далі

Події

Система безоплатної правової допомоги запускає проєкт «Волонтер БПД»

Опубліковано

on

Система надання безоплатної правової допомоги (БПД) запускає проєкт «Волонтер БПД» та запрошує до співпраці активістів, що бажають розвиватися та допомагати жителям свого регіону дізнаватися більше про їхні права.

Переваги участі у проєкті «Волонтер БПД»

Як зазначають організатори, учасники проєкту отримають:

 • унікальний досвід співпраці з системою надання безоплатної правової допомоги;
 • можливість покращити власний рівень правових знань, пройти безкоштовне навчання (тренінги, курси, семінари тощо як у сфері волонтерської діяльності, так і в правовій сфері);
 • шанс розширити ділові контакти, покращити навички комунікації.

Чим займатиметься волонтер БПД

Завдання волонтерів визначатимуться з урахуванням їхніх побажань, досвіду роботи, освіти, ділових якостей тощо. Зокрема це може бути:

 • допомога центру з надання БВПД у забезпеченні доступу людей до безоплатної правової допомоги;
 • проведення правопросвітницької роботи серед населення;
 • організація надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги;
 • інші завдання для реалізації повноважень у сфері захисту прав людини.

Хто може стати волонтером БПД

Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, є дієздатними та добровільно виявили бажання надавати допомогу, підтримують і розділяють місію, бачення та цінності системи БПД.

Молодь віком від 14 до 18 років може долучитися до проєкту за згодою законних представників (батьків, опікунів тощо).

Скільки часу займатиме волонтерська діяльність

Організатори проєкту очікують, що волонтери витрачатимуть на волонтерську діяльність 1–3 години на тиждень або не менше 4-х годин на місяць.

Як стати волонтером БПД

 1. Заповнити анкету
 2. Пройти дистанційний курс «Основи волонтерської діяльності» та отримати електронний сертифікат
 3. Пройти співбесіду з представником центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД).

Якщо співбесіда пройде успішно, центр з надання БВПД укладе з волонтером письмовий договір та видасть посвідчення волонтера.

Детальніше про проєкт «Волонтер БПД» можна дізнатися:

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram