Connect with us

Події

Кваліфікація держзради і суміжних злочинів проти основ національної безпеки України

Другого червня Національна школа суддів спільно з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого розпочала проведення для суддів та працівників апаратів судів серії вебінарів, присвячених актуальним питанням кримінального права в умовах воєнного стану.

Вітальними промовами курс відкрили ректор НШСУ Микола Оніщук та доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Пономаренко, який і модерував захід.

Читайте також: Закриття кримінального провадження без згоди обвинуваченого обмежує його право на захист

Так, М. Оніщук у своєму виступі наголосив, що нинішній вебінар є традиційною співпрацею з університетом імені Ярослава Мудрого, а обрана тема, що є предметом наукової і професійної дискусії, складна й потребує ретельного вивчення. Проблематика військових злочинів та злочинів проти основ національної безпеки України є пріоритетною для українських суддів, оскільки існує виразний запит на необхідні знання, розуміння й готовність до реалізації законодавства. Микола Оніщук також поінформував слухачів, що в Національній школі суддів ухвалено рішення про створення окремої спеціалізованої групи, яка займатиметься підготовкою матеріалів із тематики національної безпеки України. Відповідно НШСУ залишається зацікавленою, аби до складу цієї робочої групи були залучені науковці. Керівником робочої групи є проректор Наталія Шукліна, яка веде цей важливий напрям роботи. Ректор також відзначив, що з огляду на важливість проблематики суддівської освіти, НШСУ визначилася в наданні індивідуальних консультацій та практичних рекомендацій суддям у зв’язку зі збільшенням таких справ у судах.

У свою чергу Юрій Пономаренко зазначив, що широкомасштабна фаза війни поставила перед юристами, криміналістами, практиками та вченими виклики, з якими ми досі не стикалися і до яких не повною мірою виявилися готовими. Він відмітив, що зміни до законодавства потребували обговорення. Тому, аби ці проблеми успішно розв’язати, й вирішено було Національною школою суддів України спільно з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого провести в червні серію тематичних вебінарів. Ключовим аспектом першого вебінару було обговорення актуального питання щодо кваліфікації державної зради і суміжних злочинів проти основ національної безпеки України. Основна увага суддів та працівників апаратів судів упродовж заходу була сконцентрована на опрацюванні низки важливих та дискусійних питань.

Враховуючи важливість тематики до проведення вебінару було запрошено професійну команду, а саме суддю Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Олександру Яновську, доктора юридичних наук, професора Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка Євгена Письменського, доктора юридичних наук, професора Донецького національного юридичного університету імені Василя Стуса Романа Мовчана, кандидата юридичних наук, доцента Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Миколу Рубащенка й заступника начальника управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення департаменту нагляду за додержанням законів органами безпеки Офісу Генерального прокурора Олександра Жилу, які не лише вдало презентували теоретичні матеріали вебінару, а й висвітлили важливі практичні питання.

У завершальній частині вебінару Микола Оніщук відмітив жвавий інтерес суддівської та наукової спільноти до визначеної теми навчання, підкресливши, що під час цього курсу судді та працівники апаратів судів отримали корисні рекомендації та обґрунтовані відповіді на запитання.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.