Connect with us

Події

Медіація як цінність

Опубліковано

Двадцять п’ятого жовтня на Буковині на базі юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася презентація монографії «Медіація як цінність» авторства Руслани Гаврилюк та Петра Пацурківського.

Читайте також: Нотаріус не працюватиме за межами свого округу, крім випадків заміщення інших нотаріусів

У заході, організованому за підтримки проекту ЄС «Право-Justice», взяли участь медіатори, судді, адвокати, нотаріуси, науковці, представники органів державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій. Виступаючи на презентації, професор Руслана Гаврилюк наголосила, що методологічним та світоглядним ключем до істинного розуміння природи медіації є сприйняття її як вродженого людського права. Як було зазначено, останнє зумовлено, як атрибутивно суперечливою природою людини, так й аналогічним за характером буттєвим устроєм людського світу. Це й визначає місце медіації серед вроджених (невідчужуваних) людських прав, через що доступ до медіації має гарантуватися державою кожному.

Руслана Гаврилюк також зазначила, що наразі як у розвинутих державах світу, так і в нашій країні найефективнішою правовою формою поєднання зусиль держави і громадянського суспільства у сфері медіації є державно-приватне партнерство інституційного типу. Нині в Україні цей підхід втілено у Законі «Про медіацію».

Своєю чергою Ірина Бутирська, координатор Чернівецької регіональної ради з питань реформи правосуддя, національний експерт проекту ЄС «Право-Justice», зазначила, що проект уже декілька років поспіль підтримує запровадження в Україні інституту медіації. Адже, за її словами, це дає змогу не лише зберегти гарні відносини між сторонами конфлікту, але й значно зменшити навантаження на судову систему. «Для поширення інституту медіації в українському суспільстві важливим є донесення до професійної спільноти та громадян всіх переваг, які може надати медіація. Тому презентація такої ґрунтовної праці – це ще один крок на шляху до поширення цінностей медіації в нашому суспільстві», – підкреслила Ірина Бутирська.

Читайте також: Місце відкриття спадщини – останнє місце проживання спадкодавця

Уточнимо, монографія «Медіація як цінність» – одне з перших в Україні спеціальних комплексних досліджень медіації як цінності. Зокрема, наукова розвідка містить порівняння медіації та державного судочинства як конкурентних взаємодоповнюючих систем врегулювання конфліктів (спорів) у суспільстві.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.