Connect with us

Події

Міжнародний юридичний форум до Дня науки

Опубліковано

Шістнадцятого — сімнадцятого травня на Юридичному факультеті в змішаному форматі відбувся VIІ Міжнародний молодіжний науковий юридичний форум до Дня науки. До обговорення проблем сучасної юридичної освіти долучилися вчені, державні і громадські діячі, судді та юристи – практики із 10 країн світу, 12 регіонів України, 23-х установ та організації, 33-х закладів вищої освіти.

Читайте також: Ювілейний Х Міжнародний форум з інтелектуальної власності (IPF-2024) відбудеться вже 5 червня 2024 року

За словами організаторів, основною метою форуму був відкритий діалог, який є не тільки можливістю обміну думками учасників та апробуванням своїх теоретичних напрацювань, а й зручною нагодою для нових знайомств, неформального спілкування, отримання незабутніх вражень, що важливо для молоді, зокрема для студентів та аспірантів Юридичного факультету Національного авіаційного університету з метою їх становлення як дослідників юридичної науки, майбутніх фахівців та гідних громадян своєї країни. Його співорганізаторами виступили: Міністерство освіти і науки України, Київський університет права Національної академії наук України, юридичний факультет Запорізького національного університету, Навчально-науковий інститут права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Іберо-Американський інститут авіаційного та космічного права (Іспанія), Інститут освітнього і професійного розвитку (Угорщина), Клузький університет імені Бабеша-Больяї (Румунія), Автономний університет Сан-Луїс-Потосі (Мексика), Сухумський державний університет (Грузія), Університет Лінкольна (Великобританія), Політехнічний інститут Бежа (Португалія) та Туринський університет (Італія).

Виконувачка обов’язків декана юрфакультету НАУ, доктор юридичних наук, професор, Ірина Сопілко привітала учасників зібрання та висловила слова вдячності партнерам, які підтримують факультет впродовж багатьох років, допомагають реалізовувати наукові проекти. «Формування свідомої та освіченої молоді є неоціненно важливим завданням українського суспільства. У цей доленосний і визначальним момент в історії України ми потребуємо покоління критично мислячих лідерів, високо кваліфікованих юристів, які б змінили парадигму українського поступу і вели нашу державу вірним шляхом», – зазначила вона.

У свою чергу, Сергій Гнатюк, в.о. проректора з наукової роботи та інноваційного розвитку Національного авіаційного університету, доктор технічних наук, професор, вітаючи учасників форуму, зауважив: «Подібні заходи надзвичайно важливі, коли велика кількість молоді бере в них участь, бо є перспективи до чого прагнути та куди рухатися. Якщо молодь приходить у науку, це говорить про те, що є майбутнє в нашого університету та в нашої держави».

У подальшому урядова уповноважена з питань гендерної політики, доктор юридичних наук, професор Катерина Левченко, звернула увагу учасників на принципи забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків на рівні міжнародного та національного права, відповідальність держави за забезпечення фактичної рівності, принципів участі жінок у процесі прийняття рішень. А почесний консул Литовської Республіки, директор Навчально-наукового Інституту міжнародного права Львівського університету бізнесу і права, доктор юридичних наук, доцент, Володимир Пилипенко порушив проблеми міжнародного права, серед яких і те, що ця галузь нині потребує значної модернізації у зв’язку з нападом росії на Україну. Вважаю, що необхідно вдосконалювати законодавство, аби мати юридично оформлену можливість притягнення держави-агресора до відповідальності та знайти той алгоритм, який діятиме в цей воєнний період та забезпечуватиме ефективний захист прав людини і громадянина», – сказав він.

Про сучасний стан науки і подальший її розвиток говорив у своїй доповіді Олександр Копиленко, голова Національної комісії з радіаційного захисту населення України, народний депутат України, академік Національної академії наук України: «Я вважаю, що це покликання у ваших серцях, у ваших душах і важливо, щоб воно поєднувалось з почуттям справедливості та відданості», зазначив гість. Його колега, голова підкомітету в комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, член МФО «Розумна політика» Євген Петруняк, наголосив, що юридичний науковий форум традиційно об’єднує всіх науковців у відкритому діалозі задля пошуку підходів до вирішення актуальних проблем юридичної науки, обміну ідеями, досвідом і знаннями, пошуку спільних рішень щодо подолання глобальних викликів сьогодення.

До організаторів форуму приєдналася й Тетяна Коломоєць, декан юридичного факультету Запорізького національного університету, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрНУ, завідувачка Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем службового права Національної академії правових наук України, яка наголосила, що сьогодні важливо всім об’єднатися на науковому фронті для допомоги своїй країні в здобутті перемоги над ворогом. «Важливо, що молодь в нашій країні об’єднується, щоб допомогти боротися з новими викликами, а наразі існує багато проблем, які постали перед країною і потребують поглибленого дослідження», – зазначила пані Коломоєць.

«Під час війни змінюються цінності, підходи до юридичної науки. Ми є свідками того, що міжнародне право втратило свою вагу, воно не впливає, як потрібно, на соціальні та міжнародні процеси, тому сьогодні із теоретичної точки зору потрібно активніше займатися відповідними дослідженнями в даній сфері», наголосив ректор Київського університету права НАН України, кандидат юридичних наук, професор Юрій Бошицький.

Читайте також: Ірина Сопілко: «Чому абітурієнти обирають юрфак Національного авіаційного університету?»

А Марина Ставнійчук, голова правління ГО «За демократію через право», віце-президент світового конгресу українських юристів, член Венеційської комісії (2009–2013 рр.), кандидат юридичних наук, присвятила свій виступ проблемам Конституції України, відмітивши, що на форумі зібралися представники як української науки, так і науковці з багатьох країн світу. Звертаючись до учасників форуму вона звернула увагу присутніх на рубрику збірника тез-доповідей конференції, присвячену проблемам конституційного права, зазначивши, що потрібно досліджувати норми Конституції України як політико-правової основи, проблеми соціального розвитку, які пов’язані із запровадженим в Україні воєнним станом, обмеження конституційних прав тощо. «Вчений – це людина, яка проводить наукове дослідження, отримує результат (доробок) і його реалізовує. Я думаю, що в кожного з нас є свої доробки й сьогодні ми можемо звернутися до своїх колег та доповісти про те, що нами вже зроблено.

Вчений – це та людина, яка змінює світ на краще», – наголосила під час свого виступу Олеся Ващук, голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, доктор юридичних наук, професор. До воєнної тематики повернув розмову перший заступник начальника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, доктор юридичних наук, професор Віктор Кощинець наголосивши, що війна поставила перед нашою державою низку нових викликів, зокрема й виклики в частині утримання військовополонених, яким зараз опікується Департамент з питань виконання кримінальних покарань.

Зі словами вдячності до організаторів заходу звернулися і міжнародні партнери факультету: Іштван Литвин, ректор Інституту освітнього і професійного розвитку, доктор філософії права (м. Будапешт, Угорщина) у своєму виступі зазначив, що дана зустріч є унікальною можливістю науковців з різних міст України та зарубіжжя, на якій учасники зібралися разом обговорити актуальні питання розвитку юридичної науки та отримати досвід досліджень іноземних спеціалістів. Натомість Вепхвія Гварамія, декан факультету права та дипломатії Сухумського державного університету, професор (Грузія), наголосив на недостатності гарантій дотримання принципів міжнародного права.

Альваро Андрес Еріцес Браво, юрист з Університету Буенос-Айреса (UBA), спеціаліст з космічного права Національного інституту повітряного та космічного права Аргентини, переможець премії «Dr. Aldo Armando Cocca Award 2023», яку присуджує Латиноамериканська та Карибська космічна мережа, член Міжнародного інституту космічного права (IISL), член Латиноамериканської та Карибської космічної мережі презентував своє дослідження щодо актуальних питань космічного права, нової космічної ери, міжнародних космічних договорів та національного космічного законодавства Аргентини.

Свої доповіді на форумі також презентували ще низка вітчизняних та зарубіжних науковців, юристів-практиків, серед яких Павло Горінов, директор Навчально-наукового інституту права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, кандидат юридичних наук, доцент; Євген Которобай, голова ГО «Рада молодих юристів України»; Олександр Герасименко, президент Інституту політико-правових та релігійних досліджень, член Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Кабінеті Міністрів України, доктор філософії з права, який розповів про обмін науковими ініціативами щодо наукових досліджень, оцінку правових процесів, які сприятимуть виробленню дієвих механізмів та рекомендацій щодо системного вдосконалення законодавства України.

У форумі також взяли участь Тетяна Опанасюк, начальник юридичного управління Державної судової адміністрації України; Дарія Гуріна, заступник завідувача лабораторії навчальної та наукової роботи Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, кандидат юридичних наук; Юлія Загуменна, професор кафедри теорії та історії держави і права факультету Харківського національного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук, доцент; Ніна Дараганова, професор кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права Факультету міжнародної торгівлі та права Державного торговельно-економічного університету, доктор юридичних наук, професор; Олена Звоненко, адвокат, кандидат юридичних наук. Як було заявлено, пропозиції та рекомендації, висловлені учасниками форуму впроваджуватимуться у навчальний процес, використовуватимуться для подальших наукових досліджень, а також слугуватимуть удосконаленню національного законодавства в контексті адаптації його до норм і вимог міжнародних стандартів.

Ірина Сопілко, виконувач обов’язків декана
Юридичного факультету НАУ,
доктор юридичних наук, професор.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.