Connect with us

Події

Незалежність судової влади

Опубліковано

Голова ВС взяв участь у спільному засіданні Мережі голів верховних судів Європейського Союзу та Суду ЄС.

Із вітальними словами до учасників заходу звернулися голова Суду Європейського Союзу Кун Ленартс, очільник Верховного суду Швеції, та президент Мережі голів верховних судів ЄС Андерс Ека. Перша сесія засідання була присвячена обговоренню питання незалежності судової влади в Європейському Союзі. Із доповідями виступили голова Верховного суду Ірландії Донал О’Доннелл і голова четвертої палати Суду ЄС Ірмантас Ярукайтіс.

Читайте також: Публічні закупівлі – тест, що визначає майбутнє України в ЄС

Про контроль за судовою обробкою персональних даних у рамках Загального регламенту про захист даних ішлося під час другої сесії засідання, спікерами якої були Голова Верховного суду Нідерландів Дінеке де Грот, Голова Суду ЄС Кун Ленартс, суддя Загального суду Тамара Перішін та заступник секретаря суду Марк-Андре Годіссар. Під час робочого візиту до Люксембургу Голова Верховного Суду також провів зустріч із головою Суду Європейського Союзу. Станіслав Кравченко поінформував Куна Ленартса про роботу судової системи України в умовах викликів, спричинених війною, зауваживши, що попри всі складнощі наша країна продемонструвала стійкість та відданість європейським цінностям і впевнено продовжує свій рух у межах євроінтеграційного процесу.

Крім того, голова ВС звернув увагу на те, що Верховний Суд активно працює над перекладом рішень Суду ЄС та впорядковує огляди його практики, що сприятиме більш чіткому розумінню європейських підходів до вирішення конкретних питань та їх послідовному впровадженню в національну судову практику зі вступом України в ЄС. За словами С. Кравченка, в процесі роботи над досягненням відповідності вимогам Європейського Союзу можливість запозичення досвіду й вивчення найкращих практик держав – членів ЄС є дуже цінною для України.

Насамкінець Станіслав Кравченко висловив вдячність Суду ЄС за співпрацю та підтримку Верховного Суду, що полягає, зокрема, в організації навчальних програм для суддів ВС, й акцентував, що це партнерство, яке матиме подальший плідний розвиток, є значущим і таким, що сприяє утвердженню спільних цінностей. У свою чергу Кун Ленартс зауважив, що для держав – членів Європейського Союзу дуже важливий постійний діалог і можливість навчатися одна в одної. Саме на цьому й побудована робота Мережі голів верховних судів ЄС та її взаємодія із Судом Європейського Союзу, зокрема в межах проведення таких спільних заходів.

Читайте також: Оксана Епель: «Судді не створюють правові норми, вони, у кращому випадку, вдосконалюють їх застосування…»

Голова Суду ЄС висловив захоплення тим, що попри складну ситуацію в державі судова система України продовжує працювати й докладати зусиль до впровадження європейських стандартів правосуддя. За його словами, Україна вже є частиною європейської родини, доказом чого є її участь у спільних заходах Мережі та Суду. Кун Ленартс також зазначив, що європейське право ґрунтується насамперед на національних судових системах, адже саме національні суди застосовують право Європейського Союзу. Це надзвичайно важливо для країн, які перебувають на етапі підготовки до вступу до ЄС, оскільки однакове застосування законодавства – це, в тому числі, й питання довіри. При цьому національним судовим системам вкрай важливо залишатися незалежними, – додав Кун Ленартс.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.