Connect with us

Події

Новий офіс «Фенікса»

Опубліковано

На сьогодні Київський університет права НАН України, як провідний юридичний заклад держави, є не лише осередком підготовки висококваліфікованих юристів, а й потужною науковою школою, де успішно поєднується багаторічний практичний досвід знаних науковців з інноваційними ідеями молодих дослідників. Завдяки цьому університет не тільки зберігає свої традиції, а й стрімко розвивається, займаючи провідні позиції в науково-освітньому сегменті юридичної науки України.

Читайте також: Вчене звання доцента може бути присвоєне докторам мистецтва

Цілком очевидно, що в період дії воєнного стану університет одним із пріоритетів своєї діяльності визначив підтримку Збройних Сил України, а саме надання безоплатної правничої допомоги військовослужбовцям, їхнім сім’ям та малозабезпеченим верствам населення. З метою розширення цієї діяльності місяць тому в університеті відбулося відкриття нового офісу юридичної клініки «Фенікс», яка успішно діє на базі вишу.

У церемонії відкриття взяли участь науковці, громадські та політичні діячі, науково-викладацький склад, аспіранти і студенти університету, а також партнери КУП НАН України.

На початку заходу його учасники в онлайн-режимі заслухали звернення президента НАН Анатолія Загороднього, який позитивно оцінив відкриття нового офісу юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права, наголосивши при цьому на важливості захисту прав і свобод людини, допомоги та правової підтримки військовослужбовців збройних сил, ветеранів ЗСУ, функціонування національної правової системи, діяльності міжнародних інституцій, волонтерських організацій, забезпечення верховенства права, які сьогодні є пріоритетом для нас як і правова освіта в умовах дії правового режиму воєнного стану.

Із вітальними словами до учасників заходу також звернувся професор, заслужений юрист України, ректор Київського університету права НАН Юрій Бошицький та розповів про здобутки університету в сфері юридичної науки та освіти за останні роки, а також окреслив плани щодо перспектив діяльності нового спеціалізованого офісу надання безоплатної правничої допомоги військовослужбовцям ЗСУ, їхнім сім’ям та малозабезпеченим верствам населення.

Привітав учасників «Феніксу» й віце-президент НАН України, академік НАН України Сергій Пирожков, підкресливши те, що в умовах дії воєнного стану в країні дані ініціативи щодо надання безоплатної правничої допомоги військовослужбовцям збройних сил, їхнім сім’ям та малозабезпеченим верствам населення є особливо значимими для нашого суспільства та всього Українського народу.

В урочистостях з цього приводу також взяли участь і віступали член-кореспондент НАН, директор Державної установи «Інститут економіко-правових досліджень імені В. К. Мамутова НАН України», Володимир Устименко, президент Національної академії педагогічних наук, академік НАН, НАПН Василь Кремень, професор Аріф Гулієв; президент Культурно-мистецького благодійного фонду «Київ-Класік», народна артистка України Євгенія Басалаєва та інші гості заходу.

Читайте також: В Україні відкриють представництво французької Групи AFD

Підтримали своїх колег і в Асоціації юридичних клінік України, її голова Юлія Ломжець, в своїй промові звернула увагу на нашу спільну, як правників, відповідальність перед захисниками України та про обов’язок надавати безоплатну правничу допомогу військовослужбовцям ЗСУ, їхнім сім’ям та малозабезпеченим верствам населення, які на сьогодні її особливо потребують.

У церемонії відкриття нового офісу юрклініки також взяли участь: проректор з наукової роботи КУП НАН, партнер АО «лідер права», доктор юридичних наук, професор Іван Кайло, який відзначив важливість та роль юридичної науки в житті нашого суспільства та університету, особливо під час війни та практикуючі адвокати з цього адвокатського об’єднання Олег Домашенко, Роман Кайло, Сергій Чорноморець та їхні колеги практикуючі адвокати з юридичної компанії «Катеринчук, Моор і партнери» Руслан Чорнолуцький, Павло Богомазов та Катерина Маслова. Усі вони підкреслювали важливість безоплатної правничої допомоги нашим захисникам після повернення з фронту, їхньої психологічної підтримки, адаптації та соціалізації.

На завершення зустрічі за традицією професор Юрій Бошицький передав полковнику Олександру Зимі юридичну літературу в рамках спільного проєкту КУП НАНУ та столичного видавництва «Юрінкомінтер».

Ми не могли не зазначити й те, що допомога колективу вишу нашим захисникам не закінчується правовими питаннями. Так, у минулому місяці за ініціативи ректора університету Юрія Бошицького в холі університету через представників благодійної організації «Енергія сердець» колективом КУП НАНУ було передано благодійну допомогу для підрозділів Збройних Сил України, зокрема батальйону розвідки 41 ОМБр, бійцем якого з метою забезпечення засобами зв’язку при евакуації поранених військових, а також зв’язку між підрозділами та медичною службою, було передано cупутниковий модем «Starlink Gen 3», а для взводу безпілотних авіаційних комплексів 3-го механізованого батальйону в/ч А-0693 було надано два безпілотних літальних апарати, які можуть використовуватися як дрони-камікадзе. Додамо й те, що керівництво та трудовий колектив Київського університету права НАН підтримує постійний зв’язок з волонтерськими та благодійними організаціями-партнерами для оперативного реагування на забезпечення найнагальніших потреб Збройних Сил України в межах своїх можливостей.

Підготувала Аліна Капуста,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.