Події
НШСУ: підготовка спеціалістів з питань персоналу місцевих та апеляційних судів
Десятого — чотирнадцятого вересня в Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України навчало спеціалістів з питань персоналу місцевих та апеляційних судів.
Навчальний курс відкрив директор відділення Олександр Мартиненко, який привітав слухачів із початком навчання та обговорив з ними очікування від підготовки і регламент роботи. У свою чергу заступник директора Алла Баштанник ознайомила слухачів з програмою підготовки, викладацьким складом та інтерактивними методами навчання, які використовуються в НШСУ.
У подальшому суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Максим Таус зупинився на основних положеннях судової реформи відповідно до Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки, а доцент кафедри загальної психології та патопсихології Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидат психологічних наук Аліна Бунас розповіла про запобігання ефекту професійного вигорання працівників апарату суду, шляхи вирішення та попередження конфліктів у спілкуванні між працівниками та відвідувачами установи, в тому числі про етику спілкування працівників суду з маломобільними групами населення.
Натомість доцент кафедри української та іноземних мов Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидат філологічних наук Неонілла Баракатова після міні-лекції щодо особливості правопису із врахуванням змін та доповнень до сучасного ділового стилю, провела практичне заняття з використанням роздаткового матеріалу.
Практично значимою для спеціалістів з питань персоналу були інтерактивні лекції начальника відділу по роботі з персоналом Національної школи суддів України Олега Цимбалюка, який зупинився на особливостях складання та правилах ведення кадрових документів, а також порядку направлення документів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для формування суддівського досьє.
Актуальними для учасників підготовки були навчальні заняття судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Тамари Юрлагіної, яка зосередила увагу на новелах у законодавчих та нормативних документах щодо прийняття на державну службу, застосуванні законодавства про патронатну службу. А заступник начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Запорізькій області Марія Касич-Пилипенко детально зупинилася на особливостях та етапах проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби, порядку проведення спеціальної перевірки, розслідуванню нещасних випадків на виробництві і порядку нарахування стимулюючих виплат працівникам апарату суду. Розглядалося також питання соціального страхування в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і порядку отримання відомостей про страховий стаж працівників.
Про особливості судового розгляду трудових спорів та особливості захисту гідності, честі і ділової репутації фізичної особи розповіла зі свого досвіду суддя у відставці Галина Маймур.
Корисну інформацію про ефективне управління часом і структуризацію щоденних завдань, а також про врахування гендерних аспектів в організації роботи суду, надав суддя Микола Перекопський. У свою чергу доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук Денис Голобородько особливу увагу приділив тлумаченню норм антикорупційного законодавства й електронному декларуванню.
Підготував Ілля Мороз,
спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login