Події
НШСУ поширила на регіони онлайн-підготовку співробітників ССО
Національна школа суддів України у співпраці з Консультативною місією Європейського Союзу провела онлайн– семінар для співробітників Територіального управління Служби судової охорони в Донецькій області: «Судова система України, законодавство про судоустрій і статус суддів».
У своїй вітальній презентації проректор НШСУ Володимир Мазурок розповів про виконання Національною школою суддів України завдань щодо підготовки висококваліфікованих кадрів для системи правосуддя, зокрема співробітників Служби судової охорони, як державного органу, покликаного забезпечити безпеку суддів й охорону громадського порядку в судах. Як було зазначено, важливість поширення проведення онлайн-семінарів, які започаткувало Львівське регіональне відділення у співпраці з регіональним представництвом Консультативної місії Європейського Союзу, для співробітників територіальних управлінь ССО східних, південних і центральних областей України.
У свою чергу начальник Територіального управління Служби судової охорони в Донецькій області Андрій Єпур відзначив, що проведення такого навчання є дуже важливим для роботи служби. Разом із тим він висловив сподівання на продовження подальшої співпраці.
А директор Львівського регіонального відділення Оксана Польна поділилася історією започаткування зазначеної співпраці й розповіла, для співробітників ССО яких областей уже проведено аналогічний семінар. Разом із тим вона презентувала міні-лекцію щодо основ законодавства та правил і важливості взаємодії працівників Служби судової охорони із суддями та працівниками апаратів судів.
Натомість радник із питань верховенства права Львівського регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Маркус Ролофс акцентував увагу на питанні довіри громадськості до судової системи, наголосивши при цьому на важливості забезпечення безпеки в приміщенні суду. Зокрема, було наголошено на необхідності забезпечення такої безпеки як для суддів і працівників апаратів судів, так і для сторін у справах та відвідувачів судів, що, в свою чергу, має підвищити авторитет суду в суспільстві.
У подальшому заступниця начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області Марія Коник роз’яснила норми професійної етики співробітників ССО. Їхній увазі було представлено відеоролик конфліктної ситуації між відвідувачами суду та співробітниками служби. На цьому прикладі їм було роз’яснено основні положення та правила поведінки в кризових ситуаціях. А головна психологиня Громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» Світлана Бєляєва детально й доступно розкрила проблему конфліктів, зокрема, їх причини, перебіг і наслідки, надавши водночас рекомендації щодо уникнення конфліктних ситуацій на роботі.
Як взаємодіяти із журналістами в судовій установі — на цьому сфокусувала увагу присутніх експерт з комунікацій, член Національної спілки журналістів Ольга Давид, а ще вона поділилася зі співробітниками служби інформацією про те, як коректно спілкуватися з людьми з інвалідністю, котрі відвідують судові засідання.
У проведенні онлайн-семінару також взяла участь експерт із питань регіонального співробітництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Лідія Дужич.
Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України