Connect with us

Події

НШСУ завершила програму підготовки суддів ВАКСУ

Національна школа суддів України у співпраці з проектом ОБСЄ «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» завершила тижневу підготовку суддів Вищого антикорупційного суду.

Заключний навчальний день відкрили ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук та Координатор проєктів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен.

Читайте також: Майже катастрофа. Рішення ВАКС, яке може поховати ідею цивільної конфіскації

Як прозвучало, дана підготовка організована Національною школою суддів України у співпраці зі згаданим проектом ОБСЄ. Тож М. Оніщук відмітив тривалу, плідну та надзвичайно ефективну співпрацю з європейськими партнерами в допомозі українському правосуддю.

У свою чергу Посол Генрік Вілладсен відзначив, що «навіть у таких складних умовах судді Вищого антикорупційного суду демонструють здатність продовжувати виконувати свої повноваження. Як було уточнено, судова гілка влади має враховувати й зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України, які ухвалив парламент у зв’язку із запровадженням воєнного стану. Водночас Посол звернув увагу на важливість дотримання українськими суддями принципів верховенства права, захисту прав людини, зміцнення безпеки та демократії в державі.

Модерувала програму підготовки проректор НШСУ Наталія Шукліна, яка й представила суддівській аудиторії першого доповідача та тематику його виступу. Навчальною програмою заключного дня програми підготовки було передбачено проведення вебінару з проблем застосування положень Кримінального кодексу України, які стосуються запровадженого воєнного стану. Сам вебінар складався з двох сесій, які провів професор кафедри кримінального та кримінально-процесуального права факультету правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», директор з наукового розвитку і член правління Центру політико-правових реформ, доктор юридичних наук Микола Хавронюк.

Головну увагу він зосередив на питаннях:

— застосування статті 431 і нової редакції частини 3 ст. 263 КК України;

— відповідальності за деякі кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України (колабораційна діяльність, державна зрада, диверсія, несанкціоноване поширення певної інформації), а також за військові злочини (образа честі та гідності військовослужбовця, погроза військовослужбовцю, мародерство) та злочини проти миру і безпеки людства (виправдування агресії), за незаконне використання гуманітарної допомоги та за несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж та створення шкідливих програмних чи технічних засобів.

Його колега, декан факультету № 1 Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції Львівського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук, доцент Руслан Шехавцов зосередив увагу на обговоренні нових змін до Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку з воєнним станом в Україні. У заключній частині фінального навчального дня судді–учасники обмінялися думками стосовно тематики виступів доповідачів й висловили слова вдячності організаторам та експертам за високий рівень підготовки.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

На завершення Микола Оніщук та голова Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич підбили підсумки проведеного навчання, наголосивши, що попри нинішню неспокійну ситуацію в державі підготовка суддів Вищого антикорупційного суду все ж відбулася. Ректор НШСУ відмітив, що співпраця з колективом ВАКСу не обмежується виключно тижневою щорічною підготовкою. Національна школа суддів України готова продовжити організацію різних форм короткотривалих занять, під час яких обговорюватимуться проблеми, що виникають при правозастосуванні Вищим антикорупційним судом. Активними є також і міжнародні партнери, які постійно намагаються долучитися до розв’язання запропонованих питань та пропозицій.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.