Connect with us

Події

Очільники українських судів підвищують кваліфікацію

Опубліковано

У кінці листопада Національна школа суддів України розпочала підготовку для підтримання кваліфікації голів і заступників голів місцевих загальних, господарських та окружних адміністративних, апеляційних судів, Вищого антикорупційного суду та касаційних судів у складі Верховного Суду. Загалом у навчанні беруть участь понад 230 керівників і заступників керівників судів з усієї України.

Читайте також: Вирішуючи питання про визнання та надання дозволу на виконання рішення МКАС, суд не переглядає таке рішення, зокрема не оцінює його правильність

Навчальний курс відкрили ректор НШСУ Микола Оніщук, голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик та голова Верховного Суду Станіслав Кравченко. Як зазначив М. Онищук, програма підготовки орієнтована на підвищення кваліфікації керівників судів та охоплює проблемні питання організаційного характеру, шляхи їх вирішення, сучасний стан правосуддя та формування подальших орієнтирів. У межах курсу відбудеться інтерактивна онлайн-конференція щодо комунікації в системі правосуддя, яку проведуть виключно міжнародні експерти і яка стосуватиметься розуміння прозорості, ефективних комунікацій та зв’язків із громадськістю в судах, які розглядають міжнародні злочини. Микола Оніщук також проінформував, що Національна школа суддів України наразі формує дорожню карту трансформації та реформ і вже в наступному році можна буде побачити відповідні зміни в короткостроковій та довгостроковій перспективі.

Натомість, Григорій Усик, подякувавши суддям за здійснення правосуддя в умовах воєнного стану, підкреслив, що Вища рада правосуддя сьогодні вживає необхідні заходи для фінансування та матеріально-технічного забезпечення судів. А голова Верховного Суду Станіслав Кравченко, у свою чергу, відмітив високий рівень організації НШСУ нинішньої підготовки, а також зазначив, що навчальна програма є сучасною, актуальною і спрямованою на навчання суддів, що займають адміністративні посади. Він також додав, що сьогодні велику роль приділено реформуванню судової системи для вступу України в ЄС у межах євроінтеграційних процесів. Зокрема, великим досягненням наразі є запровадження системи ЄСІТС для цифровізації судочинства.

У межах цього курсу відбулася зустріч із головою Верховного Суду Північної Кароліни США Полом Ньюбаєм, у ході якої американський суддя поділився власним досвідом відправлення правосуддя та розповів про особливості роботи суддею в США, а також обговорив із українськими колегами питання суддівської етики й ролі судової помилки в суддівській практиці.

Упродовж навчання з актуальними темами виступили керівник ДСА України Максим Пампура, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Андрій Пасічник, суддя КГС ВС Єгор Краснов, заступник голови ДСАУ Леонід Сапельніков, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в системі судоустрою та представництва в Конституційному Суді, суддя Волинського апеляційного суду у відставці Андрій Овсієнко, очільниця Навчальної лабораторії з вивчення права ЄС Національної школи суддів України Наталія Ахтирська.

Читайте також: Які публічно-правові спори віднесуть до юрисдикції нового Вищого суду?

Під час навчання судді прослухали фахові тематичні виступи викладачів щодо організаційного та фінансового забезпечення діяльності органів судової влади; Кодексу суддівської етики – через призму стандартів Європейського Союзу; стану та шляхів подолання кадрового голоду тощо.

Підготував Максим Бондар,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.