Connect with us

Події

Особливості розгляду адмінсправ щодо затримання/видворення іноземців

Опубліковано

Двадцять восьмого листопада в Ужгороді Національна школа суддів України провела для суддів місцевих загальних судів семінар «Актуальні питання здійснення судочинства у справах щодо затримання, примусового повернення, примусового видворення іноземців та осіб без громадянства в період воєнного стану».

Читайте також: Відрядження військових для участі у міжнародних заходах не може тривати довше періоду їх проведення

Відкриваючи семінар, директорка Львівського регіонального відділення Оксана Польна зазначила, що формат, обраний для проведення заходу, є досить влучним, адже дав можливість більш детально обговорити проблемні та актуальні питання щодо здійснення судочинства в справах видворення іноземців та осіб без громадянства в період воєнного стану, оскільки дав змогу почути думки представників прикордонної та міграційної служб, органів прокуратури, адвокатів та суддів, які безпосередньо беруть участь у процесі розгляду судових спорів.

У свою чергу голова польового офісу УВКБ в м. Ужгороді Ракель Трабазо подякувала організаторам за проведення семінару, підкресливши, що сподівається на те, що в результаті дискусій будуть сформовані нові підходи до висвітленої проблематики, а ще наголосила на важливості ролі суддів у захисті шукачів притулку.

Надалі адвокат Міжнародного фонду охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA Олександр Лучинець представив викладачів та закликав учасників семінару спілкуватися та обмінюватися думками. Зазначимо, що в семінарі взяли також участь фахець із питань довгострокових рішень польового офісу УВКБ ООН в місті Ужгород Андрій Безпалюк, суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Олександр Костюкевич, суддя Приморського районного суду м. Одеси Валерій Косіцин, суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Василь Гуляк та суддя Одеського окружного адміністративного суду Елла Катаєва. До уваги учасників заходу запропоновані інтерактивні лекції з презентаціями: актуальні питання щодо здійснення судочинства у справах за адміністративними позовами з приводу примусового повернення чи примусового видворення іноземців або осіб без громадянства за межі території України в період воєнного стану; особливості розгляду адміністративних справ про затримання іноземців та осіб без громадянства; незаконне затримання та притягнення до адміністративної відповідальності. Особливості розгляду справ про відшкодування матеріальної та моральної шкоди за незаконні дії посадових осіб, які ініціювали та здійснювали таке затримання. Судова практика; еволюція застосування принципу невислання у системі міжнародного захисту. Незалежність та безсторонність суду при розгляді справ шукачів притулку; затримання на кордоні: практика ЄСПЛ та Суду ЄС; строки затримання іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні; незаконне затримання й притягнення до адміністративної відповідальності іноземців та осіб без громадянства. Взаємодія центрів БВПД з органами та підрозділами ДПкС та прокуратури в питаннях затримань шукачів захисту.

Читайте також: Боротьбу з підкупом іноземних посадовців налаштують відповідно до міжнародних стандартів

Уточнимо, що семінар було організовано та проведено Львівським регіональним відділенням НШСУ спільно та за фінансової підтримки Міжнародного фонду охорони здоров’я і навколишнього середовища (МФОЗНС) «Регіон Карпат» NEEKA.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.