Connect with us

Події

Особливості судових експертиз

Чернівецьке регіональне відділення Національної школи суддів України провело в онлайн-режимі семінар для суддів місцевих та апеляційних судів «Особливості судових експертиз. Проблемні питання їх призначення і проведення». У семінарі взяли участь судді з 14-ти областей України.

Відкриваючи семінар, заступниця директора Чернівецького регіонального відділення Тетяна Аілінчій привітала учасників та зауважила, що установа працює у форматі онлайн і вживає заходів щодо безперервності процесу суддівської освіти.

У свою чергу очільниця амбулаторної судово-психіатричної експертної комісії Чернівецької обласної психіатричної лікарні Жанна Васкан та завідуючий відділенням судово-медичної криміналістики Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи, кандидат медичних наук Мирослав Вацик обговорили з учасниками семінару актуальні питання щодо особливостей судових експертиз. У своїх презентаціях викладачі детально зупинилися на особливостях психіатричної експертизи підозрюваного, обвинуваченого, призначення судово-медичних та судово-психіатричних експертиз у кримінальних та цивільних справах.

На питаннях оцінки судом висновків судових експертиз у цивільних справах детально зупинилася суддя Чернівецького апеляційного суду Наталія Половінкіна.

А судовий експерт-будівельник Римма Юзвенко зосередила увагу на проблемних аспектах призначення та проведення земельної-технічної й земельно-оціночної судових експертиз. В онлайн режимі виступила зі своєю презентацією судовий експерт-економіст Олена Родич, яка розповіла про об’єкти й основні завдання судово- економічної експертизи.

Викладачі також відповіли на всі запитання, які виникали в процесі інтерактивного заняття.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Події

Прийом анкет на конкурс «Адвокат року – 2020» триває до 15 червня

Асоціація адвокатів України, продовжуючи традицію, у 2020 році проводить улюблений та очікуваний багатьма, – Всеукраїнський незалежний публічний конкурс «Адвокат року», який цього року збільшує масштаби та презентує нові правила проведення та практики.

Для участі у конкурсі необхідно, у термін до 15 червня 2020 року, подати відповідну заявку (анкету) конкурсанта.

В цьому році на Вас чекає 32 номінації: 26 номінацій для адвокатів та 6 – для представників юридичної спільноти. Кількість заявлених номінацій від одного кандидата – необмежена.

Ознайомитися з повним переліком номінацій та заповнити заявку (анкету) Ви маєте змогу на офіційному сайті Асоціації адвокатів України.

Конкурс проводиться в 7 етапів.

Оголошення переможців відбудеться 2 жовтня на церемонії нагородження в Hyatt Regency Kyiv.

Детальна інформація 

З приводу питань звертайтесь, будь ласка, за наступними контактами:

+38 (067) 441 10 27 

+38 (067) 501 56 10

e-mail: advokatroku@uaa.org.ua

Читати далі

Події

ААУ провела перший наймасштабніший юридичний онлайн-захід — ІІІ Судовий форум

Незважаючи на карантинні обмеження, Асоціація адвокатів України провела ІІІ Судовий форум в новому онлайн-форматі. Захід проходив протягом 3-х днів з 27 по 29 травня та охопив безліч важливих питань.

Відкриття форуму традиційно розпочалось з вітальної промови Зої Ярош, Президента Асоціації адвокатів України, керуючого партнера АО « Marshaller Group»; Олега Маліневського, керуючого партнера EQUITY Law Firm, Віцепрезидента та Голови Комітету ААУ з судової практики; Віталія Бурдака, керуючого партнера АО «Pavlenko Legal Group» та Григорія Павленка, члена Правління ААУ, адвоката АО «Pavlenko Legal Group».

Перший день заходу розпочався з бутик-конференції  “Стягнення на предмет іпотеки на підставі договору про задоволення вимог іпотекодержателя”, яка об`єднала в собі кваліфіковані доповіді провідних експертів у цій сфері.

Власним досвідом поділились партнери ЮФ «EVERLEGAL» Олександр Ружицький та Андрій Порайко; Юрій Бодахов, член Ради Нотаріальної палати України та Дмитро Кирилюк, Директор департаменту нотаріату та державної реєстрації Міністерства юстиції України.

Під час другої бутик-конференції, яку модерував Олег Голубничий, Голова комітету ААУ з сімейного права та керівник Практики сімейного та спадкового права АО «MITRAX», були обговорені сучасні механізми вирішення сімейних спорів                                                                                                                                                                

Спікерами виступили: судді Печерського районного суду м. Києва —  Тетяна Остапчук та Катерина Середа; приватний нотаріус Ганна Валігура; Ольга Лепіхіна радник ЮФ «Астерс»; Катерина Власюк, засновниця АБ «Сімейний адвокат Катерина Власюк» та Інна Тута, адвокат практики сімейного та спадкового права АО «MITRAX».

«Держава VS Особа в екологічних спорах» – тема бутик-конференції, яка відбулась за підтримки комітету ВРУ з питань екології та профільного міністерства.

Модератором виступав Борис Малишев, д.ю.н., професор, експерт у галузі права.

Спікери: Олег Бондаренко, Народний депутат, Голова комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування; Роман Абрамовський, заступник Міністра енергетики та захисту довкілля; Руслан Стрілець, заступник директора Департаменту з питань управління відходами, екологічної безпеки та переходу до кругової  економіки Міністерства енергетики та захисту довкілля України; Денис Каплунов, перший заступник голови Державної екологічної інспекції України; Олександр Мережко, Народний депутат, Голова комітету ВРУ з зовнішньої політики, д.ю.н.; Павло Куфтирєв, к.ю.н, керуючий партнер «ЮК «GRECO»; Дмитро Скрильніков, адвокат, Голова ГО «Бюро екологічних розслідувань», член Комітету з дотримання Оргхуської конвенції та член комітету з Дотримання Протоколу з РВПЗ; Максим Фролов, партнер «ЮК «GRECO», к.ю.н.; Олег Щелкунов, партнер «ЮК «GRECO»; Андрій Мальований, Голова Державної екологічної інспекції України; Олена Лоленко, адвокат.

Другий день ІІІ Судового форуму ААУ розпочався з бутик-конференції «Етика та репутація арбітражного керуючого», модератором якої виступив Сергій Боярчуков — Голова Ради арбітражних керуючих м. Києва, керуючий партнер АО «Алєксєєв, Боярчуков та партнери».

Були обговорені етичні питання професії арбітражного керуючого, репутаційні ризики на прикладах гучних справ, а також новітню практику розгляду скарг дисциплінарною комісією

Участь у дискусії взяли: Вадим Кизленко, член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих, адвокат, радник ЮФ «Ілляшев та партнери»; Ірина Сербін, Голова комітету з конкурсного права АПУ, членкиня Ради НААКУ;  Олена Коробкова, виконавча директорка НАБУ;  Тарас Тарасенко, народний депутат України;  Довідас Віткаускас, керівник проєкту “Pravo-Justice”; Мар`ян Чорній, Голова Ради арбітражних керуючих Львівщини;  Олександр Удовиченко, к.ю.н, радник Aber Haber;  Григорій Шевченко, заступник Голови Ради арбітражних керуючих м. Києва;  Владислав Філатов, директор Департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України та Борис Поляков,  Суддя Північного апеляційного господарського суду.

Під час бутику «Літігація з кримінальним елементом», який модерував Сергій Лисенко, керуючий партнер ЮФ «GRACERS», були розглянуті питання взаємовпливу рішень в кримінальному та інших видах судочинства; спори щодо незаконного збагачення, злочини у сфері правосуддя та ін.

Власним досвідом та практичними рекомендаціями ділились: Тарас Пошиванюк, партнер EQUITY Law Firm; Катерина Широка, суддя Вищого антикорупційного суду України; Андрій Тригуб, к.ю.к, асоційований партнер АО «Скляренко, Сидоренко і партнери»; Оксана Бірса, суддя Дніпровського районного суду м. Києва, Станіслав Кравченко, Голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду України та Дмитро Терьохін, начальник третього слідчого відділу Другого управління організації досудових розслідувань (Управління з розслідувань злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) Державного бюро розслідувань.

Завершила другий день сесія «AdvoTECH та судове представництво». 

Модератором виступила Анастасія Шевченко, керівник Центру аналізу інформації юридичного напрямку компанії ЛІГА:ЗАКОН.

Був висвітлений ряд важливих питань стосовно сучасних технологій, інформаційної безпеки, можливості ЄСІТС та електронного суду, представництва держави в міжнародних судах та «диверсії» крайньої необхідності.

Спікерами виступили: Олександр Рудяк, Директор юридичного департаменту АТ “Укрзалізниця”; Іван Ліщина, Заступник Міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини; Єгор Краснов, Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду; Валерій Решетняк, директор Legal Tech бізнесу компанії ЛІГА:ЗАКОН; Богдан Санін, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва; Дмитро Золотухін, експерт з конкурентної розвідки та інформаційних війн.

З головної сесії «Судова реформа. Версія 2.0.2.0» розпочався третій день Форуму.

Модерував сесію Олег Маліневський, партнер EQUITY Law Firm, Віцепрезидент ААУ, Голова Комітету ААУ з судової практики.

Високий рівень спікерів забезпечив професійний, всебічний розгляд актуальних питань стосовно підсумків реформи 2017 року;  концепції нової хвилі реформ;  доступу до правосуддя, нової філософії Верховного Суду,  інвестиційного судочинства,  переосмислення існуючих юрисдикцій тощо.

Участь у дискусії прийняли: Андрій Костін, Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики; Микола Оніщук, Ректор Національної школи суддів України, д.ю.н.; Василь Гуменюк, В.о. голови Верховного Суду України; Всеволод Князєв, Секретар Великої Палати Верховного Суду; Денис Малюська, Міністр юстиції України; Олексій Маловацький, Заступник Голови Вищої ради правосуддя, член Першої Дисциплінарної палати; Олександр Тупицький, Голова Конституційного Суду України; Володимир Ващенко, Партнер VB PARTNERS.

Володимир Ващенко наголосив, що представники сторін, що з’являються у суді, самі судді і прокурори не повинні бути опонентами, розділеними бар’єрами. «Необхідна зміна світогляду, щоб змінилася ситуація. Я маю на увазі як зміну ментальності суддів та прокурорів, які іноді сприймають світ з так званої державницької позиції, іншими словами чиновника, так і зміну поглядів адвокатської спільності, переважна більшість якої звикла входити не до зали суду, а до кабінету державної установи», —зауважив партнер VB PARTNERS.

Сесію, присвячену процесуальним лайфхакам, модерував  Віталій Бурдак, керуючий партнер Pavlenko Legal Group.

Були розглянуті можливі рішення актуальних проблем, які виникають під час судових справ. Своїми лайфхаками ділились: Анастасія Доброчинська, старший партнер ЮК «PRAVO GARANT»; Олександр Лещенко, керуючий партер АО «Лещенко, Дорошенко і партнери»; Семен Ханін, керуючий партнер ЮФ «Amber»; Олег Горецький, керуючий партнер ЮФ «Горецький і партнери»; В`ячеслав Краглевич, партнер EQUITY Law Firm.

Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Оксана Епель, разом із суддею Великої Палати Верховного суду Олександрою Яновською та суддею Господарського суду м. Києва Ганною Бондаренко виступили в суддівському ложе.

Закривала ІІІ Судовий форум сесія, присвячена менеджменту складних та резонансних справ, яку модерувала Зоя Ярош, Президент ААУ, керуючий партнер АО «Marshaller Group».

Спікерами та експертами виступили: Діана Козловська, керуючий партнер Elite Consult Group Law Company; Андрій Авторгов, приватний виконавець, к.ю.н.; Андрій Гусак, партнер ЮФ «LEXJUS»; Анатолій Яровий, партнер АО «Radzievsky&Yarovy»; Олександр Луговський, Партнер, керівник практики вирішення IT-спорів ETERNA LAW; Ірина Столярчук, адвокат Pavlenko Legal Group; Олена Кібенко, Суддя Великої Палати Верховного Суду, д.ю.н., професор; Юлія Бездоля, Суддя господарського суду Одеської області; Олена Овчаренко, Дисциплінарний уповноважений Асоціації приватних виконавців, д.ю.н., адвокат.

ААУ висловлює подяку всім учасникам, спікерам, модераторам, експертам за активну участь у заході.

Особлива подяка партнерам, які підтримали новий онлайн-формат заходу:

Генеральному партнеру:
EQUITY
Експертному партнеру: Pavlenko Legal Group
Професійному партнеру: VB PARTNERS
Ексклюзивному партнеру бутік-конференції з банкрутства: ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та партнери»
Партнеру бутік-конференції з банкрутства: ЮФ «Ілляшев та Партнери» 
Ексклюзивному партнеру бутік-конференції з кримінального права та процесу: GRACERS
Ексклюзивному партнеру бутік-конференції з сімейних спорів: MITRAX
Ексклюзивному партнеру бутік-конференції з екологічних спорів: GRECO
Ексклюзивному партнеру бутік-конференції з іпотечних спорів: EVERLEGAL
LegalTech партнеру: ЛІГА:ЗАКОН

Партнерам: Amber Law Company, Elite Consult Group, ЮФ “Горецький та партнери”, АО “Лещенко, Дорошенко та партнери”, LEXJUS, PRAVO GARANT, АО “Radzievsky & Yarovy”, TOTUM LF та ін.

Інформаційним партнерам: Генеральному медіа-партнеру «Юридична практика», Інноваційно-аналітичному партнеру «ЛІГА:ЗАКОН», виданням та інтернет-порталам — «Юридична Газета», «Закон і Бізнес», «ЮРЛІГА», «Юрист & Закон», «LexInform», «Поради юриста»,  «Юридичний вісник України», «Українське право», «Протокол», «Lawyer.ua», «БІЗРЕЛІЗ», «ActiveLex», «Loйеr», «Дім юриста», «Jusnote»,  «ЮРИСТИ.UA», правовій системі «Zakon Online», «YouControl», Асоціації Професіоналів Корпоративної Безпеки України,  Асоціації суддів України, Координаційному центру з надання правової допомоги.

Більше інформації та фотозвіт – на сторінці Форуму
або на офіційному сайті ААУ

Читати далі

Події

Нобелівський лауреат Мохаммад Юнус виступить на конференції з соціального бізнесу

26 червня Українська соціальна академія збере найкращих експертів зі сфери бізнесу та соціального підприємництва на онлайн-конференції з соціального підприємництва “SOCIAL NAVIGATOR Online. Конференція про бізнес, який змінює світ”. Захід приурочений до Міжнародного дня соціального бізнесу, який відзначають 26 червня.

Спеціальний гість конференції — лауреат Нобелівської премії 2006 року, засновник Грамін банку та один з перших соціальних підприємців Мохаммад Юнус. Мухаммад Юнус відомий тим, що розробив концепцію мікрокредитування для бідних людей. Грамін Банк, який він заснував у Бангладеш видавав у кредит маленькі сумми під невеликий відсоток без застав — головною умовою було відкриття бізнесу (як правило, сімейного). При цьому, рівень неповернення по таким позикам склав менш, ніж 3 відсотки. У 2006 році Юнус отримав Нобелевську премію миру за свій проект.

Конференція “SOCIAL NAVIGATOR Online. Конференція про бізнес, який змінює світ” присвячена тому, як адаптуватися до нових економічних реалій, розробити ефективну стратегію продажів та розвитку бізнесу. Її учасники дізнаються про нові світові тренди та практики соціального підприємництва, поспілкуються з найбільшими світовим гравцями екосистеми соціального бізнесу, надихнуться досвідом успішних соціальних бізнесменів та спробують разом розробити стратегію боротьби з викликами, які постали перед всім світом.

Участь в конференції безкоштовна за умови реєстрації

Детальна інформація та реєстрація

Організатор

Українська соціальна академія навчить заробляти стабільно та вирішувати при цьому соціальну проблему.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.