Connect with us

Події

Підготовка викладачів для суддів адміністративної юрисдикції

Опубліковано

На минулому тижні у Львові Національна школа суддів України у співпраці з проектом ЄС «Право-Justice» та проектом EU4PAR провела тренінг для тренерів на тему «Закон України «Про адміністративну процедуру» та його вплив на здійснення адміністративного судочинства».

Модерувала тренінг начальниця відділу спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді Любов Гончар, яка окреслила мету та завдання курсу, а також зосередила увагу на важливості проведення такого навчання для покращення викладацької майстерності суддів (тренерів) Національної школи суддів України.

Читайте також: Микола Оніщук: «Незалежність системи правосуддя — маркер демократичних перетворень в Україні»

У свою чергу, керівниця проекту ЄС «Право-Justice» Оксана Цимбрівська у вітальному слові підкреслила ефективність співпраці з НШСУ в процесі впровадження Закону «Про адміністративну процедуру».

Викладачами тренінгу цього року виступили Віктор Тимощук, заступник голови правління Центру політико-правових реформ, старший науковий співробітник Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України, кандидат юридичних наук, співавтор законів «Про адміністративні послуги», «Про адміністративну процедуру» та низки інших актів у сфері публічного адміністрування; Андрій Школик, професор кафедри адміністративного та фінансового права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, член кількох робочих груп Міністерства юстиції України з розробки проекту Закону «Про адміністративну процедуру»; Руслан Лемещук, експерт проекту EU4PAR з питань нейроменеджменту взаємодії, нейробіології та інноваційних методів навчання, доктор ділового адміністрування (бізнес-школа Монтре, Швейцарія), МВА (університет Нью-Брансвік, Канада).

Із лекцією-дискусією щодо досвіду Латвії та інших країн ЄС у впровадженні загальної адміністративної процедури, ролі адміністративної юстиції у цій роботі, виступила Яутріте Бріеде, суддя Конституційного Суду Латвії, професор юридичного факультету Латвійського університету.

Протягом 3-х днів учасники навчання розглядали зміст та особливості Закону України «Про адміністративну процедуру», його основні положення, нововведення, рекомендації щодо імплементації, можливі колізії з нормами інших законів та способи їх подолання. А ще визначили цілі навчання за 4-рівневою моделлю постановки цілей та за причинно-наслідковими зв’язками, ознайомилися з особливостями навчання дорослих, ключовими положеннями нейробіологїї навчання та андрагогіки, що необхідно для забезпечення ефективності та результативності навчальних заходів, присвячених ЗАП. Також учасники тренінгу зосередили увагу на основних вимогах до структури, наповнення та оформлення матеріалів навчального заходу та вчилися виконувати дизайн ефективного тренінгу.

Читайте також: Спроможність судового адміністрування

Додамо, що другий модуль тренінгу для тренерів пройде 27–28 квітня. Наступні дні навчання будуть присвячені особливості застосування інтерактивних методик для проведення навчання у форматі онлайн.

Підготував Максим Бондар,
cпеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.