Події
Підтримка потерпілих і свідків воєнних злочинів
У Києві відбувся навчальний інтенсив для координаторів відділів організації підтримки потерпілих і свідків воєнних злочинів, створених у дев’яти регіонах України.
Такі підрозділи розпочинають свою роботу на базі Київської, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської обласних прокуратур, а також у Луганській і Донецькій обласних прокуратурах з дислокацією в Дніпрі. Вони входять до структури Координаційного центру потерпілих і свідків при Офісі Генерального прокурора.
У жовтні упродовж дев’яти днів регіональні координатори поглиблювали свої знання в розслідуванні воєнних злочинів, наданні правової та психологічної допомоги, а також у питаннях соціального супроводу. Під час навчання прокурори Офісу Генпрокурора, адвокати, що представляють потерпілих, експерти національних та міжнародних організацій розглянули разом з учасниками низку ключових тем: «Кримінальна юстиція та кваліфікація воєнних злочинів»; «Міжнародний досвід допомоги свідкам і потерпілим»; «Взаємодія прокурора, слідчого та потерпілого у кримінальному провадженні»; «Сексуальне насильство в контексті воєнних злочинів»; «Техніки зниження психоемоційної напруги, психологічні стани потерпілих»; «Соціальні програми й види допомоги»; «Гуманітарні стандарти та принцип «Не нашкодь»; «Алгоритми взаємодії з потерпілими».
Окрім теоретичних знань, учасники навчального інтенсиву мали можливість відпрацювати практичні навички через симуляційні вправи, моделюючи практичні ситуації, що можуть виникнути в роботі. Навчання було орієнтоване на потреби потерпілих і свідків, з особливим акцентом на їхній захист і підтримку.
Додамо, що даний проект для спеціалістів Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків воєнних злочинів реалізується Благодійним фондом «НАВКОЛО» за підтримки Відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні.
Підготував Максим Бондар,
спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України