Події
Політико-правова доктрина державного суверенітету в умовах глобалізації
Двадцять шостого жовтня в Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулася міжнародна науково-практична конференція «Політико-правова доктрина державного суверенітету в умовах глобалізації», присвячена 100-річчю з дня народження доктора юридичних наук, професора, завідувача кафедри Одеського державного (нині національного) університету Льва Михайловича Стрельцова (25.10.1918 — 24.03.1979 рр.).
Відкрив конференцію президент НУ «Одеська юридична академія», доктор юридичних наук, професор, академік С. Ківалов, який розповів учасникам конференції про основні етапи життя блискучого лектора, талановитого науковця, громадського діяча та одного з найяскравіших представників Одеської школи права, доктора юридичних наук, професора Л. М. Стрельцова.
Своїми спогадами про цю видатну особу, його відношення до оточуючих його людей та постійну доброзичливість поділилися його син — доктор юридичних наук, професор Є. Стрельцов, доктор юридичних наук, професор Є. Додін, доктор юридичних наук, професор І. Каракаш, доктор юридичних наук, професор А. Тищенко, доктор юридичних наук, професор В. Дрьомін, кандидат юридичних наук, професор Н. Мірошніченко та кандидат юридичних наук, професор Б. Пережняк. Виступаючі, зокрема, звертали окрему увагу на складність наукової проблематики, яку розробляв Лев Стрельцов, — суверенність та компетенції республік у складі федеративної держави. Як зазначалося, в 70-х роках минулого століття для цього потрібно було мати не лише наукові здібності, а й чималу особисту мужність.
У подальшому в залі розгорнулася цікава наукова дискусія, тон якій задала своїм виступом на тему «Сучасна держава: національна або корпоративна?» доктор юридичних наук, професор Юлія Оборотова. Вона проходила дуже жваво й торкалася багатьох аспектів співвідношення суверенності державних утворювань та процесів глобалізації. Під час цієї дискусії акцентувалася увага на тому, що завдяки саме таким особам, як професор Л. М. Стрельцов, закладалися правові основи незалежності української держави.
Зазначимо, що ще до початку роботи ціє конференці ї був виданий збірник матеріалів, наукові виступи до якого надіслали представники провідних вищих наукових закладів України.
Підготував Максим Бондар,
спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login