Connect with us

Події

Презентація арт-простору в суді

Що може врятувати нас від сумної буденності? Відповідь проста: мистецтво в усіх його проявах.

Так, нещодавно в стінах П’ятого апеляційного адміністративного суду (Одеса) відбулася презентація арт­простору #СфераТворчості — для студентства та всіх бажаючих долучитися до прекрасного. Роботи художників Одеського регіону для юридичної спільноти представила доктор мистецтвознавства, професор, заслужений діяч мистецтв України Ольга Тарасенко, яка наголосила на значному духовному впливі мистецтва не лише для юного покоління майбутніх правників, а й для носіїв державної влади сьогодення.

Джерело: Юридичний вісник України

Події

Головні питання судової реформи та судової практики обговорять 13 березня

13 березня в Hyatt Regency Kyiv відбудеться наймасштабніший юридичний захід березня 2020, який сприяє public discussion сучасного стану та перспектив судової системи України – ІІІ Судовий форум Асоціаціяї адвокатів України.

Серед спікерів: Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, Заступник Голови Верховного Суду, Заступник Голови Вищої ради правосуддя, Голова Конституційного Суду України, Секретар Великої Палати Верховного Суду, судді різних інстанції , провідні адвокати, представники органів державної влади,  науковці та інші відомі правники, які забезпечать високу професійність обговорення питання судоустрою та судочинства. 

Головні теми заходу:

  • Судова реформа. Версія 2.0.2.0 (здобутки та прорахунки реформи 2017 року; нова хвиля реформ; переосмислення існуючих юрисдикцій; адвокатура в умовах нового судочинства; реформа ВРП та ВККС; вплив громадськості на правосуддя та ін.)
  • Процесуальні лайфхаки: від проблем до можливостей (процесуальні новели в дії, реалії оскарження судових рішень, забезпечення позову, доказування в цифрову добу; протидія зловживанню процесуальними правами та ін.)
  • Місія можлива: менеджмент складних та резонансних справ 
  • AdvoTECH та судове представництво (реформа адвокатури та нові стандарти судового представництва, адвокатська етика vs.ефективність, можливості ЄСІТС та електронного суду, штучний інтелект, безпека використання технологій судовим адвокатом, адвокатські «Soft skills»).

Також на Вас чекають бутік-конференції з: сімейних спорів (тенденції останньої практики); літігації з кримінальним елементом; іпотечних спорів; етики та репутації арбітражного керуючого; екологічних спорів: здоров’я громадян vs інтереси бізнесу та ін.

Генеральний партнер: EQUITY

Експертний партнер: Pavlenko Legal Group

Професійний партнер: VB PARTNERS

Партнер бутік-конференції з банкрутства: ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та партнери»

Партнер бутік-конференції з кримінального права: GRACERS

Партнер бутік-конференції з сімейних спорів: MITRAX

Партнер бутік-конференції з іпотечних спорів: EVERLEGAL

Партнер бутік-конференції з екологічних спорів: GRECO

Legal Tech партнер: ЛІГА:ЗАКОН

Партнери: Amber Law Company, AS Legal, Elite Consult Group, ЮФ “Горецький та партнери”, МЮФ Kinstellar, АО “Лещенко, Дорошенко та партнери”, LEXJUS, PRAVO GARANT, АО “Radzievsky & Yarovy” та ін.

Програма та реєстрація за цим посиланням 

З приводу питань звертайтесь, будь ласка, за контактами:
e-mail: forum@uaa.org.ua
моб.: +38 (067) 239 86 90

Читати далі

Події

Запобігання та протидія корупції

Чотирнадцятого лютого в Харкові місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено семінар для суддів місцевих судів на тему: «Запобігання та протидія корупції: окремі аспекти законодавства України. Конфлікт інтересів. Фінансовий контроль».

Відкрила семінар директорка регіонального відділення НШСУ, суддя у відставці Валентина Коржик, яка представила присутнім викладачів, ознайомила суддів із регламентом навчання, а також, з огляду на останні зміни в антикорупційному законодавстві, звернула увагу на актуальність теми заходу.

Сам семінар провели суддя районного суду, кандидат юридичних наук Тетяна Штих, головний редактор видання «Держслужбовець» Андрій Мацокін і представник відділу протидії корупції Управління стратегічних розслідувань у Харківській області департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Вадим Байрачний.

Корисним для суддів був огляд питань дотримання вимог фінансового контролю: декларування, моніторингу способу життя, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Викладачі продемонстрували відеоматеріали з покроковою інструкцією щодо заповнення декларації та надали практичні рекомендації з цього приводу, а також обговорили з учасниками зміни, які було оприлюднено напередодні. Окрім цього, було розглянуто питання правового статусу та гарантій захисту викривачів корупції, різновиди конфлікту інтересів (потенційний, реальний), їх виявлення, врегулювання і запобігання.

А в Одесі судді вчилися фаховому спілкуванню

Вісімнадцятого лютого в Одесі місцеве регіональне відділення Націо нальної школи суддів України провело семінар для суддів місцевих судів на тему «Фахове спілкування суддів та працівників судів. Практичне застосування інтеракційної техніки та діалогу».

За словами директора Одеського регіонального відділення Валерія Левенця, метою курсу було навчити суддів долати перешкоди на шляху спілкування та налагодження ефективної комунікації зі співрозмовником (учасником справи, свідком, експертом тощо), а також застосовувати різні прийоми подолання емоцій та нервування при спілкуванні. Семінар провели судді Одеського окружного адміністративного суду Людмила Юхтенко та Оксана Бойко, керівник Бюро психологічних досліджень, практичний психолог, психотерапевт, викладач кафедри криміналістики та психології Одеського державного університету внутрішніх справ, кандидат психологічних наук Маргарита Журавльова та завідувач кафедри прикладної лінгвістики Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, доктор філологічних наук, професор Наталія Кондратенко.

Під час інтерактивних міні-лекцій та практичного блоку судді дізналися про мовні особливості комунікативної взаємодії, психологічні основи успіху в процесі передачі інформації, навчилися використовувати невербальні засоби комунікації, оволоділи різними методами фахового спілкування в судовій діяльності.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Актуальні питання криміналістики. Флагман криміналістичної науки України: минуле, сьогодення, пріоритети цивілізаційного розвитку

Петро БІЛЕНЧУК,
професор Національного авіаційного
університету

Микола МАЛІЙ, директор правничої компанії ТОВ «АЮР-КОНСАЛТИНГ»

Закінчення. Початок

Пріоритетні напрями розвитку криміналістичної науки в новому тисячолітті

Історія розвитку української, європейської і світової криміналістики свідчить про те, що тут ще є багато цікавого, таємничого, невідомого й недослідженого. Водночас вважаємо, що важливим здобутком вчених криміналістів кафедри є перша спроба ознайомити студентів, аспірантів, докторантів, викладачів та науковців світу з видатним представником однієї з провідних галузей правничої науки — криміналістики — автором першого україномовного підручника з криміналістики Степаном Пилиповичем Гиком. Проведені на кафедрі історіографічні дослідження свідчать, що даний підручник був виданий С. П. Гиком у м. Регенсбурзі (Німеччина) вперше в світі українською мовою ще в 1948 році для студентів-правників Українського вільного університету (УВУ) м. Мюнхен, ФРН.

Очевидно, що таке ознайомлення з життям і творчою діяльністю відомого українського вченого, правознавця, криміналіста, адвоката, лікаря й мецената С. П. Гика допоможе студентам краще засвоїти витоки та історіографію розвитку української криміналістики, розширити професійний світогляд, що дасть змогу в подальшому успішно застосовувати отримані знання в освітній, науковій діяльності, слідчій, прокурорській, судовій і правозахисній практиці. А завдяки наполегливим архівним пошукам О. С. Кучерука, В. О. Комахи і В. М. Чиснікова вдалося повернути нашій історії із забуття імена багатьох раніше невідомих криміналістів, які назавжди увійдуть в аналоги вітчизняної криміналістики, сисконавства, розшукознавства, філерства, детективознавства, експертознавства, поліцієзнавства й безпекознавства.

Історик О. С. Кучерук й академік А. І. Жуковський фактично віднайшли в архівах підручник «Криміналістика» С. П. Гика у Франції, а В. М. Чисніков встановив і вперше доніс до юридичної громадськості бібліографічні дані про Г. М. Рудого — відомого українського криміналіста- практика, одного з піонерів застосування науково-технічних засобів у розслідуванні, «батька» української дактилоскопії, криміналістичної одорології, службового собаківництва і слідчого «чемодану», родоначальника експертно-криміналістичної служби органів внутрішніх справ України.

Слід зазначити, що завдяки ідеям і зусиллям Аркадія Жуковського, Олександра Кучерука, Володимира Комахи та Володимира Чиснікова ще в 1975 році на кафедрі криміналістики НАВС розпочався новий багатолітній марафон історіографічного дослідження витоків та основних віх розвитку української, європейської й світової криміналістики як юридичної дисципліни, правничої науки і сфери професійної практичної діяльності. Ці пошуки сприяли тому, що тут уперше в Україні всебічно дослідили історіографію Г. Гросса, який працював у Чернівцях, Празі, Відні, Граці, С. Гика, (працював в Україні, Польщі, Німеччині і США), Г. Рудого, О. Кісільова, В. Русецького, М. Туфанова, В. Фаворського, М. Оболонського, котрі працювали в Україні, та багатьох інших вчених криміналістів і практиків. Очевидно, що всі ці вдалі пошуки основних віх життя і творчоті криміналістів минулого є визначною подією як для співробітників кафедри, так і світової правничої та криміналістичної спільноти.

На переконання Ірини Гори, сьогодні перед криміналістикою стоїть важливе завдання сприяння в здійсненні розробок із метою протидії злочинності в усіх її проявах. Безумовно, завдяки зусиллям лише криміналістів не вдасться подолати це небезпечне негативне соціальне явище, коріння якого лежить глибоко в основах існування самого суспільства. Проте, на її думку, навіть найменші кроки на шляху до забезпечення захисту життя, здоров’я, прав та інтересів особи, держави, суспільства будуть більш успішними, якщо борці зі злочинністю
користуватимуться досягненнями криміналістики й науковими здобутками криміналістів-науковців та досвідом практиків.

Особливу роль для розвитку криміналістики має концептуальне осмислення теоретичних, правових й організаційних основ криміналістичного забезпечення виявлення й досудового розслідування кримінальних правопорушень. Важливим є й те, як вважає Ірина Гора, що сьогодні на кафедрі криміналістики і судової медицини НАВС здійснюються широкомасштабні наукові дослідження у сфері розвитку сучасної криміналістики, криміналістичної інформатики, вивчаються теоретичні й прикладні проблеми криміналістичного забезпечення розслідування економічних злочинів, злочинів корупційної спрямованості.

Наукові здобутки співробітників кафедри сприяють глибокій інтеграції досягнень криміналістики в судочинство. Кадри вищої кваліфікації за спеціальністю 12.00.09, підготовка яких здійснюється на кафедрі криміналістики і судової медицини НАВС, націлені на розвиток загальної теорії криміналістики й теорії судової експертизи, розробку техніко-криміналістичного, тактико-криміналістичного й судово-експертного забезпечення розслідування злочинів. Результати їхньої важливої роботи не лише помітні, а й плідно використовуються науковцями й практиками різних навчальних закладів та багатьох правоохоронних відомств і їх структур.

Висновки і пропозиції криміналістичного форуму

Підбиваючи підсумки, доцільно особливо відзначити, як справедливо вказують Сергій Чернявський і Володимир Юсупов, що освітня, наукова й праксеологічна криміналістична школа кафедри криміналістики і судової медицини НАВС займає важливе місце в розробленні фундаментальних і прикладних питань правозастосовної діяльності вітчизняних органів кримінальної юстиції, продовжує досліджувати загальнотеоретичні проблеми юридичної науки в Україні. Примножуючи доробок наукової школи, працівники кафедри завдяки працьовитості, відданос ті справі, високій громадській відповідальності забезпечують надійну підготовку високопрофесійних правоохоронців, надання їм сучасних криміналістичних знань.

Варто відзначити й те, що результати досліджень, здійснених на кафедрі криміналістики і судової медицини НАВС спільно з фахівцями Національного авіаційного університету та правничою компанією ТОВ «АЮР-КОНСАЛТИНГ», а ще Міжнародним карпатським університетом, дозволяють уже сьогодні внести ряд трансформаційних інновацій, пропозицій і рекомендацій, які, на наш погляд, доцільно запропонувати органам законодавчої влади, науково-освітнім і праксеологічним установам з метою вдосконалення, по-перше, чинного як вітчизняного, так і міждержавного законодавства, по-друге, впровадження в освітній процес і наукову діяльність новітніх ідей, «ноу-хау», ноозасобів і грід-технологій, по-третє, використання оригінальних розробок, методик, старттапів в експертній, слідчій, прокурорській, адвокатській, нотаріальній, митній, прикордонній, судовій, правоохоронній та правозахисній діяльності.

Такими інноваціями, зокрема, є наступні:

1. Пропозиції до законо давства: У галузі космічного кіберпростору й електронного інтелекту:

— створити чітку і надійну безпекову міждержавну правову базу можливостей використання космічного простору й електронного інтелекту в освітній, науковій та праксеологічній діяльності з метою запобігання і протидії можливим кіберзагрозам, викликам та небезпекам;

— розробникам новітніх електронних ноозасобів, методів і технологій штучного інтелекту технологічно запобігти можливим загрозам неправомірного використання електронного інтелекту в різних сферах життєдіяльності;

— розробити впорядковану правову, організаційну й технологічну систему запобігання і протидії шкідливому використанню космічного простору та електронного інтелекту як на національному, так і на міждержавному (світовому) рівнях.

У галузі протидії кібер – злочинності:

— здійснити уніфікацію кримінального й кримінально-процесуального законодавств кожної держави за вчинення комп’ютерних злочинів;

— усунути норми «подвійного права»; — удосконалити протокол офіційної правової допомоги для ефективного розслідування злочинів і вирішення проблеми оперативного отримання з-за кордону вилученої та збереженої на час надання правової допомоги комп’ютерної інформації в документованому вигляді для використання як доказу;

— передбачити канал зв’язку для забезпечення обслуговування невідкладних запитів у будь-який проміжок часу в усіх часових поясах з метою удосконалення системи слідчих й оперативно-розшукових заходів, які стосуються інтересів декількох держав;

— запровадити системи ідентифікації для сприяння пошуку комп’ютерного злочинця за декілька секунд з метою отримання незаперечних доказів його протизаконної діяльності;

— забезпечити обмін адресами операторів мережі/постачальників послуг мережі;

— укласти між державами відповідні угоди про надання правової допомоги при вчиненні злочинів у галузі інформаційних технологій.

2. Впровадження отриманих результатів у навчальний процес:

1) Вироблення науково обгрунтованого понятійно-категоріального апарату сутності електронного кримінального провадження;

2) подальше вдосконалення функціоналу Єдиного реєстру досудових розслідувань, Автоматизованої системи документообігу суду, Єдиного державного реєстру судових рішень, автоматизованих інформаційних пошукових систем органів досудового розслідування — Національної поліції, МВС України, Державного бюро розслідувань, Служби фінансових розслідувань (Податкової служби України) та Національного антикорупційного бюро України;

3) визначення чітких етапів запровадження електронного кримінального провадження;

4) здійснення наукової розробки взаємної інтеграції інформаційних ресурсів усіх об’єктів кримінального провадження;

5) вдосконалення положень чинного Кримінального процесуального кодексу та інших законодавчих актів України, що регулюють правові відносини, пов’язані із запровадженням електронного кримінального провадження;

6) здійснення професійної підготовки й перепідготовки користувачів електронного кримінального провадження;

7) розробка системи інформаційної безпеки та кібербезпеки електронного кримінального провадження.

3. Перспективи наукових досліджень:

1. Дослідження засобів запобігання космічній й електронній кіберзлочинності.

2. Сформулювати поняття і правові основи кібернетичної безпеки.

3. Удосконалити чинне законодавче забезпечення кібербезпеки критичної інфраструктури (енергетика, водопостачання, екологія, радіочастотні випромінювання штучного походження, радіоактивні матеріали тощо).

4. Розробити концептуальні засади електронного судочинства та кібербезпеки адвокатської діяльності спільно з правничою компанією ТОВ «АЮР-КОНСАЛТИНГ» і комітетом електронного судочинства та кібербезпеки Національної асоціації адвокатів України.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.