Connect with us

Події

Процесуальні гарантії і права потерпілих

Опубліковано

Проект Ради Європи «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України, в тому числі під час війни» (далі – Проект) спільно з Національною школою суддів України запустили дистанційний курс HELP для українських суддів «Процесуальні гарантії в кримінальних провадженнях та права потерпілих». Учасниками навчання стала група суддів, яких відібрала НШСУ.

Читайте також: Відкладення судового розгляду – в разі неявки всіх захисників

Вітальними словами курс відкрили заступник глави Офісу Ради Європи в Україні Ерленд Фалк, міжнародна менеджерка Проекту Ольга Костенко та виконуюча обов’язки начальника відділу підготовки викладачів (тренерів) Національної школи суддів України Тамара Закревська. Як було наголошено, в цій складній ситуації, пов’язаній з російською агресією проти України, фахівці з права (насамперед судді, прокурори, слідчі та адвокати) повинні володіти необхідними знаннями й навичками застосування європейських і міжнародних стандартів для захисту прав людини та доступу до інформації, необхідної для прийняття справедливих рішень. Завдяки курсам HELP правники можуть краще захищати права людини на національному рівні та бути в курсі стандартів і судової практики Європейського суду з прав людини, що постійно змінюються. Крім того, курси HELP фокусуються і на праві ЄС, що також є важливим фактором у процесі руху України до Європейського Союзу.

Представниці Проекту Ольга Костенко та Галина Смірнова презентували платформу HELP та завдання Проекту, які полягають у підвищенні кваліфікації нинішніх/майбутніх юристів в Україні (суддів, прокурорів, адвокатів, інших працівників суду та студентівюристів) для ефективного застосування ними європейських стандартів у галузі прав людини, зокрема й під час війни. У межах Проекту розробляється новий курс HELP Ради Європи з міжнародного гуманітарного права та прав людини, а також адаптовуються для українських юристів вже створені навчальні курси HELP і модулі.

Читайте також: Строки давності за корупційні злочини під час воєнного стану пропонують скасувати

Тьюторки курсу – суддя Дніпровського районного суду м. Києва, тренерка Національної школи суддів України Юлія Іваніна та керівниця Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків Офісу Генерального прокурора Вероніка Плотнікова – зробили загальний вступ до національного курсу «Процесуальні гарантії в кримінальних провадженнях та права потерпілих». Як було зазначено, курс складається з 5 модулів та поєднує в собі дослідження основних процесуальних прав як обвинувачених/ підозрюваних у кримінальному провадженні (право на справедливий і публічний розгляд справи незалежним судом; право на захист, дотримання принципу презумпції невинуватості), так і прав потерпілих (зокрема, право на доступ до правосуддя). Під час проходження курсу учасники матимуть змогу поглибити свої знання щодо законодавства, що регулює забезпечення прав потерпілих, ознайомитися з відповідною практикою ЄСПЛ та національною судовою практикою.

Під час запуску нового курсу з тематичними доповідями перед учасниками також виступили згадана вже Вероніка Плотнікова («Формування механізму підтримки потерпілих: міжнародний і національний досвід») та суддя Європейського суду з прав людини Микола Гнатовський («Процесуальні гарантії в кримінальних провадженнях та права потерпілих: нещодавні рішення ЄСПЛ»). Додамо, що учасники навчання, які успішно завершать курс і пройдуть оцінювання, встановлене тьюторами, отримають сертифікати Програми HELP Ради Європи.

Підготував Максим Бондар,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.