Connect with us

Події

Протидія фальсифікації лікарських засобів

Опубліковано

Днями в Києві пройшов круглий стіл на тему фальсифікації лікарських засобів, організований комітетом з охорони здоров’я Європейської—бізнес асоціації та Юридичною фірмою «Правовий Альянс».

Захід розпочався з питання модераторів – менеджера комітету охорони здоров’я EBA Дмитра Лур’є та партнера ЮФ «Правовий Альянс» Іллі Костіна – до залу стосовно звернення до правоохоронних органів щодо підробки лікарських засобів. Олексій Бонюк, начальник Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій ОГП розповів про перебіг досудових розслідувань та фактаж у кримінальному проваджені щодо фальсифікації лікарських засобів в Україні. Наразі обидва провадження знаходяться на дуже чутливій стадії, коли підозрювані лише ознайомилися із зібраними матеріалами. Він наголосив, що надважливо, щоб саме громадянське суспільство активно допомагало та повідомляло в Офіс Генпрокурора стосовно розповсюджувачів сфальсифікованих лікарських засобів.

Читайте також: Антибіотики відпускатимуть виключно за е-рецептом

Його колега, прокурор ОГП Валерій Зимогляд розповів про те, як розпочиналося конкретне кримінальне провадження стосовно підробки лікарських засобів. Спочатку працівники ДПСУ виявили кур’єра, який перевозив певний лікарський засіб, на кордоні. Потім у результаті оперативних заходів було встановлено, що це підробка. Надалі були проведені негласні слідчі дії з метою встановлення місця виготовлення лікарських підробок. Для того, щоб уточнити, чи дійсно ці лікарські засоби є підробками, працівники Офісу Генпрокурора звернулися до фармацевтичної компанії MSD. Згодом була проведена контрольна закупка. Було придбано 164 позиції підроблених ліків, які призначалися для лікування онкологічних захворювань, гепатитів групи В і групи С, ВІЛ та інших захворювань.

Як було, зазначено, в Україні окрім підробок лікарських засобів, також існує «сірий імпорт», тобто нелегально завезені медичні засоби. Однак «сірий імпорт» не є кримінальним правопорушенням. Окрім того, модератор поставив спікеру питання про те, в чому полягає складність застосування ст. 3211 Кримінального кодексу України? Відповідаючи, Валерій Зимогляд наголосив, що формулювання статті є невдалим, адже «завідомість» у підробці лікарських засобів довести дуже важко.

За словами Іллі Костіна, головною проблемою в боротьбі з підробленими лікарськими засобами є відсутність спеціалізованої структури в штаті правоохоронних органів щодо боротьби з фальсифікатом. До того ж, нагальною потребою є покращення комунікації між правоохоронцями та МОЗом і Держлікслужбою.

У ході круглого столу також вперше були представлені методичні рекомендації «Лікарські засоби: антифальсифікація в Україні/Алгоритм дій», які підготували юристи ЮФ «Правовий Альянс» спільно з фахівцями Офісу Генерального прокурора України за результатами резонансної справи про фальсифікацію ліків в Україні (дана справа є однією з наймасштабніших у світі). Видання максимально лаконічно та доступно презентує практичні рекомендації щодо протидії створенню препаратів-підробок.

Додамо, що круглий стіл супроводжувався широкою дискусією з боку учасників заходу – керівників, менеджерів та юристів фармкомпаній, представників держорганів, громадських та пацієнтських організацій.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.