Connect with us

Події

Протидія корупції в МВС. В ОДУВС обговорювали питання визначення корупційних ризиків у діяльності поліції

Дата публікації:

За ініціативи Міністерства внутрішніх справ України та Громадської ради при МВС на базі Одеського державного університету внутрішніх справ відбувся регіональний круглий стіл на тему «Визначення корупційних ризиків у діяльності МВС, шляхів запобігання та протидії корупції в МВС».

У режимі відеоконференції до обговорення долучилися радник міністра, голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко; начальник Управління запобігання корупції МВС України Анатолій Фодчук; керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач; старший радник з питань правоохоронної діяльності Одеського регіонального представництва КМЄС генерал-лейтенант поліції Греції у відставці Георгіос Покас, а також члени Громадської ради при МВС, представники громадськості, працівники державних органів, формувань, інших закладів та установ, що належать до системи МВС, Одеської, Миколаївської, Херсонської, АР Крим та м. Севастополь.

На початку заходу з вітальним словом до учасників круглого столу звернувся перший проректор Одеського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор Володимир Грохольський, який побажав учасникам дискусії плідного, цікавого та результативного спілкування, підкресливши важливість обговорення актуальних питань шляхів запобігання та протидії корупції в МВС. «Поняття запобігання включає цілий комплекс заходів, зокрема нормативно-правове та організаційне забезпечення, визначення повноважень уповноважених осіб з питань протидії корупції та відповідальності тих, хто допускає правопорушення. Тому всі ці питання повинні сьогодні бути предметом нашого обговорення задля вироблення пропозицій щодо їх удосконалення та внесення відповідних змін до діючих нормативно-правових актів нашої держави», — зазначив перший проректор університету.

Далі до учасників круглого столу звернувся радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко, який побажав усім активно попрацювати та наголосив на необхідності проведення дискусії не лише в напрямку теоретичних питань, а й з урахуванням практичних моментів, які є в підрозділах. Також Володимир Мартиненко зазначив, що до всіх заходів, які проводяться з метою реалізації Стратегії комунікації у сфері запобігання та протидії корупції, долучається Консультативна місія Європейського Союзу, спільно з якою напрацьовуються ті механізми, які впроваджуються та реалізуються по всій Україні.

Своєю чергою начальник Управління запобігання корупції МВС України Анатолій Фодчук зазначив: «Якщо говорити про практичне застосування результатів нашої роботи, то всі попередні напрацювання на конференціях лягли в основу оцінки корупційних ризиків діяльності Міністерства внутрішніх справ, його структурних підрозділів і, відповідно, бралися до уваги при оцінці корупційних ризиків та формуванні антикорупційних програм».

За його словами, у відомстві вже сьогодні видно позитивні результати, тож у МВС націлені на те, щоб продовжувати цю роботу й далі вдосконалювати законодавство і практичні аспекти реалізації нашої діяльності для того, аби «досягнути такої високої мети, а саме: суттєвого зниження рівня корупційних проявів та корупційних ризиків в системі органів Міністерства внутрішніх справ України», — додав Анатолій Фодчук.

Натомість представник КМЄС Георгіос Покас у своєму виступі зазначив, що тема круглого столу є надзвичайно актуальною для всього світу, оскількти корупція — це глобальна проблема, яка руйнує довіру до державних установ, перешкоджає економічному розвитку країни та має вплив на забезпечення прав людини: «Підхід Європейського Союзу до боротьби з корупцією найперше сконцентрований на превенції та запобіганні корупції. Велику роль тут відіграє робота із суспільством, тому що суспільство повинно знати про ту боротьбу, що ведеться, і це забезпечуватиме підвищення його довіри до правоохоронних органів». Серед заходів, які можуть зменшити ризики корупції та вже були прийняті в країнах Європейського Союзу, Г. Покас виокремив систему електронного декларування, створення різноманітних інституцій для боротьби з корупцією, прийняття відповідних законів чи стратегій або реструктуризацію бюрократичного процесу, повну зміну стилю управління та культури роботи, покращення мотивації та забезпечення відповідальності або підзвітності поліцейських.

У рамках круглого столу його учасники презентували доповіді щодо правового регулювання та особливостей діяльності викривачів корупції в системі МВС України, проблем функціонування уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції в системі МВС, а також особливостей службових перевірок та внутрішніх розслідувань корупційних проявів у правоохоронній системі.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Події

BANKING & COMPLIANCE 2021 A2B FORUM перенесено на 06 серпня 2021 року

Опубліковано

on

УВАГА! У зв’язку з введенням у м. Києві жорстких карантинних обмежень з 05.04.2021 по 16.04.2021, BANKING & COMPLIANCE 2021 A2B FORUM перенесено на 06 серпня 2021 року.

ААУ прийняла таке рішення заради Вашого комфорту і безпеки. BANKING&COMPLIANCE 2021 A2B FORUM – це не просто форум, це, перш за все, спілкування, обмін досвідом, нетворкінг і встановлення ділових контактів.

Не турбуйтеся, ми дуже скоро зустрінемося! Впевнені, ви приєднаєтеся до нас із ще більшим багажем знань і досягнень.

Дата: 06 серпня 2021 року

Місце проведення: Hyatt Regency Kyiv (вулиця Алли Тарасової, 5, Київ)

Час: 09:00 – 17:30

Головні теми заходу:

 • Фінансовий моніторинг
 • Судова практика у фінансово-банківському секторі
 • Fin Tech. Перехід до інноваційних технологій

Для кого цей форум?

Форум є унікальним майданчиком, що об’єднує як юристів, адвокатів, правників, науковців, так і представників бізнесу, фінансового та банківського сектору, а також державних органів.

Гроші та капітал потребують як юридичного супроводу, так і професійного банкінгу та комплаєнсу. Тенденції останніх років такі, що банки фактично стали порталом для бізнесу, який може бути відкритим або закритим.

На цьому форумі ми будемо обговорювати практичні кейси та рекомендації про те, як створювати бізнес в умовах реалій сьогоднішніх банківських обмежень. Крім того, розглянемо останні тенденції, спрямовані на досягнення прозорості ведення бізнесу.

Серед спікерів: Ольга Василевська-Смаглюк, Володимир Дубєй, Дмитро Бакуменко, Поліна Харченко, Володимир Гавлицький, Анна Тігіпко, Ілля Соколюк, Наталія Дрік, Світлана Оболенська,  Семен Ханін, судді Верховного Суду, провідні адвокати та ін.

До участі запрошені:

 • Представники українського та іноземного банківського сектору;
 • Представники великого українського бізнесу;
 • Представники аудиторських та консалтингових компаній;
 • Представники юридичних компаній;
 • Фахівці в області комплаєнсу;
 • Представники Національного банку України;
 • Представники Державної фіскальної служби України;
 • Представники Міністерства фінансів України.

Генеральний партнер: Amber Law Company

Організатор: Асоціація адвокатів України

 Програма та реєстрація за посиланням

Щодо інформації про участь та оплату звертайтеся, будь ласка, за контактами:
e-mail: forum@uaa.org.ua

З питань партнерства та виступу:

aksenova@uaa.org.ua
моб.:+38 (067) 441 10 27

rud@uaa.org.ua
моб.:+38 (067) 327 53 32

Читати далі

Події

Вебінар з IT-Права “Оподаткування доступу до онлайн-сервісів (SaaS і ПДВ)”

Опубліковано

on

Запрошуємо взяти участь у ВЕБІНАРІ З IT-ПРАВА “Оподаткування доступу до онлайн-сервісів (SaaS і ПДВ)”

Дата проведення: 06 квітня 2021 року о 19:00

На вебінарі МИ РОЗБЕРЕМО наступні питання:

 • Розбір тексту кодексу – читаємо.
 • Критерії визначення онлайн-сервісів, що підпадають під пільгу з ПДВ.
 • Чому це питання роз’яснили тільки через 8 років існування пільги і чи допоможе це.
 • Які шанси, що цю пільгу продовжать.

Лектор: Микита Полатайко
(Head of IT Practice в AEQUO Law Firm).

Best Lawyers 2018-2021 включив Микиту Полатайко до переліку провідних українських експертів у сфері ІТ і технологій.

Вартість вебінару 250 грн

Реєструйся скоріше!

До зустрічі!

Програма та реєстрація за посиланням

Читати далі

Події

ААУ звернулася до НАЗК щодо неприпустимості посягань на незалежність адвокатури України

Опубліковано

on

Всеукраїнська громадська організація “Асоціація адвокатів України” звернулася до Голови Національного агентства з питань запобігання корупції Новікова Олександра Федоровича щодо спроби Національного агентства з питань запобігання корупції поставити під загрозу установлену законом незалежність вітчизняної адвокатури та отримати над нею протиправний контроль.

ААУ цим виражає свою глибоку стурбованість та рішуче засуджує незаконні дії Національного агентства з питань запобігання корупції.

22 березня 2021 року за підписом керівника юридичного управління  Національного агентства з питань запобігання корупції видано лист за вих. № 113-02/ 15337/21 від 22.03.2021 «Щодо виконання публічно-правових функцій» (далі – Лист) стосовно кола суб’єктів, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в якому з безпідставним посиланням на ст.ст. 1, 3, 45 Закону «Про запобігання корупції» зазначено про те, що всі члени ВКДКА, а також дисциплінарних палат кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури з метою запобігання порушення вимог Закону зобов’язані подати щорічну декларацію.

Категорично не погоджуючись із вказаною позицією, Асоціація адвокатів України вважає її такою, що грубо суперечить законодавству України та міжнародним зобов’язанням України, є неконституційною спробою отримати контроль над незалежним та самоврядним інститутом.

Ознайомитися з повним текстом Заяви можна за посиланням

Асоціація адвокатів України рішуче закликає Національне агентство з питань запобігання корупції відкликати вказаний лист за вих. № 113-02/ 15337/21 від 22.03.2021 «Щодо виконання публічно-правових функцій» у повному обсязі та утриматися від будь-яких посягань на незалежність адвокатури України, порушень вказаних національних та міжнародних правових норм та принципів.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram