Connect with us

Події

Реалізація ідеї людиноорієнтованого суду в українських реаліях

Опубліковано

П’ятого жовтня Вінницький навчальний центр Національної школи суддів України провів офлайн/онлайн круглий стіл «Людиноорієнтований суд», який об’єднав суддів та працівників апаратів місцевих загальних, адміністративних, господарських та апеляційних судів, а ще співробітників Служби судової охорони і навіть представників виконавчої влади області.

Читайте також: База правових позицій Верховного Суду: візія креаторів

Відкрили дискусію ректор НШСУ Микола Оніщук, голова Ради суддів України Богдан Моніч та очільники Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, Сьомого апеляційного адміністративного суду Віталій Кузьмишин, Вінницького апеляційного суду Сергій Медвецький і заступник голови Служби судової охорони Юрій Зернов. Круглий стіл складався з чотирьох сесій. Під час першої з них «Реалізація суддями концепції людиноорієнтованого суду» заступник голови Сьомого апеляційного адміністративного суду Тетяна Драчук та голова Бахмацького районного суду Чернігівської області Павло Пархоменко на прикладах продемонстрували, що людиноорієнтований суд — це реальність. Вони довели, що в кожному суді можливо створити умови для того, аби громадяни почувалися тут комфортно.

У ході другої сесії «Роль працівників апаратів судів у забезпеченні реалізації концепції людиноорієнтованого суду» керівник апарату Вінницького апеляційного суду Наталія Король та керівник апарату Запорізького апе л яційн о г о суду Інна Пругло наголосили на важливості для правосуддя бути відкритим для громадян, у чому ключову роль відіграє комунікація, зокрема через офіційний сайт суду та соціальні мережі.

Під час третьої сесії до дискусії долучилися й представники виконавчої влади — міський голова Вінниці Сергій Моргунов, голови Вінницької обласної ради та облдержадміністрації Вячеслав Соколовий та Сергій Борзов, які наголосили на тому, що важливо не лише втілювати ідею людиноорієнтованого суду, а й розвивати концепцію людиноорієнтованої держави в цілому.

Думками щодо клієнтоорієнтованості суду очима працівників Служби судової охорони поділився заступник начальника ТУ ССО у Вінницькій області Сергій П’ятак, який зазначив, що Службу судової охорони передусім створено як сервісну, а тому вона має розвиватися в одному напрямку із судами, а кожен її працівник повинен розуміти мету й завдання судової влади та поділяти її цінності й усвідомлювати місію.

У підсумку учасники круглого столу дійшли висновку, що повна реалізація ідеї людиноорієнтованого суду дозволить українським судам стати відкритішими, доступнішими та налагодити зв’язок з громадянами. А це сприятиме росту довіри до правосуддя.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.