Connect with us

Події

Реструктуризація і банкрутство

Опубліковано

Як судова практика відображається на макроекономічних процесах у державі: суддя ВС долучився до обговорення актуальних питань у сфері банкрутства.

Про вплив судової практики у сфері банкрутства на макроекономічні процеси в державі та міжнародні рейтинги інвестиційної привабливості розповів суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду В’ячеслав Пєсков у межах першої сесії «Інституційний розвиток» X Форуму із реструктуризації та банкрутства. Суддя, зокрема, звернув увагу на рейтинг Doing Business, який згодом був замінений на Business Ready (B-Ready), що, серед інших, містить критерій неплатоспроможності як один з індикаторів ефективності економічної діяльності держави. Цей індикатор, який включає в себе тривалість процедур банкрутства та пропорцію погашення кредиторських вимог, впливає на визначення процентних ставок, за якими Міністерство фінансів України здійснює зовнішні запозичення, в чому проявляється вплив процедур банкрутства на макроекономічні показники держави?

Читайте також: Аграрні ноти: як працює новий інструмент для залучення інвестицій в агробізнес?

Спікер не обійшов увагою й питання балансу інтересів у справах про банкрутство, наголосивши на необхідності знаходження балансу між інтересами кредиторів, які прагнуть повернення своїх коштів, та інтересами боржників, для яких важливим є збереження бізнесу й робочих місць. Особливо актуальним це питання є в умовах воєнного стану, коли збереження економічного потенціалу країни має стратегічне значення. Суддя зауважив, що необхідно враховувати принцип добросовісності боржників, особливо фізичних осіб, та надавати їм можливість для фінансової реабілітації.

Читайте також: Оподаткування нежитлових будівель

В’ячеслав Пєсков висвітлив роль судового активізму у справах про банкрутство й наголосив, що він має бути спрямований на запобігання фіктивному банкрутству та доведенню до банкрутства, але при цьому необхідно дотримуватися балансу інтересів усіх учасників процесу. Водночас суддя наголосив, що кожна справа про банкрутство є унікальною та потребує індивідуального підходу.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.