Connect with us

Події

Річниця імплементації Європейської Конвенції з прав людини: досягнення та плани на майбутнє

Двадцять першого липня ректор Національної школи суддів Микола Оніщук, проректор Наталія Шукліна, начальники відділів НШСУ Тетяна Фулей, Тетяна Пустовойтова та Іван Балаклицький взяли участь у круглому столі, приуроченому до 25-ої річниці ратифікації Україною Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Захід організував комітет Верховної Ради України з питань правової політики спільно з проектом Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» та проектом РЄ «Дотримання прав людини в системі кримінальної юстиції України».

Читайте також: Стамбульську конвенцію ратифіковано

Фахову дискусію відкрили промовами голова Комітету ВРУ з питань правової політики Андрій Костін, голова Верховного Суду Всеволод Князев і Генеральний директор Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістос Джакомопулос. Модерувала роботу круглого столу менеджерка проекту Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя» Ірина Кушнір.

Із ключовою доповіддю «25 років Європейської конвенції з прав людини в Україні: потреба в новому підході до імплементації?» виступив суддя ЄСПЛ від України Микола Гнатовський. Крім того, учасники круглого столу заслухали наступні доповіді та предметно їх обговорили: «Вплив військової агресії на функціонування судової системи та заходи, необхідні для подолання руйнівного впливу війни на судову систему: роль парламенту» (Андрій Костін, голова комітету ВРУ з питань правової політики); «Імплементація Європейської конвенції з прав людини: роль парламенту» (Дмитро Третьяков, юрист Секретаріату ЄСПЛ, заступник секретаря Адміністративного трибуналу РЄ); «Співпраця України з Європейською комісією «За демократію через право» (Венеційська комісія): спільне визначення векторів розвитку» (Ганна Сухоцька, Почесний Президент Венеційської комісії); «Дотримання стандартів Європейської конвенції з прав людини в контексті війни» (Джеремі Макбрайд, міжнародний консультант РЄ, адвокат, експерт групи радників Офісу Генерального прокурора); «Імплементація Європейсько ї конвенції з прав людини Верховним Судом» (Лариса Рогач, секретар Великої Палати Верховного Суду); «Виконання рішень ЄСПЛ» (Маргарита Сокоренко, заступник керівника Секретаріату Уповноваженого у справах ЄСПЛ, Міністерство юстиції України); «Відповідальність за грубі порушення прав людини за Конвенцією. Яку роль відіграє нагляд за виконанням рішень Страсбурзького суду?» (Павло Пушкар, керівник відділу Департаменту з питань виконання рішень ЄСПЛ, РЄ).

Учасниками круглого столу також стали народні депутати України, судді Верховного Суду, представники органів судової влади України, експерти Ради Європи та міжнародних організацій.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.