Connect with us

Події

Розслідування та судовий розгляд кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів

Опубліковано

Національна школа суддів України спільно з Національним інститутом юстиції Болгарії та Тренінговим центром прокурорів України за сприяння Проєкту «Право-Justice» і Європейської мережі суддівської освіти (EJTN) провели перший із двох запланованих онлайн–вебінарів з метою підвищення рівня кваліфікації суддів, працівників апаратів місцевих і апеляційних судів, прокурорів «Міжнародні механізми розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів».

Читайте також: Потерпілі від злочинів під час воєнних дій отримали право на безоплатну правову допомогу

Роботу вебінару вітальними промовами відкрили ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, начальниця відділу підготовки магістратів і міжнародних зв’язків Національного інституту юстиції Болгарії Люба Райнова та директорка Тренінгового центру прокурорів України Олеся Отраднова. У своєму виступі Микола Оніщук зазначив, що проблематика воєнних злочинів та злочинів проти людяності наразі є пріоритетною для Національної школи суддів України та української судової системи в цілому, оскільки сьогодні в суддів існує виразний запит на необхідні знання, розуміння й готовність до реалізації законодавства. Тому більшість нинішніх навчальних заходів Національної школи суддів України стосуються якраз проблематики застосування ст. 438 ККУ та міжнародного гуманітарного права.

У свою чергу, Люба Райнова, від імені керівництва Національного інституту юстиції Болгарії, висловила слова вдячності та підтримки колективам Національної школи суддів України і Тренінгового центру прокурорів України за їх професійну та активну діяльність в умовах війни, а також запевнила в подальшій підтримці українських партнерів у питаннях організації та проведення навчання для суддів і прокурорів з тематики воєнних злочинів. Викладачем вебінару була суддя Міжнародного кримінального суду (2006–2015 рр.), професорка Єкатеріна Трендафілова, яка в ході своєї доповіді цікаво й докладно розповіла про відмінності злочинів проти людяності та воєнних злочинів, а також представила актуальну практику Міжнародного кримінального суду з даної проблематики.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.