Connect with us

Події

Слобожанські правничі зустрічі У Харкові пройшов ІІІ міжнародний юридичний форум

Опубліковано

Відкриття форуму відбулося 24 вересня в Палаці студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Щодо учасників, то у форумі взяли участь представники 30 країн, зокрема, Великої Британії, Німеччини, Китаю, Італії, Іспанії, Ізраїлю, Франції, США та інших. У залі засідання зібрання ми помітили першого заступника голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, новообраного голову КСУ Олександра Тупицького, голову Конституційного суду Литви Дайнюса Жалімаса та голову Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайла Смоковича. На форумі також були представлені провідні експерти, які займаються міжнародним і гуманітарним правом, представники органів правопорядку, судової влади, політики тощо.

Як зазначив співголова форуму, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Василь Тацій, форум дає ініціативи для впровадження змін та реформ в Україні. «За всі дні нашого форуму в пленарному засіданні, панельних дискусіях, круглих столах, тренінгах взяли участь близько трьох тисяч учасників та експертів. Зазвичай на таких масштабних заходах обговорюються оригінальні ідеї, складні питання сучасності в період глобалізації. І це прекрасна можливість для вчених, фахівців із різних країн світу обмінятися досвідом, зустрітися з політиками-практиками, завести нових друзів. Це важливо для подальшого розвитку юридичної науки і юридичної спільноти», — сказав В. Тацій.

А віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук привітав учасників форуму від імені Президента України Володимира Зеленського. «Тут зібралися кращі юристи України та світу, і це не просто об’єднання особистостей, а справжня синергія думки. Сьогодні наша країна має унікальне вікно можливостей, яке повинно бути заповнене якісними напрацьованими ідеями. На рівні Президента України, Верховної Ради ми вже почали формування потужних аналітичних центрів. Це, наприклад, комісія з реформування правової системи, профільні дорадчо-консультативні органи в парламенті. Ми зацікавлені в нових яскравих ідеях і сподіваємося на співпрацю. Упевнений, що напрацювання харківського форуму стануть серйозною запорукою розбудови нової України», — підкреслив Руслан Стефанчук.

Варто зазначити, що в цьому році форум вперше проходив у співпраці з Харківською міською радою. І секретар міськради Олександр Новак запевнив, що багато напрацюваннь цього форуму ляжуть в основу змін для розбудови України та, безумовно, матимуть хороші результати в їх реалізації.

У рамках заходу відбулося п’ять панельних дискусій, а сама робота форуму розпочалася з обговорення актуальних проблем конституційного права. У центрі професійної дискусії вчених та експертів було питання конституційної політики країн Східної Європи та Балтії, вплив Brexit на систему європейських цінностей, територіальна цілісність, як цінність конституційного ладу України. Конституціоналісти обговорили значення інституту референдуму для поглиблення співпраці в рамках ЄС і НАТО, проблему «войовничої» демократії в сучасних умовах, реформування органів правопорядку і сектора безпеки, а також інші ключові проблеми конституційного права крізь призму європейської інтеграції.

Наостанок зазначимо, що організаторами Харківського правничого форуму виступили Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національна академія правових наук України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство юстиції України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, а саме зібрання пройшло за підтримки Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради.

***

Названо й перших лауреатів почесних правничих премій. На відкритті ІІІ Харківського міжнародного юридичного форуму відбулося вручення двох ексклюзивних премій — «За видатний внесок у сфері приватного права» та «За видатний внесок у сфері публічного права». Премії засновані організаційним комітетом форуму спільно з Балтійсько-українським центром освіти, досліджень та інновацій і провідною адвокатською фірмою «Шкребець та партнери» у 2019 році з метою підтримки молодих учених, інновацій в юридичній освіті та здобутків у юридичній науці.

Цьогоріч премію «За видатний внесок у сфері публічного права» присуджено директору Центру верховенства права і релігії, доценту кафедри теорії і філософії права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Дмитру Вовку — за проведення фундаментальних досліджень у галузі релігії та права, організацію наукових заходів міжнародного рівня, видання в провідних світових видавництвах монографій правничого спрямування.

Премію «За видатні досягнення у сфері приватного права» отримав доктор права, професор, директор Інституту приватного права Університету Миколаса Ромеріса Віргініюс Біте (Литва) — за створення спільної магістерської програми трьох дипломів «Європейське та міжнародне підприємницьке право», впровадження інноваційних курсів та опублікування монографічних досліджень з проблем реформування корпоративного права в умовах цифрової економіки. Нагороди вручили ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Василь Тацій, директор Балтійсько-українського центру освіти, досліджень та інновацій Тома Бірмонтієне та керуючий партнер адвокатського об’єднання «Шкребець і партнери» Євгеній Шкребець.

Підготував
Максим БОНДАР,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.