Connect with us

Події

Студенти та школярі знайомилися з тонкощами адмінсудочинства

У Дніпропетровському окружному адміністративному суді за ініціативи голови суду Андрія Коренева відбулася зустріч працівників суду з вихованцями Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Барвінок» та студентами- правниками Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ у рамках Дня відкритих дверей у суді.

Як було заявлено, зустріч було організовано та проведено напередодні професійного свята «Дня юриста» з метою підтримки загального рівня правової культури та вдосконалення правової освіти молоді.

У ДОАС гостей зустрічали заступник голови суду Володимир Горбалінський та судді Василь Ільков, Андрій Рищенко, Наталія Захарчук-Борисенко, Олена Маковська, Наталія Турлакова, Олена Луніна та проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Лариса Наливайко. Екскурсію приміщенням суду школярам провела керівник апарату суду Наталія Чуфарова, яка розповіла з чого починається реєстрація документів, що надходять до суду, та який шлях проходить позовна заява, перш ніж потрапити на стіл до судді. Потім судді провели для дітей «Урок справедливості». Разом зі студентами-правниками вони обговорили поняття «справедливості» і як її можна відновити через суд. Учні висловлювали свої думки щодо шляхів справедливого вирішення спору між героями мультфільму.

Та найемоційнішим як для дітей, так і студентів, було проведення модельного судового засідання, під час якого майбутні юристи мали змогу спробувати себе в ролі учасників судового процесу: судді, секретаря судового засідання, позивача, відповідача та третьої особи, щоб на практиці застосувати здобуті знання, вміння і навички і продемонструвати присутнім школярам як вирішується адміністративний спір.

По закінченню зустрічі на дітей чекав смачний обід та багато солодких подарунків, які вони повезли своїм друзям — молодшим вихованцям Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Барвінок».

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Події

На Черкащині відкрили третій сучасний офіс «Open Space»

Відтепер скористатися послугами у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через систему «Open Space» зможуть жителі та гості міста Золотоноша. Сучасний центр європейського зразка відкрили в приміщенні Золотоніського міськрайонного відділу ДРАЦС.

У церемонії відкриття нового «Open Space» взяли участь начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк та міський голова Віталій Войцехівський.

Сьогодні ми відкриваємо третій сервіс «Open Space» на Черкащині, і це означає, що ініціативи Міністерства юстиції продовжують втілюватися в життя», – так прокоментував подію Олександр Свіренюк. За його словами, новий формат дозволяє позбутися черг та скоротити час на отримання необхідної послуги. «Відкритий простір надання послуг – це зручність, доступність і простота. Працюємо далі й робимо все можливе, щоб максимально спростити життя наших громадян», – підсумував очільник обласної юстиції.

А в швидкості отримання документів через «Open Space» особисто пересвідчився міський голова Золотоноші – повторне свідоцтво про народження він отримав за 7 хвилин.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Кіберзлочинність та електронні докази

П’ятого листопада в Національній школі суддів України розпочався чотириденний навчальний тренінг для суддів у рамках спільного проекту Ради Європи та Європейського Союзу «CyberEast».

Відкриваючи навчання проректор Національної школи суддів Наталія Шукліна привітала учасників тренінгу, зазначивши, що Стратегією кібербезпеки України, затверджену Указом Президента України від 15 березня 2016 року № 96/2016, встановлено, що «підготовка суддів (слідчих суддів), слідчих та прокурорів для роботи з доказами, що стосуються злочину, отриманими в електронній формі, з урахуванням особливостей кіберзлочинів» є одним із пріоритетів та частиною національних заходів для боротьби з кіберзлочинністю.

Як було наголошено далі, даний тренінг став результатом співпраці Національної школи суддів України та нового проекту Ради Європи «CyberEast», який також співфінансується Європейським Союзом та є дієвим інструментом у рамках програми «Східного партнерства». Він розроблений на основі матеріалів Ради Європи та є першим заходом апробаційного характеру в Україні. Сам тренінг зосереджений на питаннях кіберзлочинності базового рівня, європейських актах та національному законодавстві України про кіберзлочинність, електронних доказах та окремих питаннях фінансових розслідувань і протидії кримінальним грошовим потокам.

Наталія Шукліна також поінформувала суддів, що найуспішніші з них у наступному році стануть учасниками «розширеного та поглибленого» тренінгу щодо проблематики кіберзлочинності і застосування електронних доказів. Також заплановане проведення у 2020—2021 роках спеціалізованих тренінгів із питань міжнародної співпраці у сфері кіберзлочинності та фінансових розслідувань і перетоку незаконних коштів.

Слухачів тренінгу також привітали менеджер проекту Ради Європи та Європейського Союзу «CyberEast» Гіоргі Джохадзе та член Представництва ЄС в Україні Марко Ферраро. Вони, зокрема, наголосили на важливості посилення інституційної спроможності правоохоронних органів і судової системи України для запровадження кращих практик щодо розслідування кіберзлочинів та міжнародного співробітництва у сфері доступу до електронних доказів.

Викладачами тренінгу стали досвідчені експерти Ради Європи — заступник генерального прокурора Сербії Бранко Стаменковіч та консультант із кіберзлочинності Пакистану Захід Джаміль. У своїх доповідях експерти розповіли про можливі загрози, тенденції та виклики кіберзлочинності, а також наочно (у відеороликах) продемонстрували існуючі приклади подібних злочинів в Україні та світі.

***

Додамо, що напередодні, 4 листопада в Національній школі суддів України відбулася зустріч з представниками спільного проекту Ради Європи та Європейського Союзу «CyberEast» (ґрунтується на досягненнях проекту «Cybercrime@EaP», що діяв з 2011 року), який спрямований на виконання Будапештської конвенції про кіберзлочинність (країни впровадження проекту: Азербайджан, Білорусія, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна).

Дана зустріч стала своєрідною підготовкою до чотириденного навчального тренінгу для суддів, про який ішлося вище і який стосується питань вдосконалення матеріального й процесуального законодавства, посилення інституційної спроможності правоохоронних органів та судової системи для запровадження кращих практик щодо розслідування кіберзлочинів та міжнародного співробітництва у сфері доступу до електронних доказів.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Хакатон з доступу до правосуддя

Координаційний центр з надання правої допомоги спільно з громадською організацією KYIV Legal Hackers 7-8 грудня 2019 р. проводить Access to Justice Hackathon. 

Захід відбудеться на базі правових клубів PRAVOKATOR у Дніпрі, Львові, Києві, Одесі та Харкові.  

Запрошуємо юристів, студентів, програмістів, маркетологів, дизайнерів зануритися в атмосферу legal tech

На Access to Justice Hackathon ви зможете:

  • розвинути і втілити ідеї надання юридичних послуг людям, які не можуть дозволити собі оплачувати послуги класичних юристів;
  • створити продукти, націлені на захист прав, боротьбу з дискримінацією, булінгом, насильством в сім’ї та іншим;
  • придумати альтернативні способи вирішення юридичних проблем, які доведуть, що правосуддя може бути простим і доступним.

Якщо ви зацікавлені в партнерстві, пишіть сюди 

Деталі тут

Реєстрація учасників тут 

Партнерами системи надання БПД у проведенні Access to Justice Hackathon є: Міжнародний фонд «Відродження», Програма USAID «Нове правосуддя» – USAID New Justice Program, Open World Ukraine – програма обмінів усередині законодавчої гілки влади США, лабораторія інноваційного розвитку UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, UNHCR Ukraine – Агентство ООН у справах біженців в Україні.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.