Connect with us

Події

Студенти та школярі знайомилися з тонкощами адмінсудочинства

У Дніпропетровському окружному адміністративному суді за ініціативи голови суду Андрія Коренева відбулася зустріч працівників суду з вихованцями Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Барвінок» та студентами- правниками Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ у рамках Дня відкритих дверей у суді.

Як було заявлено, зустріч було організовано та проведено напередодні професійного свята «Дня юриста» з метою підтримки загального рівня правової культури та вдосконалення правової освіти молоді.

У ДОАС гостей зустрічали заступник голови суду Володимир Горбалінський та судді Василь Ільков, Андрій Рищенко, Наталія Захарчук-Борисенко, Олена Маковська, Наталія Турлакова, Олена Луніна та проректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Лариса Наливайко. Екскурсію приміщенням суду школярам провела керівник апарату суду Наталія Чуфарова, яка розповіла з чого починається реєстрація документів, що надходять до суду, та який шлях проходить позовна заява, перш ніж потрапити на стіл до судді. Потім судді провели для дітей «Урок справедливості». Разом зі студентами-правниками вони обговорили поняття «справедливості» і як її можна відновити через суд. Учні висловлювали свої думки щодо шляхів справедливого вирішення спору між героями мультфільму.

Та найемоційнішим як для дітей, так і студентів, було проведення модельного судового засідання, під час якого майбутні юристи мали змогу спробувати себе в ролі учасників судового процесу: судді, секретаря судового засідання, позивача, відповідача та третьої особи, щоб на практиці застосувати здобуті знання, вміння і навички і продемонструвати присутнім школярам як вирішується адміністративний спір.

По закінченню зустрічі на дітей чекав смачний обід та багато солодких подарунків, які вони повезли своїм друзям — молодшим вихованцям Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Барвінок».

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Події

Антикорупційна культура держслужбовців як спосіб протидії корупції

Львівське регіональне відділення Національної школи суддів України 25–27 травня в режимі онлайн проводило підготовку начальників та заступників начальників структурних підрозділів апаратів судів.

Навчання відкрила очільниця Львівського регіонального відділення Оксана Польна, яка повідомила, що, незважаючи на серйозну епідеміологічну ситуацію, Національна школа суддів України виконує вимоги Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та вживає заходів для підготовки висококваліфікованих кадрів для системи правосуддя. «Формуючи програму підготовки для начальників та заступників начальників структурних підрозділів апаратів судів, ми намагалися вкласти в неї максимально прикладні та цікаві теми», — зазначила вона.

Зазначимо, що для проведення підготовки було запрошено суддю, голову Бродівського районного суду Львівської області Ольгу Бородійчук, керівників апаратів апеляційних судів Оксану Підгайну, Любов Літенець та провідного спеціаліста Олену Захарчук, заступника начальника Територіального управління Державної судової адміністрації у Львівській області Марію Коник й експертів з інших галузей — Надію Дзеньдзюру, Ольгу Давид, Марту Чумало, Олену Кальбус і Тараса Лопушинського. Програма підготовки передбачала лекції з міжнародного та національного антикорупційного законодавства, огляд правил електронного декларування, розгляд питань щодо підстав та видів дисциплінарної відповідальності працівників апарату суду, особливостей організації роботи суду з питань виконання Законів «Про звернення громадян» і «Про доступ до публічної інформації», правового регулювання організаційної діяльності відділів судів.

Під час навчання належної уваги також було приділено питанням управління персоналом та корпоративній культурі, ґендерним аспектам в організації роботи суду та внутрішньоособистісним конфліктам під час виконання професійних обов’язків. Програма підготовки включала також інтерактивні лекції з правил комунікації із громадськістю та представниками засобів масової інформації, порядок дій і засоби безпеки в разі виникнення надзвичайної ситуації, а також питання щодо українського правопису.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

ССО взяла під охорону суди на Львівщині та Луганщині

Територіальне управління Служби судової охорони в Луганській області взяло під охорону Станично-Луганський райсуд, розташований у безпосередній близькості до лінії розмежування.

Із цією подією співробітників Служби судової охорони привітав начальник Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області Ігор Савенко. Він побажав судовим охоронцям успішно й гідно виконувати свої обов’язки. А начальник Територіального управління ССО в Луганській області, полковник Служби судової охорони Вячеслав Абрамов провів співробітникам, які заступили на службу, інструктаж з охорони та забезпечення безпеки, підтримання громадського порядку в судовій установі, дотримання карантинних норм, привітавши заодно з початком несення служби. Станично-Луганський районний суд став третьою судовою установою Луганщини, яка відтепер перебуває під охороною Служби судової охорони.

Того ж дня співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Львівській області взяли під охорону приміщення Червоноградського міського та Сокальського районного судів. Співробітників служби, які заступили на охорону цих судових установ, проінструктував начальник Територіального управління ССО у Львівській області, полковник Служби судової охорони Володимир Семенина. Він націлив підлеглих на належне виконання функціональних обов’язків, забезпечення безпеки та підтримання громадського порядку в судах. Загалом уже двадцять об’єктів системи правосуддя на Львівщині охороняються Територіальним управлінням Служби судової охорони у Львівській області.

Зазначимо, що взяття під охорону об’єктів правосуддя на Луганщині та Львівщині відбувалося з дотриманням карантинних заходів і без зайвих урочистостей. Наразі під охороною Служби судової охорони перебувають уже 251 об’єктів судової влади у 18 областях України. Щоденно для забезпечення безпеки та охорони громадського порядку в судових установах на службу заступає понад 800 співробітників ССО.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Події

Як ефективно діяти під час дистанційних судових засідань?

Двадцять першого травня керівниця Львівського регіонального відділення НШСУ Оксана Польна взяла участь у вебінарі щодо принципів захисту правової позиції в суді в дистанційному режимі, який провели Одеське регіональне представництво Консультативної місії Європейського Союзу в Україні та Коледж судових іннів Великобританії.

Досвідом із цього питання ділилися баристери Великобританії Пітер Біркетт, Марк Енгелман, Александр Дос Сантос, Сіббі Солтер і Діжен Басу. Під час вебінару обговорювалися актуальні питання та виклики, з якими зіштовхуються представники судової системи України в нових умовах роботи, спричинених епідемією COVID-19. У процесі вебінару представники судів і органів правопорядку вчилися більш ефективно використовувати свої професійні навички спілкування та переконання з тим, аби кожен, хто бере участь у судовому процесі в дистанційному режимі, міг ефективно виконати свою роботу.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.